40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Kan değerlerine göre gebelik haftası hesaplama

Kan değerlerine göre gebelik haftası hesaplama

İdrar testinde pozitif sonucu görmeniz, size gebeliğin haftasıyla ilgili bilgi vermemektedir. Bu nedenle hamile olduğunuzu öğrenir öğrenmez doktora gitmeniz gerekir. Kimi durumlarda gebelikler sorunlu olabileceği gibi sonlandırılması gereken tehlikeli bir formda da olabilir. Bunların tespiti, gebeliğin seyrinin normal ilerleyip ilerlememesi gibi durumları belirleyebilmek için kan testi ve beraberin ultrason tetkiki gereklidir. Kanda bakılan Beta HCG değeri ile gebeliğin gidişatı ve haftası aşağı yukarı belirlenir ama hafta belirlemede asıl tetkik ultrasondur.

HCG Değeri Nedir?

Kadındaki yumurta hücrelerinin, erkekteki sperm hücreleri tarafından döllenmesinin ardından hücreler birleşerek büyük bir hızla bölünmeye yani çoğalmaya başlarlar. Bu zaman zarfında hücre sayısı artarak bebek büyüdükçe değişmeye başlar. Hücrelerin bir kısmı bebeğin eşini, bir kısmı da bebeğin kendisini oluşturmaktadır. Bebeğin anne rahminde ilk tutunduğu andan itibaren anne yepyeni bir hormon ile tanışır ve vücutta human chorionic gonadotropin yani kısaca HCG adı verilen gebelik hormonu salgılanmaya başlanır.

Normal Bir Gebelikte HCG Düzeyleri

Döllenme olayını takip eden yaklaşık 8 ve 9.günlerde HCG hormonu salgılanmaya başlar. Bu süreçten sonra hormonun değeri kanda hızla artış gösterir. İkiye katlanma süresi olarak bilinen HCG değerinin iki katına çıkması olayı ilk dönemlerde 2-3 gün kadar kısa sürede gerçekleşir. Sonrasında ise yavaş yavaş ilerlemeye devam ederek süre 4 güne çıkabilir. Yani kısacası HCG düzeyi 1200’den küçük olduğu sıralarda ikiye katlanma süresi 48 saat ile 72 saat arasında, HCG düzeyi 1200 ile 1600 arasındayken ikiye katlanma süresi 72 saat ile 96 saat arasında, HCG düzeyi 6000 üzerindeyken ikiye katlanma süresi 96 saatten fazladır.

 (HCG Seviyesine Göre Gebelik Haftası)

Kan değerlerine göre gebelik haftası

Kanda HCG değerinin, yumurtlama gününden sonraki günlere göre normal kabul edildiği seviyeler şu şekildedir:

 • 12 gün sonra; en düşük 17, en yüksek 119, ortalama 48
 • 13 gün sonra; en düşük 17, en yüksek 147, ortalama 59
 • 14 gün sonra; en düşük 33, en yüksek 223, ortalama 95
 • 15 gün sonra; en düşük 17, en yüksek 429, ortalama 132
 • 16 gün sonra; en düşük 70, en yüksek 758, ortalama 292
 • 17 gün sonra; en düşük 111, en yüksek 514, ortalama 303
 • 18 gün sonra; en düşük 135, en yüksek 1690, ortalama 522
 • 19 gün sonra; en düşük 324, en yüksek 4310, ortalama 1061
 • 20 gün sonra; en düşük 185, en yüksek 3279, ortalama 1287

Gebelik haftasına göre son adet tarihinden itibaren geçen hafta sayısı baz alınarak normal kabul edilen seviyeler ise şu şekildedir:

 • 3 hafta: 5 – 50
 • 4 hafta: 3 – 426
 • 5 hafta: 19 – 7,340
 • 6 hafta: 1,080 – 56,500
 • 7 – 12 haftalar: 7,650 – 288,000
 • 13 – 16 haftalar: 13,300 – 254,000
 • 17 – 24 haftalar: 4,060 – 165,000
 • 25 – 40 haftalar: 3,640 – 117,000

Anlaşılabileceği gibi normal bir gebelik söz konusu olduğunda bile kandaki HCG değerleri çok farklı olabilmektedir. Bu sınırlar dâhilinde ki değerler ultrason ile birlikte desteklendiğinde normal kabul edilir. Zaten gebelik haftası tespitinde kandaki seviye yeterli değildir. Ultrason desteği kesinlikle şarttır. Kandaki sürekli ölçümlerle gebeliğin seyrinin nasıl ilerlediği aşağı yukarı anlaşılabilir ama kan değerinde belirtilen değerler uzun süreçleri kapsadığından; ultrason uzmanının plasenta ölçümü yapması ve net bilgi vermesi önemlidir.

Anormal Kabul Edilebilecek Değerler

Bazı durumlarda HCG değerleri, beklenenin üstünde ya da altında olabilmektedir. Altında olması halinde erken düşük, kimyasal gebelik, dış gebelik gibi durumlardan söz edilebilir. Mol gebelikte ise değerler çok yüksek olabilmektedir. Bazı kanserler dolayısıyla vücutta HCG hormonu üretilebilir. Çok yüksek değerler olmasa da kayda değerdir. Bu konuda en önemli kanser türü, kökeni plasenta hücrelerine dayanan koriyokarsinomdur. Normal gebelik süreci olmasına rağmen gebelikler bazen çoğul olabilmektedir. Çoğul gebeliklerde HCG değeri daha yüksek olabilmekte ve daha hızlı artabilmektedir. Gebe kalabilmek için tedavi gören bayanlar kullanılan ve halk arasında çatlatma iğnesi olarak bilinen tedavi yönteminde HCG hormonu salgısına rastlanabilir. Kısırlık tedavisi için kullanılan diğer bazı yöntemlerde de vücutta HCG hormonunun izlerine rastlanabilir. Bu nedenle tedavi esnasında birçok kadın kendini hamile gibi hissedebilmektedir.

