reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Adet öncesi 17 gebelik belirtisi

Adet öncesi 17 gebelik belirtisi

Bir adet dönemini geçirmiş olmanız sizde hamile olup olmadığınız merakını uyandıracaktır. Geciken bir adet gebeliğin en önemli belirtisidir. Fakat adet dönemi öncesi gebelik belirtileri konusunda bilgi sahibi misiniz ve bu belirtiler hamile olduğunuz işaretini size veriyor mu? Evinizde yapabileceğiniz bir hamilelik testi öncesi bilmek durumunda olduğunuz pek çok gebelik belirtisi vardır. Bu belirtiler size vücudunuzdaki değişiklikler hakkında ideal bir fikir verecek ve sizi doğru bir şekilde hamileliğe hazırlayacaktır.

Adet öncesi gebelik belirtileri:

Gebeliğin kesin belirtileri tıbbi koşullar altında tespit edilir. Aşağıda vereceğimiz gebelik belirtilerinden, sizin kesinlikle hamile olduğunuz sonucu çıkarılamaz. Bu belirtiler sadece, sizin hamileliğinizin işaretleridir. Hamiliğiniz, bir adet döneminin geçirilmiş olması ve gebelik test kitinin pozitif göstermesiyle teyit edilmiş olur.

1. Gebeliğin erken belirtisi İmplantasyon kanaması ve kramp: Eğer tam yumurtlama periyodunda korunmamışsanız hamile olma ihtimaliniz var demektir. Normal adet tarihinizin 1 veya 2 hafta öncesinde sancı hissedeceksiniz ve açık renkli leke veya kanamalar yaşayacaksınız. Herkes aynı belirtileri aynı derecede yaşamayabilir, fakat eğer bu belirtiler üzerinizde varsa bunlar, gebeliğinizin ilk işaretleridir. İmplantasyon, döllenmiş yumurtanın uterus duvarına tutunması işlemidir. Uterus duvarına tutunmuş bu hücre kitlesi bir blastosist’tir. Blastosist, dış kısımdaki hücrelerin plasentayı iç kısımdaki hücrelerin ise embriyoyu oluşturduğu hücre topluluğudur. İmplantasyon aşamasında leke gelmesi ve kanama gibi semptomlarla karşılaşabilirsiniz. İmplantasyon kanaması çok açık renklidir. İç çamaşırınızda veya üreme organını sildiğinizde birkaç damla kan şeklinde gözlemleyebilirsiniz. Bu belirti birkaç saat içinde sonlanabileceği gibi birkaç gün de devam edebilir. Ağır kanama, normal adet kanaması olabileceği gibi düşük yapma işareti de olabilir. Her halükarda doktorunuzla görüşmeniz iyi olur. İmplantasyon sancısı da birkaç gün süren bir gebelik belirtisidir. İmplantasyon gerçekleştikten sonra bu belirtiler kaybolur. İmplantasyon döllenmeden yaklaşık 6-9 gün sonra meydana gelir. Eğer adet döngüsü düzenli ise (örneğin 28 günde bir) o zaman kanama ve sancı belirtilerini adet dönemi öncesinde, 3. Hafta içinde (yaklaşık olarak 20-24. Günler arasında) 1 hafta kadar süreyle yaşayacaksınız demektir.

 2. Bazal vücut sıcaklığında yükselme: Adet öncesi diğer bir gebelik belirtisi vücut ısısındaki yükselmedir ve en doğru sonucu verir. Eğer bazal vücut sıcaklığınızı (bvs) birkaç ay süreyle izlerseniz, normal seyrinin nasıl olduğunu anlayabilirsiniz. Hamile kalmak isteyen pek çok kadın yumurtlamanın ne zaman olduğunu tespit etmek amacıyla bazal vücut sıcaklığını takip ederler. Yumurtlamadan 1-2 hafta öncesi bazal vücut sıcaklığınız 97,2-97,7 0f’dir. Yumurtlama aşamasında ise ortalama düzeydedir. Yumurtlamadan 1-2 gün sonra ise bazal vücut sıcaklığı 0,4-1 derece artar. Bu değer, adet dönemi tamamlandığında düşer. Fakat gebelikte bazal vücut sıcaklığı yüksek kalır. Yumurtlama haftası içinde vücut sıcaklığındaki ani bir düşüş, implantasyon düşüşü olarak bilinir. İmplantasyonun gerçekleştiğini yani döllenmiş yumurtanın yumurtanın uterusa tutunduğunu gösterir. Bazal vücut sıcaklığınız adet döngüsü boyunca dalgalı bir seyir izleyecektir. Eğer sıcaklık değerinizde bir artış gözlemlerseniz bu bir gebelik işaretidir.

