40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebeliğin 2. haftası

Gebeliğin 2. haftası

         Gebeliğin 2. haftasında da henüz hamile olduğunuzu bilmiyorsunuz, nedeni ise vücut hareket halinde çok büyük durumlar oluyor aslında ama sizin bundan haberiniz yok, normal hayatınıza devam ediyorsunuz ancak henüz bilgi sahibi olmanız mümkün değildir. Adet dönemini geçirdiniz. Hormonlarınız yeterince çalışıyor ve ortamı hazırlamaya devam ediyor.

       Gebeliğin 2. haftası genellikle yumurtlama döneminizin başlangıcına  denk gelir.Eğer gebelik düşünüyorsanız yumurtlama döneminizi hesapladıktan sonra yumurtlama döneminizden 2-3 gün önce başlayarak bir hafta boyunca ilişkiye girmeniz hamile kalma şansınızı arttıracaktır.Yumurtlama dönemini hesaplamak için adet döngünüzün kaç gün olduğunu bilmeniz gerekir.Adet döngüsü son adet tarihinizin ilk gününden itibaren sonraki adet tarihinizin başlangıcına kadar olan süredir.Ortalama olarak 30 günde bir adet gören bir kadının yumurtlama gününü hesaplarken adet döngüsünden 14’ü çıkarıyoruz.  30 – 14=16  yani yumurtlama gününüz 16. gün olarak buluyoruz.

Yumurtlama günü hesaplamak için tıklayın

Yumurtlama ( ovulasyonun )  gerçekleştiği nasıl anlaşılır ?

Göğüslerde hassasiyet  

Karın bölgesi ve kasıklarda ağrı 

Vaginal akıntıların artması 

Vücut sıvısının artması

Bunların dışında eczaneden alacağınız ovulasyon belirleme testleri ile de ovulasyonun gerçekleşip gerçekleşmediği belirlenebilir.

Hamileliğin belirtileri nelerdir

Gebelik döneminde vücudunuzda bir çok değişiklik meydana gelir.Eğer gebelik planlıyorsanız ve aşağıdaki belirtilerin bir yada bir kaçı sizde varsa ve hamile olduğunuzu düşünüyorsanız doktora başvurmalısınız.

Adet gecikmesi

Mide bulantısı veya kusma

Yiyeceklerden tiksinme ve aşerme

Sık sık idrara çıkma

Göğüste değişme ve göğüste aşırı hassasiyet, sızlama

Pelvik bölgenizde yeni bir duyarlılık veya his

Ağızda Metalik Tat


Hamilelik belirtilerinden en belirgin olan belirti beklenen adet gecikmesidir.Tabiki adet gecikmesi bize kesin olarak gebeliğin varlığını kanıtlamaz.

Bir hamileliğin ilk günü son adet döneminin ilk günü olarak kabul edilir.Son adet tarihinizden yumurtlama tarihine kadar vücut her ay olduğu gibi kendini gebelik için hazırlar eğer yumurtlama döneminde gebelik oluşur ise hamilelik başlar oluşmaz ise adet gerçekleşir.


Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıkları gebelik öncesinde bırakmalı ve gebelik şüphesi olduğunuzda kesinlikle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmamalısınız.

GEBELİĞİN 2. HAFTASINDA ANNEDE MEYDANA GELEN DEĞİŞİKLİKLER-VİDEO

Bu Haber 402.789 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 26.06.2012 Sal 08 : 26

YORUM YAZ
 1. Kuzu86 dedi ki:

  Merhaba hocam en son adet tarihimy 27 kasim adetlerim duzensizdir hala adet olmadim we hic bi belirti yok test yapmaktan korkuyrm nekadar sure beklemeliyim saglikli sonuc icin tesekkurler

  1. admin admin dedi ki:

   Kanda beta HCG testi yaptırın.Adet düzensizliği konusunda kadın doğum uzmanına başvurun.

 2. Naz dedi ki:

  İyi akşamlar hocam son adet dönemim 22 122016 şuan belim ve kasık agrım sanki adet görcekmiş gibi arı oluyor test yapsam olurmuş şimdiden teşekürler

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Erken yapılan test sağlıklı sonuç vermez.Gereksiz strese girmenize neden olur.Stres oluşacak hamileliği olumsuz etkileyebilir.Adet tarihini bekleyin gecikme olursa kanda beta HCG testi yaptırın.

 3. Seyma dedi ki:

  Merhaba hocam bende 4 haftalık gebeyim doktora kontrole gittiğimde bebek küçük olduğu için sadece vajinadan ultrasonla bakti küçük bir kese gördü emin olmak için kan tahlili yaptı pozitif çıktı bebek küçük olduğu için mı görememiştir beta HCG 1000 50000 mlU/ml 9 ocakta tekrar gelmemi söyledi benmi erken gittim doktora acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir.9 Ocak’ta görünmesi gerekir.

 4. Gülşah dedi ki:

  Merhaba hocam benim kan testin HGC 44.5 kac gunluk vea haftalık doktor bana 2 3 günlük dedide inanamadim sizce

  1. admin admin dedi ki:

   Gülşah hanım gebelik haftası son adet tarihinin ilk günü baz alınarak hesaplanır. 2-3 günlük hamilelik olmaz.Adetlerin düzenliyse son adet tarihinizin ilk gününü biliyorsanız aşağıdaki linkteki hesaplayıcıya son adet tarihinizin ilk gününü girerek gebelik haftanızı hesaplayabilirsiniz.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html

 5. Bilge dedi ki:

  Son adet tarihim 28.11.2016 dün idrar testinde pozitif çıktı ama bugün doktor kese gözükmüyor dış gebelik olabilir dedi sizce dış gebelik ihtimali yuksekmi

  1. admin admin dedi ki:

   Son adet tarihinize göre 4 hafta ve 1 günlük hamilesiniz.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 6. gül dedi ki:

  Merhabalar hocam benim hCGdegerim 38.38 çıktı sizce hamile miyim bu deger normalmi

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.
   **Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG testi 48 saatte iki kat artış gösterir.
   Son adet tarihinize göre 4 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

  2. SEMA dedi ki:

   Merhaba hocam Benim 8 günlük gecikmeden sonra kan değerim 58.1 çıktı, daha çok yeni Dedi dr 2 hafta sonra tekrar gel Dedi. Sizce korlulalacak bi şey var mı?

   1. admin admin dedi ki:

    Tek bir kan değerine göre değerlendirme yapamayız.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.
    *Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 7. Boz21 dedi ki:

  Slm hocam 12 Kasım’da adet oldum 13 Kasım’da evlendim 17 Kasım’da da düzenli olarak ilişkiye girdik son 5 gündür eşimin midesi bulanıyor sık sık idrara gidiyor göğüsleri çok hasaslaşmış bugün kan testi yaptırdık beta hgc 1.2 çıktı gebe değil dedi ultrason dan baktı kalınlaşma. Var dedi kan tahlili yaptırmak için erkenmi davrandık

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Erken yapılan testler sağlıklı sonuç vermez.Adet görmezseniz 1 hafta sonra adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki konumuzu okuyun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 8. Çilem dedi ki:

  Slm hocam 09.11.2016 tarihinde adet oldum 23 11.2016 yumurtlama tarihim hesabıma göre ben 20.22 24 de bitlikte olduk. 02.12.2016 test yaptırdım kanda 0.100 çıktı 07.12.2016 adet tarihim gebe olma ihtimalim nedir sizce

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamile değilsiniz.Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç elde edebilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.4 gün daha bekleyin adet görmezseniz landa beta HCG testi yaptırın.Ayrıntılı bilgi için http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 9. Şaşkın dedi ki:

  Merhabalar hocam ben 19 kasimda adet oldum iki gun once farkli nedenlerden tahlil yaptirdim hcg degerim 47.7 cikti adetme daha var gecikmede soz konusi degil bu degere gore hamilemiyim neden bole oldu ?

