40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Kanda gebelik testi en erken ne zaman belli olur ? Ne zaman yapılmalı ?

Kanda gebelik testi en erken ne zaman belli olur ? Ne zaman yapılmalı ?

Kanda gebelik testi en erken ne zaman belli olur ? Ne zaman yapılmalı ?

Soru : Merhabalar ben 18 nisan da hasta oldum yumurtlama tarihim 27 nisan ve 7 mayıs arasındaydı 16 mayısta da adet günüm yani 1 hafta var acaba hamile kaldıysam bu kan testinde çıkar mi bu aralar da.

Cevap :Gebeliğin kanda Beta-HCG değeriyle tespit edilmesi en erken yumurtlamadan 10 gün sonra olur.Bu da yaklaşık olarak adet gecikmesi günlerine denk gelmektedir.Gebelik şüphesi olan kadınların kanda gebelik testi yaptırmak için beklenen adet tarihini bekleyip adet gecikmesinden sonra kanda gebelik testini yaptırmaları tavsiye edilir.

Kanda gebelik testi ne zaman yapılmalı ?

Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar heyecanlarından dolayı biran önce hamile olup olmadıklarını öğrenmek istiyorlar.Bu nedenle kanda gebelik testlerini adet gecikmesi olmadan önce yaparak istedikleri sonuç çıkmayınca gereksiz yere üzüntü ve strese girmelerine neden olur.

►Gebelik testinin adet gecikmesi olduktan 5-7 gün sonra yapılması en ideal olanıdır..

►Gebelik belirtilerine göre gebelik olup olmadığı bilinemez .Gebelik şüphesinde gebelik testi yapılmalıdır.

► İdrar testleri her zaman güvenilir değildir. Kan testleri güvenilir bir merkezde yapılırsa doğru sonuç verirler.

►Test yaptığınız sonuç negatif ise 7-10 gün içinde adet olmazsanız hamilelik testini tekrar etmeniz gerekir.

Kanda gebelik (hamilelik) testi nasıl yapılır?

►Testin aç veya tok karnına yapılması farketmez.

►Günün her saatinde yapılmalıdır.

►Testin yapılması için adet gecikmesi olmasını beklemek gerekir, daha önce gebeliği göstermeme olasılığı yüksektir.

►Normal kan tahlillerinde alındığı gibi az miktarda kan tüp içerisine alınır.

►Test sonucu labaratuvara göre değişmekle birlikte genellikle 1-2 saatte çıkmaktadır. Bazı labaratuvarlar ertesi gün verebilir sonucu.

►Test sonucunda gebelik var diyebilmek için genellikle 20’den yüksek rakamlar gerekir .
0 ile 20 arasındaki rakamlar şüphelidir ve genellikle hamilelik çıkmaz, 2 gün sonra testi tekrar etmek gerekir.

Kan değerine göre hamilelik değerlendirmesi

Sağlıklı gebeliklerde BHCG denilen kan testi aynı merkezde 48 saat ara ile yapılmak koşulu ile yaklaşık 2 kat artış göstermelidir. SAĞLIKLI GEBELİK var diyebilmek için BHCG değeri 48 saat ara ile yaklaşık 2 x kat YÜKSELMELİDİR.

►Kan değerinde düşüş olması –> Düşüğü gösterir.

►2 kat artış olması –> sağlıklı hamileliğin işaretidir.

►Hafif artış–> Sağlıklı olmayan gebeliğin ( boş gebelik dış gebelik üzüm gebeliği ) işareti olabilir.

►2 kattan fazla artış çoğu kez ikiz gebeliği gösterir.

KANDA GEBELİK TESTİ NE ZAMAN YAPILMALI ? VİDEO

 

GEBELİĞİN ERKEN BELİRTİLERİ NELERDİR ? -VİDEO

Hamilelik ( gebelik ) belirtileri:

►Adet gecikmesi

►Adet görecekmiş gibi belirtiler

►Lekelenme tarzı kanama

►Yorgunluk, halsizlik, uykuya eğilim,

►Baş ağrısı

►Göğüslerde dolgunluk,

►Bel ağrısı

►Ruh hali değişiklikleri ( sinirlilik, aşırı duygusallık, hassasiyet)

►Sık idrar, sık acıkma

►Bulantı kusma

►Yiyeceklere ilginin değişmesi

Bu Haber 160.884 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 11.05.2014 Paz 10 : 11

YORUM YAZ
 1. Merve diyor ki:

  merhaba hocam.adetimin 2.günü ilişkiye girdim ve en fazla 1 dkk sürmüstür hep geri çekme yöntemini kullandık yeni evli olduğumuz için korkuyordum çocuk için erkendi adetimin ilk gününden 20 gün geçti belirtiler var bende ve korkuyorum beta hcg kan testi yaptırcam 2 3 güne olumlu sonuç alabilirmiyim sonuç olarak ilişkiye girdikten 23 gün sonra filan oluyo yaptırsam herşey belli olur mu ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER HOCAM

 2. Merve diyor ki:

  merhaba hocam adetimin 2.günün de kocamla birlikte olduk ama korktuk çocuk olur diye çünkü daha yeni evliydim hep geri çekme yöntemi kullandık zevk suyunu hepde sildik. ertesi gün kahverengi akıntı olmuştu lavaboya girdiğimde. aradan birkaç gün geçti aşırı derece midem yanmaya başladı hastaneye gittim ilaç verdi onları kullandım mide için. aradan biraz zaman geçti 1 buçuk hafta filan göğüslerim şişmeye başladı şüphelendim internetten yazıları okudum sonra göğsümü sıkınca sarımsı bi sıvı geldi. 1 2 gün sonra şişkinlik indi ama göğsüme bastırınca dokununca ağrıyordu. bi ara öksürdüm ve hapşurdum kasığımın sağ tarafı ağrıdı yatağa yatarken eğildim o zamanda aynı yer ağırdı. hemen sinirlenmeye başladım duygularımdan biraz değişim oldu bu durumları düşündükçe. sabah geç kalkıp akşam erken yatmaya başladım. acaba hamilemiyim ? eğer öyleyse kan testini ne zaman yaptırmam gerekiyo ne zaman sonuç verir ilişkiye girdikten sonra YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM DETAYLI BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM

  1. admin admin diyor ki:

   Çocuk istemiyorsanız daha güvenli bir korunma yöntemi seçmelisiniz.Adet dönemi hamilelik şanşının en az olduğu dönemdir.Buna rağmen adet tarihinizi bekleyin gecikme yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

 3. gizem diyor ki:

  Merhaba hocam;
  normalde ayın 1 inde hastalanırken gecen ayın 25inde hastalandım ve hastalığım bittikten sonra 1 2 gün ara ara kanama gördüm.henüz hastalanmadım ve göğsümü sıkınca her ikisindende süt geliyor.24 ünde kan testi yaptırdım .sonuç negatif çıktı .acaba hamile miyim?
  şimdiden çok teşekkürler…

  1. admin admin diyor ki:

   Adet gördüyseniz hamilelik yoktur.