Bu Haber 82.361 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 16.09.2015 Çar 08 : 16

YORUM YAZ
 1. nur dedi ki:

  merhaba ben ilk gebe olduğumu öğrendiğimde değerim 308.5 çıkmıştı 4 gün sonra tekrar test yaptırdım 1500 çıktı normalmi. TEşekürler

 2. Şeyma dedi ki:

  Merhaba kan testi sonucum 81.04 cikti ertesi gun adet kanamasi gibi kan geldi adet oldum sanirim bu üstüne gormemi yada degerime gore hamilemiyim?

   1. admin admin dedi ki:

    KAn değerinize göre hamilelik varmış.Kanama varsa düşük yaşıyor olabilirsiniz.Doktora başvurun.

  1. admin admin dedi ki:

   KAn değerinize göre hamilelik varmış.Kanama varsa düşük yaşıyor olabilirsiniz.Doktora başvurun.

 3. Nihal dedi ki:

  Merhaba hocam 11 aralık son adet tarihi 13 ocakta kan testi 288.94 çıktı normal mi

  1. admin admin dedi ki:

   Tek bir kan değerine göre değerlendirme yapamayız.Sağlıklı bir gebelikte kand beta HCD değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 4. yagmur dedi ki:

  hocam lutfen cvp verin kan testinde sonuc 0.4 cikti daha sonra 0.2 cikti sizce napmam lazim

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamile değilsiniz.Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.

 5. Havva dedi ki:

  1346 .20 çıkan değer ne kadarlık hamilelik oluyor acaba ?

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason muayenesinde ölçülen son adet tarihidir.Son adet tarihinizin ilk gününü biliyorsanız aşağıdaki linkteki hesaplayıcıyı kullanarak muhtemel doğum tarihinizi öğrenebilirsiniz.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html

 6. Tuğba dedi ki:

  Test yaptırdım 715,51 kaç haftalık hamileyim acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason muayenesinde ölçülen son adet tarihidir.Son adet tarihinizin ilk gününü biliyorsanız aşağıdaki linkteki hesaplayıcıyı kullanarak muhtemel doğum tarihinizi öğrenebilirsiniz.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html

 7. Arya01 dedi ki:

  Beta hcg değerim 68.48 çıktı ve idrar testlerinde ikinci silik olarak çıkmıştı hamilelik yokmu

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 8. Smyr dedi ki:

  Lutfen cvp verir misiniz 12.83 cikmisdi ilk degerim bir hafta sonra 40.63 cikti bu artis normal mi yoksa yavasmi artiyor

  1. Smyr dedi ki:

   5 gun sonra bidaha yaptirdim 83.63 cikti nolur bi cvp verin

   1. admin admin dedi ki:

    Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış görülür.İki gün sonra yanı merkezde kan testini tekrarlayın.

  2. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış görülür.İki gün sonra yanı merkezde kan testini tekrarlayın.

  3. dml dedi ki:

   uzmek istemem ama kimyasal gebelim yasiyor olabilirsin…

 9. ecren dedi ki:

  Normal adet tarihim 5 gün geçti. Sürekli karnımda adet sancısı var lakin geçmiyor. Her gün devam ediyor. Idrar testinde negatif sonuç aldım. Kan tahlili yaptırdım. 5.3 negatif. Doktora muayene olmadım. Hamile miyim değil miyim. Bu değerlere göre belli mi.

 10. Aysima dedi ki:

  Sonuç : 2839 0,5 negatif cikti fakat hemsire 1 haftalik gebesin dedi sizce dogrumudur 😕

  1. admin admin dedi ki:

   Beta HCG değeriniz 2839 çıktı ise hamilelik vardır. 1 haftalık hamilelik olmaz.Gebelik haftası son adet tarihinin ilk günü baz alınarak hesaplanır.

 11. Smyr dedi ki:

  Degerim 40.60 cikti sizce hamilemiyim ve kkac gunlukdur

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.Gebelik haftası son adet tarihinin ilk günü baz alınarak hesaplanır.Son adet tarihinizi biliyorsanız aşağıdaki linkteki hesaplayıcıya girerek hesaplayabilirsiniz.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html

 12. Asya dedi ki:

  Hocam merhaba benim son adet tarihim 30 kasım dün beta-hcg yaptırdım sonuç 152.45 hamilelik varmı ?varsa kaç haftalık birde kan değerim çok düşük mü?

  1. admin admin dedi ki:

   *Kan değerinize göre hamilesiniz.Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason muayenesinde ölçülen son adet tarihidir.Son adet tarihinize göre 5 hafta ve 2 günlük hamilesiniz.
   *Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG testi 48 saatte iki kat artış gösterir.

 13. gamze dedi ki:

  adete 4 gün kala idrar testi yaptırdım silik çizgi çıktı kan tahlili sonucu 18.98 hamile miyim?

  1. admin admin dedi ki:

   Gamze hanım 2 gün sonra aynı merkezde kan testini tekrarlayın.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saat arayla iki kat artış gösterir.