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.2 gün sonra aynı merkezde kanda beta HCG testini tekrarlayın.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 10. Hayall dedi ki:

  Merhaba hocam. Son adet başlangıçım 4 kasım 4 gün sürdü. Kan tahlili yaptırdım. Beta hcg 391.92 çıktı. Sizce herşey yolunda mı? Kaç haftalık acaba. Teşekkürler 🙂

  1. admin admin dedi ki:

   *Kan değerinize göre hamilesiniz.Golik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.
   *Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümüdür.
   *Son adet tarihinize göre 4 hafta ve 2 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 11 Ağustos 2017 Cuma.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.
   **Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış göstermelidir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 11. bskr dedi ki:

  Merhaba hocam en son adet tarihim 3 kasım. Üç gün gecikti hasta olmadım. Evde test yaptım pozitif çıktı. Kan testi yaptırdım bugün hcg 251 çıktı. Sizce herşey yolunda mı? Kaç haftalık hamile olabilirim? Teşekkür ederim.

  1. admin admin dedi ki:

   *Kan değerinize göre hamilesiniz. Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.
   *Son adet tarihinize göre 4 hafta ve 2 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 10 Ağustos 2017 Perşembe.
   *Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış göstermelidir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 12. Seda dedi ki:

  Slm hocam bthcg 313.95 çıktı fakat ultrasonda bakıldı ve 10 gün sonra tekrar çağırdı doktor en son adet tarihim 23 ekim sizce nedir durum

  1. admin admin dedi ki:

   Ultrasonda gebelik kesesi ve kalp atımlarının izlenebilmesi için gebeliğin belirli bir büyüklüğe ulaşması gerekir.10 gün sonra doktor kontrolüne gittiğinizde gebelik kesesi ve kalp atımlarının ultrasonda izlenmesi gerekir.

 13. canan dedi ki:

  Merhaba hocam. Son adet tarihim 23 ekim. Dun kan testi yaptirdim 302.5 cikti. Doktora muayene olamadim. Acaba kac haftalik hamileyim.

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında ultrason ölçümüdür.Son adet tarihinize göre 4 hafta ve 6 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 30 Temmuz 2017 Pazar.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 14. Melek dedi ki:

  Hocam 19 yaşındayım 3 aylık evliyim çocuk istiyoruz bu ayımızı iyi değerlendirdik sık tuvalete ve karın ağrısı çekiyorum ve cok yemek yiyorum göğüs uçları karardı sizce nedir son adetim 27 ekimde oldum ve akıntim geliyo

  1. admin admin dedi ki:

   Adet tarihinizi bekleyin.Gecikme yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linteki konumuzu okuyun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 15. Alel33 dedi ki:

  Son adet tarihim 2 ekim hocam adetim iki gun gecikti bthcg 68.9 cikti idrardada pozitif cikti kac haftalik gebelik mevcut acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Hayırlı olsun.Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü baz alınır.Son adet tarihinize 4 hafta ve 6 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 9 Temmuz 2017 Pazar.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 16. Elif dedi ki:

  Hocam Merhaba 2 haftalık evliyim adetim 5 gün gecikti test yaptım evde negatif cıktı. Kan testi yaptırmam gerekir mi. Hamile kalmıs olabilirmiyim. 2 Haftalık hamilelik belli edermi kendini? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden Teşekkürler..

 17. kubra dedi ki:

  Birde kan degerime bakilinca hamile oldgm gorunuyo ama gebelik testini evde yapinca hep olumsuz neden acaba 🙁

  1. admin admin dedi ki:

   Kanda beta HCG değerine kesin sonuç verir.Tekrar evde gebelik testi yapmanıza gerek yok.Gereksiz yere strese girmeyin.Rahat olun.

 18. kubra dedi ki:

  Merhaba kan degerimde beta hcg hormonu 29 cikti. Ertesi gun 33 oldu. Belimde cok agrim var goguslerim degsti.karnimda sislik var adetim gecikti. Degerlerim normal mi yada gebelik var mi.her doktor brsey soyledi .cok moralim bozuk suan hamile oldugumu soyluyolar ama kafamda bircok soru var lutfen yardimci olun ..

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.İlk testten iki gün sonra testi tekrarlayın.

 19. eliffff dedi ki:

  Merhaba hocam .
  Ben daha 2 haftalık evliyim eşimle çoçukla düşünüyoruz ve eşim cok istiyor. Hastalıgım normalde 20 ekimde olması lazım 1-2 gün daha bekleyip test yapsam sonuc cıkarmı acaba . Normalde hastalıgım ayın 10 da oluyordu sanırım dügün telsından 20 sine attı . Bugünde ayın 20si fakat hiçbir adet agrısı yok bende acaba hamile kalmıs olabilirmiyim?

 20. Nazli dedi ki:

  Hocam merhabalar. 2 haftalik hamilelikte düşük olur mu belirtileri nelerdir ?

  1. admin admin dedi ki:

   2 haftalık hamilelik tespit edilemez.Gebelik haftası son adet tarihinin ilk günü baz alınarak hesaplanır.

 21. Meryem dedi ki:

  Merhaba. Benim esimle ikinci iliskim fakat 2 haftadir mide bulantisi bas dönmesi ve kahve rengi şeklinde akintilarim oluyor acaba hamile miyim ? Şimdiden çok tesekkur ederim.

  1. admin admin dedi ki:

   Hamilelik şüphesinde yapılması gereken en uygun şey adet tarihinin beklenip adet gecikmesi yaşanırsa gebelik testi yaptırmaktır.Erken yapılan gebelik testleri sağlıklı sonuç vermez.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki konumuzu okuyun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 22. ipek dedi ki:

  Merhaba doktor bey. 2 haftalik hamilelik idrar testinde belli olurmu? 12 günken idrar testi yaptim tek cizgi cikti. Şu an 15 gün oldu hamileysem kan testinde belli olurmu?

  1. admin admin dedi ki:

   İpek hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapmak gerekir.Erken yapılan testler sağlıklı sonuç vermez gereksiz yere strese girmenize neden olur.Adet tarihinizi bekleyin sağlıklı sonuç adet gecikmesinden 2-3 gün sonra idarda gebelik testi yaptırın.Kanda gebelik testini adet gecikmesinden hemen sonra yaptırabilirsiniz.