 4. Kübra diyor ki:

  Merhaba hocam adetim 3 gün gecikti dün beta hcg testi yaptırdım degerim 7.3 cıktı sizde hamile miyim ?

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Test sonucunda gebelik var diyebilmek için genellikle 20’den yüksek rakamlar gerekir .0 ile 20 arasındaki rakamlar şüphelidir ve genellikle hamilelik çıkmaz, 2 gün sonra testi tekrar etmek gerekir.

 5. Yeşim diyor ki:

  Hocam adetime 1 hafta kala kan testi yaptirdim 14.1 cikti pozitif dediler bana 3 gün sonra tekrar gidip kan verdim busefer 11.9 cikti yuzde 80 düşük yaparsin dediler bana

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Test sonucunda gebelik var diyebilmek için genellikle 20’den yüksek rakamlar gerekir .0 ile 20 arasındaki rakamlar şüphelidir ve genellikle hamilelik çıkmaz, 2 gün sonra testi tekrar etmek gerekir.

 6. Hande diyor ki:

  Hocam merhaba cevabınız için çok teşekkür ederim. Bugün ayın 23 u ve ben halen adet olmadım ayin 19 undan beri. Adet belirtim de yok. Adet gecikmesinden once 1.58 çıkmıştı tekrar aynı hastanede mi kan testi yaptırmaliyet? Doğru sonuç alabilmek için. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. admin admin diyor ki:

   Test sonucuna göre hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.Farklı bir merkezde de yaptırabilirsiniz.

 7. Hande diyor ki:

  Hocam adet olmam gereken tarih 19 idi. Ama ben 15inde kan tahlili yaptırdım değerim 1.58 çıktı. Bugün ayın 21 i ve ben halen adet olmadım gebelik kan testi tekrar yaptırayım mi acaba? Hamile olabilir miyim?

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.3-4 gün daha bekleyin adet görmezseniz kan testini tekrarlayın.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki konumuzu okuyun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 8. Zeynep diyor ki:

  Birlikteliğin uzerinden 30 gun gecmisti ve adet de oldum yalniz icimin rahat etmesi icin beta hcg yaptirdim sonuc <2 ve referensi 2-6 uzerinden 30 gun gecmisken ve adetiminde son gunuydu kesin negatif sonuctur degil mi?

  1. admin admin diyor ki:

   Hamile değilsiniz.Adet tarihinden sonra yapılan kanda gebelik testi kesin sonuç verir.

 9. Beritan diyor ki:

  Mrb hocam ben ekimin 26 sında adet gordum son gunu eşimle birliktelik oldu aynı sekılde bıkac gun sonra tekrar 2 kez birliktelik oldu daha sonra yumurtlama donemım kasımın 9 uydu ve bız yumurtlama gunumde ayrıca 2 gun sonrasına kadar bikac kez birliktelik oldu ve ben bikaç gündür bel ağrısı kasık agrısı mıde bulantısı gaz şişkinlik ağızda kuruluk g ve göğüslermde hem şişmiş hemde çok ağryor hamile olabılır mıyım yada ne zaman test yapmalıyım gelecek adet günümde 22 kasım ben 28 gunde bır adet goruyorm bılgılendrrsenız sevınırm

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Erken yapılan testler sağlıklı sonuç vermez. 23 Kasım’a kadar bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.Ayrıntılı bilgi için linkteki konumuzu okuyun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 10. Tugba diyor ki:

  Hocam merhaba 18 gündür adet olmuyorum gecikmeden 6 gün sonra kan verdim gebelik cikmadi evde yaptigimdada cikmadi ama bel AĞRIDI sinirlilik aglamaksi duygular ve sık idrar ve acikma belirtileri var acaba hamilemiyim yoksa başka bir sorunun belirtisimi

  1. admin admin diyor ki:

   Adet gecikmesinden sonra yapılan kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.Adet gecikmesi nedeniyle kadın doğum uzmanına başvurun.

 11. Elif diyor ki:

  Merhabalar hocam ben ekimin 11inde adetim bitti 22si yumurtlama donemimdi ve araligin 5indede adet olmam lazimdi 5gundur olmadim ve HCG tahlili yaptirdim negatif cikti şiddetli bel agrim var ve sabahlari mide bulantilarim var hamilemiyim bilmiom yardimci olur musunuz?

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik teslerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir. 5 gün sonra adet görmezseniz testi tekrarlayın.

 12. Sumeyye diyor ki:

  Ben ekim ayının 1 inde birkaç damlayan ibaret olan bir adet gördüm ondan sonra bu ay olmam gerekiyordu ama olmadım kan tahlili yaptım ama sonuç negatif çıktı ama benim gebelik şüphelerim çok yoğun ne yapabilirim

  1. admin admin diyor ki:

   Adet gecikmesinden sonra kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.

 13. öött diyor ki:

  0.2-1 hafta 5-50
  1-2 hafta 50-500
  2-3 hafta 100-5000
  3-4 hafta 500-10000
  4-5 hafta 1000-50000
  5-6 hafta 10000-100000
  6-8 hafta 15000-200000
  2-3 ay 10000-100000 gebemiyim hocam nolur cevap ??

  1. admin admin diyor ki:

   Hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.Kanda gebelik testinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.1 hafta içinde adet görmezseniz kan testini tekrarlayın.

 14. öött diyor ki:

  hocam acil cevaba ihtiyacım var beta hcg 3,69 çıktı gebelik olabilir mi?

  1. admin admin diyor ki:

   Hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.Kanda gebelik testinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.1 hafta içinde adet görmezseniz kan testini tekrarlayın.

 15. humeyra diyor ki:

  Merhaba Hocam ;
  Biz eşimle 1 senedir evliyiz ve artık çocuk yapmaya karar verdik 3 hafta önce adetime 6 gün var ama inanılmaz derecede kasık ağrım var sanki karnımda 1 ton ağırlık var gibi batmalar oluşuyor sık sık ve midem de hafif bulantı oluyor halsizlik de mevcut size bu hamilelik işaretimidir bu arada kabızlık da söz konusudr.Yardımcı olursanız memnun olurum.1 hafta önce muayenede gittim 0.28 mm kist olduğunuda belirti hocamız sizce hamilemiyimdir.Tşk ederim.

