40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Bebeğin kalp atışları ilk kez ne zaman duyulur

Bebeğin kalp atışları ilk kez ne zaman duyulur


Anne karnında bebeğin kalp atışları ilk kez ne zaman duyulur

    Bebeğin kalp atışları 6. haftadan itibaren renkli Doppler ultrason ile dinlenebilir ve 6. haftadan itibaren bebeğin kalp atışları tüm gebelik boyunca takip edilmektedir.

Anne karnındaki bebeğin kalp atışları Transvajinal ultrason ile gebeliğin 5. haftasından sonra duyulabilir.

Karından yapılan ultrason ile bebeğin kalp atışlar  1-2 hafta daha geç dinlenebilir.

Kalp atış ritmi ve kalbin yapısı da bebekte belli dönemlerde değerlendirilir. Ama iyi bir kalp değerlendirmesi için örneğin kalbin kalp kapakçıkları ile kalpte delik olup olmadığını anlamak için gebeliğin 20. haftasına ulaşmak gerekir.

ANNE KARNINDA BEBEĞİN KALP ATIŞLARI NE ZAMAN BAŞLAR – VİDEO

 

 

Bu Haber 301.374 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 01.12.2012 Cts 03 : 1

YORUM YAZ
 1. Nur diyor ki:

  Merhaba doktorum alttan muayenede kalp atışına baktı 6 hafta 5 günlükken allan muayenede kalp atışını dinlemek bebeğe zarar verir mi

  1. admin admin diyor ki:

   Zararı olmaz.

 2. Ebru diyor ki:

  Merhaba 7 haftalık hamileyim önümüzdeki hafta bebeğin kalp atışlarını duymak için gidicem bunun için ultrasonlamı bakılıyor yoksa alttan muayene ilemi bakılacak

 3. Suna diyor ki:

  Merhaba 10 gün önce doktora gittiğimde 3 haftalık
  Gebe olduğumu söyledi doktorum beta değerimin 1000 üstünde olduğunu söyledi 10 gündür pembe leke geliyor ve progestan kullanmama rağmen 10 gündür geçmedi dün ise kırmızı kan şeklinde leke geldi doktora gittiğimde yaşam belirtisi olmadığını sadece kesenin göründüğünü söyledi 1 hafta sonra tekrar gidicem çok endişeliyim

  1. admin admin diyor ki:

   *Gebelik haftası hesaplamasında son adet tarihinin ilk günü baz alınır.
   *Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 4. Seyda diyor ki:

  Merhaba doktor bey 5+5 de doktora gittim sadece ufak kese göründü 6+5 de gittim kese 12mm dedi suan 7+4 acaba kalp atısı da midir ve 6. Haftada kalp atısı duyulmaması normal midir?

  1. admin admin diyor ki:

   Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.Gebelik haftanız doğru ise son bir kez alttan ultrason muayenesi yaptırın.

 5. osman diyor ki:

  Merhaba ben osman Bülent bey benim eşim tam 7 haftalik hamile doktorumuz bebeğim kalp atislarini duymadigi için pazartesi gün bebeği kultajla almayı dusunuyor acaba birazdaha beklemelimiyiz tavsiyeniz nedir teşekürler

  1. admin admin diyor ki:

   Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.Gebelik haftası doğruysa son bir kez alttan ultrason kontrolü sonrası ameliyat olmalısınız.

 6. Sebay diyor ki:

  Merhabalar sat.11 mayıs, bugün ki beta hcg sonucum 138 iki gün önce 55 di doktorum şehir dışında Bi hafta sonra gidicem size danışmak istedim değerlerim haftama göre düşükmü?

  1. admin admin diyor ki:

   Kan değerinin iki gün arayla iki kat artış göstermesi olumlu.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir. Bununle birlikte sağlıklı bir gebelikte gebelik kesesi ve kalp atımları kadın doğum uzmanı tarafından ultrasonda izlenebilmeli.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 7. Fatih diyor ki:

  Bugün eşim kontrole gitti. Bebeklerimizin ikiz olduğunu öğrenmiş. Tek kesedeki bebeğimizden birinin kalbi durmuş. Kalbinin durduğunda 6 hafta 4 günlükmüş. Kalbi atan bebeğimiz ise 8 haftalıkmış. İki hafta sonraya doktor gün vermiş.

  1) Hocam ikizler gelişirken biri diğerine göre daha geç gelişiyormuş. Belki de gelişimi geriden geldiği için kalbi durmamıştır da daha duyulacak seviyeye gelmemiş olabilir mi?
  2) Eğer kesin birini kaybettiysek, aynı kesede bulunan diğer bebeği ve anneyi nasıl etkiler? Aynı kesede olduğu için alınması mümkün mü? İlginiz içi teşekkür ederim.

 8. Berçem diyor ki:

  23 nisan son adet tarihin kan testi yaptım HCG 392.10çıktı doktora gittm ultrasyndan baktı bişey gözükmüyr ddi sizce niye

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 9. Sevgiii diyor ki:

  Mrb 10 haftalık hamileyim canım çok hurma yemek istiyor bazıları düşüğe sebep oluyor diyorlar yesem düşük olur mu bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler

  1. admin admin diyor ki:

   Zararı olmaz.Aşırıya kaçmadıktan sonra hamilelikte hurma tüketilebilir.

  2. Cemile diyor ki:

   Hurma kadar mübarek bi meyve yok mutlaka ye düşük olmaz tam aksine sana bebeğe çok iyi gelir…

 10. MehdiXədicə diyor ki:

  Selam.5 haftalik hamileyim.karindan ultrasonla bakti doktor.sadece kese göründü.10 gün sonra gel bidaha bakalım.kalp atışı için erkenmi?endişemmelimiyim?şimdiden teşekkürler

  1. admin admin diyor ki:

   Karından ultrason ile kalp atışları gebeliğin 6. haftasından sonra ultrasonda izlenebilir.Endişelenmenize gerek yok.Tedbir amacı ile kalp atışları ultrasonda izlenene kadar birliktelikten uzak durmanızda fayda var.

 11. mukaddes diyor ki:

  Hocam sizden acil yardim bekliyorum son adet tarihim 40 mart ve şuan 7+3 gunluk hamileyim kesem görünüyor ama kalp atisini duyamadik normal ultrasonla vajinal ultrasonla bakmak istedi oan kabul etmedim ve korkmaya basladim haftaya yine gel bidaha bakalim dedi doktor bekliyimmi yoksa bu doppler ultrason denilen sey nedir? Özel bi ultrasonmu atislarini duyabilirmiyiz gorebilirmiyiz?