3. Hassas, nazik ve ağır göğüsler: Göğüslerdeki değişiklikler de gebeliğin erken belirtileri arasındadır. Gebelik anında hormonlar göğüslere 40 hafta içinde hazır olması için sinyal gönderir. Başlangıçta, göğüslerdeki kan damarları genişlemeye ve büyümeye başlar. Buna bağlı olarak göğüsleriniz büyür ve meme başı aynası giderek koyulaşır ve genişler. Gebeliği takiben 1 veya 2 hafta içerinde göğüslerdeki değişikliği hissedebilirsiniz. Göğüslerinizde ağrılı bir şişlik ve hassaslaşma olduğunu görebilir ve bir ağırlık hissedebilirsiniz. Adet dönemi birkaç hafta geçtikten sonra, yaklaşık 6-8 haftalık gebelik döneminde sutyen askısının gerildiğini fark edeceksiniz. Bu belirtiler adet belirtilerine benzeyebilir, fakat adet belirtilerinden daha ağır seyreder. Eğer adet döneminiz geçmiş ve göğüslerinizde burada yazılan değişiklikler varsa hemen bir gebelik testi yaptırmalısınız.

4. Yorgunluk: Sebepsiz yorgunluk da adet öncesi gebelik belirtisidir. Erken gebelik döneminde progesteron düzeyi artar ve bu artış, bütün gün boyunca kendinizi yorgun ve uykulu hissetmenize yol açar. Vücudunuzda, fetüsün gelişimi için kan üretiminin artması gibi başka pek çok değişiklik de olacaktır. Özellikle demir ve diğer mineraller, vitamin ve sıvı dengenizde de eksiklikler varsa, bu değişiklikler enerji düzeyinizde azalmaya yol açacaktır. Eğer hamileyseniz doğum öncesi vitaminleri günlük almalı, kafein ve kafein içeren ürünlerden uzak durmalısınız. İyi bir uyku, yorgunlukla mücadelede size yardım edecektir. Anemi, tiroit yetmezliği gibi sağlık durumları da yorgunluk yapar. Bu sebepten, eğer başka sorunlarınızın olmamasına rağmen yorgunluk yaşıyorsanız bunu gebelik belirtisi sayabilirsiniz.

5. Bulantı: Bulantı veya sabah bulantısı erken dönemde fark edebileceğiniz bir gebelik belirtisidir. Bulantı, geciken adet döneminin ilk haftalarında ve hamileliğiniz henüz teyit edilmeden yaşanan bir rahatsızlıktır. Zaman zaman baş dönmesi, halsizlik ve kusma gibi rahatsızlıkları da yaşayacaksınız. Mide bulantısı günün herhangi bir zamanında hissedilmesine rağmen sabah erken saatlerde daha kötü hissedilir. Kadınların %75’i sabah bulantısı yaşarlar, fakat şiddeti gebelikten gebeliğe ve anne adayına bağlı olarak değişebilir. İlk gebeliklerde bu rahatsızlıklar daha şiddetli yaşanır, fakat sonraki gebeliklerde daha az hissedilir. Bulantıya sebep olan human koryonik gonadotropin (hcg) hormonu, gebeliğin ilk evrelerinde yükselir. Bulantı, gebeliğin birinci üç aylık periyodunda azalır ve 9. Aya kadar kaybolur. Bazılarının aksine bazı kadınlarda sabah bulantısı 6. Haftaya kadar kaybolur.