 16. Seval diyor ki:

  Merhaba hocam benim akıntım çok kötü kokuyor ve rahmimde kist var ve hamile kalmam çok mu zor bebegim olsun istiyorum da tşkler şimdiden

  1. admin admin diyor ki:

   Kadın doğum uzmanına başvurup muayene olun.

 17. Admin diyor ki:

  Iyi aksamlar benim adet gunum normalde 14 ekim 2016 4 gun gecti idrar testi yaptim tek cizgi cikti adetim 5.gun gecti kan tatlili verdim 0.100 cikti ve hala adet olmadim hamile olabilir miyim

  1. admin admin diyor ki:

   Kan değerinize göre hamile değilsiniz.

 18. MELEK diyor ki:

  HOCAM MERHABA ;
  ADET GÜNÜM ASLINDA BUGÜNDÜ DAYANAMAYIP İDRAR TESTİ YAPTIM DİĞER ÇİZGİ ÇOK SİLİK ÇIKTI YİNE DAYANAMAYIP HEMEN KAN TESTİ YAPTIRDIM AMA 4.51 ÇIKTI BİR KAÇ GÜN SONRA TEKRARLAMALI MIYIM YOKSA HAMİLE DEĞİLMİYİM

 19. Yasemin diyor ki:

  Spiral taktirmak için tahlil yaptırdım gebelik 7.31 çıktı haftaya tekrarliycaz şüpheli dedi doktor başka yerden test yaptırdım. Sonuç 0 çıktı yok oyle bir şey dedi doktor duser mi böyle olması normal mi

  1. admin admin diyor ki:

   Test sonucunda gebelik var diyebilmek için genellikle 20’den yüksek rakamlar gerekir .
   0 ile 20 arasındaki rakamlar şüphelidir ve genellikle hamilelik çıkmaz, 2 gün sonra testi tekrar etmek gerekir.Test tekrarında 0 olduğuna göre hamile değilsiniz.

 20. admin diyor ki:

  Hocam mrb adetmi 7 gun var ve 1 hafta onca korunmadan iliski yaptk esimle pazartsi kan testi yaptrsam dogru sonuc verir mi

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.

 21. Güneş diyor ki:

  Merhaba. Adetim 3 gün gecikti. Az önce idrar testi yaptım negatif çıktı. 2 aydır Korunmasız birlikte oluyoruz. Doktora gidip tüm hormon testlerini yaptırdım herhangi bir sorun görülmedi.bir aydır doktorumun tavsiyesi ile folik asit kullanıyorum. Hamile kalmayı çok istiyorum.idrar testine güvenmelimiyim

  1. admin admin diyor ki:

   Folik asit hamile kalmayı kolaylaştırmaz.Folik asit anne karnındaki bebeğin beyin ve omurgasında oluşabilecek ciddi doğum rahatsızlıklarını engellemeye yardımcı olur.
   *Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.2 gün daha bekleyin adet görmeseniz kesin sonuç için kanda beta HCG testi yaptırın.
   Hamile kalmak için hamilelik ihtimalinin en yüksek olduğu yumurtlama döneminde günaşırı birliktelik önerilir.

 22. Senem diyor ki:

  Hocamng kolay gelsin benim son adet tarihim Ağustos 28 eylül 25inde adet olmam gerekirken ilk gün Biraz kanama oldu sonra kahverengi akıntı şeklinde geldi ve 2 gün sürdü bitti dün akşam beta hcg testi yaptırdım negatif çıktı henüz normal adet kanamasi görmedim hamilemiyim değilmiyım tekrar test yaptırmalimiyim ne kdr beklemeliyim ikinci test için

  1. admin admin diyor ki:

   Kanda beta HCG testinde hamilelik çıkmadıysa hamilelik yoktur.

 23. GüLayy diyor ki:

  Sürekli soruyorum ama bi yanıt alamiyorum sizden😔 ben en son 26 ağustos ta adet gördüm yumurtlama günümde 9 eylüldu smdi adet görmeme 3 gün var ama ben bi 6 gün kala kahverengimsi lekelenme gordum ve akıntım çok .. adet sancilarim oluyo gibi ama lekelenme ardından hiç bi adet göremedim hamilelik var mı yok mu çok merak ediyorum

  1. admin admin diyor ki:

   Gülay hanım gördüğünüz sancılar beklenen adet öncesi sansı olduğu gibi hamilelik belirtiside olabilir.Bu konuda yapacağınız en doğru şey adet tarihini bekleyip gecikme olursa kanda gebelik testi yaptırmaktır.Erken yapılan testler sağlıklı sonuç vermez.

 24. Pell diyor ki:

  Merhaba karın agrisi mide bulantisiyla doktora gittim beta hcg bakildi 29.91 çiktı adetime 3 gun var sizce hamilemiyim

  1. admin admin diyor ki:

   Hayırlı olsun kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

  2. Seval diyor ki:

   Hayırlı olsun darısı da bana inş 😀

 25. ayşe diyor ki:

  benim adetime 3 gün kala kan testi yaptırdım ve sonuç 1.20 çıktı şimdi 8 gün geçti adetim ama korkuyorum tekrar test yaptırmaya sizce hamile olabilirmiyim evde test yaptım dün negatif

 26. Balım diyor ki:

  Haftada 3 kez düzenli olarak korunmasız eşimle birlikteliğimiz oluyor ilk birliktelikte hamile kalmış olabilme ihtimalim nedir birde eğer hamile kalmış isem sonrasında yapılan birliktelik ler zarar verir mi

  1. admin admin diyor ki:

   Bu konuda yapılan istatistikler gösterir ki;çocuk yapmak isteyen çiftlerin ilk ayda bunu başarmaları ihtimali sadece %20’dir. Çocuk isteyen çiftlerin başarılı olma ve hamile kalma ihtimalleri ilk 2 ayda %36’e çıkarken, İlk dört ayda bu oran %59’a çıkarken ,ilk 6 ayda ise bu oran %74’e kadar yükselebilmektedir. 1 yıl düzenli birlikteliğe rağmen çocuk olmuyorsa kadın doğum uzmanına başvurulmalı.

   Hamile kalmış olsanız da birlikteliğin zararı olmaz.

 27. can can diyor ki:

  en son 24 temmuzda adet gördüm hemen hemen adetime bir hafta varken ilk gün pempe iki günde kahverengi akıntı geldi kesildi 16 ağustos başlangıçtı kan tahlili yaptırdım negatif çıktı tekrar yaptırmalı mıyım?