 23. Toprak dedi ki:

  Merhabalar benim hcg sonucum 440.4 çıktı ve belimde ve kasıklarimda cok ağrım oluyor kaç haftalık oluyor hamileliğim ağrılar normal mi

  1. admin admin dedi ki:

   Gebeliğin ilk haftalarında adet görecekmiş gibi ağrılar görülebilir.Gebelik haftası hesaplamasında gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi esas alınır.Kan değerlerine göre tahmini gebelik haftaları aşağıda yer almaktadır.

   3 hafta: 5 – 50
   4 hafta: 3 – 426
   5 hafta: 19 – 7,340
   6 hafta: 1,080 – 56,500
   7 – 12 haftalar: 7,650 – 288,000

 24. leyla dedi ki:

  Merhaba doktor bey/hanim
  Bugun beta hcg testimin sonucu 1291 olarak çıkti sizce Kaç aylik yada haftalik hamileyim .
  Son adet tarihim 09.08.2016 adet dongum 30 gun
  Ne zaman dunyaya getiririm bebegimi tahmini yardimci olur iseniz cok sevinirim.

  1. admin admin dedi ki:

   Son adet tarihinize göre 5 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 16 Mayıs 2017 Salı
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 25. Nigar dedi ki:

  Merhaba Doktor. Ben 1.5 yıldır evliyim hiç hamile kalmadım adetim düzenli şekilde 28 gun arayla ama adet bittikten 3 gün sonra ilişkiye girdiyimde hafif kanama oluyor.doktorum 5 ay once yara var dedi tedavi ettik.aynı şey devam ediyor şimdi doktorum yara yok sağ yumurtalığında kist var dedi yine tedavi ettik aynı durum her adet sonrası devam ediyor bende artık ilişkiye girmekten korkuyorum 🙁 hamile kalmak için ne yapa bilirim? Ve bu kanamalar ne?

  1. admin admin dedi ki:

   Neden hamile kalamadığınıza yönelik araştırma yapılması gerekir.İnfertilite konusunda uzman bir kadın doğum uzmanına başvurun.

 26. Asli dedi ki:

  Mrb iyi gunler ben iki haftalik hamileyim ve 3 günden beri kanama var kahverengi şekilde ve dok. Gittiğimde düşük yapıyorsun dedi . Ama yogun kanama ve ağrım yok kan değerleri çok düşük geçen hafta kan verdim de 40. Dün verdim de ise 41. Gösteriyor napmam gerek yardimci olur musunuz kafan çok karışık

  1. admin admin dedi ki:

   Geçmiş olsun.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saat arayla iki kat artış göstermesi gerekir.Hafif artış sağlıksız gebeliğin göstergesidir.

 27. Sare dedi ki:

  Merhaba hocam benim 2 gogusumdende sarı renkte sivi geliyor acaba hamile olma ihtimali varmı adetlerim çok bozuk

  1. admin admin dedi ki:

   Adet gecikmesi yaşadıysanız kanda beta HCG kesin sonuç verir.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki konumuzu okuyun.Adet düzensizliği hakkında kadın doğum uzmanına başvurun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 28. Merakta dedi ki:

  Son adetim 20 temmuz ve geciktik evde test yaptım pozifit kan verdim beta HCG 425.93. Sizce kaç haftalık hamileyim

  1. admin admin dedi ki:

   Son adet tarihinize göre 4 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 26 Nisan 2017 Çarşamba.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 29. Büşra dedi ki:

  Son adetim 8 temmuz adetim 1 hafta gecikti test yaptım çizgi silik çıktı kan testinde hcg yaptırdım 8.3 çıktı 2 gun sonradoktor bi test daha istedi 33.3 çıktı hamilelik var dedi ben bugün baska bir hastaneye gittim ultrasonda görülmedi test sonucum 83.8 çıktı gebelik var mı kaç haftalık acaba ?

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir hamilelikte kanda beta HCG değer 48 saatte iki kat artış gösterir.Gebelik kesesinin görülebilmesi için hamileliğin büyümesi gerekir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.

 30. Kadis dedi ki:

  Hocam ben 6 haziranda dusuk yaptım 5 haftalık sonra 45 qun felan adet oldum yoğun bisekilde şimdi ise bitti 2 hafta felan oldu biteli eşimle birlikte olduk tekrr bebek istyrz hamile kalma ihtimali warmidir bel ve kasık ağrıları var hafif mide bulantısı kokulara duyarlılık halsizlik test yaptım ama negatif çıktı erken yaptm sanırım tekrr test yapsammi beklesemmi

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç elde edebilmek adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.

 31. Adsızz dedi ki:

  Hocam son adet tarihim 29 Haziran. Yumurtlama döneminde planlı olarak ilişki yaşadım. Psikolojik olarak sanırım 1 haftadır mide bulantım halsizliğim ve 2 gündür kasık ve bel ağrım var. Gebelik olduysa kan testi yaptırmam için erken mi? Adet gecikmemi beklemem gerekir mi?

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Erken yapacağınız test sizin gereksiz yere strese girmenize neden olur.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linteki konumuzu okuyun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/kanda-gebelik-testi-en-erken-ne-zaman-belli-olur-ne-zaman-yapilmali.html

 32. Glsh dedi ki:

  Merhaba hocam benim son adet tarihim 12.06 ben 12 temmuzda evde hassas testlerden yaptım pozitif çıktı ancak aynı gün kan tahlili verdim 1.20 çıktı bu günden sonra 5 gün geçti hala adet görmedim tekrar idrar testi pozitif çıktı kan tahlilimde ise 93,97 çıktı bu sefer bu artış oranı Nasıl değerlendirilebilir bilgi verebilirseniz sevinirim

  1. admin admin dedi ki:

   Kanda beta HCG değeriniz 93,97 çıktı ise hamilesiniz.Geç yumurtlama meydana gelmiş olabilir.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.

 33. Adsız dedi ki:

  Merhaba hocam B-HCG değerim 2,8 en son adet tarihim 23Haziran 2016 ilk denememiz 2 Temmuz 2016 erken mi tahlil yaptırdım ve lekenme oluyo doktor rahimde et parçası var dedi çocuğum olmucak mı benim kafam çok karışık şimdiden teşekkür ederim

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.

 34. Mine dedi ki:

  Hocam ben 27 Mayısta düşük yaptım 25 Haziranda ise adet gördüm adetimden 1 hafta sonra mide bulantılarım sürdü 1 hafta öyle geçtikten sonra kahverengi akıntım geldi oda 2 gün sürdü ve bitti şuan ise sol kasık agrım yorgunluk hissi mide bulantısı ve göğüslerimde şişlik var sizce hamile olabilir miyim??

 35. Banu dedi ki:

  İlişkiye girdikten bi gün sonra ella kullandim iki gün sonrada adet oldum hamile olma riskim var mı?

  1. admin admin dedi ki:

   Adet gördüyseniz hamilelik olmaz.

 36. Farida dedi ki:

  Merhaba,2 haftalik hamileyim,havuza girmek sakincali ola bilirmi?

