40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur
Anasayfa » Sık sorulanlar » Bebeğin Cinsiyeti » Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur
Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur

Anne karnında bebeğin cinsiyeti 13. haftadan itibaren belirlenebiliyor olsa da kesin sonuç olmayabilir.Anne karnındaki bebeğin kemik yapısına bakarak cinsiyetini belirlemek mümkün değil. Anne adayları bebeğin cinsiyetini 16. haftaya gelene kadar çeşitli hurafelerle bebeğin cinsiyetini tahmin ederler.Bunlar
çin takvimi, anne karnının şekline bakarak ,yediklerine içtiklerine bakarak tahminde bulunurlar.
Anne karnında bebeğin cinsiyeti ultrason ile kesin olarak 16. haftadan sonra belirlenebilir.Bu haftadan önce hiç bir ultrason cihazı bebeğin cinsiyetini %100 olarak belirleyemez.

Bebeğin cinsiyeti hangi haftada kesin olarak tespit edilebilir?VİDEO

Hamilelikte bebeğin cinsiyeti kaçıncı ayda tespit edilebilir?


 

 

 

Bu Haber 68.331 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 12.07.2012 Per 11 : 12

Etiketler

 

 1. damla diyor ki:

  bende 15 haftalık hamileyim onceki doktorum iki bucuk aylıkken yuzde 60 erkek demişti simdiki doktoa gittigimde ise bebegim cinsiyetini tam göstrmedi gostermeyince genelde kız dıolar ama insllh dogrudur

  1. admin diyor ki:

   Anne karnında bebeğin cinsiyeti gebeliğin 16. haftasından itibaren bebeğin duruş pozisyonu uygunsa net olarak izlenebilir.Bundan önce yapılan tahminlerde yanılma payı yüksektir.

 2. elmas diyor ki:

  benim son adet tarihim 21 ekim. kaç haftalık gebeyim ve çocuğumun cinsiyetini öğrenme zamanım gelmiş mi ve de çocuğumun gelişimi 2 hafta önden ilerliyormuş..

  1. admin diyor ki:

   Son adet tarihinize göre bugün itibari ile tam 16 haftalık hamilesiniz.Anne karnında bebeğin cinsiyeti gebeliğin 16. haftasından itibaren net olarak izlenebilir.

 3. Gülay diyor ki:

  Isimsiz lutfen.bebegim 16+6 haftalk oldu ama hala cinsiyetini gostermiur bu durumu yasaynlrin bebeginn cinsiyylrini ogrenebilirmyim

  1. admin diyor ki:

   Bebeğin duruşunun uygun olmadığı zamanlarda gebeliğin son ayına kadar cinsiyeti görülemeyebilir.

 4. Fatma diyor ki:

  Merhaba benim son adet tarihim 7 temmuz kaç haftalık hamileyim , ve cinsiyeti ne zaman belli olur ?

  1. admin diyor ki:

   Son adet tarihinize göre 11 hafta 2 gülük hamilesiniz.Muhtemel doğum tarihiniz 13 Nisan.Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.Anne karnında bebeğin cinsiyeti ultrason ile kesin olarak gebeliğin 16. haftasından itibaren belirlenebiliyor.

 5. tansel diyor ki:

  ilk videoda kağan bey 16. haftaya kadar görmek mümkün değil diyorken, 2. videoda banu hanım 14. haftada görebiliyoruz diyor. bana kağan beyin söylediği daha doğru geldi. 16. haftayı beklemek lazım.

 6. zehra alan diyor ki:

  idiir

HAMİLELİK TAKVİMİ