 28. Fazis diyor ki:

  Hocam size soru soruyorum ama msjlarim siliniyor adetime 10 gün var ama kasiklarim agriyor midem bulaniyor bir kaç günden beri lekelenme seklinde kahverengi ve pembemsi akintim oluyor dun beta HCG kan testi yaptirdim negatif cikti hamile olma ihtimalim var mi hocam kesin cvp verir misiniz

  1. admin admin diyor ki:

   Adet tarihine 10 gün varken yapılan kanda beta HCG testi doğru sonuç vermez.En sağlıklısı adet tarihinizi bekleyip adet gecikmesi yaşadıktan sonra kanda beta HCG testi yaptırmaktır.Erken yapılan gebelik testleri sizi gereksiz yere strese sokar.Streste oluşan gebeliği olumsuz etkiler.

 29. Esra diyor ki:

  Hocam acill lutfen soru soruyorum siliniyo. Benim spiralim var bir hafta once elime sert plastik deydi ama simdi uzun bir ip var sadece ip elime degiyo yerinden kimildadysa hamile kalma ihtimalim var mi lutfen cevap verin ipi bukadar uzun degildi

  1. admin admin diyor ki:

   Spiral varken az da olsa hamilelik ihtimali bulunmaktadır.Kadın doğum uzmanına başvurun.Ultrason muayenesi veya vajinal muayene sonucunda spiralin kayıp kaymadığı anlaşılır.

 30. Sevgi diyor ki:

  İyi günler hocam adetime bi hafta kala kahverengi leke geldi dah snra 8 Ağustos da aile hekimliğine gittim beta hcg ye basılmasını söylediler baktırdım 143,3 çıktı iki gün sonra tekrar yaptırdım 300,3 çıktı adetime daha iki gün var Dr değerin 500 lerde olması gerektiğini söyledi kafam karıştı 13 Ağustos adet günüm tekrar Beta hcg ye bakılacak

  1. admin admin diyor ki:

   Sevgi hanım endişelenmeyin hamilesiniz.Kan değerinizdeki artışın 48 saatte iki kat olması olumlu.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.

 31. Ayşe diyor ki:

  Merhaba adetliğe 5 gün kala hamile kalınır mı? Saygılar

  1. admin admin diyor ki:

   Korunmasız girilen her birliktelikte azda olsa hamilelik ihtimali vardır.

 32. özlem diyor ki:

  merhaba 04 07 2016 adet günüm fakat ben gonal f kullandım adetime 6 gün kala kan tahlili verdim sonuç 55.22 çıktı iki gün sonra tekrardan kantahlili verdim 163,9 çıktı idrarda test yaptım bir çizgi silik ikincisi kırmızı çıktı şuan adet günüme 2 gün var sizce gebelik varmı yardımcı olursanız sevinirim

 33. buglem diyor ki:

  ıyı gunler hocam benım adet duzensızlıgım var 3 hafta gectı adetımın uzerınden dun test yaptım ıkıncı cızgı sılık cıktı bugun testı tekrarladım cift cizgi cıktı hamılemıyım acaba son adet tarıhım 13 hazıran

 34. oyku_mm diyor ki:

  Merhaba ben adetime 1 gün kala 13 temmuzda sürtünmeyle ilişki yaşadım nişanlım ile .normalde 14 temmuzda adet olmam gerekiyordu fakat olmadım.hala bakireyim.ama hamile olmaktan korkuyorum adetim 18 gün gecikti. adetimin gecikmesinin 15.gününde beta hcg testi yaptırdım sonuç 1.20 çıktı.. yaptığım idrar testşeri de negatif acaba hamile olabilirmiyim yine de.ilişki üzerinden 15 gün geçince bu test yapılırsa doğru sonuç verir mi??

  1. admin admin diyor ki:

   Adet gecikmesinden sonra yapılan kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.

 35. asuman diyor ki:

  merhaba gebeliğin 3 haftasında diş probleminden dolayı rovamıcyn ve arveles kullandım ilaclar bebekte sorun yaratırmı . kanda gebelik testi beklenen adet gününden 1 hafta önce bakılsa cıkarmı. teşekkürler.

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç almak için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Adet tarihinden 1 hafta önce sağlıklı sonuç vermez.1 hafta sonra adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.

 36. Özlem diyor ki:

  Merhaba ben günü günene adet olan biriyim ve her ayın 23 ünde adet oluyordum ama bu ay gecikti ve 4.gün kan testi yaptırdim negatif çıktı yinede hamile olma olasılığı var mıdır ne yapmam gerekir

  1. admin admin diyor ki:

   4 gün daha bekleyin adet olmazsanız kanda beta HCG testi yaptırın.Sonuca göre kadın doğum uzmanına başvurun.

 37. Asu diyor ki:

  2 defa soru sordum ikisindede yanıt alamadım neden ??? .

  1. admin admin diyor ki:

   Kanda beta HCG testi yaptırın.

 38. Asu diyor ki:

  Merhaba … en son 14 haziranda reql oldum . Adet takvimine göre reqlim 7 gun gecti . Yine adet takvmne gore temmuzun 1 i ve 6 sna kadar yumurtlama donemi gozukuyrdu yogunlukla o tarihte ve oncesinde iliskiye girdim . Reql olmam gereken gunde fazla miktarda sulu birazda beyaz akinti oldu bu 3 gun devam etti tabi azalarak surekli degil ama . Kokulardan etklnmye basldm migde bulantisi ve ani baş dönmeleri yasiyorum gozlerim karariyor sanirim tansiyonla alakali bu … sizce hamile olabilirmiyim ? Bebegi gercekten cok istyoruz simdiden cok tesekkurler

  1. admin admin diyor ki:

   Kanda beta HCG testi yaptırın.

 39. Derya diyor ki:

  Merhabalar.. 21ınde regl oldum. 25 ınde btti 26 anda esmle korunmasız ılıskıye grdık. İştah artması adet gunumde sancı kasık ve bel agrısı mıde de yanma söz konusu bırde sinir.. 6 gun gecti adet günümü. 1 hfta kdr once eczaneden test aldım ama sonuc negatf. Bir oğlum daha var 8 yasnda .onda da kanda çıkmıştı ancak belırtıler bole değildi. Gebelik kan testini ne zmn yaptrmalıyım? Hamıle olma ıhtımalım var mıdr

  1. admin admin diyor ki:

   Adetiniz 1 hafta gecikti ise kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.