  1. admin admin dedi ki:

   *İki haftalık hamilelik tespit dilemez.Gebelik haftası son adet tarihinin ilk günü baz alınarak hesaplanır.
   *Havuzlarda bir çok kişinin yüzmesine bağlı olarak enfeksiyon bulunma riski vardır.Bununla birlikte bu enfeksiyonları yok etmek için havuza dezenfeksiyon amacıyla bazı maddeler katılmaktadır. Kullanılan bu maddelerin dozu aşırıya kaçmadan iyi bir şekilde dezenfekte edilmiş bir havuz zararlı olmaz.Fakat havuza dezenfeksiyon amacıyla katılan bazı maddelerin de özellikle aşırı dozlarda gebeliğe zarar verebileceği bazı uzmanlar tarafından bildirilmektedir.

 37. Kafamdadelisorulat dedi ki:

  Merhaba adetim 3 gün gecikti bugün 3 gün gebelik testi alip yaptim bir cizgi cikti … ama katin agrim bel agrim var adetim gelcekmis gbi bugün hafif migde bulantisi ile eskime var ama oruclu oldugumdan diye düsünüyorum… testi acaba erken mi yaptim?

  1. admin admin dedi ki:

   4 gün daha bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.

 38. NESRİNNN dedi ki:

  HOCAM 14 HAZİRANDA HASTANENİZDE TÜP BEBEK TRANSVERİ GERÇEKLEŞTİ BETA HCG DEĞERİM ŞUAN 80 ÇOK ERKEN OLDUĞU İÇİNMİ BUKADAR DÜŞÜK NORMALDE İLK YAPTIRDIĞIDA 60 DI 2 KATI OLMASI GEREKİYORMUŞ YANİ ENDİŞE EDİLCEK Bİ DURUM VARMI YADA NE YAPMALIYIM NE YEMELİYİM

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri aynı merkezde 48 saatte iki kat artış göstermesi gerekir.Hafif artış–> Sağlıklı olmayan gebeliğin ( boş gebelik dış gebelik üzüm gebeliği ) işareti olabilir.

 39. ezginaz dedi ki:

  Hocam iyi günler evliliğimizin ilk ayında korunduk sonra bıraktık çocuk istiyoruz 8 ay oldu evleneli ilk önceleri 35 günde bir adet oluyordum 2 ay öncesinden beri 40 güne çıktı doktora gitttim hormon testi yapıldı hormonlar normal çalışıyor dedi geçen ay 45.günde adet oldum ne yapmalıyım.şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba,

   Yumurtalık rezervinizi, rahim ve tüplerinizin durumunu, eşinizin semen analizi sonucunu görmeden bu konuda size bir danışmanlık verilmesi doğru olmaz. Hormon tahlillerinizde bir sorun saptanmamış ancak geniş aralıklarla adet görüyor olmanız sizde yumurtlama bozukluğunun olduğunun bir göstergesidir. Size önerim infertilite ile ilgilenen bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanından danışmanlık almanızdır. Muayene bulgularınıza göre doğal yollardan gebelik elde etmeniz için beklenebilir ya da yardımcı üreme tedavilerinden destek alınması gerekebilir. Yardımcı üreme tedavilerinde başarı tedavi gördüğünüz merkezin ve hekimin; o merkezin çalışmış olduğu laboratuvarın kalitesi ile doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle merkez seçimlerinde önceliğiniz gebelik oranları yüksek merkezleri seçmek şeklinde olmalıdır.

   Saygılarımla
   Prof. Dr. M. Bülent Tıraş

 40. fatma dedi ki:

  Hocam ben bir yil iki aylik evliyim bebek istiyorum ama olmadi yumurtlama gunumu hesaplayamiyrm cunku onbes gunde bir regl oluyorum nasil hesaplayabilirim 🙁 Ayrica on gün regl oluyorum 🙁

  1. Merhaba,

   Adet düzensizliği yaşıyor olmanız nedeniyle muhtemel bir yumurtlama bozukluğu problemi yaşamaktasınız. Bu nedenle yumurtlama zamanınızı hesaplamak pek mümkün değildir. Bir yıl düzenli cinsel birlikteliğe rağmen gebelik elde edememiş olmanız nedeniyle size önerim infertilite ile ilgilenen bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurmanızdır. Yumurtalık rezerviniz, rahim ve tüplerinizin durumu, eşinizin semen analizi sonucu değerlendirilerek doğal yollardan gebelik elde etmeniz için beklenebilir ya da yardımcı üreme tedavilerinden destek alınması gerekebilir. Yardımcı üreme tedavilerinde başarı tedavi gördüğünüz merkezin ve hekimin; o merkezin çalışmış olduğu laboratuvarın kalitesi ile doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle merkez seçimlerinde önceliğiniz gebelik oranları yüksek merkezleri seçmek şeklinde olmalıdır.

   Saygılarımla
   Prof. Dr. M. Bülent Tıraş

 41. tuba dedi ki:

  Hocam merhaba,
  yaklaşık 10 gün adet gecikmem oldu. Adet sancısına benze sancı oldu fakat hasta olmadım. Doktora gittim gecikmem olduğunu söyledim ultrasondan baktı rahimde bişey görünmedi. Fakat doktora hamilelik şüphesi olduğunu söylemediğim için sadece onun için baktı. Yumurta görünmediğini söyledi. Hamile olsam belli olur muydu. iki haftalık hamilelik şüphem var.

 42. Meyra dedi ki:

  Merhaba hocam en son adet tarihim19.05.2016 yeni evlendiğim icin 2 kutu yasmin ara vermeden kullandim adetim geciksin diye 2.kutum bitti ilaci biraktim 1 hafta icerisinde eski kiloma kavustum(yasmin kilo aldirmisti) ve adet oldum 19 mayista o gunden itibarende korunmuyoruz iki haftafir bas donmelerim ve idrara cikisim oluyor idrar yolu enf geçirdim yumurtlama doneminde ama ilacla gecti . hamilemiyim diye dusunuyorum 1 gun gecikmis oluyor daha bide gecen haftada beyaz sumugumsu akintim oldu ondan sonra hep beyaz kokusuz akintim oldu gogus uclarimda hassasiyet yok

  1. admin admin dedi ki:

   1 hafta daha bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.Hamilelik planlıyorsanız folik asit kullanmaya başlayın.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki konumuzu okuyun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 43. rüya dedi ki:

  hocam merhaba ben 30 yasındayım mart 21 nisan 22 mayıs 20 adet oldum fakat mayıs ayında çok stresli bir dönem geçirdiğim için 2.3 .gün adetim geldi gelmedi kesik kesik geldi gibi birşey oldu strese bağladım ki eşimde yoktu zaten :). normal süredede adetim 3 gün falan sürüyor sonrası damla damla kahverengi geliyor bu sebeple ben adet süremi 3 gün sayıyıorum ve hamile kalmak istiyorum haziran 5-6-9 da korunmasız birleşme oldu yumurtlama dönemime denk geldi diye hesaplıyorum ama kafam çok karışık ve merak ediyorum, hamile değilsem önümüzdeki pazartesiden sonra adet olmam gerekiyor ama ben çok sabırsızlandığım için yazıyorum.daha 10 gün oldu ama belirti verirmi başım ara döünüyorum ama benim normaldede kan şekerinden tansiyon düşüklüğünden dolayı başım döndüğü için bilemiyorum bugün başladı ince ince sızımı desem krampmı desem ağrı gibi bişey var karnımda ama; idrara çok sıkıyorum bu ara, sıcaklar başladığı için bol su içiyorum ona bağlıyorum ama hamile olabilirmiyim inşallah öyledir.

