40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebeliğin 29. haftası

Gebeliğin 29. haftası

GEBELİĞİN 29. HAFTASI

29. hafta ile birlikte bebeğinizde büyüme gelişmeleri devam ediyor bebeğiniz artık 1200 gr ulaştı ve 38 cm civarında oldu. Sizdeki değişiklikler ise göğüslerde devam etmektedir. Özellikle artık bebeğinizin odasını ve eşyalarını almanız ve hazırlamanız gerekmektedir. Bu haftalarda erken doğum riski ile karşılaştığınızda mutlaka doktorunuzla irtibata geçmeniz gerekmektedir. Karnınız iyice büyümeye başladı ve sıkı kıyafetler hiçbir şekilde giymemeniz gerekmektedir. Sıkı kıyafetler bebeğe zarar verir ve rahat edemezsiniz.

Yatış pozisyonlarınızda özellikle sol yana yatış pozisyonu en sağlıklı yatış pozisyonu olmakla birlikte bebeğe daha fazla oksijen gönderimi sağlanır bu hafta artık 8. aya girdiniz. Ve 8. Ayda sizi yine büyük değişimler beklemektedir. Göğüslerinizden özellikle kolostrum denilen bir sıvı gelebilir endişelenmeyin bu gayet normaldir.

Süt bezleri çalışmaya başlamakta olduğu dönemdesiniz çünkü. Sizde bebeğinizin gelişimi merak ettiğinizde doktorunuzla irtibata geçerek ultrason kontrolünden geçmeniz gerekmektedir

GEBELİĞİN 29. HAFTASINDA BEBEKTE MEYDANA GELEN DEĞİŞMELER

Bu Haber 152.150 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 19.06.2012 Sal 10 : 19

YORUM YAZ
  1. Nuray diyor ki:

    Mrb 29 haftalik gebegim tüpbebek tedavisi gördüm hamilelik döneminde 18 kilo aldım geçen hafta şeker testi yaptım 50 mg açlık 93 1 saatlik 179 çıktı 100mg yaptirmami söyledi doktorum ama ben korkuyorum zararlı diye dikkat ediyorum yediğime ictigime sizce ne yapmalıyım yani yaptirmalimiyim testi cevap verirseniz sevinirim 😊

    1. admin admin diyor ki:

      Şeker yukleme testının anne ya da bebege zararı yoktur. Yapılmazsa gizli şeker hastalıgı sağtanamayabilir. Gebeliğe bağlı şeker hastalıgı bebekte ciddi sorunlara yol acabılır saptanamazsa..