 14. Barış dedi ki:

  Merhabalar hocam son adet tarihim 27 kasim tahlilde deger 4340 çıktı kese görülmedi 48 saat sonra 8100 çıktı kese belli belirsiz göründü ama bebek gorunmedi dış gebelik olabilir mi bide kaç haftalik hamileyim teşekkür ederim

  1. admin admin dedi ki:

   Son adet tarihinize göre 5 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.Bu değerlere göre kesinin görünmesi gerekirdi.Doktorunuzla görüşün.

 15. Tuana dedi ki:

  244,3 cikdi beta hcg degeri .
  En son adetimin bittigi tarihide unuttum kac haftalik gebeyim ?

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz. Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason muayenesinde ölçülen son adet tarihidir.Adetleriniz düzenliyse son adet tarihinizin ilk gününü biliyorsanız aşağıdaki linkteki hesaplayıcıyı kullanarak gebelik haftanızı öğrenebilirsiniz.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html

 16. ayşe dedi ki:

  hocam kendi yorumumu bır turlı goremıyorum tekrar yazıyım.22 kasım son adetım 28 aralık kan testımde 197 çıktı .2 gun sonra doktor muanesınde 268 çıktı ultrosondada yenı olusmaya başlıyor dedi doktor gebesın dedi.3 gün sonra doktor gel dedi gıttım fakat yetısemedım başka doktora gırdım kese var bebek yok dedi ve bende evhamlandım.şuankı kandakı hamılelık değerim 3227. doktor 4 haftalıksın falan demişti. dış gebelık su gebelıgı olabılırmı

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış göstermeli. Hafif artış–> Sağlıklı olmayan gebeliğin ( boş gebelik dış gebelik üzüm gebeliği ) işareti olabilir. 1 hafta daha bekleyin, kalp atımlarına bakılsın ona göre hareket edilir.

  2. ayşe dedi ki:

   ARTISLAR OLDU AMA

 17. meltem dedi ki:

  Son adet tarihim 28 Kasım adet gecikmesinden 7 gün sonra kan testi yaptırdım doktor hamilelik var ama biraz hormonlar düşük dedi bir hafta sonra tekrar kan testi yaptırmamı istedi

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG testi 48 saatte iki kat artış gösterir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 18. Smyr dedi ki:

  12.83 cikti degerim gebe oldugum soylendi aca kac gunluk kesin hamileyimdir demi dokdor evet dedi ama kac gunluk oldugu soylenmedi yardimci olurmusunuz lütfen tahminni gun verirmisiniz

  1. admin admin dedi ki:

   Test sonucunda hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.İlk testten iki gün sonra kan testini tekrarlayın.İki kat artış olursa hamilelik vardır.

 19. Gülay dedi ki:

  Son adet tarihim 4 kasim doğru her ay not alıyorum.Ama doktorum geç yumurtlama olabilir demişti.33301.7 sonucumu dün aldım geç döllenme konusunda sizin görüşünüz nedir peki hocam.Bu hafta tekrar bakılacak alp atisi yoksa kurtajmi olmam gerekir

  1. admin admin dedi ki:

   *Son adet tarihiniz doğruysa kalp atımları izlenmesi gerekirdi.
   *Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir. Gebeliğin 6. haftasından sonra rahim içinde kese var kalp atımı yok ise boş gebelikten bahsedilebilir.Bazen Her şey normal olsa da gebeliklerin %3-7 sinde kalp atımı başlamayabilir.
   *Doktorunuz gerekli işlemi yapacaktır.

 20. Gülay dedi ki:

  Yorumunuz denetim için bekliyor.
  04 Ocak 2017, 23:18
  Son adet tarihim 4 Kasım 2016.Gebeligi öğrendiğim tarih 13.12.2016 ve hCG 2649.9. Sonraki gittigim tarih 19.12.2016 ve hCG değerim 9785.Doktorum bu tarihten 10 gün sonra gel kalp atışı varmı bakalım dedi.Gittim ama kalp atışı yok.hCG sonucum 33301.7 çıktı ve ultrason ölçümü 1.30cm çıktı.Kese ilk oluştuğunda 8.4 tu .Doktorum kalp atışını 1 hafta sonra tekrar bakalim dedi.Benim durumuma ne dersiniz sağlıksız bir gebelikmi bu.Son adet tarihime göre 8 hafta 5 günlük gebe oluyorum ama kan ve ultrason farklı çıkıyor.Cevap verirseniz sevinirim hocam.

  1. admin admin dedi ki:

   *Son adet tarihiniz doğruysa kalp atımları izlenmesi gerekirdi.
   *Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir. Gebeliğin 6. haftasından sonra rahim içinde kese var kalp atımı yok ise boş gebelikten bahsedilebilir.Bazen Her şey normal olsa da gebeliklerin %3-7 sinde kalp atımı başlamayabilir.

 21. Hdjdj dedi ki:

  Kandaki beta hcg degerim 29.99 idi 2 sonra 30.99 oldu 4 hafta lik hamileyim ve agir grip geciriyorum acaba dusuk olurmu

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Hafif artış–> Sağlıklı olmayan gebeliğin ( boş gebelik dış gebelik üzüm gebeliği ) işareti olabilir.Kadın doğum uzmanına başvurun.

 22. Smyr dedi ki:

  12.83 cikti degerim gebe oldugum soylendi aca kac gunluk kesin hamileyimdir demi dokdor evet dedi ama kac gunluk oldugu soylenmedi yardimci olurmusunuz lütfen

  1. admin admin dedi ki:

   Son testten iki gün sonra aynı merkezde kan testini tekrarlayın.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 2 kat artış gösterir.