 44. Alya dedi ki:

  Merhaba hocam beta hcg 697.3 ne demek.oluyor acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Bununle birlikte sağlıklı bir gebelikte gebelik kesesi ve kalp atımları kadın doğum uzmanı tarafından ultrasonda izlenebilmeli.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

  2. Alya dedi ki:

   Teşekkürler hocam.o yüzdenmi tekrar kan tahlili aldilar benden yumurtlama donemine geldiyse eger o zaman 2 haftalikmi oluyor hocam

   1. admin admin dedi ki:

    Gebelik haftası hesaplamasında son adet tarihinin ilk günü baz alınır.Aşağıdaki linkteki hesaplayıcıya son adet tarihinizin ilk gününü yazarak gebelik haftanızı öğrenebilirsiniz.
    http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html

 45. Emine dedi ki:

  İliskiye girdikten bir hafta sonra adet oldum hamile olma ihtimalim varmi

  1. admin admin dedi ki:

   Birliktelikten sonra her zamanki yoğunlukta adet gördüyseniz hamilelik ihtimali yoktur.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki konudaki linkimizi okuyun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 46. Seda dedi ki:

  Günaydın adetim 7 gün gecikti idar testi yaptım ikinci çizgi silik çıktı. Daha sonra dün kantesti yaptım değerlerin 429 çıktı.Sizce 6 gün gecikip değerlerin bu şekilde olması normal mi?

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.Tek bir kan testine göre değerlendirme yapılamaz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 47. Eda T. dedi ki:

  merhaba. Goguslerim de aşırı ağrı var uçları çok acıyor ve alt kısımlarında ağırlık ve ağrı var bide kasik agrim var fakat başka bir belirti yok bunlar hamilelik belirtisi olabilir mi sizce ve ilk denememizi yasayali 8 gün oldu bu kadar çabuk belli eder miki kendini? Teşekkürler.

  1. admin admin dedi ki:

   Hamilelik şüphesinde bu belirtilere istinaden hamilelik var ya da yok diyemeyiz.Adet tarihinizi bekleyin adet gecikmesi yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın. Folik asit kullanın.

 48. gamze dedi ki:

  Hocam ben carsamba gunu hcg tahlili yaptirdim 232.8 cikti. Bugun ku 104.39 iyi mi ne dersiniz..

  1. admin admin dedi ki:

   Gamze hanım kan değeriniz 238’den 104’e düştüyse düşük olduğunu gösterir.

 49. meltem dedi ki:

  Mrb hocam benm son adet tarihim 19nisan 1gun gecince saglik ocaginda test yaptirdim degerim 56.33 cikti 2gun snra hastanede yaptirdim 81.25 cikti sizce normal mi saglikli bir gebelik diyebilirmiyiz

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG testi 48 saat arayla iki kat artış göstermesi gerekir. Hafif artış–> Sağlıklı olmayan gebeliğin ( boş gebelik, dış gebelik, üzüm gebeliği ) işareti olabilir.

 50. arife nur dedi ki:

  Merhaba hocam, ben 13 nisanda adet gordum 18 nisanda yikandim hemen bebek dusunmedik ama bu ay mayisin 5 inde yapalim istedik tabi adet olmadim bu ay 13 unde bekliyordun gecikti evde test yaptim cok silik cikti 2. Cizgi hicam acaba gebelik varmi hani ne kadarliktir muhtemelen mayisn 5 inde bebek yapmak istemistik adet olduktan sonra hemen yapmamistik gebelik varsa ne kadarliktir kanda baktirmadim hic..

  1. admin admin dedi ki:

   Evde gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden 5-7 gün sonra yapılması gerekir.Biran önce kanda beta HCG testi yaptırıp hamile olup olmadığınızı kesinleştirin.Hamilelik varsa folik asit kullanmaya başlayın.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Gebeliğin 6. haftasından itibaren gebelik kesesi ve bebeğin kalp atımları ultrasonda izlenmesi gerekir.Kadın doğum uzmanından randevu alın.

 51. Elfi dedi ki:

  Merhaba 1 hafta once beta hcg tahlilim 864,95 çıktı . Hamilemiyim ?

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerine göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Sadece gebelik testine bakarak sağlıklı bir gebeliğe sahip olduğunuz söylenmez.Sağlıklı bir gebelikte gebelik kesesi ve kalp atımları ultrasonda doktor tarafından teyit edilmelidir.Gebelik kesesinin ultrasonda izlenebilmesi için rahime yerleştikten sonra gebeliğin 10-15 gün büyümesi gerekir. Gebelik kesesi en erken 4,5 -5 haftalık gebelik olduğunda transvajinal ultrason ile görülebilir.Kanda gebelik Beta HCG değeri 3000-4000 düzeylerine vardığında yani 6 haftalık gebelik olduğunda gebelik kesesi karından ultrason ile izlenebilir.
   Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.

 52. fatma dedi ki:

  8 gün önce beta sonucum 4.10 çıktı şimdi ki sonucumda 7.3 çıktı 2 günde adetim 2 gün gecikti hamile olabilirmiyim???

  1. admin admin dedi ki:

   Hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler olması gerekir.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Son testten iki gün sonra aynı merkezde kanda beta HCG testini tekrarlayın.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki konumuzu okumanızda fayda var.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 53. gulcan dedi ki:

  Hayırlı günler hocam geçen size soru sormuştum bana güzel haberlerini bekliyoruz dediniz bugün kan tahlili yaptım hamile olduğumu öğrendim rabbime şükür BTA hcg 1793 vikti hocam acaba kaç haftalik oluo

  1. admin admin dedi ki:

   Hayırlı olsun.Gülcan hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile sabitlenen son adet tarihi baz alınır.Son adet tarihinizin ilk gününü aşağıdaki linkteki gebelik haftası hesaplayıcıya girerek gebelik haftanızı öğrenebilirsiniz.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html

 54. Mtlelf dedi ki:

  Merhaba hocam 2ay önce kimyasal düşük yaşadım.en son 07.04.2016 da adet oldum. Düşükten dolayı düzensiz diye dikkat etmedim bu ay adet olmadım ama birliktelik 05.05.2016 da oldu evde17.05.2016 da gebelik testinde pozitif çıktı geç yumurtlama olabilir mi ve bu kadar erken belli olur mu sizce test yanlış midir

  1. admin admin dedi ki:

   Hamile olabilirsiniz.Kanda beta HCG testi yaptırarak kesin sonucu öğrenebilirsiniz.