  1. admin admin diyor ki:

   Anne karnında bebeğin kalp atışları gebeliğin 6. haftasından itibaren ultrasonda izlenmesi gerekir.Gebelik haftanız doğruysa bir hafta sonra son bir kez alttan ultrason kontrolü öneririm.Her şey normal olsa da gebeliklerin %3-7 sinde kalp atımı başlamayabilir.

  2. Nehir_nehir diyor ki:

   Slm bende 7+1hamileym.bugün kalp atışı duymaya gittik kesé var bebek görünmüyo haftaya tekrar gitmemı istedı doktor endise duyuyorm.Senin Son durum nasıl bebek göründu mu

 12. zynp diyor ki:

  Hocam 24 mart son adet tarihimdi 7 mayista doktor keseyi gordu ama kalp atislarini alamadi 10 gun sonra gittigimde gene kalp atisi alinamadi 10 gun sonra gel dedi doktor ama pek umutlu konuşmadi kalp atislari bundan sonra olabilir mi

  1. admin admin diyor ki:

   Anne karnında gebeliğin 6. haftasından itibaren kalp atışları izlenmesi gerekir.Bu zamana kadar başlaması gerekirdi. Her şey normal olsa da gebeliklerin %3-7 sinde kalp atımı başlamayabilir.Son bir kez daha ultrason kontrolünden sonra hala kalp atışı başlamadıysa ameliyat gerekir.

 13. mukaddes diyor ki:

  Hocam sizden acil yardim bekliyorum 7+3 gunluk hamileyim kesem görünüyor ama kalp atisini duyamadik normal ultrasonla ve korkmaya basladim haftaya yine gel bidaha bakalim dedi doktor bekliyimmi yoksa bu doppler ultrason denilen sey nedir? Özel bi ultrasonmu atislarini duyabilirmiyiz gorebilirmiyiz?

  1. admin admin diyor ki:

   Mukaddes hanım gebeliğin 6. haftasından sonra bebeğin kalp atımları ultrason ile izlenmesi gerekir.Gebelik haftanız doğru ise 1 hafta sonra son bir kez daha alttan ultrason ile kontrol öneririm. Herşey normal olsa da gebeliklerin %3-7 sinde kalp atımı başlamayabilir.

 14. Sevgiii diyor ki:

  Yani sonra duyulur değil mi

 15. Gul diyor ki:

  Çok teşekkür ederim hocam pazartesi ye randevu aldım gitcem

 16. Gul diyor ki:

  Bi sorun yoktur inşallah hocam

  1. admin admin diyor ki:

   Bebeğin kalp atışları 6. haftadan itibaren renkli Doppler ultrason ile dinlenebilir.1 hafta 10 gün sonra tekrar doktora kontrole gidiniz.

 17. Gul diyor ki:

  Hocam ben 5 haftalik hamileyim bebegin kalp atisi yok

  1. admin admin diyor ki:

   1 hafta sonra ultrason muayenesine tekrardan gidin.

 18. Gul diyor ki:

  Hocam ben 5 haftalik hamileyim kalp atışları yoktu doktordurum 15 gun sonra gene gel dedi kaçıncı hafta kalp atisi oluyor

  1. admin admin diyor ki:

   Bebeğin kalp atışları 6. haftadan itibaren renkli Doppler ultrason ile dinlenebilir.

 19. Nazli diyor ki:

  Hocam ben tup bebekle hali kaldım transferinin 16 gunu ben kac haftalik hamileyim

  1. admin admin diyor ki:

   Hayırlı olsun. 4 hafta 2 günlük hamilesiniz.

 20. Dilan diyor ki:

  Son adet tarihim 23 mart kaç haftalık hamileyim

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile düzeltilen son adet tarihidir.Son adet tarihinize göre tam 6 haftalık hamilesiniz..Tahmini doğum tarihiniz: 28 Aralık 2016 Çarşamba.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.
   Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.Kadın doğum uzmanına başvurmadıysanız, Gebelik kesesi ve kalp atımları izlenebilmesi için başvurmalısınız.

 21. Ayse diyor ki:

  Son adet tarihim 16 Mart kaç haftalik gebeyim

  1. admin admin diyor ki:

   Son adet tarihinize göre 6 hafta ve 3 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 21 Aralık 2016 Çarşamba

 22. nefes alıyorsak ümit var olmaya devam edecektir... diyor ki:

  eşimin hareketli sperm sayısı %3 iken normal şekilde gebe kaldım.gebeliğimin 6.haftasında kesem boş göründü ve alınması gerekir denildi.yani boş gebelik tanısı…
  bir hafta sonra bebeğim oluştu mucize bir şekilde 🙂 ümitlerinizi yeşertin ve dua etmeyi eksik etmeyin annişler…

  1. admin admin diyor ki:

   Allah hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin.

 23. Nadir diyor ki:

  Lütfen cevap verin. Çok Merak ediyorum

  1. admin admin diyor ki:

   Bu saatten sonra beklemenin anlamı yok.Gebeliğin 6. haftasında kalp atışları duyulması gerekirdi.

 24. Nadir diyor ki:

  Hocam meraba. Benim adet tarihim 12.02.2016. Hesaplarıma göre 8 hafta 3 günlük hamile olmam gerekirken 3 gün önce doktora gittiğimde 9 hafta 1 günlük hamile olduğumu öğrendim. Normal ultrason görüntüleri ve vajinal ultrason görüntülerimde bebeğin geliştiğini fakat kalp atışlarının olmadığını ve hemen bebeği düşürmeleri gerektiklerini söylediler. Biraz daha beklesem sonuç değişir mi bilgi verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim

   1. admin admin diyor ki:

    Bu saatten sonra beklemenin anlamı yok.Gebeliğin 6. haftasında kalp atışları duyulması gerekirdi.

  1. admin admin diyor ki:

   Bu saatten sonra beklemenin anlamı yok.Gebeliğin 6. haftasında kalp atışları duyulması gerekirdi.

