40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Pembe akıntım ve kasıklarımda ağrı var bu neyin belirtisi ?

Pembe akıntım ve kasıklarımda ağrı var bu neyin belirtisi ?

Soru :30+3 günlük gebeyim bugün hafif bir lekelenmem oldu pembe renkte adet olacakmış gibi ağrım oluyor kasıklarımda ara ara sanki adet olacakmışım gibi doktorum bebeğin doğum pozisyonunu aldığını söyledi bundan olabilir mi? Doğum sancısı değildir demi ? Adet sancısı da hiç çekmedim bilmiyorum yani ağrısız
adet oluyorum teşekkür ederim.


Cevap : 30. haftada pembe akıntı ve kasık ağrısı varsa erken doğum riski olabilir. Rahimde kasılma olup olmadığına ve rahim ağzında açılma olup olmadığına dair testler yapılmalı.

Op.Dr.Zeki Salar
Kadın Hastalıkları,doğum ve infertilite uzmanı
Memorial Antalya Hastanesi

 

 

Bu Haber 8.593 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 15.06.2014 Paz 06 : 15

YORUM YAZ
 1. svl dedi ki:

  slm.14+5 gülük hamileyim,2 gün önce eşimle birlikte olduk ve birliktelik anında kanamam oldu.hemen doktorumu aradım ve 2 gün öncesi ultrasonda sıkıntı görmediği için vajina girişinde enfeksiyon olabileceğini alttan muayne gerektğini ama bebeğin küçük olduğu için yapamayacağını söyledi.doğru bir teşhis mi,sizce başka bir doktora gitmeli miyim?

  1. admin admin dedi ki:

   14 haftalık gebelikte kanama olursa öncelıkle ultrason değerlendirme önerırım .Bebegin kalp atımlarını, Rahim ağzının uzunlugu ve plasenta yani bebegin eşini iyi değerlendirmek önemli noktalar.

   Op.Dr.Zeki SALAR