 55. Mehtap dedi ki:

  Merhabalar adetim 4 gun gecikti 2 gun once idrar testi yaptim ama negatif çıktı gec döllenme olmuş ise ne zaman test yapmaliyim

  1. admin admin dedi ki:

   2-3 gün daha bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki konuyu okuyun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 56. Hsrt dedi ki:

  Selam 1.5 yillk evliyim 7 ay korunduk sonrasında korunmayı bıraktık bebek istedik olmadı doktora gittik bana klomen verdi çatlama iğnesi yapıldı en geç 15mayisa kadar adet olmam gerekiyordu fakaat olmadım ben adet günüm gelmeden dort gun önce test yaptım 2 defa pozitif çıktı ama silik olarak sonra adet günüm geçtikten sonra 2 defa daha yaptım negatif doktoruma söyledim kan testi yaptırdık dedi ama ben negatif çıkmasından çok korkuyorum böyle bi durum yaşayanlar varsa lütfen bana yazsın teşekkürler 😖

  1. admin admin dedi ki:

   Kesin sonuç için kanda beta HCG testi yaptırın.
   Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki konuyu okuyun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 57. Meraklı dedi ki:

  Hocam kan testi yaptırdım 266 çıktı ama bugün hafif kanama ve karın ağrımda var adet sancısı gibi acaba düşükmü oluyor

  1. admin admin dedi ki:

   Kadın doğum uzmanına başvurun.

 58. gulcan dedi ki:

  Hayırlı günler ben 29 nisanda catlatma ignesi oldum 3 4 gün önce idrar tahlili yaptım hafif silik çizgi çıktı . Şimdi midem çok bulanıyor iki gün önce de adet olacak misim gibi kalcam ve biraz Karnım ağrıdı aynı gün hafif lekelenmem oldu. 2 gundur leke yok ama kalcam çok ağrıo . Şimdi normal adet günüm 17 Mayıs hocam beklemeli miyim yoksa p.tesi test mi yapsam . Hamile olma şansım sizce nedir Teşekkürler

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Erken yapacağınız testler sizin gereksiz yere strese girmenize neden olur.Hamileliğin ilk haftalarında da adet görecekmiş gibi ağrılar görülebilir.Pazartesi kanda beta HCG testi yaptırın.Umarım güzel haberlerinizi buradan paylaşırsınız.

 59. isimsiz dedi ki:

  kan değerleri 199 çıktı hocam göğüslerde hassasiyet basşladı sizce hamilelik durumu varmı

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.

  2. isimsiz dedi ki:

   dış gebelik olma ihtimali varmı peki

   1. admin admin dedi ki:

    Dış gebelik jinekolojik muayene ve ultrason ile tespit edilebilir.Kendinizi gereksiz evhamlara kaptırıp stres yapmayın.Bu olabilir mi ? O olabilir mi? Endişeleriniz fazlaysa doktora başvurun.

 60. Esra dedi ki:

  Hocam iyi gunler bn en son 6 nisanda regl oldum r eglm üzerinden 5 6 gün geçtikten sonra erken gebelik testi yaptım pozitif çıktı.dünde kan testi yaptırdım onda da beta 631.6 çıktı normal mi sizce ve kaç haftalık çok merak ediyorum.doktor olmadığı için soramadimkasik ve bel agrimda normal r eglm den daha fazla oldu.

  1. admin admin dedi ki:

   Hayırlı olsun.Kan değerinize göre hamilesiniz.Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile düzeltilen son adet tarihidir.Son adet tarihinize göre 5 hafta ve 2 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 11 Ocak 2017 Çarşamba.folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.

 61. Mona dedi ki:

  Kasığımda ağrı ve kahverengi kesik kesik kanamam var bugün pazar doktorada gidemiyorum test çubuğunda ikinci çizgi silik çıktı çok merak ediyorum hamile olma olasılığım nedir

  1. admin admin dedi ki:

   İkinci çizgi silik çıktığında test tekrarlanmalı.Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç almak için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki konuyu okuyun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 62. Aysee dedi ki:

  Mrb iyi günler en son 1 nisanda adet gördüm sonraki adetime 1 hafta kala kanlı kahverengi lekelenmelerim oldu şuanda da adetim gecikti 6 gün oldu hamile olabilirmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Kanda beta HCG testi yaptırarak kesin sonucu öğrenebilirsiniz.Yumurtlama döneminde birliktelik olduysa hamile olabilirsiniz.

 63. Ayşee dedi ki:

  Mrb hocm en son 1 nisanda adet gördüm ve bir daha ki adet günüme 1 hafta kala kanla karışık kahverengi lekelenmem oldu 4 gün boyunca baş dönmem oldu şuanda da adetim gecikti hamile olablrmiyim

 64. Nkys dedi ki:

  Merhabalar hocam. Reglerim düzenidir.7 martta regl oldum günüm Nisan 5 te 5 gun gecti kanamam basladi ve doktor a gittim düşük yapmissin dedi
  Ultrason ile bunu söyledi özel muayene olduğu için test yapmadim polikistik over var dedi ve glukofen verdi düzenli ictim iki gündür tekrar günüm geçti ilac adet düzenini bozabilir mi acaba

 65. Anneolmakistiyorum dedi ki:

  Hocam bhcg değeri 56.1 2 gün sonra 60.1 çıktı ama değişik hastanelerde yapıldı prolaktin yüksekliği var bu konuda yorumunuzu öğrenebilir miyim

 66. Ebru b. dedi ki:

  Hocam Merhaba ben 10 nisan da adet oldum 14unde bitti adetlerim düzenlidir çok şükür eşimle bundan 3 gün sonra yani ayin 17sinde beraber olduk çocuk istiyoruz inşallah aradan iki hafta geçti kasık ve bel agrilarim var birazda halsizlik bu tarihlere göre ve belirtilere göre hamile kalma ihtimalim varmıdır acaba yardimci olursaniz çok sevinirim

 67. Sema Çakmak dedi ki:

  Hocam Merhaba 10 nisanda adet oldum 14unde bitti adetlerim düzenlidir çok şükür adetimden 2-3gun sonra yani ayin 17sinde eşimle beraber olduk çocuk istiyoruz inşallah aradan 2 hafta geçti ve kasık agrilarim var çok arada da belim ağrıyor onun dışında göğüs hassasiyeti falan yaşamıyorum vede yorgunluk hamile olma şansım var mıdır acaba bu belirtiler ve tarihlere bakarak yardımcı olursanız çok sevinirim t

 68. sabırsız dedi ki:

  Slm benim yaklaşık 1 aydır sırt ağrım var ustelik cabuk acikiyorum ayaklarmda ve vücudumda aşırı sıcaklık var ara ara midem bulaniyo başım dönüyor ara sırada uykum geliyo adetime 1 gün var ve akintim var kokusuz şeffaf bi akinti hemde cok fazla oluyo adet olmadan bu belirtiler hamilelik olabilirmi ?

 69. Nuroo dedi ki:

  25 .03.2016 da kurtaj oldum kanamam 10 gün geldi ve 17 nisanda eşimle beraber olduk kurtaj olduğum için adetim gelmedi daha ama kasıklarımda tam orta kısmında bi şişlik var ve seyreme var sizce hamilemiyim ağzımda demir tati var yediğim hic biseyin tadını alamıyorum çok idrara çıkıyorum yorumunuzu bekliyorum

 70. Ebruu dedi ki:

  Beraba iyi günler ben iki gün önce gebelik testi yaptırdım kan degerim 39 çıktı hamile likten suphelendi doktor tekrardan 1 sonra tahlil yaptırdım bu sefer de değer 26 çıktı bu ne demek doktorum düşük yapıyorsun dedi ama benim kanamam hic yok karinimda ve kasiklarimda ağrı var cevabını istiyorum

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinde düşüş olması düşük olduğunu gösterir.

