19 haftalık gebelik görüntüsü

26.07.2012
383
A+
A-
19 haftalık gebelik görüntüsü

Gebeliğin 19. haftasında kendinizi bazen iyi bazen kötü hissedebilirsiniz.Bu duygusal süreç çok normaldir.Olumsuz bir duyguya kapıldığınızda bunun gebelik sürecinde yaşanan geçici bir durum olduğunu hatırlayın ve doğumdan sonra kaybolacağını düşünerek rahatlayın. Bebeğinizin vücudu krem benzeri bir madde ile çevrilir.Bu maddeye verniks adı verilir.Eğer yaptırmadıysanız bebeğinizin down sendromu taraması için uygulanan üçlü testi yaptırabileceğiniz son haftadasınız.

Bu haftalarda bebek hareketlerini yavaş yavaş size hissettirmeye devam edecektir.Bu zamanlarda beyin dokusu ve kas kontrolü gelişmektedir.Bebeğiniz bu dönemlerde istemli hareket yapmaya başlayacaktır.Sık sık elini ağzına götürme , avuç içlerini açıp kapama şeklinde hareketleri gerçekleştirecektir. Ultrasonografik muayenede bu hareketleri görebilirsiniz.

19 haftalık hamilelikte 4 boyutlu ultrason görüntüsü

Hamileliğin 15-20 hafta arası anne karnında bebeğin gelişim aşamalarını gösteren video

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.