40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebeliğin 25. haftası

Gebeliğin 25. haftası

GEBELİĞİN 25. HAFTASI

 Bebeğiniz artık 700 gr a ulaştı ve o artık 20-21 cm civarında.sizde bebek hareketlerini artık çok net hissediyor ve her bebeğiniz hareket ettikçe mutlu oluyorsunuz. Mide yanmalarınız devam edebilir ve mide yanmanızla ilgili olarak doktorunuzla görüşme yapabilir önleyici ilaç verirse kullanabilirsiniz. Kendi kendinize ilaç tüketimi asla yapmayınız. Bu haftalarda sancılar çok önemlidir.

Eğer sancılarınız özellikle kasıklar da varsa ve karnınızın üst kısmında hissediyorsanız erken doğum belirtileri olabilir hemen doktorunuzla irtibata geçmelisiniz. 25. Hafta ve 28. Hafta arası artık 7 aylık hamile olduğunuzu düşündüğümüzde erken doğum riski ile karşı karşıya gelmeniz durumunda acilen doktorunuzla irtibata geçiniz.

 Nst adı verilen cihaz sancı ölçmede kullanılacaktır ancak bu haftalarda değil özellikle 34. Haftadan sonra nst cihazına bağlanacaksınız. bebeğiniz içinde yüzdüğü amniyo sıvısını ciğerlerine çekmeye başlamış durumdadır. Bebeğiniz artık bu haftalardan itibaren hızla büyümeye başlayacak durumdadır

Bu Haber 250.897 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 23.06.2012 Cts 05 : 23

YORUM YAZ
 1. Göktürk diyor ki:

  25 haftalık hamileyim catlaklar için ne yapabilirim tşkkşurler

 2. gülay diyor ki:

  Hocam merhaba, ben clexane ve coraspirin kullanıyorum acaba doğumdan ne kadar önce iğne kesilir teşekkür ederim

 3. hatice t. diyor ki:

  merak ediyorum bu haftalarda doğan bebeğin yaşama şansı ne kadardır.

 4. Görünecek isim... diyor ki:

  SIrt agrisi