 71. sila55 dedi ki:

  Tüp bebek yaptırdım 8.gün kan değerin 16 idi bugun 12.gün 32 idi ve cok yogun kahverengi lekelerim var sizde neden

 72. sila55 dedi ki:

  Tüp bebek yaptırdım 8.günümde kan değeri 16 idi 12gü nde kan değerin 32 ve cok fazla kahverengi akıntım var

 73. Su dedi ki:

  Merhaba adetim 3 gün gecikti bugun beta hcg 11. 2 çıktı protesteron 2.78 çıktı doktorum kimyasal gebelik dedi bu sonuçlarla belli olur mu kontrol tahlil yaptırmalı mıyım

  1. admin admin dedi ki:

   Kimyasal gebelikte gebeliğin kanda tespit edildikten sonra kanamayla fark edilmeden düşmesidir.Doktorunuzun bü yönde bir tespiti varsa yapmanız gereken bir şey yok.

  2. Su dedi ki:

   Ben bu sonuçlarla kimyasal gebelik nasıl belli oluyor onu soruyorum sadece bu iki tahlilin düşük olması destekler mi kimyasal gebeliği yoksa erken mi kontrol yaptırayım mı

 74. ayse kurt dedi ki:

  11 nisan benim zaten yumurtlama günüm. Adet tarihini mi beklemek gerekiyo sag tarafta yumrta catlamasi olmus kist bu olunca yine hamilelik olabiliyor mu

  1. admin admin dedi ki:

   Kistler genellikle gebeliği engellemez.Son adet tarihinizin ilk günü 4 nisan ise yumurtlama gününüz 11 nisan olmaz.Kaç günde bir adet görüyorsunuz ?

 75. ayse kurt dedi ki:

  Merhaba hocam. Ben en son 4 nisan da adet grdm 9 nisanda btti 10 nisanda nisanlm ile tartstik ve ondan ayrlmayim die bna bsyler yapmaya kalkti ve ben elinden kaçtım ama 2 haftadir kndimde hamilelik belirtileri hissediyorum. Goguslerm sisti sk sk idrara cikma mide bulantısı kasiklarda agri oldu doktora gttm kam tahlili yaptrdim negatif cikti ayrıca sag kasikta yumurta çatlaması ikisti olmus ama bende belirtiler halaa dewam ediyor hamile olabilir miyim ben cok korkuyorm onunla evlenmek istemiyorum artik.

  1. admin admin dedi ki:

   Hamilelik ihtimalinin en yüksek olduğu dönem yumurtlama dönemidir.Yumurtlama dönemi harici hamilelik oluşma ihtimali düşük oluyor.Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet tarihinden sonra yapılması gerekir.Bundan önce yapılan test doğru sonuç vermez.

 76. Özlem dedi ki:

  Mrh hocam adetim 5 gün geçikti ve test yaptırdm 109 cıktı cok agrım ve kanamam vardı doktora gttm tekrar bi kan testi yapıldı 185 cıktı düşük tehlikesi denildi şimdi iğne kullaniyrm sizce düşük yaparmıyım tsk .

 77. hüzünlü dedi ki:

  Adet tarihinden önce kan testi yaptırsam belli olmazmi

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmeniz için adet gecikmesi yaşandıktan sonra yapılması gerekir.Bundan önce yapacağınız testlere sizi gereksiz yere strese sokar.

 78. hüzünlü dedi ki:

  Belimi cektirmemin bi zararı olurmu veya bir iki haftskikken dusermi

 79. hüzünlü dedi ki:

  Lutfen cvbb

  1. admin admin dedi ki:

   Adet tarihinizi bekleyin adet gecikmesi yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

 80. hüzünlü dedi ki:

  Mrb hocam geçen ay ayın 27 sinde klomen kullandim beş güm sürdü bu ay yumurtlama gininde birlikte olduk kasiklarim çok agriyo dün belimi çektirdim incimisti belim sağ kasığımda şiddetli bi ağrı hissettim acaba belimi cektirmemle bi alakası varmi veya tutuysa belimi çektirdiğim için dusermi lütfen cvb nekliyorum

  1. admin admin dedi ki:

   Adet tarihinizi bekleyin adet gecikmesi yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

 81. Safiye dedi ki:

  Merhaba hıcam
  Psikoljim bozuldu diyebilirim , 12 marta olmak gereken adeti 17 martta gördüm ama sadece 2 gün sürdü. Kan testi yaptığımda sonuç negatifdi. 1,5 hafta kadar da sürekli kasık ağrılarım var ve bulantım var kusacak gibi oluyorum ama kusamıyorum. Sık idrara çıkıyorum , sizce hamilemiyim ? Ya da adet günüm geçmeden gebelik testi yaparsam sonuç çıkar mı ?

  1. admin admin dedi ki:

   Her kadında senede bir defa da olsa adet düzensizliği görülebilir.Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Erken yapacağınız test sizi gereksiz yere strese sokar.

 82. Fatma dedi ki:

  Merhaba hocam ben 35 gunde bir adet goruyorum en son subat aynin 29 nda adet oldum adetm 2 gun flan gecti normal gebelik testi aldm negatif cikti bide erken gebelik testi aldim 18 tly adi pyro clinice sabah ilk idarla yaptm testi 2.cizgi silik cikti sizce hamile olabilrmiyim yoksa testmi yanlis olablirmi

 83. Hatice dedi ki:

  Merhaba hocam. Normalde düzenli bir adet döngüm var her ay aynı tarihte adet olurum. Evlendikten sonra bazen 1 günlük gecikmelerim oldu ancak yine de düzeni çok değişmedi. Ilk defa bu ay 3 günlük gecikmem oldu ve kanama yoğunluğu normalden az. Ne gibi bi sebep olabilir? Gebelik olabilir mi ve varsa sürekli agir sancılı regl oluyorum ve arveles 25 mg agri kesici aliyorum olumsuz etkisi olur mu? Jinekoliga gitmem gerekir mi bilgilendirirseniz sevinirim.

 84. Cangül dedi ki:

  Hocam bende şubatın 29 unda en son adetimi gördüm ve ben tek yumurta kisten dolayı alindi ve şuan 3 gündur adet oladim ve sanki adet sancıları var test yaptim t silik çıktı bende acaba hamile olabilir miyim ama korunduk geri çekme oldu

 85. Efsun41 dedi ki:

  Hocam kan testi yaptirdim sonuc 55,82 ne kadarlik gebeyim?

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümüdür.Son adet tarihinize göre gebelik haftanızı hesaplamak için aşağıdaki linke tıklayın.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html

 86. Esi dedi ki:

  Merhaba hocam adetim 2 gün gecikti ve cok az kanama geldi bir daha gelmedi normalde düzenli ve zamanın da gelir gebelik testi eczaneden aldım negatif çıktı yinede gebelik durumu olabilir mi?