 23. merve dedi ki:

  merhaba son adet tarihim 26 kasım2016 adetimden 2 gün geçti beta hcg 51.08 2 gün sonra tekrarladım 118.81 degerlerim normalmi lütfen cevaplarmısınız

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerindeki artış normal.

 24. deniz dedi ki:

  Mrb adetimden 13 gun gecti idrar testindr 2. Cikti hafif silik cikti beta hcg 371.19 cikti gebelik varmidir

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz. Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.

 25. Yqmr dedi ki:

  Merhaba beta hcg 0.100 hamilemiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamile değilsiniz.Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.

 26. Ayşegül dedi ki:

  İyi akşamlar hocam beta HCG 1843.0 çıktı kaç haftalik hamileyimdir

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplaması kan değerine göre kesin olarak hesaplanamaz.Son adet tarihine göre hesaplanır.Son adet tarihi düzensiz olanlarda gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason muayenesi ile tespit edilir.

 27. Yasemin dedi ki:

  Merhabalar hocam ben 21/11/ 2016 da son adetimi oldum beta- hcg değerim 343.38 çıktı hamile miyim bide değerlerim normal mi

  1. Yasemin dedi ki:

   İki gün sonraki sonucunda bhcg 1699 çıktı normal bi gebelikmi ogrenebilirmiyim

   1. admin admin dedi ki:

    Tek bir kan değerine göre değerlendirme yapamayız.Sağlıklı bir gebelikte 2 ün arayla ölçüldüğünde beta HCG değeri iki kat artış gösterir.Genel olarak gebeliğin 5. haftasında gebelik kesesi 6. haftasında kalp atışları izlenir.

  2. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.
   *Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG testi 48 saatte iki kat artış gösterir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 28. gül dedi ki:

  Merhabalar hocam ben 15/11/ 2016 da son adetimi oldum hcg değerim 38.38 çıktı hamile miyim bide değerlerim normal mi

  1. admin admin dedi ki:

   Tek bir kan değerine göre değerlendirme yapılamaz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.
   Son adet tarihinize göre 5 haftalık hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 22 Ağustos 2017 Salı.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 29. Betül dedi ki:

  Merhaba beta hcg 6.438 çıktı hamilelik oranim nedir doktora gittim kese görünüyor ama doktor dış gebelik olabileceğini soledi ama bu anlam veremedim

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Dış gebelikte ise seri ölçümlerde iki kat artış olmaz.Dış gebelik vajinal ultrason ile gebelik kesesinin nereye yerleştiğine bakılarak tespit edilebilir.Dış gebelikte erken tanı önemlidir.Doktor kontrollerinizi ihmal etmeyin.

 30. betül92 dedi ki:

  merhaba beta 2 gün önce 128,33 çıkmıştı bugün başka hastaneye gittim beta 399 çıktı bu normal mi hamile sayılır mı

 31. esra dedi ki:

  Merhaba birsey soracağım size günüm gecikti test yaptım 2. Çizgi silik çıktı sonra kadın doğuma gittim 07.12.2016 da B -HCG 20.3 ÇIKTI. 11.12.2016 de tekrar kan verdim onda da B-Hcg 55.47 çıktı sizce hamile miyim tekrar kadın doğuma ne zaman gitmeliyim..

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerine göre hamilelik var.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Bugün kan testini tekrarlayın.

 32. Melek dedi ki:

  Beta HCG 188 çıktı hamilelik var mi

  1. admin admin dedi ki:

   Hayırlı olsun.Kan değerinize göre hamilesiniz.Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.İlk testten iki gün sonra kan testini aynı merkezde tekrarlayın.

 33. Hatice dedi ki:

  Bta hcg 160.5 cıkı hamılelık var mı

  1. admin admin dedi ki:

   *Hayırlı olsun.Kan değerinize göre hamilesiniz.Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.
   *Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG testi 48 saatte iki kat artış gösterir.
   *Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 34. Gül dedi ki:

  Merhaba son adet tarihim 5 Kasımdı. 5 Aralıkta verdiğim kan testinde Bhcg 516,7 çıktı 2 gün sonra tekrar kan verdim bu kez sonuç 765,3 çıktı. Doktor iki kat artış olması lazımdı diyerek 2 gün sonrası için tekrar kan testi istedi artış çok mu düşük risk var mı? Kanamam yada ağrım yok biraz korktum açıkcası üçüncü sonuçtaki artışta bu seviyede olursa ne olacak? Şimdiden teşekkür ederim.

 35. elif dedi ki:

  Beta HCG testi yaptırdım 549,32 cıktı hamilemiyim

  1. admin admin dedi ki:

   KAn değerinize göre hamilesiniz.Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.
   *Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG testi 48 saatte iki kat artış gösterir.
   *Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 36. lifestyle dedi ki:

  Beta hcg sonuc 677.5 çıktı hamilelik takvimim nasıl

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile belirlenen son adet tarihidir.Sadece kan değeri ile kesin gebelik haftası konusunda kesin sonuca varılamaz.Kan değerine göre tahmini gebelik haftaları aşağıda yer almaktadır.
   3 hafta: 5 – 50
   4 hafta: 3 – 426
   5 hafta: 19 – 7,340
   6 hafta: 1,080 – 56,500

 37. Kübra dedi ki:

  Biri bilgi verebilir mi acaba . Neden gözükmedi ki 1563 çıktı degerlerim bu normal mi

  1. admin admin dedi ki:

   KAn değerinizdeki artış düşük sağlıksız bir gebelik gibi görünüyor.Son testten iki gün sonra kan testini tekrarlayın.