 25. Yesim diyor ki:

  Merhabalar 1 ocak adet tarihim ama gec dollenme oldugu icin bugun 6 haftalik oldu yarin da kalp atisina cagirdi doktorum ama duyulurmu erkenmi diye gerildim.6.hafta normalmi.tesekkurler

  1. admin admin diyor ki:

   Bebeğin kalp atışları 6. haftadan itibaren renkli Doppler ultrason ile dinlenebilir ve 6. haftadan itibaren bebeğin kalp atışları tüm gebelik boyunca takip edilmektedir.Anne karnındaki bebeğin kalp atışları Transvajinal ultrason ile gebeliğin 5. haftasından sonra duyulabilir.

 26. esra diyor ki:

  merhaba 08.02.2016 tarihinde doktora gittim. bebeğim 6 hafta+6 günlük doktor ultrasonda bebeğin kalp atışını gösterdi ama ben eşimle beraber gittiğim için duyulabilir mi dedim doktor da çok kısa dinleteceğim zararı olabilir dedi sadece 3saniye dinletti ve kapattı. o sırada aklıma gerek yok zararı varsa dinlemeyelim demek gelmedi sizce bir zararı olmuş mudur. internetten araştırdım ama ikna olamadım sürekli düşünüyorum. cvp yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 27. DİLRUBA diyor ki:

  Doktor bey merhaba. 23 aralık son adet tarihim. 12 ocak transfer tarihim(5. gün transferi) tüp bebek yoluyla hamile kalındığında da aynı hamilelelik hesabı mı yapılır? Ne kadarlık hamileyim şu an? adet tarihin 36. gün de gittiğimde kese görünmedi b hcg 2416 idi. kese ve kalp atışları tahmini ne zaman görünür?

 28. ECE diyor ki:

  Tam 7 haftalik hamileyim doktorum kalp atisinin duyulmadigini 1 hafta daha bekleyip atmazsa alınması gerektiğini söyledi lütfen yardım edin?

  1. admin admin diyor ki:

   Anne karnında gebeliğin 6. haftasından itibaren kalp atışları duyulması gerekirdi.

 29. Selda diyor ki:

  Hocam benim son adet tarihim 19.11.2015 kan testi yaptırdım 1156 çıktı ama henüz kesenin gözükmediğini söyledi 1 hafta sonra tekrar çağırdı.haftaya gittiğimde keseyi görüp kalp atışlarını duyabilirmiyim?

  1. admin admin diyor ki:

   Son adet tarihinize göre 4 hafta 3 günlük hamilesiniz.Gebelik kesesi en erken 4,5 -5 haftalık gebelik olduğunda transvajinal ultrason ile görülebilir.Kanda gebelik Beta HCG değeri 3000-4000 düzeylerine vardığında yani 6 haftalık gebelik olduğunda gebelik kesesi karından ultrason ile izlenebilir.

  2. edip diyor ki:

   Merhaba üçüncü haftada çocuk kalbinin sesi duyulurmu?

   1. admin admin diyor ki:

    Anne karnındaki bebeğin kalp atışları en erken Transvajinal ultrason ile gebeliğin 5. haftasından sonra duyulabilir.Karından yapılan ultrason ile bebeğin kalp atışlar 1 hafta daha geç dinlenebilir.

 30. Eylül diyor ki:

  Hocam gebelikte adet başlangıçiylami yoksa bitişi ilemi hesaplama miz gerekiyor bilgi almak istiyorum

  1. admin admin diyor ki:

   Son adet tarihinin ilk gününden itibaren hesaplanır.

 31. Eylül diyor ki:

  Hocam adet başlangıçiylami yoksa bitiş tarihi ilemi hesap lamaliyiz

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik haftası son adet tarihinin başlanğıcının ilk gününden hesaplanır.

 32. Eylül diyor ki:

  Hocam ben en Son 10.10.2015 Son adet donemim kaç haftalık oluyorum bugün doktora gitim kalp atışını göremedi bir hafta sonra gel dedi normalmidir altan utrason da yaptı beni bilgilendirirseniz sevinirim

  1. Eylül diyor ki:

   Hemen donerseniz sevinirim hocam

   1. admin admin diyor ki:

    Son adet tarihiniz Ekim ayının 10’u ise 8 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.Ve bebeğin kalp atışları izlenmesi gerekirdi.

  2. admin admin diyor ki:

   Son adet tarihiniz Ekim ayının 10’u ise 8 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.Ve bebeğin kalp atışları izlenmesi gerekirdi.

 33. Semra diyor ki:

  Slm hocam ben 5 haftalık gebeyken Dr gittim Dr keseyi gördü bebek görmedi aslında bebeğin kalp atışları şuan yok 2hafta sonra geldedi bu arada düşük tehliken var dedi kas ağrın şiddetli olursa kanamayla gel demişti ewe geldim ağrım hiç yoktu ama hafif kahve rengi kanama ve pembesi kan oldu aynı gün hemen Dr aradım geldedi ve gittim bana 1tane iğne yaptı ve hap verdi protestan kulandım ve yatak istirati bu gün 9 gün oldu kanamam aynı gün kesildi ve çok iyim ayın 18 kontrolüm var ama ben çok korkuyom kalbini duyamam diğe bide 4 gebeliğim 3gebeliğimin ilk aylarından mide bulantım oldu bunda hiç bulantım yok normalmi aca mide bulantısı bebeğin kalbi atmadımı olmaz diyolar lütfen acil cvp teşekkürler :((

 34. Burçin diyor ki:

  Mrh,en Son adet günüm 29 Ekim 2015, 26.11.2015 kan tahlilinde hcg 1197çıktı 8Aralık salı ultrasonda kese var ama kalp atışı duyulmadı,bir hafta sonra tekrar gideceğim doktor dedi,daha sonra kalp atışı duyulurmu

 35. Elif Selman diyor ki:

  SAT 27.10.2015. Aceleci davranarak 25.11.2015 tarihinde beta hcg baktırdım ve sonuç sıfırdı. Adetim gecikti ve 30.11.2015 tarihinde beta hcg oranım 106, 02.12.2015 tarihinde de 288 çıktı. Bir kadın doğumcuya gitmek için erken mi, kalp atışları duyulur mu? Geç döllenme nedeniyle beklemeliyim. Şimdiden teşekkür ederim.

