Reklam
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebeliğin 22. haftası

Gebeliğin 22. haftası

GEBELİĞİN 22. HAFTASI

 Bu hafta itibari ile anne adayı sizde kasık ağrıları başlayabilir bu geçici bir durum sakın endişelenmeyin. Nedeni ise rahim bağları geriliyor olduğundan ve göbek deliğini geçtiğinden dolayı bebeğin yaptığı baskı ile birlikte bu ağrıları kasıklarınızda hissedebilirsiniz. Ancak şiddetli kasık ağrıları önemli olabilir bu konuda doktorunuzla irtibata geçmeniz faydalı olacaktır.

Yürüyüşlerinizi ihmal etmeyin bu hem sizin açınızdan hem bebek açısından önemlidir. Bu haftadan itibaren artık yatış pozisyonlarında rahatsızlık duyabilir ne yana yatacağınızı şaşırabilirsiniz, ancak bu normal çünkü bebeğiniz büyüyor ve büyüdükçe sizi rahatsız etmeye başladı. Anne adayları özellikle bu haftada kabızlık problemi yaşayabilirsiniz.

Kabızlık problemi ile birlikte doktorunuza başvurarak gerekli kabız önleyici ilaç kullanabilirsiniz. Ancak özellikle hamilelikte kullanılan kabızlık için olan şurup tarzındaki ilacı alabilirsiniz bunu doktorunuz size söyleyecektir. Kesinlikle kendi başınıza ilaç kullanmayınız. Hamilelikte ilaç kullanımı yasaktır.

RAHİMDEKİ BEBEĞİN RUHSAL GELİŞİMİ

Bu Haber 154.679 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 23.06.2012 Cts 05 : 23

YORUM YAZ
  1. fatmanur yuksel diyor ki:

    22 haftadayım ama daha hareketlerını hıssetmedım normal mi?

    Cevap:22.haftaya kadar bebek hareketlerini hiç hisstememeniz normal bir durum değil.Doktorunuzun ultrasonla bebeğinizin durumunu değerlendirmesi gerekir.İhmal etmemnizde fayda var.

    Bu konuda ayrıntılı bilgi için gebelikte bebek hareketleri konumuza bakabilirsiniz.