 38. Nevin dedi ki:

  Benim kan sonucum 848.41 cikti ikiz olabilirmi acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Sadece kan değerine göre ikiz gebelik var diyemeyiz.Kesin bilgi için gebeliğin 6 ila 7 haftalarında olması gereklidir. Bu haftalarda ultrason muayenesinde kalp atışları da oluşacağından; iki bebek söz konusu ise iki kalp atışı duyulacağı için de netlik kazanır.Çoğul gebelikte 48 saat arayla yapılan kan testinde iki kattan fazla artış çoğul gebelik olabilir.

 39. Kübra dedi ki:

  İyi akşamlar kan tahlinde 920 çıktı aradan 1 kaç gün geçti doktora gittim Dr. Rahime kese bile göremedi tekrar kan tahlili istedi ve 1563 çıktı çok merak ediyorum neden bebek gözükmedi vajina ultarasyonu yapmak istemedi ben istemediğim için yaptırmadim son adet tarihim 28. Ekim.2016 . Çok merak ediyorum biri bilgi verebilir bana

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış göstermelidir.İki kattan hafif artışlar sağlıksız gebeliğin göstergesi olabilir.Son testten iki gün sonra kanda beta HCG testini tekrarlayın.Sonucunu değerlendirmesi üzere kadın doğum uzmanına başvurun.

 40. miray dedi ki:

  Iyi aksamlar 10gun gecikmem var 3 defa idrar testi yaptim pozitif cikti dun oglen doktora gittim degerlerim 3.170cikti doktor tahmini olarak 2 3 haftalik dedi ama ben emin olamadim kadin dogumcuya henuz gitmedim sizce ne kadarlik hamileyim son regl baslangicim 26 ekim bitisi 29 ekim

  1. admin admin dedi ki:

   *2-3 haftalık hamilelik tespit edilemez.Son adet tarihinize göre 5 hafta ve 4 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 2 Ağustos 2017 Çarşamba.
   *Çarşamba günü için kadın doğum uzmanından randevu alırsanız gebelik kesesi ve kalp atımları ultrasonda izlenebilir.

 41. Kader dedi ki:

  Iyi akşamlar son adet tarihim 23 ekimdi 29 kasımda kan tahlili yaptırdım ve beta hcg değerim 15,15 çıktı. Bu durumda kaç haftalık hamile oluyorum.

  1. admin admin dedi ki:

   Hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.2 gün sonra kan testini tekrarlayın.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki konumuzu okuyun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 42. Tugba dedi ki:

  Merhaba hocam

  Son adet tarihim 22.ekimdir.adetimin 8 gün gecmesiyle 30 kasımda beta hcg de 38 cıktı 2 aralıktada 162 cıktı.internete göre 5 hafta 6 günlük hamıleyim .yarın doktora gideceğim ama biraz endişeliyim bu değerler normal mi ıntrnettekı haftaya göre beta hcg sankı düşük gibi ve suan kese görünür mü? Tesekkurler

  1. admin admin dedi ki:

   Geç yumurtlama nedeniyle son adet tarihine göre gebelik haftasında 1 hafta küçüklük olabilir.Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümüdür.
   *Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.
   *Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 43. Necmiye dedi ki:

  881.15 kan değerim acaba kaç haftalık hamileyim adet düzensizliği m vardı son adet tarihimide bilmiyorum

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan (5,6,7,8,9) ultrason ölçümüdür.Kan değerine göre kesin bir gebelik haftasına ulaşılamaz.

 44. Sema dedi ki:

  Hocam son adetimin ilk gunu 28 ekimdi , 29 kasımda kan testi yaptirdim hcg hormonum 164.44 cikti ,kac haftalik hamileyim ?

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan (5,6,7,8,9) ultrason ölçümüdür.Son adet tarihinize 5 hafta ve 1 günlük hamilesiniz..Tahmini doğum tarihiniz: 4 Ağustos 2017 Cuma.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 45. Devran dedi ki:

  Merhabalar. Adetim 1 gün gecikti. İdrar testinde ikinci cizgi silik cıktı. Kan testi13.7 cıktı. Sizce hamile miyim ?

  1. admin admin dedi ki:

   Test sınucunda hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.İlk testten iki gün sonra kan testini tekrarlayın.İki kat artış olursa hamilelik vardır.

 46. Gülizar dedi ki:

  Merhaba hocam, benim son adet tarihim 31 Ekim. 29 Kasımda Beta HCG yapıldı değer 2031,8 çıktı. Acil doktoruna başvurdum ama kese şuan yok ancak 2 haftalık hamilesiniz dendi. Hafta sonu kese çıkıcak mı diye tekrar gelin dendi. İnternet üzerinden değerlere bakıyorum ama bu değer sanki 4 haftalık hamileliğe denk geliyor. sizin fikrinizi almak isterim. bu değer heaplamaları internet sayfalarında yazanla uymuyor gibi. Teşekkür ediyorum.

  1. admin admin dedi ki:

   *2 haftalık hamilelik olmaz.Gebelik haftası hesaplaması son adet tarihinin ilk günü baz alınarak hesaplanır.Son adet tarihinize göre 4 hafta ve 3 günlük hamilesiniz.
   **Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış göstermelidir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 47. Gul dedi ki:

  Merhaba,
  Reglim 5 gün gecti, hcg degeri olan idrar testi yaptim. Pozitif çıktı. Kan testi yaptirdim 779,60 çıktî. Deger hesaplamasından bir şey anlamadım. Son regl tarihime gorre 5 haftalik olmasi lazim. Ancak kan degerine gore kac haftalik bilgi verebilir misiniz?