6. Şişkinlik ve gerginlik hissi: Fetüs henüz ufacıkken veya bir hücre yığını olan blastosit aşamasındayken karnınız büyüyebilir, pantolonunuz dar gelebilir, rahat nefes alabilmek için düğmelerinizi çözmek ihtiyacı hissedebilirsiniz Midede bir ağırlık veya şişlik hissi adet öncesi görülen en rahatsız edici ve en yaygın gebelik belirtisidir. Bu belirtiye gaz kaçırma ve geğirme de eşlik eder. Bu belirtilerin sebebi midenin çalışma hızını yavaşlatan, gaz ve kabızlık gibi problemlere yol açan progesteron hormonudur. Şişlik probleminden rahatlama sağlamak için sindirimi kolaylaştıracak şekilde günlük yiyeceğinizi küçük porsiyonlar halinde alın. Yağlı ve kızartma türü yemeklerden uzak durun, sağlıklı gıdaları tercih edin.

7. İdrara çıkma baskısı: İdrara çıkma baskısı, adet dönemi geçer geçmez hissedilmeye başlanan normal bir gebelik belirtisidir. Özellikle geceleri sık sık tuvalete gitme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bundan rahatsız olabilirsiniz ama gebeliğin genel bir belirtisidir. Gebeliğin hemen başından itibaren pek çok hormonal değişiklikler olur ve vücutta ekstra kan üretimi gerçekleşir. Kan üretimini artması ürinasyonu yani idrar oluşumunu artırır. Böbrekler daha fazla kanı filtre eder ve idrar torbası dolar, bu da sizi daha sık aralıklarla idrara çıkmaya zorlar.

8. Yemeklerden tiksinme: Yemeklerden tiksinme de genel bir gebelik belirtisidir. En sevdiğiniz yemekleri bile içiniz olmaz, bu yemeklerin tat veya kokuları midenizi bulandırabilir. Hamile kadınların %85’i, gebeliklerinin ilk birinci üç aylık döneminde gıdalardan tiksinme rahatsızlığını yaşamışlardır. Hamile kadınların çoğu ikinci veya üçüncü üç aylık döneminde normal iştahlarına kavuşmuşlardır: fakat bazı kadınlarda tiksinme duygusu gebeliğin sonuna kadar devam edebilir. Kokulardan neden tiksinme oluştuğu konusunda sağlam bir delil yoktur. Fakat progesteron düzeyindeki artışın buna sebep olabileceğine inanılmaktadır.

9. Baş dönmesi: Kan basıncının düşmesinden kaynaklanan baş dönmesi ve denge kaybı hissi de gebeliğin ilk belirtileri arasında yer alır. Birinci üç aylık dönem içerisinde baş dönmesi kan damarlarının genişlemesine, dolayısıyla da tansiyonun düşmesine bağlı olarak normaldir. Kan basıncı gebeliğin ikinci üç aylık dönem içerisinde normale döner. Belirli bir sebebe bağlı olmayan baş dönmesi normaldir. Eğer baş dönmesi vajinal kanama ve şiddetli karın ağrısıyla seyrediyorsa, ciddi bir rahatsızlık olan dış gebelik işareti olabilir.

10. Ruh halinde ani değişimler: Ruh halinde ani değişimler de hormon seviyelerindeki dalgalanmalardan kaynaklanır. Hormon seviyelerindeki değişiklikler beyinde nöronlar arasında iletişimi sağlayan nörotransmitterleri etkiler bu etkileme ağlama nöbetlerinden öfke patlamasına varan duygusal değişikliklere neden olur. Rahatlamaya çalışma, dinlenme, biriyle veya eşinizle konuşma etrafınızdakilerin sizi anlamalarını kolaylaştıracaktır. Hissettiğiniz bu duygu karmaşasını çok kafanıza takmamalı ve normal bir süreç olduğunun farkında olmalısınız.

11. Kabızlık: Hormonal değişiklikler, özellikle de progesteron düzeyindeki artış sindirim sistemini etkiler. Hormonlar, gıdaların sindirim sisteminden geçişini yavaşlattığı için bağırsak hareketleri zorlaşır. Eğer düzenli olarak bir kabızlık çekiyorsanız evinizde bir hamilelik testi yapmayı düşünmelisiniz. Ancak bu durum hamilelik belirtisi için yeterli bir belirti değildir.