 36. beyza diyor ki:

  6 haftalık hamileyim kalp atışları henüz duyulmadı bi aksilik varmıdır acaba ne zaman duyabilirim

 37. beyza diyor ki:

  6 haftalık hamileyim ve henüz kalp atışı duyulmadı bi sorun varmıdır

 38. Asya diyor ki:

  Merhabalar. Sat 01.10.2015
  4 haftalikken gittiğimde 4 mm,
  5 haftalikken gittiğimde 10 mm
  6+3 haftalik tada 13 mm dedi bu hafta icin yavaş ilerlemiş dedi. Kese var henüz bebeği görmedi. Kalp atışıni karindan ultrasyonla da duyamadık. 1 hafta sonra tekrar kontrolüm var. Folikasit ve progestan haplarini duzenli kullaniyorum. Gebelik sureci de normal seyirde. Şayet duymazsa boş gebelik olma riskim varmi.çok endiseliyim. Ve aklıma takılan 8 ve 9. Haftalarda bebek kalp atışı da duyulabilirmi ?? Simdiden teşekkür ederim.

  1. Asya diyor ki:

   Adet tarihi mi gecerli olan sizce yoksa iliskiye girdigim tarih mi? Lutfen cevap verin :((

   1. admin admin diyor ki:

    Gebelik haftası hesaplamasında son adet tarihinin ilk günü kullanılır.

 39. yonca diyor ki:

  merhabalar benim en son ki adet dönemim 08.10.2015 ondan sonra hiç adet görmedim ve şuanda da hamileyim ama ne kadarlık olduğumu bilmiyorum…

  1. admin admin diyor ki:

   Son adet tarihinize göre 5 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 14 Temmuz 2016 Perşembe.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur

  2. admin admin diyor ki:

   Son adet tarihinize göre 5 hafta ve 5 günlük hamilesiniz. Tahmini doğum tarihiniz: 14 Temmuz 2016 Perşembe.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur

 40. Yasemin diyor ki:

  Merhabalar hocamm adet tarihim 19.09.2015 tarihinde 2 gun adet oldum normalde 5 gun oluyordum su anda adet tarihume gore 8 haftalik oluyor hamile kalmadan once de temmuz ayinda 23 unde agustos ayinda 8 inde son adet tarihimde 19 unda oldumm doktorum bebegin gelismedigini alinmasi gerektigini soyledi ne yapmam gerekir yardimci olursaniz

  1. admin admin diyor ki:

   Bazen kanda gebelik tespit edilmesine rağmen sağlıksız bir gebelik oluşabilmekte.

 41. ece diyor ki:

  Merhaba hocam ben ilk hamileliği mi 14 gün önce öğrendim ilk başta bebek görünmedi 3 gün sonra gittim bebek gözüktü dediilac verdi 10 gün sonra gel dedi dün gittiğimde bebeğin kalp atışları duyulma di çok korkuttu beni çok olumsuz konuştu bunları yazarken bile ağlıyorum ne yapa bilirim Son adet tarihim 20 .09.2015 ama benim adet duzensizli ğim var

 42. Ayşe diyor ki:

  9+3 günlük hamileyim 2 kese göründü birisi canlı 24mm olmus onceki muayeneden bu yana 14 mm büyümus gelişimi normal dedi fakat kalp hareketlerini göremedigini soyledi diğerinde gelişme yok kürtaj olman gerekiyo dedi

 43. Gyml diyor ki:

  Merhaba ben adet tarihim ve devlet hast olcumlerine gore 8+1 haftalik hamileyim. Devlet hastanesinde bebegin kalp atislari duyulmadi doktor 1 hafta sonra tekrar gitmemi soyledi ben dayanamadim ozel hastaneye gittim ordaki doktorda bebegin olcumune gore 6 haftlik hamile oldugumu ve bebegin olu oldugunu 1 hafta daha bekleyip kurtaj olmam gerektigini soyledi. Bu haftadan sonra benegin kalp atislarinin olmasi mumkun mu? Ne kadar daha beklemeliyim?

 44. ayse diyor ki:

  merhaba 42 yasindayim, yurtdisinda yasiyorum ve tup bebek tedavisiyle hamile kaldim. Adet tarihim 30/07/15. 10 agustosta yumurtalar toplandi ve 13 agustostada embriyo transferi yapildi. 5 hafta 2 gunluk iken agrilarimdan dolayi hastaneye gittik miyomlar (5 adet) oldugunu ve agrinin sebebinin bunlar olabilecegini soylediler. 7 hafta 2 gunluk iken yapilan muayenede bebegin kalp atislari duyulmadi. Bugun 8 hafta 3 gunluk oldugunu bebegin kalbinin hic atmadigini soylediler. Folik asit, D vitamini, aspirin, Fragmin ve cyclogest kullaniyordum bunlari hemen birakmami 2 hafta icinde de kanamam olacagini olmazsa hemen gelip kurtaj yaptirmami soylediler. ne yapmami onerirsiniz lutfen yardimci olun

  1. ayse diyor ki:

   7 hafta 2 gunluk iken bebegin kalp atislari duyuldu ama yavasti. Bugunku randevuda ne kalp atisi duyuldu ne de bebekte gelisme oldugu kaydedildi. basindan gecen varsa konu ile ilgili bilgisi olan varsa lutfen yardimci olun sabahtan beri gozumun yasi dinmedi haliyle basimda cok agriyor. Dun sabahta goguslerimde degisiklik fark ettim normalde aci ve agridan dokunamaz ve yan yatamaz iken dun ve bu sabah cok hafif aci vardi. 2 gundur sanki adet olacakmisim gibi agri var. allah rizasi icin akil verin lutfen yardimci olun kafayi yiyecegim ne yapmaliyim?

 45. zehra diyor ki:

  6+5 günlük hamileyim dün doktorum ultrasondan ve vajinal ultrasondan bebeğin kalkp atışlarını duyamadı haftaya tekrar çağırdı hiç açıklamada yapmadı çok endişeyim bu normalmi herkez daha çok erken diyo ama ben bu duruma çok üzülüyorum 🙁 lütfen cevap verin

 46. Asli diyor ki:

  Merhabalar ben 7 haftalık gebeyim geçen hafta doktora gittim bebek yeni yerleşmiş haftaya kalp atışı için gelin dedi doktor bi kaç gündür kahverengi pıhtıli leke geliyordu doktora gittim kalp atışı yok bebek gelişmemiş hala 6 haftalık görünüyo kürtaj gerekiyor dediler internetten araştırdım onuncu haftada bile kalp atışını duyan oluyormuş şimdi de kanamam var ne yapmalıyım lütfen yardım edin

 47. hilal diyor ki:

  Mrb hocam ben 7+6 gunluk hamileyim sol yanima yaklasik 2 hafta once agri basladi doktorum once ectopic hamilelik dedi ultrasyon sonucu bebegin kesesinin rahimde oldugunu soyleyip 2 hafta sonraya gun verdiler fakat sancili kanamam basladigi ve bugun ultrasyon la bakildiginda kesenin buyudugu ama kalp atisinin olmadigi soylendi bize 10 gun sonraya gun verdiler tekrar bakacaklar yoksa gebelik sonlanmis olabilirmis sizce bebegim dustumu 🙁

 48. Asya diyor ki:

  Merhaba hocam 7haftalık hamileyim fakat kalp atışı yok tu doktor daha kalbin atacağını düşünmüyorum 4gün sonra gel bakalım dedi hocam sizce ne yapmalıyım beklemelimiyim yoksa aldırmalımıyım motelim çok bozuk hocam 2 düşük oldu biri düştü Öbürü karnımda öldü bir oğlum var Allah Ömür versin o sağ şimdiki ise 7 haftalık bebek Gelişimi iyi ama kalp atışı yok dedi dahada atacağını sanmıyorum dedi ne yapmalıyım 🙁

 49. nazife diyor ki:

  merhabalar ben 6 haftalık hamileyi 7 haftadan gün alıyom ama bebeğin kalp atışı yok hala ara ara lekem geliyo bi hafta içinde kalp atışı olmazsa kürtaş diyo doktor ne yapmam gerekiyo lütfen yardımcı olun

  1. Burçin diyor ki:

   Sizin sonuç nasıl gelişti,durumunuz

 50. Semra diyor ki:

  Ben 6 senedir evliyim çocuğum olmuyordu agustosun 28 inde kan tahlili yaptırdım hamile ciktim beta hcg 834.1 çıktı yani kaç haftalik hamile oluyorum

 51. fatma diyor ki:

  merhaba son adet trihim 29.05.2015 8. hafta hamileliğimolması gerekirken 6hafta 4 günlük tüm testlerim normal çıktı 3 defa doktora gittim.son bugün gittim ve kalp atışları yok bebeğin radyoloji 1-2 hafta bekleyebilirsin derken doğum doktorum 31.07.2015 kürtaj olmam gerektiğini söyledi beklemenin bi anlamı yok geç kalırsan bebek rahime yapışır ve kürtaj zor olur dedi kafam çok karıştı.ilk hamileeliğim.46 kiloyum 30 yaşındayım.bulantı kusma halsizlik kanama gibide bi durumum yok.yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

  1. Tek ümidim diyor ki:

   Bnce bekle biraz daha 2 hafta daha bekle bazen gec dollenme oluyor.hem 6aftalik daha kucuk en gec 8 haftalikken duyuluyor.8 9 haftaya kadar bekle bnce hemen yaptirma .bide baska hastneye ozele git

 52. Demet diyor ki:

  Merhaba dr bey benim sorunum su enson mens dönemim 24 Mayıs 2015 ama gebe kaldıgım tarih haziran 13 yada 14 suan benegin kesesi görünüyor ama bebek görünmüyor ve kalp atışı da duyulmuyor bugün tekrar beta hcg testi yaptırdım 24000 lerde çıktı gebeliğim devam ediyormudur yoksa bebek gelişimi ile bir sorun varmıdır bana yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler

 53. tulay diyor ki:

  Merhaba ben simdi hamileyim 21 de tam bir ay oldu kalp atisi belli olurmu doktor bey

  1. admin admin diyor ki:

   Anne karnında bebeğin kalp atışları alttan ultrason ile 5 haftalık iken karından ultrason ile 6 haftalık gebelikte izlenebilir.

 54. Aslı30 diyor ki:

  Merhaba hocam son adet tarihim 28.05.2015 hamileyim bugün gittim kese var ama kalp atılı duyulmadı doktor haftaya gel dedi daha küçük olabilir diye çook korkuyorum sizce bu normal mi

  1. admin admin diyor ki:

   1 hafta sonra ultrason kontrolünü tekrarlayın.

  2. Didar diyor ki:

   Merhabalar benimde senle aynı son adet tarihim aynı 28 mayıs bende 22 temmuzda gittim bendede kese çok net göründü doktorum güzel yerleşmiş bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum falan dedi kalp atışını duyamadığımız için bir hafta sonra tekrar gel dedi

 55. Yeşim diyor ki:

  Merhaba ben suan 12. Haftanın içindeyim.ama doktor ikinci kontrolünde ilke gore kalp atısının düştüğünü soyledi.ileri haftalarda artar dedi ama korkuyorum. Daha önce 2 düşük yaptım. ..ve doktora gittiğimde 7 hafra 4 günlük.tüm. şimdi 2 gün sonra kontrolü var..duâ edin arkadaşlar.birde kalp atışı düşük olunca erkekmis doğruluk payı varmı acaba… ????

 56. özlem diyor ki:

  bugun 7 haftalık hamileyim.doktor kesenin buyudugunu ancak adet tarihine göre gelişimin geri oldugunu ve kalp atımının yavas oldugunu soyledi.7 gun sonra kontrole cagırdı.sizce dusuk mu olur.yardım edin lütfen

 57. ayşe diyor ki:

  hocam mrb benim 17 aylık oğlum var emziriyorum şuan adetim gecikti test yaptım 6 haftalık gebeymişim.Aldırmak istiyorum kürtaj olmadan düşük hapıyla düşük yapabilirmiyim??

  1. admin admin diyor ki:

   Kadın doğum uzmanına başvurun.

  2. Gamze diyor ki:

   Millet çocuk ister buda aldırmak ister Sen affet Allahım böyle zihniyetsizleri

 58. Nagihan diyor ki:

  Merhaba doktor bey
  Sat 25 nisan, 6 mayısta aşılama oldum. 2 hafta sonra kan tahlili ile hamile olduğumu öğrendim. 18 haziranda doktora gittim kesenin normal olduğunu fakat hareketsiz olduğunu yani kalbinin atmadığını söyledi. 1 hafta sonra tekrar çağırdı. sizce durum çok mu olumsuzdur..