 40. Rabia diyor ki:

  Slm hayırlı geceler hocam benim beklenen adet tarihim 27 Temmuz ve son bi haftadır sık sık lavaboya gidiyorum su gibi akıntı oluyor sanki göğüslerim sanki biraz büyüdü vede bugun çok şiddetli bir bel ağrısı yaşıyorum ayaklarıma kadar ağrı var gebelik olabilir mi bu belirtiler üç gün boyunca hırka giydim üşüyor dum buz gibiydi sanki bugün ise ağrıdan ölüyorum idrar testi yaptım negatif çıktı ama eski usul le denedim doğru mu bilmiyorum pozitif oldu birazdan hastaneye gideceğim ağrım dan dolayı sizce çıkarmış kanda gebelik teşekkürler şimdiden uzattım ama kusura bakmayın

  1. admin admin diyor ki:

   2 gün daha bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.

 41. Fadik diyor ki:

  Hocam adetime 5 gün önce bu sebebten dolayı kan testi verdim bthcg ya baktirdim oranı 2,9 du adetimi 3 gün geçti idrar testi yaptım pozitif çıktı sizce hamilemiyim

  1. Derya diyor ki:

   Test yaptırdınız mı sonuc hayırlı olur ınsallah

 42. Cs diyor ki:

  Hocam ben eşimle ilişkiye girdim içime bosaldı ve Bı gün sonra adet oldum ve ertesi gün hapı kullandım hemen ama bugun 10 gün halen leke gelıyo hamılemıyım acaba test yapsam belli olur mu

  1. admin admin diyor ki:

   Birliktelikten sonra adet gördüyseniz hamilelik yoktur.

 43. Ayşe diyor ki:

  Merhaba hocam, son adet başlama tarihim 1 Haziran. Son 3-4 aydır sürekli 4-5 gün adetim geçiyor. Eşimle korunuyordu. Ancak 28 Haziran tarihinden itibaren gunasiri korunmasız ilişki yaşadık. Suanda hala adet olmadim. Bugün idrar testi yaptım negatif çıktı. Gebe olma ihtimalim var midir kan testi yaptirmali miyim yoksa biraz daha bekleyelim mi ? Tesekkurler.

  1. admin admin diyor ki:

   Adet gecikmesinden sonra yapılan kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.

 44. Ferhat diyor ki:

  Butun. Belirtiler var ve adetime 3 gün v var kan testi yaptırsam cikarmi acaba.

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.4 gün sonra adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.

 45. hera diyor ki:

  Az da olsa ihtimalim varmıdır peki ? Çünkü adetime dair ne bel ağrısı ne kasık ağrısı hissetmiyorum . Ve bugün gun icerisinde 3 kez cok hafif ama rahatsız edici Migde bulantısı hissettim. Bu kadar kısa bir zaman da kan testi yapsam yinede doğru sonuç alabilir miyim ?

  1. admin admin diyor ki:

   Adet gecikmesinden sonra yapılan gebelik testleri kesin sonuç verir.Kanda beta HCG testi yaptırarak kesin sonucu öğrenebilirsiniz.

 46. hera diyor ki:

  Merhaba benim adetim her ay düzenli olarak her ayin 1-3 arasinda gerceklesiyor . Haziranın 29 unda prezervatif yirtildi ve eşim içime boşaldı . Ertesi sabah kalkınca ertesi gün hapı aldım . Ama suan ayın 7 si oldu ve ben hâlâ adet görmedim . Bundan 3 ay önce de aynı sıkıntıdan dolayı adet gunume bi kaç gün kala ertesi gün hapı almıştım fakat adet günümü etkilemisti . Olmam gereken düzenli günde yine olmustum . Sizce hamile olabilir miyim ? Adet gününden bir kaç gün önce hamile kalma olasılığı daha mi fazladır ? Ertesi gün hapinin etki etmeme olasılığı var mı ? Ve testi ne zaman yapmalıyım ?

  1. admin admin diyor ki:

   *Ertesi gün hapının %100 koruması yoktur.►İlk 24 saatte % 95,►24-48 saatte % 85,►48-72 saatte % 58 şeklindedir.
   *Adet gününden bir kaç gün önce hamile kalma şansının düşük olduğu dönemdir.
   Kanda beta HCG testi yaptırın.

 47. Eda diyor ki:

  Hocam En son 27 mayısta yani 39 gün önce adet gördüm 1 temmuz da kan testi yaptım negatif çıktı. Mide bulantısı dışında tüm belirtiler var. Bide kaşıntı ve idrar yaparken yanma oluyor bu hamilelik belirtisi mıdır. O kadar çok test yaptım negatif çıktı ki eşim artık test yapmamı istemiyor bütün işi gücü bırakıp sürekli bunu düşünüyorum. Baş ve bel ağrım var adet görecek gibi sandım oluyor ama kanamam yok.goguslerim de şişti bi daha test yapmalı miyim biraz daha mı beklemeliyim?? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. admin admin diyor ki:

   Kanda beta HCG testi yaptırın.Sonuç pozitifte olsa, negatifte olsa Kadın doğum uzmanına başvurmalısınız.Bu şekilde kendi kendinizi harap etmeyin.

 48. Sevda diyor ki:

  Hocam 25mayista aded oldum bu zamana kadar da olmadım hâlâ 1tembuzda tahlil yaptırdım kan ve idrar çıkmadı gebelik kan tahlili sonuç alabilmek için 6.10gun sonrası sonuç veriyor muş doğru mudur hocam ben 25mayista aded olduysm kaç gün günüm geçmiş olur ve kan da ne zaman sonuç almak olabilirim kasık ağrısı mide bulantısı ve aşırı yanma var midemde sizce hamile miyim??cevap larsaniz cokokk sevinirim

  1. admin admin diyor ki:

   Kanda beta HCG değeri adet gecikmesinden sonra kesin sonuç verir.Adet düzensizliği konusunda kadın doğum uzmanına başvurun.

 49. Sevda diyor ki:

  Hocam ben 27mayista aded gördüm ramazan boyunca aded hala olmadım bugün 3haziran hala aded değilim kan testi ve idrar yaptırdım çıkmadi negatif çıktı kafamda sürekli soru hamile miyim değil miyim cevap larsaniz sevinirim

  1. admin admin diyor ki:

   Adet gecikmesinden sonra yapılan kanda beta HCG testi doğru sonuç verir.1 hafta sonra adet görmezseniz kanda beta HCG testini tekrarlayın.Kadın doğum uzmanına başvurun.

