reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

16 haftalık gebelik görüntüsü

16 haftalık gebelik görüntüsü

Gebeliğin 16. haftası Bu hafta aynaya baktığınızda vücudunuzda normal değişime bağlı olarak lekelenmeler görebilirsiniz.Bu lekelenmeler kalıcı olmamakla birlikte hamilelik sürecinde sizi bekleyen doğal değişimlerden birisidir.Bu hafta içerisinde veya bundan sonraki haftalarda bacaklarınız arka taraflarındaki kılcal damarlarda belirginleşme görülebilir.O bölgelerde hafif kasılma şeklinde ağrılar hissedebilirsiniz.Varislerin kalıcı olmaması adına önlemler almaya başlamanızda fayda var.Doktorunuza danışarak bir egzersiz programına başlayın.Düzenli olarak hareket etmeniz hem sizin hem de bebeğiniz için yararlı olacaktır.Bu haftada su içmeye devam edin. Bebeğiniz bu haftalarda emme hareketlerine başlar.Ultrasonda hareketlerini ve yutkunmasını görebilirsiniz.Bu haftadan itibaren bebeğinizin el ve ayak tırnakları daha hızla uzamaya başlayacaktır.

Gebeliğin 16. haftası video anlatım için tıklayın Gebeliğin 16. haftasında bebeğinizin boyu 150 mm ağırlığı 120 gram’dır.

16 haftalık hamilelikte 4 boyutlu ultrason görüntüsü

Hamileliğin 15-20 hafta arası anne karnında bebeğin gelişim aşamalarını gösteren video 

 

Bu Haber 73.488 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 30.07.2012 Pts 11 : 30

YORUM YAZ
  1. Görünecek isim... dedi ki:

    Beyendim hem haftasını hem hafta hafta kg sunu ayrıntılamışınız bizde bu sayede nasıl olması gerektiğini öğreniyoruz gebelik suresince bilgilenmiş oluyoruz