 59. dilam diyor ki:

  7 buçuk haftalık gebeyim bebeğimin kalp atışları en son 6 haftalıkken duyuldu şuan kalp atışı gözükmüyo erkenmi endişe etmem gereken durum var mı lütfen yardım edin

  1. özlemm diyor ki:

   Dilam hanım bebeğiniz sağlıklı mu şuan.bende gecen hafta kalp atışını duydum fakat bu hafta kalp atışı yoktu.sizin ki nasıl sonuçlandı

   1. admin admin diyor ki:

    Kalp atışı varken durursa bir daha canlanmaz geçmiş olsun.

 60. Sibel diyor ki:

  Merhaba Doktor Bey,
  35 yasindayim,benim SAT 11 nisan 2015,su an ( 7+0 )8 haftanin içindeyim.6hafta 4 günlük gebelik haftasinda vajinal ultrasonla bakildi sadece kese göründü.yolk ,bebek ve kalp atislari duyulmadi.Bos gebelik olma ihtimali varmidir?
  Doktorum iki hafta içinde gel tekrar bakalim dedi bebegin olup olmadigina.

  1. admin admin diyor ki:

   Normal koşullarda 6. haftada bebek kalp atımlarının başlaması gerekir. 7 gün daha beklenip son bir kontrol ultrason da yapılabilir.

 61. berrin diyor ki:

  Merhaba Doktor Bey
  Bugün doktora gittim.Doktor 5 hafta 4 günlük hamile olduğumu belirtti. Yalnız kalp atışının yavaş olduğunu söyledi.İğne verdi.Kalp atışının yavaş olması çok mu kötü.bu durum beni çok korkutuyor.sizden de bu konuda bilgi almak istiyorum

  1. berrin diyor ki:

   sata göre de 6hafta 1 günlük hamileyim.bebeğimin gelişimi kötü mü

 62. damlaa diyor ki:

  Hocam benim kahverengi bi tatlı kaşığı kadar kanamam oldu tam 6+0 ken üç gün yani cuma günü yattım ve pazartesi oldu bugüne kadar progestan iğne ve günde bi tane serum alıyorum. Kesemin duzensiz olduğunu söylediler ve kalp atimi hala yok. Ultrason kagidimda crl 5.2 mm kese 13 mm yazıyordu kafam çok karıştı ne olur bişey söyleyin

 63. Melike diyor ki:

  Merhaba Doktor Bey,

  Ben Yaklaşık 5 hafta 5günlük hamileyim yanlız normale göre daha geç döllenme olduğunu doktorum söyledi yaklaşık bir haftadan fazla geç döllenme olmuş doktorum bugün vajina ulturason yaptı bebeğimde daha kalp atışı göremedi bende biraz gerildim ve moralim bozuldu bir hafta sonra tekrar gitmemi söyledi ama ben üzerinden bir buçuk hafta mı geçsin diye düşünmüyor değilim ne yapmalıyım ben biraz korktum ve üzüldüm teşekkür ederim şimdiden.

  1. admin admin diyor ki:

   Muhtemelen 1 hafta sonra alttan ultrason kontrolü ile kalp atımları görülür.

 64. ada diyor ki:

  Cevabiniz icin cok tesekkur ederim..

 65. ada diyor ki:

  Doktor Bey merhaba,
  Sat’a gore 7 hafta+5 gunluk hamileyim. Ancak bugun yapilan vajinal ultrasonda gebelik 7+3 olarak gorundu. Doktor once kalbi goremedi. Gebrligin kontrolu icin beta Hcg’ye bakalim dedi. Ancak, daha sonra renkli doppler yapinca kalbi gordu ve sesini duydu. Kan testine gerek yok, relax ol dedi. Yurtdisinda yasiyorum ve burada doktorlar dogru duzgun aciklama yapmiyor. Ben yine de kuskulandim. Sizce kalbi zor gormesi herhangi bir sorun teskil eder mi? Simdiden tesekkur ederim. Sevgi ve saygilarimla.

  1. admin admin diyor ki:

   2 günlük fark önemli değil.Ultrasonda bebek kalp atımları tespit edildiyse endişelenmenize gerek yok.

 66. süm diyor ki:

  14 şubatta kendiliginden dusuk yaptim mudahaleye gerek kalmadi mart 31 ine kadar surekli kanamam oldu doktra gttm ultrason temz cikti parca faln kalmamisti nisanin 21 inde eşim geldi bu gune kadar adet olmadim gecen hafta test yaptm negatf cikti mayisin 6 sinda kanda da cikmadi doktor bna progestan verdi iki gun kullandm bulantm faln vardi tekrar test yaptm evde mayisin 13 unde pozitf cikti gebeyim ve gebeysem fetusun kac haftalik oldugu nasil degerlendrileck hangi tarihe gore hocam tesekkur ederim

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik Haftasının hesaplamasında esas olan ilk haftalarda ( 6-7- 8-9 -10 ) yapılan ultrasondur. Buna bakarak kolaylıkla karar verebiliriz.

 67. endişeli diyor ki:

  Merhaba 2 gün önce (06.05.2015) tarihinde ilk kez doktora gittim o tarihe göre 8 hafta 5 günlük hamileydim doktor ultrason da bebeğin kalp atışlarını alamadığını ve düşük tehlikemin olduğunusöyledi bana felbiol 50 tablet, progestan 100 mg ve prolutan depot 500 mg iilaç verdi bir hafta sonra gel dedi ayrıca 3 gündür normal adet türünde arada ağrılı ve pıhtılı bir biçimde kanamam var bu bebeğimi kaybettiğim anlamınamı geliyor yoksa bir şansım varmı ben nasıl bir önlem alabilirim doktorun çok yoğun olduğu için neler yapmam yada yapmamam gerektiğini söylemedi

  1. admin admin diyor ki:

   8 hafta 5 günlük hamilelikte bebek kalp atımları izlenmesi gerekirdi.Doktora başvurun ultrason kontrolünde kalp atımı yoksa ameliyat öneririm.

 68. ayten diyor ki:

  Slm ben 7+4 haftalik hamilelik bugün Dr gittim kalp bi atmiyor dedi acaba normal mi bugün Dr çok küçük dedi en son kanamam üçün cu ayin dokuz unda geldi lütfen bana yardımcı olurmusunuz

  1. admin admin diyor ki:

   Normal koşullarda 6. haftada bebek kalp atımlarının başlaması gerekir.1 hafta daha bekleyip ultrason kontrolü yaptırınız.