 50. Eda diyor ki:

  Hocam son adet tarihim 27 mayıs son birleşme tarihi 22 haziran hala adet olmadım ama adet düzensizliğim var bazen 35 günde bazen 45 günde bi oluyorum. 1 temmuzda kan testi yaptım negatif çıktı. Acaba hamile olma ihtimalim var mı yoksa adet düzensiz liginden mi adet görmedim. Kan testi birlesmeden sonra en erken ne zaman belli olur

  1. admin admin diyor ki:

   1 hafta sonra adet görmezseniz kan testini tekrarlayın.Adet düzensizliği için kadın doğum uzmanına başvurun.

 51. Elif diyor ki:

  Merhaba 26 mayista.birlesme oldu 10 haziranda kan testi yaptim negatif cikti. 19 haziranda adet oldum ama daha az geliyordu ve daha az surdu ustune gorme olabilir diye adetimin basladigi.gunden ucuncu.gunu.kan testini.tekrarladim.negatif cikti ama.bir.turlu.rahatlayamadim sanki.belirtiler var.

  1. admin admin diyor ki:

   Hamile değilsiniz.Kanda beta HCG testi adet tarihinden sonra kesin sonuç verir.

 52. Yeliz diyor ki:

  Mrb hocam 28.05.2016 son regl tarihim. 10 aydır gebelik düşünüyorum ama bi türlü nasip olmadı pzt günü mide ağrısı mide bulantısı ve kuyruk sokumu ağrısıyla acile gittim gebelik çıkmadı tahlil için erken bi zaman mı oldu ve ağrılar daha dün kendiliginden geçti hic bir ilaç vs kullanmadan gebelik olabilirmi

  1. admin admin diyor ki:

   1 hafta sonra adet görmezseniz kanda beta HCG testini tekrarlayın.Hamilelik oluşmazsa durumunuzu değerlendirmek için kadın doğum uzmanına başvurun.

 53. Ecrin diyor ki:

  Adetine 4gün kala 0.1cıktı acaba dogrumudur

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik testlerinden sağlık sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.1 hafta sonra adet görmezseniz kan testini tekrarlayın.

 54. Göksu diyor ki:

  Merhaba hocam ben Göksu.27.05.2016 da adet olmuştum. Normalde bu ay birkaç gün önce olmam gerekiyordu.idrar testi yaptım pozitif çıktı. Doğru mudur acaba

  1. admin admin diyor ki:

   İdrar testinde pozitif sonucun doğruluk oranı yüksektir.

 55. Mutsuz diyor ki:

  Hocam yumurta çatlatma iğnesinin kan testine etkisi var mı benim kan testi 27.32 çıktı ama bu iğnenin etkisi üç günden sonra geçer dedi doktorum

  1. admin admin diyor ki:

   2 gün sonra kan testini tekrarlayın.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG testi 48 saatte iki kat artış gösterir.

 56. Deniz diyor ki:

  Merhaba hocam.20 yaşındayım.Nisan 20sinde geri çekilme yöntemiyle korunduk.Mayıs 3te adet oldum haziran 3te aynı şekilde yoğun ve 4 gün süren adetim oldu.Bu hafta karnımda ağrı ve şişlik,belimde hafif bir ağrı var.Kaç kez test yaptım negatif çıktı.Mayısta doktora gittiğimde mantar var dedi.Hamile olmaktan korkuyorum.Sizce hamile olma olasılığım var mı?

  1. admin admin diyor ki:

   Geri çekilme yöntemi sağlıklı bir korunma yöntemi değildir.Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.

 57. Eda diyor ki:

  Merabalar hocam benim son adet tarihim 5 haziran ama yumurtlama gunu ve oncesi gun asiri iliski oldu iki gundur mide bulantisi halsizlik var hcg testi yaptirdik bugun sonuc negatif saglikli sonuc almak icin nezaman test yaptirmam gerekli

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Adet tarihinizi bekleyin adet gecikmesi yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

 58. öykü diyor ki:

  hocam beta hcg testi en erken ne zaman yapılır yani yumurtlamadan kaç gün sonra yaptırmam gerek adete yedi gün kala belli olur demişlerdi acaba doğrumu

  1. admin admin diyor ki:

   Hamilelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesini bekleyip ondan sonra yapılması gerekir.Erken yapacağınız test sizin gereksiz yere strese girmenize neden olur.Yumurtlamadan 1 hafta sonra yapılan testler doğdu sonuç vermez.

 59. Yeşillim diyor ki:

  Hocam mrb son adet tarihim 26 Mayıs 2016 30 günde bir adet görüyorum 2 kez Beta hcg testi yaptırdım ikiside negatif çıktı ama vücudumda değişiklikler var adetimë 3 gün kaldı negatif çıkıyor ama halsizlik yorgunluk uyku hali ve göğüslerinde hassasiyet var kafam çok karışık yardımcı olırmusunuz

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Erken yapılan testler sağlıklı sonuç vermez.27 Mayıs’a kadar bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.

 60. Haticee diyor ki:

  Hocam Adet gunume tam 5 gun var kan tahlili yaptirsam Gebelik olup olmadigi cikarmi simdiden Tesekkurler..

  1. admin admin diyor ki:

   Hatice hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Erken yapacağınız testler gereksiz yere strese girmenize neden olur.

 61. öykü deniz diyor ki:

  Merhaba doktor bey benim son adetim 6 haziran 26 günde bir adet oluyorum.Rahatsızlandım doktora gittim doktor ultrasonda 25+olüvasyon mevcut bu ay hayırlı haber verecem inşallah dedi hamile olma şansım varmı birde ne zaman test yaptırmam lazım

  1. admin admin diyor ki:

   Öykü hanım doktorunuzun söylediği yumurtlama günlerinde birliktelik olduysa hamilelik ihtimali var.Umarım güzel haberlerinizi buradan bizimle paylaşırsınız.

 62. baby girl diyor ki:

  Hocam 24 mayıs son adet tarihim.7haziran da aşılama yapıldı.asilamanin 11.günü kanda negatif sonucu aldım.ancak henüz adet olmadım.bugün kahverengi akintimevcut..gebelik olma ihtimalinden söz edebilir miyiz? Erken mi baktırdım teste ?

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik testi aşılamadan 14 gün sonra yapılmalı.5 gün daha bekleyin adet görmezseniz gebelik testini tekrarlayın.Her bir aşılamada gebelik şansı %9-10 civarındadır.Yani yapılan 10 aşılamadan bir tanesi hamilelikle sonuçlanmaktadır.

 63. betza diyor ki:

  Hocam daha önce size mesaj atmıştım iki gündür çok hafif kanamam var koyu kırmızı sizce adet kanaması mi yoksa yerlesme kanamasimi

  1. admin admin diyor ki:

   Yerleşme kanaması lekelenme şeklinde olur her zamanki süre ve yoğunlukta kanama görüyorsanız adet kanamasıdır.