12. Baş ve sırt ağrıları: Kandaki düşük şeker seviyesi, beynin yetersiz şeker seviyesiyle baş etmeye çalışmasından dolayı baş ağrısı yapar. Eğer sıklıkla başınız ağrıyorsa bu, östrojen ve progesteron gibi hormonlarının rahmi bebek için hazırlamaya çalıştığının bir işaretidir. Diğer taraftan, bağ dokunun bebeğin yükünü taşımak üzere gevşemesine bağlı olarak bel ağrıları da yaşayabilirsiniz. Gebeliğin erken döneminde implantasyon sancıları, şişlik ve kabızlık gibi rahatsızlıklar da sırt ağrılarına yol açabilir. İlaç kullanma konusunda doktorunuza danışmalısınız, ama gebelikte, kendi kendinize asla ilaç almayın. Ayrıca geceleri uyku pozisyonlarına da dikkat etmeniz önemlidir.

13. Salya artışı: Salya erken gebelik belirtileri arasında yaygın görülen bir belirti değildir, fakat bazı kadınlarda gebeliğin erken dönemlerinde bu rahatsızlık görülür. Bazı kadınlar kendilerindeki aşırı tükürük salgısı artışını gebeliklerini henüz öğrenmeden önce fark edebilirler. Gebelikte aşırı tükürük salgısı ” ptyalism gravidarum” olarak bilinir. Aşırı tükürük salgısı, mide ekşimesi ve sabah bulantısıyla ilişkilidir. Mide bulantısı çeken hanımlar, tükürük salgısını artıracak yutkunma hissi içerisinde olmazlar. Mide ekşimesi yaşıyorsanız, asit üretimi fazla demektir ve bunlarla mücadele etmek için ağızda tükürük bezleri daha çok çalışır ve tükürük salgısı artar. Tükürük salgısı genellikle alkali yapıdadır ve midedeki asitliği nötralize ederek yatıştırır.

14. Ağızda metalik tat: Bazı kokulara karşı tiksinme hissettiğiniz anlarda ağzınızda metalik bir tat hissedebilirsiniz. Kimi kadınlar gün boyu geçmeyen metalik tat hissederler. Bunun nedeni açıkça bilinmemekle beraber bazı uzmanlar ağızda metalik tat hissinin hormon seviyelerindeki dalgalanmalardan kaynaklandığını ileri sürmektedirler. Bu rahatsızlık bazı kadınlarda gebeliğin ilk üç aylık dönemi içinde kaybolurken, bazılarında gebeliğin sonuna kadar devam eder.

15. Aşırı susama: Gebeliğin ilk evrelerinde kan hacminin artması kadınlarda aşırı su içme hissini artırır. Fazla su içme, sık idrara çıkma ihtiyacını doğurur, bu da size fazla su kaybediyormuşsunuz hissini verir.

16. İştahsızlık: Mide bulantısı ve kusma yüzünden iştahınız en düşük seviyede olacaktır. Turşu benzeri gıdalara aşırı istek duyacaksınız. Azalan iştahınız gebeliğin ilerleyen evrelerinde artacaktır. Mide bulantısını yatıştıran lavanta yağı koklayabilirsiniz. Bulantınızı yatıştırmak ve iştahınızın açılması için lavantalı kurabiyeler ve bisküvi de yiyebilirsiniz. Stresten uzak durmak da iştahı büyük ölçüde artırır.

17. Nefes darlığı: Gebeliğin ilk haftasında artan oksijen ve kan ihtiyacı nedeniyle nefes darlığı yaşayabilirsiniz. Nefes darlığı, bebek büyüdüğü ve oksijen ve besin ihtiyacı da arttığı için gebelik boyunca devam edebilir. Hafif ve düzenli egzersiz, yavaş ve derin nefes alma pratiği yapma, rahat ve bol giysiler giyme nefesinizi rahatlatmada size yardımcı olur. Vücudunuz hamilelinizi takiben olabildiğince erken süre içinde, 1-2 hafta sonra size hamile olduğunuzu söyleyebilir. Fakat bu belirtiler adetinizin veya başka sağlık sorunlarının da belirtisi olabilir. Bu işaretleri analiz edebilmek için adet ve gebelik belirtileri arasındaki farkları bilmek ve vücudunuzu çok iyi tanımak zorundasınız. Anormal belirtileri analiz edip bir yargıya varabilmek için bu belirtileri daha önce yaşayıp yaşamadığınızı ayırt etmeniz gerekir. Böyle durumlarda en doğru tercih evinizde bir hamilelik testi yapmanızdır.

