20 haftalık gebelik görüntüsü

26.07.2012
268
A+
A-
20 haftalık gebelik görüntüsü

Gebeliğin 20. haftasında saçlarınızdaki ve cildinizdeki olumlu değişiklikler sizi daha da güzelleştirecek.Bu haftada bebeğinizin hareketlerini hissetmeye başlayacaksınız.Göğüsten kolostrum ilk süt gelebilir.Diş etlerinde kanama ve vajinal akıntı olabilir.Bu dönemlerde sağlıklı beslenmeye özen gösterin çünkü bebeğinizin çok hızlı geliştiği sizinde çok hızlı kilo aldığınız bir döneme giriyorsunuz.Bebeğinizin kalsiyum ihtiyacınızı karşılamak için bu dönemden sonra günlük yeteri kadar kalsiyum alımınıza dikkat etmeniz gerekir.

Bebeğinizin bu ay dişleri gelişmektedir.Saçları görülmeye başlamıştır.Bebeğin derisini koruyan beyaz yağlı madde (verniks) oluşmaktadır.Bu hafta bebeğinizin ikinci düzey ultrasonografisi ve sizin tetanoz aşınız için uygun bir haftadır

20 haftalık hamilelikte 4 boyutlu ultrason görüntüsü

Hamileliğin 15-20 hafta arası anne karnında bebeğin gelişim aşamalarını gösteren video

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank Hippie dedi ki:

    IMHO you’ve got the right anersw!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.