 64. betza diyor ki:

  Hocam daha önce de size mesaj atmıştım bir hafta sonra betahcg tekrarlayın dedeniz ama bugün kalamam başladı sizce bu adet kanaması mi yoksa yerlesme kanamasimi kan biraz iltihapli

  1. admin admin diyor ki:

   Her zamanki yoğunlukta ise adet kanamasıdır.Yerleşme kanaması genellikle lekelenme şeklinde olur.

 65. selin diyor ki:

  hocam mayıs ayının 25i gibi adet oldum ve 6 gün civarı sürdü yeni evliyim bu ayın haziranın 3ü ve dördü tam birlesme olmadı içe boşalma olmadı. kabızım bel ağrım var leke geliyor ama leke bundan önceki aylardada gelen bir sey. sizde hamile miyim adet günüme 10 gün var kan testi yaptırsam sonuç ne kadar güvenilir çıkar ?

  1. admin admin diyor ki:

   Selin hanım gebelik testi yapmanız için henüz çok erken.Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç elde edebilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Erken yapacağınız testler sizin gereksiz yere strese girmenize neden olur.

 66. Kadriye diyor ki:

  Selam benim kanimda beta hcg 338.9 cikti sizce hamilemiyim teşekürler

  1. admin admin diyor ki:

   Kadriye hanım kan değerinize göre HAMİLESİNİZ. Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir. Bununle birlikte sağlıklı bir gebelikte gebelik kesesi ve kalp atımları kadın doğum uzmanı tarafından ultrasonda izlenebilmeli.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 67. Emine diyor ki:

  Hocam mayisin 15 regal oldum 2016da tabi bu gunde haziran 14 hamilemiyim sizce tesekur ederim size simdiden

  1. admin admin diyor ki:

   Emine hanım 3 gün daha bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.Hamilelik istiyorsanız folik asit kullanmaya başlayın.

 68. betza diyor ki:

  10 mayısta adet oldum 5 gün sürdü daha sonra 21 mayista kahverengi hafif bir kanamam oldu 9 haziranda kanda hamilelik testi yaptim 0.100 cikyi hamile olma şansım var mi bu arada aylik igne kullaniyorum

  1. admin admin diyor ki:

   Kan değerinize göre hamile değilsiniz.Adet görmezseniz 1 hafta sonra kanda beta HCG testini tekrarlayın.

 69. ülkü diyor ki:

  selamlar kanda 631,15 beta hcg çıktı ama ultrasonda bebek görünmedi hamilelik varmıdır

  1. admin admin diyor ki:

   Ülkü hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir. Bununle birlikte sağlıklı bir gebelikte gebelik kesesi ve kalp atımları kadın doğum uzmanı tarafından ultrasonda izlenebilmeli.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

  2. ülkü diyor ki:

   Çok teşekkür ederim yorumunuz için ama bu gün kanamam oldu çok korkuyorum birazdan acile gideceği inş bişey yoktur.

 70. Şermin diyor ki:

  3-5-2016 son adet gunum 26 sında pembe leke geldi adet gününe yakın kasık ve bel bölgesinde şiddetli agri oldu iki gün sürdü adetimin 3 gun gecikmesiyle evde test yaptim negatif çıktı 5.gün oldu hala bi işaret yok eğer gebelikse kan tahlilinde cikar mi iki cocugum var hiç problem yaşamadım hamileliklerimde düzenli adet döngüm vardı cevabınız için teşekkür ederim

  1. admin admin diyor ki:

   Kanda beta HCG testi hamilelik sonrası kesin sonuç verir.

  2. denis diyor ki:

   Meraba benimde butun hamilelik belirtilerim var test yaptim ama ikininci cizgisi silik cikti amma adetime daha 12 gun var kan testi yaptirsam cikar mi..ve adet oldum normalde 7 gun durerken 4 gun surdu ve 6 gun sonra kahverengi akinti geldi bel arisi mide bulantisi istah adet olcakmis gibi arilar var sizce hamile olanilirmiyim

   1. admin admin diyor ki:

    Hamilelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.12 gün önce yapacağınız test doğru sonuç vermez.Test yapmak için acele etmeyin.

 71. gozde diyor ki:

  Merhaba hocam ben 2 gün önce kanda gebelik testi yaptırdım beta HCG degerim 213 çıktı hamilesiniz dedi bu değer dusuk mu tekrardan tahlil yaptirmalimiyim degeri yüksek görmek için yoksa ultrasona belli olur mu

  1. admin admin diyor ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Bununle birlikte sağlıklı bir gebelikte gebelik kesesi ve kalp atımları kadın doğum uzmanı tarafından ultrasonda izlenebilmeli.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 72. eda diyor ki:

  embriyonun rahime tutunma zamanı kaç gün sürer yumrtlamadan 5 gün sonra kan testi yaptırdım 0.1 çıktı

 73. İkizler diyor ki:

  hocam merhaba 11 mayısta regl oldum 23 mayısta aşılamam oldu doktorum bana 12 gün sonra gel test yapalım dedi bugün 11. günüm acaba test yapsam çıkarmı

  1. admin admin diyor ki:

   Bir gün daha bekleyin. Aşılamalarda hamilelik şansı %15 civarındadır.Hamilelik oluşmazsa üzülmeyin.İnşallah güzel haberlerinizi buradan paylaşırsınız.

 74. Hilal diyor ki:

  Beta hcg degerim 373,37 cıktı hamilemiyim ?

  1. admin admin diyor ki:

   Hayırlı olsun kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir. Gebelik testi değeriniz ise belli bir seviyeye ulaşmadan ultrasonografik olarak gebelik kesesi görülemez. Vajinal ultrasonografi ile gebelik kesesinin görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.

 75. Leyla diyor ki:

  ve bu tek ağrı belirtilere dahil midir? Sadece hareketlilikte biraz hissettiriyor suan

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra test yapmalısınız.Erken yapacağınız test doğru sonuç vermez.Sizi gereksiz yere strese sokar.

 76. Leyla diyor ki:

  .Merhaba ilişki üzerinden 5 gün geçti az olmasına rağmen kendimde bi takım belirtilerden dolayı test yaptım erken olmasına rağmen ve negatif çıktı iki testte, kan tahlili veya gebelik testinin tekrarı için ne kadar beklemeliyim ve ayrıyetten bu sabah itibariyle çokşiddetlii nefesini kesen bir sancı ağrı var karnımda lakin tek taraflı biraz araştırdım farklı korkularından oluştu ağrı hareket ederken hala nefeste zorluyor ve sonucu kesin almadan doktora gitmek istemiyorum nedir öneriniz?
  Teşekkürler.