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik Haftasının hesaplamasında esas olan ilk haftalarda ( 6-7- 8-9 -10 ) yapılan ultrason ölçümüdür.

  2. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan (5,6,7,8,9) ultrason ölçümüdür.Kan değerine göre kesin bir gebelik haftasına ulaşılamaz.Adetleriniz düzenli ise son adet tarihinizin ilk gününü aşağıdaki linkteki hesaplayıcıya girerek tahmini gebelik haftanızı öğrenebilirsiniz.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html

 48. buket dedi ki:

  Adetim 13 gun gecikti idrar testinde silik cizgi çıktı kan tahlilinde degerim 37,4 çıktı çok düşük dediler ne yaomam gerek

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG 48 saatte iki kat artış gösterir.İlk testten iki gün sonra aynı merkezde testi tekrarlayın.

 49. Fatma Ela dedi ki:

  Merhaba, son adet tarihim 8 Ekim, 10 kasımdan beri kanama var fakat bchg değeri 21 kasımda 300, 23 kasımda 460, 25 kasımda 575. Bu durumda nasıl bir teşhis konulur? Kese görünmeden dış gebelik denilir mi? Tedavi süreci nasıl devam eder?

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Hafif artış–> Sağlıklı olmayan gebeliğin ( boş gebelik dış gebelik üzüm gebeliği ) işareti olabilir.Kadın doğum uzmanına başvurun.

 50. Ela dedi ki:

  Merhaba hocam Ben adetim 6 gun Kala yumurtlama yasadim adetim 1 haft gecikti tester negative yani yumurtlamamin 13 gun kac daha beklemem lazim

  1. admin admin dedi ki:

   Adet görmezseniz 4-5 gün sonra kanda beta HCG testi yaptırın.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki konumuzu okuyun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 51. htc dedi ki:

  Merhaba kan testinde 2297 çıktı acaba normal mi cok mu yüksek yardimci olabilir misiniz

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış göstermelidir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 52. Mrv dedi ki:

  Mrb beta testim 3.54 çıktı hamilelik söz konusu mu ?

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Test sonucunda gebelik var diyebilmek için genellikle 20’den yüksek rakamlar gerekir .

 53. Myas dedi ki:

  Merhabalar benim adetim 4 gun gecmisti. Beta hcg testi yaptirdim 4.73 cikti. Referanslar da 3. Hfta 4700 ile basliyordu. Gebelik var midir? Bir de benim polikistik overim var. Bu yuzden gecikme olmus olabilir mi?

  1. admin admin dedi ki:

   Test sonucunda gebelik var diyebilmek için genellikle 20’den yüksek rakamlar gerekir.Adet görmezseniz 4-5 gün sonra testi tekrarlayın.

 54. Esma dedi ki:

  Merhaba hocam doktora gittigimde tahmini 15günlük bi gebeligim oldugunu beta ilk degerim 268 çıktı 2gün sonra 48 saat geçince tekrar yaptırdıgımda 1181 çıktı doktorum 2kattan çok fazla çogul bi gebelik olur dedi cuma günü kontrole gitçem fakat çok merak ediyorum bu degere göre çogul gebelik olma ihtimalim varmı.bide tahmini dogumum nezaman olur son adet 5ekim

  1. admin admin dedi ki:

   Çoğul hamilelikte 48 saat arayla yapılan kanda beta HCG testinde 2 kattan fazla artış görülür.Sadece kan testine istinaden çoğul gebelik var diyemeyiz.Kesin bilgi için gebeliğin 6 ila 7 haftalarında olması gereklidir. Bu haftalarda bakılırsa kalp atışları da oluşacağından; iki bebek söz konusu ise iki kalp atışı duyulacağı için de netlik kazanır.

 55. htc dedi ki:

  merhaba son adetim 15 ekim de olmuştu bugün ki beta degerim de beta hcg 2297 ve değerlerde Birim
  Hamile
  olmayanPre
  menopozal 0

  1Postmenop
  ozal 0-
  7Hamilelikte3
  . Hafta 5.8-
  71.124. Hafta
  9.5-7505.
  Hafta 217-
  71386. Hafta
  158-31795 –
  mlU/
  m yazıyor acaba kaç haftalık hamileyim

 56. Sozdemiroglu dedi ki:

  Merhaba hocam. Son aderim 30 eylül Du. Bu ay adet olmadım. Dün test yapıldı hcg değer 196 çıktı. Birde doktor rahim duvarın ince hamile gibi görünmüyor dedi. Sizce durum nedir. Hamilemiyim?
  Teşekkürler

  1. admin admin dedi ki:

   *Kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış göstermelidir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.
   *

 57. tikin dedi ki:

  Benim son adetim 10 ekimde olmustu. 4 gun once beta degerim 453 cikmisti. Simdi degerim 3028 cikti kac haftalik hamileyim acaba.

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik Haftasının hesaplamasında esas olan ilk haftalarda ( 6-7- 8-9 -10 ) yapılan ultrason ölçümüdür.Son adet tarihinize 5 hafta ve 1 günlük hamilesiniz..Tahmini doğum tarihiniz: 17 Temmuz 2017 Pazartesi.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 58. Hnn dedi ki:

  İyi günler beta hcg 10000 pek birşey anlamadım. bilgi verebilir misiniz?

