3 boyutlu animasyon ile normal doğum

28.10.2012
133
A+
A-
3 boyutlu animasyon ile normal doğum

Doğumdan önceki haftalarda, vücudunuz diğer hormonların üretimini artırırken rahim yolunu yumuşaklaştıran prostaglandinler, rahim kaslarının kasılmasını tetiklemek için oksitosin gibi prostaglandinler hormonunun üretimini azaltır.
3 boyutlu animasyon ile normal doğum video

 

Gerçek doğum kasılmaları ritmik ve güçlüdür ve sürekli daha güçlü hale gelirler. Rahmin uzun dikey kas grupları daha da kısaldıkça rahim boyunu açılacak şekilde çekerler. Rahim boyunu dokuz ay boyunca kapalı tutan ve servikal mukoz doğum esnasında veya doğumdan günler öncesinde dışarı atılır. Amniyotik saç parçalandığında suyunuz boşalır. Bu durumu bir sıvı taşkını veya sızıntı gibi hissedilebilir. Rahim boynu açılmaya ve incelmeye başlar buda açılma yada incelme olarak bilinir. Rahim ağzı açıklığı 4 cm’e ulaştığında vücudunuz aktif doğum haline ulaşır. Aktif doğumda kasılmalar hem daha güçlü hem de daha kısa sürelerde olur. Rahimağzı 8 cm açıldığında çoğu kişinin doğumun en acılı kısmı olduğunu düşündüğü intikal aşamasına girersiniz. Rahimağzı 10 cm açıldığında tam olarak açılmış duruma gelmişsinizdir ve ıkınma dürtüsü hissedebilirsiniz bu doğumun ikinci aşamasının başladığının işaretidir. Her bir kasılma ile bebeğiniz aşağıya doğru hareket eder başının üç ayrı yumuşak kemiği geçici olarak üst üste gelir ve güvenli bir şekilde doğum kanalından geçebilir.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.