Reklam
Reklam
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebeliğin 15. haftası

Gebeliğin 15. haftası

GEBELİĞİN 15. HAFTASI

Artık gebeliğinizin 15. Haftasına ulaştınız ve artık gebeliğinizi daha iyi fark ediyor durumdasınız. Ancak rahat bir dönemdesiniz. Özellikle 6. ay sonuna kadar rahat bir hamilelik dönemi geçiriyor olacaksınız hamileliğinizin balayını yaşıyor olacaksınız. Cinsellik konusunu özellikle doktorunuzla görüşmeniz faydalı olacaktır.
Eğer düşük riskiniz yoksa o halde hamileliğinizin son ayına kadar cinselliği rahatlıkla yaşayabilirsiniz.

Doktorunuz sizi bu haftadan itibaren durumunuza göre sizi daha sık kontrole çağırabilir.Üçlü tarama testinizi de yaptırmanız gerekecektir. Özellikle ikili test yani ikili tarama testiniz eğer normal çıktıysa o halde doktorunuz üçlü tarama testini sizden istemeyebilir.
Bebek amniyo sıvısı içinde gelişimini sürdürürken aynı zamanda da çişini amniyo sıvısı içine yapmakta ve yutmaktadır. Her 3 saatte bir amniyo sıvısı kendini yenilemektedir. Amniyo sıvısı bebeğinizin çişinden oluşmaktadır. Bebeğinizin saçları oluşmaya başladı ancak henüz cinsiyetini öğrenmediniz birkaç haftanız daha var bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilmeniz için büyük heyecan diğer haftalarda sizi bekliyor

Bu Haber 103.878 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 26.06.2012 Sal 07 : 26

YORUM YAZ
 1. Naz.. diyor ki:

  Merhaba ben 14 haftalık hamileyim ve yaklaşık 10 gündür sağ bacağımda şiddetli bir ağrı var. Gecelerei ağlayarak uyanmama sebep olacak kadar şiddetli bir ağrı acaba bu ağrı neden oluyor ve nasıl geçer bana yardımcı olurmusunuz.. Teşekkürler

  1. admin admin diyor ki:

   Agrınız gebelikle ilgili olmayabilir .Fizik tedavi nöroloji damar hastalıkları doktorlarının görmesini öneririm.

   Op.Dr.Zeki SALAR

 2. nisa nur diyor ki:

  Merhaba, ben 3 buçuk aylık hamileyim ve ilk bebeğim, ama bebeğimi hiç hissetmiyorum, ne zaman hissetmeye başlarım, ilk nasıl hissederim.

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelikte hamile kadınlar bebek hareketleri genellikle gebeliğin 18-22. haftaları arasında hissederler.Daha önce hamilelik yaşayanlar 16. haftada hissedebilir.İlk hamileliğini yaşayan anne adayları daha geç hissederler.

 3. NUR KANKAL diyor ki:

  TEDAVİSİZ OLAN İKİZ BEBEKLERDE GENELLİKLE DOĞUM NASIL VE KAÇINCI HAFTADA GERÇEKLEŞİYOR? ÖGRENMEK MÜMKÜN MÜ?

  Cevap:Bu konuda bir genelleme yapmak mümkün değil.Hastanın tıbbi muayenesine göre değerlendirme yapılabilir.