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.Gebelik Haftasının hesaplamasında esas olan ilk haftalarda ( 6-7- 8-9 -10 ) yapılan ultrason ölçümüdür.Son adet tarihinizi ilk gününü aşağıdaki hesaplayıcıya yazarak gebelik haftanızı öğrenebilirsiniz.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html

 59. Kb dedi ki:

  Beta hcg 16.59 hamilelik var diyebilirmiyiz

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerlerinden sağlıklı sonuç elde edebilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.2 gün sonra kan testini tekrarlayın.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 60. Mutlu bebek dedi ki:

  Merhabalar
  425,36 beta hcg değerim ama tablodan bişey anlamadım. Kaç haftalığız biz 2 mi 3 mü ? Teşekkür ederim bilgilendirici açıklamalarınız için.

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik Haftasının hesaplamasında esas olan ilk haftalarda ( 6-7- 8-9 -10 ) yapılan ultrasondur.Kan değerine göre tahmini gebelik haftası değerleri aşağıda yer almakta.
   3 hafta: 5 – 50
   4 hafta: 3 – 426
   5 hafta: 19 – 7,340
   6 hafta: 1,080 – 56,500
   Son adet tarihinizi biliyorsanız aşağıdaki hesaplayıcıya yazarak gebelik haftanızı hesaplayabilirsiniz.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html

 61. Ebru dedi ki:

  Merhaba sat tarihimin 13 ekim 9 kasımda beta hcg yapt
  Yaptırdım 0,100 çıktı dün idrar testi yaptım çıkmadı
  Ama 4 günlük gecikme ve hamilelik belirtilerim var
  Adetlerim sürekli düzenli olurdu, sizce hamile olma
  İhtimalim var mı ?

  1. admin admin dedi ki:

   Adet gecikmesinden sonra yapılan gebelik testlerinin doğruluk oranı yüksektir.3-4 gün sonra adet görmezseniz kanda beta HCG testini tekrarlayın.

 62. Yasemen dedi ki:

  Merhabalar hocam beta-hcg kan degerim sonucu 16211 cikti doktor bana 1,2 haftalik dedi ama yorumlara bakiyorum. Hic bise anlamadim dun aldim sonucu

  1. admin admin dedi ki:

   1-2 haftalık hamilelik tespit edilemez.Gebelik haftası birliktelik veya yumurtlama tarihine göre değil en son adet tarihinin ilk günü baz alınarak hesaplanır.Aşağıda kan değerlerine göre tahmini gebelik haftaları yer almakta.
   3 hafta: 5 – 50
   4 hafta: 3 – 426
   5 hafta: 19 – 7,340
   6 hafta: 1,080 – 56,500
   7 – 12 haftalar: 7,650 – 288,000
   *Son adet tarihinizi biliyorsanız aşağıdaki linkteki hesaplayıcıya yazarak gebelik haftanızı öğrenebilirsiniz.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html

 63. Ela dedi ki:

  Hocam perşembe günü aletimi bir gün geçtim test yaptırdım hcg testi 1345.70 kaç haftalık hamileyim kalp atışını ne zman alırım?

  1. admin admin dedi ki:

   Hayırlı olsun. Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış göstermelidir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 64. Kıymet dedi ki:

  Merhaba ben kanda gebeliğimi öğrenince Doktora gittim..Fakat kese gözükmüyor Dedi..Normalmiş..Beta hcg değeri 400..

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik kesesinin ultrasonda izlenebilmesi için hamileliğin belirli bir büyüklüğe ulaşması gerekir..Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 65. Ayşe dedi ki:

  Merhaba beta HCG 61079 gebelik olduğunu söylediler son adet tarihim 7 eylül kaç haftalık hamile gozukuyorum acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümüdür.Son adet tarihinize göre 9 hafta ve 3 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 14 Haziran 2017 Çarşamba.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 66. Seçil dedi ki:

  Merhaba hocam benim son adet dönemim 10 Ekim adetimden bir hafta geçti kan testi yaptırdım 24 çıktı acaba hamile olabilirmiyim.

  1. admin admin dedi ki:

   2 gün sonra kan testini tekrarlayın.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 67. Gamze dedi ki:

  Hocam mrb test yaptim ilk değerim 72 çıktı
  İkinci 264 çıktı sizcevap kaç haftalık hamileyim bişey demedi bana son adetim 2 Ekim.

  1. admin admin dedi ki:

   Hayırlı olsun.Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason muayenesinde ölçülen değerdir.Son adet tarihinize göre 5 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 9 Temmuz 2017 Pazar.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 68. Erdgn dedi ki:

  Merhaba Hocam.Son adet tarihim 5 ekim polikistik över hastasıyım.Adetim düzenli 4 kasımda beta hcg bakıldı 223 çıktı.5 kasımda kahverengi lekelenme başladı beta hcg değeri 229 a düştü .7 kasımda 240 ve 9 kasımda 403 oldu (Sonuçlar aynı laboratuvar)Sizce gebeliğim sağlıklı mı Hocam.Şimdiden teşekkür ederim

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış göstermesi gerekir.Hafif artış sağlıklı olmayan gebeliğin ( boş gebelik dış gebelik üzüm gebeliği ) işareti olabilir.Test sonuçlarınızla beraber kadın doğum uzmanına başvurun

 69. gaygi dedi ki:

  Merhaba hocam hcg değerlerimiz (02.11.2016) 45 (04.11.2016) 123.93 (06.11.2016) 342.48 değerler normal mi bundan önce kimyasal olmuştu şimdide korkuyoruz durum nedir sizce şimdiden teşekkür ederim

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerlerinizin iki gün arayla iki kat artış göstermesi OLUMLU.Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.Doktor kontrollerinizi ihmal etmeyin.
   *Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış göstermelidir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 70. meral dedi ki:

  Hocam cevabınız için teşekkür ederim.bir şey daha soramak istiyorum değerlerim düşük dediniz peki yükselme olabilir mi? ilaç tedavisi olabilirmi?eğer ilaç tedavisi olursa bebeğim sağlıklı olurmu?yani hocam bir ihtimal varmi?ne olur yardımcı olun…

  1. admin admin dedi ki:

   En son testten 2 gün sonra yarın kan testini tekrarlayın.Sonuçlarla beraber kadın doğum uzmanına başvurun.