Evde hamilelik testi yapma: Eğer korunmamışsanız ve adet gününüz de geçmişse evde hamilelik testi yapmalısınız. Eğer test negatifse ve hâlâ hamile olabileceğinizi hissediyorsanız 1 hafta veya daha fazla bir süre bekleyip testi tekrar yapın. Bazen human koryonik gonadotropin hormon düzeyi çok düşük olur ve bu, gebelik testinin negatif sonuç vermesini sağlar. Bu yüzden hormon seviyesinin artması için bir süre bekleyip testi tekrar yapın. Eğer test yine negatif çıkıyor ve hala hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız o zaman kan testi yaptırmanız size yardımcı olabilir. Kan testi yumurtlamanın 6-8 gün sonrasında kesin sonuç verir, fakat çok erken dönemde her zaman doğru sonuç vermeyebilir. Kesin bir sonuç için sabırla beklemeli ve fetüse zarar vermemek için aşağıda değinilen doğum öncesi bakımları uygulamalısınız.

Doğum öncesi bakım: Hamile olduğunuzdan kuşkulanıyorsanız, hamileliğinizden emin olmasanız bile kendinize dikkat etmeniz gerekir. Aşağıdaki konuları hassasiyetle uygulayın. • İlaç almayın, sigara ve alkolü bırakın • Kafein tüketmeyin veya tüketimi sınırlandırın • Meyve ve sebzelerce zengin sağlıklı diyetler uygulayın • Folik asit de dahil doğum öncesi gerekli olan vitaminleri alın • Öğünlerinizi küçük porsiyonlar halinde ama sık aralıklara bölerek beslenin. • Sizin ve bebeğinizin sağlığını garantiye almak için doktor yardımı alın.

Akılda tutmanız gereken hususlar:

İmplantasyon kanaması: Eğer 28 gün arayla düzenli bir adet döngünüz varsa, implantasyon kanaması ve sancısını 3. Hafta içinde, yaklaşık olarak 20-24. Günler arasında yaşayabilir siniz.

Bazal vücut sıcaklığı: Bazal vücut sıcaklığınızı (bvs) adet döneminde genellikle yükselir, adet dönemi tamamlandığında düşer. Fakat gebelikte bvs sıcaklık artar.

Hassaslaşan ve ağırlaşan göğüsler: Gebelikten 1-2 hafta sonra göğüslerinizdeki değişikliğe dikkat edin.

Yorgunluk: progesteron düzeyinin, gebeliğin ilk evrelerindeki artışı yorgunluk ve mahmurluk yapar.

Bulantı: Hamile olduğunuzu henüz öğrenmemiş olsanız bile, normal adet gününüzden itibaren 1 hafta içinde başlar.

Şişkinlik: Progesteron hormonu yüzünden, henüz normal adet gününüz gelmeden önce karnınızda şişkinlik hissedeceksiniz.

İdrara çıkma baskısı: normal adet gününüz geçer geçmez hissetmeye başlarsınız ve bu tipik bir hamilelik belirtisidir. Hemen her hamile bayan bu durumu yaşar.

Gıdalardan tiksinme: hamile kadınların neredeyse % 85’i, gebeliklerinin ilk birinci üç aylık döneminde gıdalardan tiksinme rahatsızlığını yaşarlar.

Baş dönmesi: baş dönmesi gebeliğin ilk aşamalarında oldukça normaldir, kan damarlarının genişlemesi ve kan basıncının düşmesinden kaynaklanır.

Ruh halindeki değişimler: gebelik hormonları beyin nöronları arasında iletişimi sağlayan nörotransmitterleri etkiler, bu etkileme, gebeliğin ilk evrelerinde duygusal değişikliklere neden olur.

GEBELİĞİN ERKEN BELİRTİLERİ – VİDEO

Hamileliğinizi nasıl öğrendiniz? Aşağıdaki yorum kısmına yazarak bizimle paylaşın

Bu Haber 97.050 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 29.10.2016 Cts 11 : 29

YORUM YAZ
 1. gül dedi ki:

  merhabalar ben 25 kasım da yumurta çatlatma iğnesi vuruldum ve progestan ilacını kullanmamı söyledi. doktorum önerisi üzerine bir boş bir dolu ilişki yasadım. şimdi ise karın kasık ve bel ağrısı ile akıntım var.Adet olmamada 9 gün var sizce hamile kalma olasılığım ne kadardır.

