40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Düşük riskim var bebeğime bir şey olur mu ?

Düşük riskim var bebeğime bir şey olur mu ?

Soru : Merhabalar…. altı haftalık hamileyim … bir haftadır aralıklarla kanamam oldu az bir
şekilde akıntı ile beraber … rahim içinde kanama var biraz dedi … düşük riski … kalp atışlarını dun dinledik . Bu risk ne kadar devam eder … dikkat etmem hep istirahat etmem şartıyla bebeğime bir şey olmaz değil mi çok korkuyorummm …

Cevap : Gebeliğin başında lekeleme tarzı kanamalar olabilir tedirgin olmayın kalp atımları da var. Bunlar güzel haberler. Şu an en büyük risk gereksiz stres yaşamanız. Düşük önleyici ilaçlar tavsiye edilebilir. Sürekli yatmanız gerekli değil., kendinizi yormayın, ağır işler yapmayın, çok ayakta kalmayın yeterli .

Op.Dr.ZekiSalar
Kadın Hastalıkları,doğum ve infertilite uzmanı
Memorial Antalya Hastanesi

Bu Haber 2.097 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 04.08.2014 Pts 12 : 4

YORUM YAZ
  1. egeninannesi diyor ki:

    Merhabalar ..ben 4 haftalık hamileyim ..Dün jinekologbebegi tam goremedigini hamileligin oldugunu söyledi kasık agrilarim ve arada mide bulantilarim var ve sigara kullanıyorum ..haftaya tekrar kontrol var .ilk hamileligim ve bebegime bisey olurmu ? Kanamam lekelenmem yok .

    1. admin admin diyor ki:

      Sağlıklı bir hamilelikte gebeliğin 5. haftasında gebelik kesesi, 6. haftasında bebeğin kalp atımları duyulur.Gebeiliğin 4. haftasında olduğunuzdan gebelik kesesi görülmemiştir.Sigarayı kesinlikle bırakın.