 71. meral dedi ki:

  Merhaba hocam adet tarihim 23 eylül kan testi yaptım 28ekim 2780/ 04 kasım 5200 kaç haftalık hamileyim ve bu artış normal mi şimdiden teşekkür ederim

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.İki kattan düşük artışlar sağlıksız hamileliğin göstergesi olabilir.Son adet tarihinize göre 6 hafta ve 1 günlük hamilesiniz.

 72. Yasemım dedi ki:

  Merhaba
  18 ekım de kan testı yaptırdım beta htc 115 cıktı.
  3 kasım da tekrar kan testı yaptırdım 411.5 cıktı dusuk mu?

  1. admin admin dedi ki:

   Tarihleri doğru yazdıysanız kan değerindeki artış düşük.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir. KAdın doğum uzmanına başvurun.

 73. Ayselya dedi ki:

  Benim tahlil sonucumda 2.09 çıktı hamile olabilirmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Test sonucunda gebelik var diyebilmek için genellikle 20’den yüksek rakamlar gerekir .Kanda beta HCG değerinin sağlıklı sonuç verebilmesi için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Adet görmezseniz 1 hafta sonra kan testini tekrarlayın.

 74. gaygi dedi ki:

  Hocam hcg değeri 45 çıktı durum pozitif diyebilir miyiz

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 75. papatya dedi ki:

  Bhcg 16802 çıktı kaç haftalık oluyor

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümüdür.Kan değerine göre tahmini gebelik hafta değerleri aşağıda yer almaktadır.
   3 hafta: 5 – 50
   4 hafta: 3 – 426
   5 hafta: 19 – 7,340
   6 hafta: 1,080 – 56,500
   7 – 12 haftalar: 7,650 – 288,000

   Son adet tarihinizi biliyorsanız aşağıdaki linkteki hesaplayıcıya yazarak son adet tarihinize göre gebelik haftanızı hesaplayabilirsiniz.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html

  2. sema dedi ki:

   Hocam son adet tarihim 28 eylül 1 hafta geciktim 5 tane test yaptım hepsi negatif çıktı ancak hcg 5.68. Hamile olma imkanım var mi

   1. admin admin dedi ki:

    Test sonucunda gebelik var diyebilmek için genellikle 20’den yüksek rakamlar gerekir .2 gün sonra testi tekrar etmek gerekir.

 76. Nuray dedi ki:

  Hocam son adet tarihim 26eylül.kan testinde 0.10 çıkmış. Negatifmi demek?

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamile değilsiniz.Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.

 77. meral dedi ki:

  Merhaba hocam son adet günüm 23 eylül kan testi yaptım 20ekimde 577 24 ekimde 1667. 26ekimde 2258 çıktı acaba bu değerlerde boş gebelik mi oluyor eğer böyleyse artma ihtimali varmı ne olur yardımcı olun teşekkürler

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Hafif artış–> Sağlıklı olmayan gebeliğin ( boş gebelik dış gebelik üzüm gebeliği ) işareti olabilir.

 78. Elif dedi ki:

  Iyi günler
  Sat 26 eylül 2016
  Bhcg 8,7
  Henüz adet görmedim. Normalde 28 günde bir gorurum.
  Ciddi bel ve kasık ağrım var. Aynı zamanda boğaz enf. Ve 39 derece ateş var. Ilaç kullanmak istiyorum ancak hamile olabilirim diye kullanmadım. Ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak ne önerirsiniz. Ya da bel, kasık ağrısı gebeliğe bağlı bir problemden kaynaklanıyor olabilir mi? Öyle ise ne yapmam gerekir.
  Saygılar.

  1. admin admin dedi ki:

   Hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.İlk testten iki gün sonra kanda beta HCG testini tekrarlayın.

 79. Melike dedi ki:

  Merhaba ayın 21nde adet olmam lazımdı olmadım. 24nde doktora gittim kanm 1.20 cktı. Negatif dedi doktor. Adet olmazsan 1 hafta sonra tekrar gel dedi. Bu deger arta bilir mi, onun icin mi çagirdi acaba ?

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerine göre hamile değilsiniz.Doktorunuzun tavsiyelerine uyun.Adet gecikmesinden sonra yapılan kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.Doktorunuz adet görememe nedenini araştırmak ve yeniden gebelik testi yapmak için çağırmıştır.

 80. Deniz dedi ki:

  Merhaba hocam. Adetim 26 gün geçti. Kan tahlili yaptirdim 121 çıktı, test yaptirdim çift cİzgi çıktı. Silik şekilde. Doktor hamilesin hafta içi tekrar kontrole alacağım dedi. Sizce hamile miyim kesin. Folik asit verdi içmeye başlayacağım.

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz. Folik asit kullanmaya başlayabilirsiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.