 69. burcu diyor ki:

  Merhaba. 27 subat son adet tarihim. 1 nisan da kan testi yaptirdim 900 cikti. Doktora gittim. Adete gore 5+4 gunluktu. Ultrosanda kese gorundu ve bebek yerlesmis. Normal gebelik dedi doktor. 2 hafta sonra git kalp atislarina baktir dedi. Suan tam 2 hafta oldu. Fakat calisyorum garanti olsun die bazen erken olup kalp atislari duyulmuyormus cunku surekli gitme imkanimda yok suan. Bi 12 gun sonra gtsem olur mu. Bi sakincasi olur mu gec gitmemin. Suan 7+3. Bazi kan testleri yapilckmi yanim lutfen yrim edin. 16. Haftadan snra testler basliyor sanirim oylemi.

 70. meltem diyor ki:

  Hocam mrb bana 6 haftalik oldumu fakat bebeğin kalp atisi olmasını söylediler bebek 2 mm suan sizce kalp atmış başlar mi ?

  1. admin admin diyor ki:

   Normal koşullarda 6. haftada bebek kalp atımlarının başlaması gerekir . 5- 7 gun daha beklenip son bir kontrol ultrason da yapılabilir içiniz rahat değilse.

   Op.Dr.Zeki SALAR

 71. eda diyor ki:

  Mrb hocam son adet tarihim 25 Şubat en son betahcg değerim ise 934 çıktı.kac haftalik olduğumu bilmiyorum son adet tarihine göre 5 hafta oluyor sanırsam.yanliz buralar kalbim sanki çok hızlı atıyormus gibi hissettim tansiyon olcturdum düşük çıktı 104 ve 58 di kalb atış sayısı da dak 98 doktora bi hafta sonra gitsem bi sakıncası olur mu yoksa beklemeden mi gitmeliyim yardimci olursaniz sevinirim Teşekkürler. ..

  1. admin admin diyor ki:

   Tedirgin iseniz beklemeden gitmenizi öneririm.

   Op.Dr.Zeki SALAR

 72. cagla diyor ki:

  Merhabalar hocam..Benim son adet tarihim subat 15 2015..buna gore kac aylik veya haftalik hamile olmam gerekli…2 kere kan testi yaptrm ilkinde kan degerlerim biraz dusuk cikti ama hamileydim..ve karnimda kese var fakat gelisim yok..bi hafta sonra tekrar gittim kan testi yine pozitif degerler normal cikti fakat yine kese gelisim yok..2 hafta sonra bi daha gidicem bu arada kokulu bi akintim var. Ve kasiklarimda ara ara siddetlenen agrim var..sizce umidi kesmelimiyim henuz erkenmi bunun icin…tesekkurler..

  1. admin admin diyor ki:

   Bu kadar sıklıkla doktora gitmenizi anlayamadım inanın. Dokotrunuzun düşünceleri ön planda. Ancak kese gelişimi yok ise normal bir gebelik olmayabilir. Takiplerinizi ihmal etmeyiniz.

   Op.Dr.Zeki SALAR

 73. nesibe diyor ki:

  İyi günler doktor bey 17.03.2015 de doktora gittiğimde bebeğim 5+1 di 21.03.2015 de başka bir doktora gittim yine 5+1 olduğunu söyledi bu farklılık neden olabilir ve bebeğin kalp atışlarını duyamadı normal midir?

  1. admin admin diyor ki:

   Çok sık ara ile ultrason kafa karıştırabilir. Ben olsam ilk ultrasondan 7-10 gün sonra kontrol önerirdim.Büyüme olmaması normal değil ultrason güvenilir ise.

   Op.Dr.Zeki SALAR

 74. nesibe diyor ki:

  iyi günler ben 5 haftalık hamileyim vajinal ultrasonda kese göründü bebek 4.1 mm boyunda ama rahim içerisinde yer yer kanama bölgeleri görüldü ultrasondaki doktor gebeliğin yakın takibi önerilir yazdı fakat doktorum bu durumu bana açıklamadı ve 1.5 ay sonra tekrar gel dedi. kan tahlili yapılmadı ne vitamin ne folik asit hiç bir şey yazmadı ne yapmam gerekir.

  1. admin admin diyor ki:

   Yeterince bilgilendirilme yapılmayınca siz sorabilirdiniz.
   Bebeğin kalp atımları görülmesi bizim için çok önemli 1 hafta sonra ultrason kontrolü öneririm.
   Folik asit almanız faydalı olur.

   Op.Dr.Zeki SALAR

 75. Nesibe diyor ki:

  İyi günler doktora gittiğimde 5 hafta 1 günlük hamileydim vajinal ultrasonda kese görüldü bebek 4.1 mm boyunda. Ama rahim içinde yer yer kanama bölgeleri görüldü

  1. admin admin diyor ki:

   Yeterince bilgilendirilme yapılmayınca siz sorabilirdiniz.
   Bebeğin kalp atımları görülmesi bizim için çok önemli
   1 hafta sonra ultrason kontrolü öneririm
   Folik asit almanız faydalı olur.

   Op.Dr.Zeki SALAR

 76. tugce diyor ki:

  Mrb hocam oncelikle 6 haftalik.gebeyim faket bebegim kesesi gozukuyor yanliz kalp atislari duyulamadi doktorum 1 hafta daha bekleyelim dedi sizce kacinci haftada tam belli olur yada kac hafta bekleyebiliriz tsk ederim

  1. admin admin diyor ki:

   7 -10 gun sonra ıyı haber bekliyoruz.

   Op.Dr.Zeki SALAR

  2. Nesibe diyor ki:

   İyi günler doktora gittiğimde 5 hafta 1 günlük hamileydim vajinal ultrasonda kese görüldü bebek 4.1 mm boyunda. Ama rahim içinde yer yer kanama bölgeleri görüldü ge

   1. admin admin diyor ki:

    Yeterince bilgilendirilme yapılmayınca siz sorabilirdiniz.
    Bebeğin kalp atımları görülmesi bizim için çok önemli
    1 hafta sonra ultrason kontrolü öneririm
    Folik asit almanız faydalı olur.

    Op.Dr.Zeki SALAR

 77. ebebek diyor ki:

  8 haftalık hamileyim bebeğin kalp atışlarını göremiyorlar bi dktor 8 hafta bi doktor 10 hafta diyor bu çocuk kaç haftalık ?
  yolk ve fetal metaryal gelişmeye başlamış dediler kan verdim pazartesi kan vericem sanırım na göre kürtaj falan olacak 🙁

  1. admin admin diyor ki:

   Gerek 8 gerek 10 haftada bebeğin kalp atımları gözükmesi gerekirdi. Umarım iyi haberler alırız.

