reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

13 haftalık hamileyim mide ekşimesi konusunda ne önerirsiniz

13 haftalık hamileyim mide ekşimesi konusunda ne önerirsiniz

SORU :  Merhaba hocam ben 13 hafta 4 günlük hamileyim çok mide ekşimesi şikayetim var bu yüzden yemek yemek de zorlanıyorum. Ne öneriyorsunuz acaba nasıl beslenmem gerekiyor bebek için.

CEVAP :  Hamur işleri, özellikle mayalı gıdalar mide ekşimesini artırır. Kızartmalar, yağlı yiyecekler, baharatlı ekşili fazla soslu gıdalardan kaçınmanız gerekir. Ara öğünlerin düzeli tüketilmesi, suyun yemekle beraber değil öğün aralarında alınması, yağsız hafif besinlerin tercih edilmesi, yemek sonrası hemen uzanılmaması gerekir. Çok baharatlı ve yağlı besinler, gazlı içecekler, limon ve meyve suları şikâyetleri artıracağından, bu gıdalardan kaçınmanız faydalı olacaktır. Yine kendinizi deneyerek tükettiğiniz bir gıdada problem hissederseniz o gıdayı da beslenme programınızdan çıkarmanız gerekir. Zamanla hassasiyetiniz azalacaktır. Elinizden geldiğince dengeli beslenmeye çalışın.

Diyetisyen Çiğdem Öteleş

Bu Haber 1.719 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 05.06.2017 Pts 10 : 5

YORUM YAZ
  1. Suat aydın dedi ki:

    ben balık ve kırmızı et yemiyorum 34 haftalık hamileyim ve bebeğimin gelişimi geride bebeğimin kilo alması için ne yapmam gerekiyor