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra test yapmalısınız.Erken yapacağınız test doğru sonuç vermez.Sizi gereksiz yere strese sokar.

 77. Hilal diyor ki:

  Pazartesi günü yine kan tahlili yaptırcam bu sefer kac cıkması gerekiyo ? İlk degerim 26,59 du yardım edin lütfen..

  1. admin admin diyor ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Kan değerindeki artışı değerlendirmek için 48 saat arayla yapılması gerekir.

 78. Esra diyor ki:

  Hocam merhaba nişanlımla ******* İlişkiden 1 hafta sonra kahverengi yoğun kıvamlı akıntılarım başladı ama çok az. Diğer hiçbir hamilelik belirtisi yok. Sizce hamile miyim. İlişkiye reglm bittikten 1 hafta sonra girmiştik.

  1. admin admin diyor ki:

   Bu şekilde hamilelik ihtimali düşük.

 79. Hilal diyor ki:

  Hocam folik asit nedir ?

  1. admin admin diyor ki:

   Folik asit bir vitamindir.Hamilelik planlandığı andan itibaren gebeliğin 13. haftasına kadar günlük 0,4 mg ( 400 mikrogram ) folik asit alırsa , gelişen bebeğin nöral tüp kusurları adı verilen omurga ve beyin ile ilgili doğumsal kusurlara karşı koruyabilir.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki konumuzu okuyun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelikte-folik-asit-kullanimi.html

 80. Hilal diyor ki:

  Adetime 1 hafta kala beta hcg sonucum 26,59 cıktı sizce hamilemiyim ?

  1. admin admin diyor ki:

   Kan değerine göre hamilesiniz sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Sağlıklı bir gebelikte gebelik kesesi ve kalp atımları ultrasonda doktor tarafından teyit edilmelidir.Gebelik kesesinin ultrasonda izlenebilmesi için rahime yerleştikten sonra gebeliğin 10-15 gün büyümesi gerekir. Gebelik kesesi en erken 4,5 -5 haftalık gebelik olduğunda transvajinal ultrason ile görülebilir.Kanda gebelik Beta HCG değeri 3000-4000 düzeylerine vardığında yani 6 haftalık gebelik olduğunda gebelik kesesi karından ultrason ile izlenebilir.
   Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.

 81. Secıl diyor ki:

  Merhaba hocam. Bısey sormak ıstıyorum. 20 nısan benım son adet tarıhım. Normalde 25 gunde bır hastalanırım. Mayıs ayının 23 unde beta hcg 71.77 daha sonra 25 ınde 89.11 . Degerler arasındakı artıs cok dusuk. Doktorum 28 mayısta tekrar test ıstedı. Bu degerlerle normal bır gebelık gecırmem mumkunmu?

  1. Secıl diyor ki:

   Ayrıca bugun vajınal muanede keseyı gormedık😞

   1. admin admin diyor ki:

    Seçil hanım kan değerindeki hafif artış–> Sağlıklı olmayan gebeliğin ( boş gebelik dış gebelik üzüm gebeliği ) işareti olabilir.

  2. admin admin diyor ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Sağlıklı olmayan gebeliğin ( boş gebelik dış gebelik üzüm gebeliği ) işareti olabilir.

 82. İsimsiz diyor ki:

  Hocam bi sorum olacak bi tüp bebek yaptırdık 7 günü beta hoch testi istedi doktorumuz kanda 50.04 çıktı hamilesiniz dedi dogrumudur

  1. admin admin diyor ki:

   Hayırlı olsun.Kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Gebeliğin 6. haftasından itibaren gebelik kesesi ve kalp atımları ultrasonda izlenmeli.

 83. Hatice diyor ki:

  23 gun önce ilişkiye girdim adetime 1 hafta var daha . İdrar testi negatif çıktı. Kesin birsey denebilir mi?

  1. admin admin diyor ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Adet dönemi ve adet döneminin hemen ardındaki birlikteliklerde hamilelik ihtimali düşüktür.

 84. Arzu diyor ki:

  Son adet tarihim 30 Nisan adetime on gün kala kan testi yaptım sonuç 5.00 çıktı bu değere göre hamile olma ihtimalim varmı???

  1. admin admin diyor ki:

   Arzu hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Erken yapacağınız test sizi gereksiz yere strese sokar.10 gün bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.Hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir. Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki konumuzu okuyun.
   http://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 85. yasemin diyor ki:

  hocam ben en son 15 04 2016 da adet gördüm şimdi 6 günüm geciyo hcg yaptırdım gebelik yok dendi hamile olma ihtimalim varmı hocam kanda küçükse çıkmamış olabilirmi çünkü benim bir günüm dahi gecmez

  1. admin admin diyor ki:

   6. günlük adet gecikmesinden sonra yapılan kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.

 86. Sinem diyor ki:

  Hocam merhaba regalim 2 gün gecti test yaptm ikinci cizgi cikti pozitifdi sonuc kan testi yaptrdm ayni gun negatif cikti sizce kan testini tekrarlamalimiyim.

  1. admin admin diyor ki:

   İdrarda gebelik testlerinde yanılma olabiliyor.İkinci çizgi silik çıktığında testi tekrarlamak gerekir.Adet görmezseniz 5-6 gün sonra kan testini tekrarlayın.

 87. Esraesra diyor ki:

  Hocam kolay gelsin adetime 2 gun kala idrar testi yatim.negatif cikti suan 1 gun gecti ve ben hala adet olmadim ama adet sancilari cekiyorum kan testi sonuc verir mi yoksa biraz daha bekleyim mi evde idrar testinin yanlis cikma ihtimali var mi
  Kolay gelsin

  1. admin admin diyor ki:

   Adet gecikmesinden sonra yapılan kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.2-3 gün daha bekleyip adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.Her kadında senede bir defada olsa 2-3 günlük adet gecikmesi yaşanabilir.

 88. Esra diyor ki:

  Hocam kolay gelsin adetime 2 gun kala idrar testi yatim.negatif cikti suan 1 gun gecti ve ben hala adet olmadim ama adet sancilari cekiyorum kan testi sonuc verir mi yoksa biraz daha bekleyim mi evde idrar testinin yanlis cikma ihtimali var mi
  Kolay gelsin

  1. admin admin diyor ki:

   Adet gecikmesinden sonra yapılan kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.2-3 gün daha bekleyip adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.Her kadında senede bir defada olsa 2-3 günlük adet gecikmesi yaşanabilir.