 2. mila dedi ki:

  mrb eşimle adetimden 5 gün sonra yakınlaştık içime girmeden adet oldum ama olduğundan kısa normalde 5ken 3 gün oldum hamilelik korkum geçti derken aradan 10 gün geçti tekrar adet oldum aslında çok değil leke de değil kandi ama çok az banyo yağtığım için durdu belkide bilmiyorum hamile olabilirmiyim

 3. Dilanay dedi ki:

  Merhaba;
  Yurt dışında olduğumdan dönene kadar aklımdaki soru işaretlerine cevab bulmak istiyorum son bir kaç aydır düzensiz adet yaşıyorum 2 ay önce gecikmişti 4 gün kadar sonra normal geldi çocuk istediğimiz için Adetim 10 gün gecikti beyaz akıntım vardı çok ara ara kasık ağrım ve sadece meme hassasiyeti oluyor son bir kaç gündür bir kaç gün önce tuvalete çıkamazken şimdi ishal oldum akıntım durdu kasıklarım çok ağrıyor başka bir belirti yok genel olarak yorgun hissediyorum ve gastritten dolayı hep midem bulanır idrar testi yapmam mantıklı olurmu bilmiyorum sorumda şu şuan ne yapmalıyım hamilemiyim sizce buarada eşim verikosal ameliyatı olacak o yüzden biraz zordu benim hamile kalmam teşekkürler şimdiden

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar dilanay hanım
   öncelikle adetleriniz düzensiz ise, düzene girmesi için kadın doğum hekimine başvurup ona göre tedavi almanızı,
   adetiniz geciktiğinde de kandaki beta hcg değeriniz ile gebelik testine bakmanızı öneririm

 4. Hanife dedi ki:

  Merhaba
  Ben en son 13 kasımda adet gördüm bu ay 4 gün gecikme oldi evde test yaptım ama sonuç negatif kasiklarimda ağrı bulantı baş dönmesi değişik ruh hali içindeyim acaba hamile olma şansım var mı

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar hanife hanım
   malesef ki evde yapılan idrar kitlerinde yanılma olabiliyor
   en kısa zamanda kandaki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 5. sevim dedi ki:

  17 aralık adet günüm dört günüm var bebek bekliyoruz sağ gogus kramp agrisi var göğüslerin çok hassas bazen şu gibi akintim oluyor bazende berrak ve yapışkan akimtim oluyor hamilelik belirtisimi lütfen cvp verin

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar sevim hanım
   elbetteki yaşadığınız belirtiler gebeliğe ait olabilir
   adetiniz gecikirse kandaki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 6. Suna dedi ki:

  Merba hocam.ben kasim 16 da adet oldum.ve yumrtaliklarimi kontrol ettmek icin 11 ci gun bir kadin doguma gttim.ve adetim biteli 5 gun olmustu.doktorumun yumrtaligimin cok iyi oldunu.14 16 18 gun esimle kala bilcemi soyledi.ben ise 13 itibaren 20 sine kadar degerlendim ne olur olmaz.bel agrim ve kasik batmalarim war .adetime 1hafta var ama yogun beyaz akintim var bu arda kasintim falnda yok. Bide d9ktorum bitane folibiol verdi bna sizce hamilemiyim

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar suna hanım
   yumurtlama dönemlerinizde korunmasız ilişkiye girmek elbetteki gebe kalma şansınız arttıracaktır
   folbiol ilacını düzenli olarak kullanmanızı, adetiniz geciktiğinde kandaki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 7. Yasemin dedi ki:

  Meraba ben troid hastasıyım değerlerin yüksek çıkıyordu ancak son 6 aydır değerlerin normalde ve bu ay adetim başladıktan sonra 23-24 ve 25. Günler çok fazla kasık ağrılarım ve hafiften lekelenmelerim ve aşırı derecede baş ağrım oldu. Şuan adetim 4 gün gecikti göğüslerimde hassasiyet yok ama ağzımda metalik bir tat ve ara ara baş ağrılarım oluyor. Hamile olma olasılığım nedir ve en kendin ve en erken nasıl sonuç alabilirim.