 87. Fatma dedi ki:

  Merhaba hocam.ben şubatın 7sinde adet oldum 12sinde yıkandım. Mart 11de tekrar oldum eşimle korunmadik günüm fazla geçmedi biliyorum ama bu adet gunlerim bana değişik geldi kanamam bazen var bazen yok ama bel kasık karın ağrısı var bu düşük anlamına gelirmi test yapmadım bu ay yardımcı olursaniz sevinirim teşekkür ederimm

  1. admin admin dedi ki:

   Mart’ın 11’inde adet olduysanız hamilelik yoktur.Adet olmadıysanız gebelik testi yaptırın.

 88. niluferr dedi ki:

  hocam saolun bilgileriniz icin bugun yapmis oldgm tahlilimde 2700 e ckms htc degerim ultrosonda kesem gorundu normal gebelkms cok mutluyum allahm herkezn bbegini kucagna alnak nasip etsin:)

  1. admin admin dedi ki:

   Allah hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip etsin.

 89. Cansu dedi ki:

  Merhaba hocam en son regl tarihim 11.02.2016 fakat 19 gun sonra lekelenme şeklinde pembe bir akıntı oldu 2 gun ve akiskan kahverengi akıntı geldi ve kesildi.normalde 2 ayda bir regl oluyorum 2.3 gundurde sol kasigimda ara ara ağrı ve damar atması şeklinde bir etkileşim oluyor gebelik olabilirmi sizce

 90. yaren06 dedi ki:

  Merhaba hocam.. en son 4 subatta adet olmustum 6 gunum geçince idrar ve kan testi yaptım pozitif cıktı ikiside.. beta hcg 204.6 çıktı ve beni 4 gün sonra yine cagırdılar.iki gün sonra gitcem bir daha kan testi vercem fakat aklıma takılan neden bir daha test istediler ve ben ovulasyon testi kullanarak yumurtlamamı öğrendim ve 20.günümde yumurtlama oluo ona göre birliktrlik oldu…sizce ne kadarlık hamileyimdir.. yardımcı olursanız cok sevinirim.

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış göstermesi gerekir ve bebek anne rahminin içinde izlenmeli ve kalp atımları tespit edilmelidir.Doktorunuz bir sonraki kontrolde gebelik kesesi ve kalp atımlarını izleyecektir.

  2. niluferr dedi ki:

   yarencim allah bebegini kucagna almak nasip etsin benide cagrdilar htc degerinin 2 gunde 2 kat artis gostermedi gerekiyomus onu takip amacli cagiriyo doktor hic endise etme ben bugun 3.ye gttim tahlilime ve saglikli bi hamilelik oldugunu ogrendim allhm sanada nasp etsn

 91. Cansuuu dedi ki:

  Merhaba hocam son adet tarihim 11 Şubat normalde 2 ayda bir regl oluyorum 11 Şubat regl oldum 19 gun sonra pembemsi lekelenmem oldu 2 gun ara ara sonra kahverengi akışkan bir lekelenme oldu ve kesildi normalde hiç böyle olmamıştı ara ara kaşık ağrısı ve sol kasigimda ara ara damar atması gibi bir etkileşim oluyor erken bir gebelik olabilirmi?

 92. yaren06 dedi ki:

  İyi gecelrr hocam.. 6gundur adetim gecti idrar ve kan testi yaptım hamile oldugumu ögrrndim. Beta hcg 204 cıktı 4 gun sonra yine cagırdılar test için.. sizce kac haftalık olmustur ve neden ikinci bir test için çagırdılar. En son adet tarihim 4subt.. ve yumurtlamam 23 subtta oldu ovulasyon testi kullanarak öğrendim..

 93. Sedaaaa dedi ki:

  Hocam ben adetimden 5 gun once kan tahlili ciktim hamile olabilirsiniz bir hafta sonra gelin tekrar bakim sediler ve ben adet oldum. Bebek tugmadi dige dusundum ve uzuldum. Adetimden sonra idrar tahlili yaptim ve iki cizgi cikti pozitif tekrar kan tahlili yaptirdim bunun uzerine 178 cikti hamilesiniz dedi normal mi.

  1. Sedaaaa dedi ki:

   Tahlili yaptirdim 8 cikti hamile olabilirsiniz bir hafta sonra tekrar gelin dedi

   1. admin admin dedi ki:

    Test sonucunda gebelik var diyebilmek için genellikle 20’den yüksek rakamlar gerekir .
    0 ile 20 arasındaki rakamlar şüphelidir.2 gün sonra testi tekrar etmek gerekir.

  2. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz sağlıklı bir hamilelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte 2 kat artış gösterir.

 94. niluferr dedi ki:

  bugun baska bi doktorla gorustum degerlerin normal dedi sizce nasil

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 95. Canan dedi ki:

  Meraba hocam ben 41 yasindayim hamile kalmak istiyorum. .duzenli bi adet donemim vardi sadece gecen sene iki ay adet görmedim.sevinmiştim ama olmadi..bu sene en son 28 01.2016 da adet oldum.adet dönemin geçti.pazar günü eczaneden test aldım yaptırdım tek cizgiydi.yine geçen sene gibi olduğunu düşünüyorum.sizce ben hamile kalabilirmiyim yada erken menepoz mu?doktora gidip olumsuz bişey duymaktan korkuyorum.

 96. Sümeyye dedi ki:

  Şubatın 1 inde adet oldum 14ünde de evlendım adetım gecikti doktora gittik beta 6.75 çıktı var da yok da demedı üç gün sonra tekrar gidecegim aşırı bel agrım var neden kaynaklanıyor dur ve hamılelık var mıdır?

 97. niluferr dedi ki:

  hocam cevap lutfen:(

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 98. niluferr dedi ki:

  merhaba hocam son adet tarihim 04.02.2016 28 gunde duzenli adet goruyorum 03.03.2016 yaptrdigim kan tahlilinde 116.9 hamile oldugum ogrenildi 0i.03.2016 tekrar tahlil oldm 529.7 cikti sizce degerlwrim dusukmu ilerliyo

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 99. niluferr dedi ki:

  son adet tarihim 04.02.2016 28 gunde duzenli adet goruyorum 4 martta uaptigim idrar testi pozitif cikinca kan tahlili yaptrdmbeta hCG 116.9 cikti 5 gun sonra 529.7 cikti doktorum yavas ilerliyo dedi yarin yine gidicem kan tahliline korkuyorum dis gebelik olabilirmiyim die:(

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Artış az olduğu zaman dış gebelikten şüphelenmiş doktorunuz.

 100. tuğçe dedi ki:

  Merhaba hocam ben hamileyim ama bebek gözükmüyor erken gitmemden kaynaklanıyor mu acaba doktor bana en sonda tuttugunu söylemiş Şubat 1 adet gördüm sonra görmedim suan karın aqrim war.normal mi

  1. admin admin dedi ki:

   Son adet tarihinize göre 5 hafta 2 günlük hamilesiniz.Bebeğin kalp atışları 6. haftadan itibaren renkli Doppler ultrason ile dinlenebilir ve 6. haftadan itibaren bebeğin kalp atışları tüm gebelik boyunca takip edilmektedir.Anne karnındaki bebeğin kalp atışları Transvajinal ultrason ile gebeliğin 5. haftasından sonra duyulabilir. 1 hafta sonra yeniden doktorunuza başvurun.