   Op.Dr.Zeki SALAR

 78. jadde diyor ki:

  Merhaba, 29 aralik gecesi Korunmasız tek seferlik bir ilişkim oldu ve 2 saat sonrası ella adında ertesi gün hapı kullandım fakat, regl geciktigi için test yaptım ve pozitif 10 aylık bir bebeğim var ve emziriyorum ve esimle boşanma asamasindayiz. Psikolojim çok kötü suan kürtaj olmak durumundayim. Kalp atışları oluşmadan kürtaj olmak istiyorum acaba ne kadar zamanim var.
  bebek kalp atımları en erken kaç gunlukken oluşur?

  1. admin admin diyor ki:

   6 haftalık iken bebek kalp atımları baslar.son adetten itibaren 6 hafta içinde yapılabilir. Kürtaj için eşinizin imzası gereklidir.

   Op.Dr.Zeki SALAR

 79. sema diyor ki:

  dun doktora gıttım bebek 5+5 gunlukdu vajinal ulturasonla baktılar ama bebegın kalp atışı yoktu korktum bende acaba bebek yok mu dıye

  1. admin admin diyor ki:

   Geç yumurtlama olması halinde kesinin oluşması, kalp atımlarının başlaması gecikebilir. Tedirgin olmayınız . 1 hafta sonra ultrason kontrol öneririm.

   Op.Dr.Zeki SALAR

  2. Yasemin diyor ki:

   Slm ben de hamileyim ama kalp atışlarını duyamiyoruz diyor doktor 7haftalik duyulabilrmi

   1. admin admin diyor ki:

    Sağlıklı bir gebelikte anne karnında bebeğin kalp atışları 6. haftadan itibaren renkli Doppler ultrason ile dinlenebilir. 1 hafta sonra tekrar ultrason kontrolüne başvurun.

 80. sibel diyor ki:

  Merhaba ben hamile oldugumu ilk 19.11.2014 te kan değeri olarak gordum o zaman on gunluk falan di en fazla 5 jasimda gebe kalmis olabilirim .1 aralıkta. Kanamam oldu leke seklindeydi ama simdi doktora gore 7 hafta olması lazim kalp afişi olmali dedi ulturosonda 5 hafta 5 gün gorundu ama kalp afişi yok bu fark neden bebeğim saglikli mi

  1. admin admin diyor ki:

   normal koşullarda son adet tarihine göre gebelik haftası hesaplaması yapıyoruz. Ancak geç yumurtlama olması halinde kesinin oluşması kalp atımlarının başlaması gecikebilir. Tedirgin olmayınız . 1 hafta sonra ultrason kontrol öneririm.

   Op.Dr.Zeki SALAR

 81. gül diyor ki:

  Merhaba dr bey . 6 veya 7 haftalik hamileyimm son afadet tarihimi bilmiyorum . Doktora gittim kese bos bebek yok dedi . Bska doktora gittim bebek var kalp atisi yok dedi . Bnde biraz bekleyelim olur dedim ümitsiz konustu . Ama ben 2 ay olana kdar beklicem sizce kalp atisi olurmu bebegimin .

  1. admin admin diyor ki:

   2 ay ile demek istediğiniz 8 hafta ise 7-10 gÜn daha beklemenin zararı olmaz. Kese 6 haftalık ise bebek gözükmesi gerekirdi vajınal ultrasonda.

   Op.Dr.Zeki SALAR

 82. Görünecek isim... diyor ki:

  39 haftalik hamileyim doktor bebegin kalp atislarinin zayif oldugunu dedi.Sebeb ne ola bilir.Lutfen bana bir cevap yazin cok korkuyorum

  1. admin admin diyor ki:

   39 haftalık bebekte kalp atımları yavassa bebekte stres olduğunu gösterir. Tanı kesin ise vakit gecirmeden doğum gerçekleştirilmelidir.

   Op.Dr. Zeki SALAR

 83. ece diyor ki:

  1temmuzda doktoragıttım 6 haftalık gebelıgım varmıs kalp atısları duyuldu 7 temmuzda gıttıgımde duyulmadı doktor ıkı gun sonra tekrar gel bakalım dedı normal mı

  1. admin admin diyor ki:

   Sağlıklı bir gebelikten bahsedebilmek için bebeğin kalp atışlarının duyulması gerekir.2 gün sonra tekrar gidin.

 84. hicran diyor ki:

  5haftalik hamileyim ama ultrasyonda kalp atislari cikmadi doktor bi hafta daha bekle dedi anormal bi durum mu yoksa normalmi lutfen cevap yaz

  1. admin admin diyor ki:

   Ultrason ile kalp atışları gebeliğin 6. haftasından itibaren izlenebilir.

 85. Rabiaaa diyor ki:

  6 haftalık hamileyim ve bebeğin kalp atışları duyuluyor fakat ultrasonda net görünmüyor .Birde kalp atışları zayıf neden olabilir ? Korkmam gereken bir durum var mı ?

  1. admin admin diyor ki:

   Cevap :Tedirgin olmayınız .. İlk baslarda kalp atımları yavaş olsa da zamanla net gözükür.

   Zeki Salar
   Kadın Hastalıkları ,doğum ve infertilite uzmanı
   Memorial Antalya Hastanesi

  2. bebegımm diyor ki:

   rabiaa aynı durumdayızz sonuc ne senın sen barı bısı yaz ne olur ..

 86. hbbanne diyor ki:

  7 haftalık hamileyim doktor bebeğin kalp atışlarını göremedi doktor 1 hafta daha beklemelisin dedi bu normalmiyim lütfen cvp yazın çok merk ediyorm lütfen doktorlar cvp yazsın

  1. admin admin diyor ki:

   Geç yumurtlama oldu ise 1 hafta sonra kalp atımları başlayabilir. Stress olmayın bekleyelim.

   Zeki Salar
   Kadın Hastalıkları ,doğum ve infertilite uzmanı
   Memorial Antalya Hastanesi

  2. esennn diyor ki:

   hbbanne MErhaba, çok uzun zaman olmuş ama şuan bende aynı durumdayım 6+1 kalp atışı duyulamadı =( keseninde büyümediğini söyledi dr ne yapacağımı şaşırdım Siz ne yaptınız 1 hafta sonra gittiğinizde ne dediler