Reklam
Reklam
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebelikte memelerden sıvı , süt gelmesi

Gebelikte memelerden sıvı , süt gelmesi

Gebelikte Memeden Sıvı Gelmesi

       Bazı anne adayları , göğüslerinin emzirmek için uygun yapıda olmadığından endişe eder.Unutmayın ki, doğru veya yanlış meme tipi diye bir şey yoktur.Küçük meme de büyük meme de emzirmek için uygun ve süt üretimine açıktır.İçe dönük veya tersine çevrik meme uçları olan anne adayları , masaj yaparak dışa dönmelerini sağlayabilir.

       Hamileliğinizin başlarından itibaren memelerinizden ara sıra sarımsı bir sıvı geldiğini görebilirsiniz.Genellikle 36. haftadan sonra akmaya başlayan bu sıvıya kolostrum adı verilir.Kolostrum, bebeğinizin doğduğu ilk günlerde annesinden aldığı ve asıl süt gelene kadar emdiği sıvının adıdır.Bu sıvının çok yüksek protein içerdiği ve süte göre daha az yağa sahip olduğu bilinmektedir.En önemlisi de annenin bağışıklık sistemindeki antikorları içermesidir.Anneden bebeğe geçen bu antikorlar, bebeğin kendi bağışıklık sisteminin olgunlaşıp gelişene kadar, çeşitli enfeksiyonlara karşı koruma görevi görür.

       Gebeliğiniz boyunca memeniz kolostrum üretmemişse , bu konuda endişe etmeyin.Bu durum sizin bebek doğduktan sonra emziremeyeceğiniz anlamına gelmez.

Bu Haber 12.109 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 24.01.2014 Cum 12 : 24

YORUM YAZ

Henüz yorum yapılmamış.