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar yasemin hanım
   bahsettiğiniz belirtiler elbetteki gebeliğe ait olabilir
   adetinizin gecikmesini bekleyiniz
   adetiniz gecikirse kanda ki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 8. Songül dedi ki:

  Merhaba normalde adetim 7 gun sürerken bu ay adetim 2 gun surdu.sonradan kahverengi lekeler gelmeye başladı…4 gün surdu.suan birdaha ki adetine 10 gün var.acaba hamilelikten üstüne görme olabilir mi .

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar songül hanım
   anlattığınız şekilde lekelenme üstüne görme olabilir
   en kısa zamanda kanda ki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 9. Merve dedi ki:

  Merhaba 12 gün önce 2 gün lekelenmem oldu 10 gün önce de doktora gittim gebelik yok dedi ama şimdi bazı belirtileri yaşıyorum ve adetim 1 hafta gecikti hamile kalmış olsam doktora gittiğimde belli olur muydu yoksa yeni mi hamile kaldım ayrıca inofolik kombi glifor ve folik asit kullanıyorum

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar merve hanım
   geç döllenmeden dolayı yeni gebelik oluşmuş olabilir
   adetiniz de gecikti ise en kısa zamanda kandaki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 10. Ayse dedi ki:

  Merhaba ben normalde iki gün sonra adet olma tarihim fakat bas ağrısı bel ağrısı bas donmesı yaşıyorum kasıklarda ağrı var vajınadan akıntı geliyor bu hamilelik belırtısımı yok adet belırtısımı

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar ayşe hanım
   her ikisi için de aynı belirtiler söz konusu olabilir
   adetiniz gecikir ise kandaki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 11. Sevin dedi ki:

  Mrb 13 kasımda adet oldum 5 gun sürdü adetim bende bel ağrısı mide yanması var birde bulantı hissi göğüs ağrısı adetime 7 gün var

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar sevin hanım
   gebelikle ilgili belirtiler yaşıyorsanız ve böyle bir şüpheniz var ise
   adetiniz geciktikden sonra kandaki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 12. Hatice dedi ki:

  Merhaba benim bugün adetim birgün gecikti. Ve yumurtlama dönemimden sonra kasık ağrılarım hiç kesilmedi. Cinsel ilişkide isteksizlik yarattı bu ağrı bana. Şuan da kasıklarımda ağrı var ama yumurtlama günümden sonra akıntım hiç olmadı sol tarafımda belimde de ağrı oluyor arada . Acaba hamile olabilir miyim. 2 senedir evliyim ve korunmuyoruz çok istiyoruz bebek ama hep hüsrana uğruyorum hemen ümitlenip sonra üzülmek istemiyorum

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar hatice hanım
   endişe etmeyiniz ve bekleyiniz
   adetinizin gecikmesi 1 haftalık zamana ulaştığında kanda ki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 13. Melek dedi ki:

  Merhaba iyi günler…
  Benim adetim 11 gün geçti 9.cu günde ovulasyon testi yaptım negatif çıktı. Belimde sol kasığımda ağrı var. 2 yaşında kızım var onda bulantı yemeklerden tiksinme hiç bir sorunun olmamış rahat geçmişti hamileliğim o yüzden endişeliyim kan testi ne zaman yapmam lazım acaba şimdiden teşekkürler…

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar melek hanım
   adetiniz geciktikden sonra kandaki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm
   en sağlıklı sonucu bu şekilde alabilirsiniz

 14. Meryem dedi ki:

  Merhaba hocam ben 2 yillik evliyim ve bi sezeryan erken dogum gerceklestirdim bebegimi kaybettim simdi 1 sene oldu ve esimle yeniden bebek istiyoruz 5 aydir korunmasiz iliski yasiyoruz fakat bebegimiz olmuyo dr gittigimde de olur diyorlar esimde muayene oldu hicbir problem cikmadi suan adetime 8 gun var ve 2 gundur de goguslerim asiri hassasiyet var ayrica beyaz renkte hafiften sariya donuk ve bu sabahta cok az miktarda pembemsi akintim oldu belimde ve kasigimda asiri bi agrim var neredeyse oturup kalkarken rahatsizlik verici sekilde acaba hamile olabilirmiyim ancak belirtmek isterim 2 gun once kanda beta hcg testi yaptirdim negatif cikti adetime 15 gun vardi o zaman da yaptirmistim 0.178 cikmisti ortalama hcg em ise 0.100 sizce hamilemiyim

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar meryem hanım
   gebelik testiniz negatif çıkmış görünüyor, herhangi bir gebelik söz konusu değildir
   düzenli olarak haftada 2 kere korunmasız cinsel ilişkiye giriniz, bu şekilde 1 yıl içinde gebe kalamaz iseniz, kadın doğuma başvurunuz
   o zaman tedavilere başlanmaktadır
   beta hcg testinizi de adetiniz geciktikden sonra yaptırmanızı öneririm

 15. BENGÜ dedi ki:

  MERHABA, DÜZENLİ OLARAK 28 GÜNDE ADET GÖRÜYORUM. İKİNCİ ÇOCUĞUMUZ İÇİN YAKLAŞIK ÜÇ AYDIR KORUNMASIZ OLARAK BİRLİKTE OLUYORUZ. 18 KASIMDA ADET OLDUM VE 23 KASIMDA BİTTİ. ADETİMİN BİTMESİNE RAĞMEN GÖĞÜSTEKİ HASSASİYET VE DOLGUNLUK HİSSİ, AYRICA KASIKLARDA ANİ HAREKETLERDE BATMA ARA ARA İÇİME GELEN FENALIK HİSSİ VAR. ADET GÖRDÜKTEN SONRA BU ŞEKİLDE BELİRTİLERİN OLMASI NORMAL MİDİR. BUNUN GEBELİKLE BİR ALAKASI OlaBİLİR Mİ ACABA

 16. Busra dedi ki:

  Mrb bnm 4yaşinda bir kizim var bitane daha bebek isdiyoruz ama olmuyor 7 aydir ..4 defa doktora gittim hepside baska bisey dedi biri sorun yok dedi biri rahim kalinlaşmasi biri yumurtaliklarin tembel dedi ama hiç biri kan testi hormon testi yapmadi alttan muane yapti ve reglim da düzenli bekarlimdan beri ..şuanda da 6 gun var relg ima belirtiler var ara ara başim donuyor bide size sorum ne gibi testler istemeli doktordan ne yapmaliyim yardimci olursaniz sevirim

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar busra hanım
   öncelikle adetinizin gecikmesini bekleyiniz, adetiniz geciktikden sonra kandaki beta hcg değerinize baktırabilirsiniz
   adet olursanızda 3.gününde gidip hormon tetkiklerinize baktırabilirsiniz

 17. Ayşegül dedi ki:

  Merhabalar, yumurtlama dönemimin çoğunda birlikte olduk, ama adetimin 1. Gününü var sayarsak 9. Ve 11 günlerinde içe boşalma oldu şuan 26 gündeyim adetime 4 gün var kasıklarımda ince ince ağrı ve doluluk hissi var, sık idrar,bel ve sırt ağrısı var gögsüme bi ağrı vuruyor, normalde adet öncesi bu şekilde belirtiler yaşamıyordum hamile olabilirmiyim ?

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar ayşegül hanım
   korunmasız yaşanılan cinsel ilişki ile elbetteki gebe kalma şansınız daha yüksektir
   adetiniz geciktiken sonra kanda ki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 18. Cansu Demirel dedi ki:

  Merhabalar. Adetimden 3 gün önce eşimle birlikte olduk. Hamile kalma olasılığım düşük biliyorum fakat eğer hamile kaldıysam bu ay adet görür müyüm?

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar cansu hanım
   eğer gebelik oluşur ise, hiç adet görmemenizi veyahut her zamanki adetiniz gibi değilde kısa süreli lekelenmelerinizin olmasını bekleriz
   bu durumlardan biri ile karşılaşırsanız beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 19. Kader dedi ki:

  Hocam ben ayin 21 de idrar testi yaptim ikinci cizgi baya zmn gectikten somra silik cikti somra bt hcg yaptirdim 1.12 cikti ve bi umut oldu dedim eger varsa yukselme olur die ve 23 de tekrar bt hcg yaptim 0.32 ye dusmutu ama adetime ozmn daha sekiz gun vardi belki gec dollenme olirsa yine vardir dedim umudumu kesmedim ve suanda da adetime 3 gun var hala umutluyum belki gec dollenmeden dolayidir die bi umut adet olmamayi bekliyorum belirtiler var bende de ama bilmiyorum sizce hamile kalma olasiligim varmi bu ay bide neden unutmadan bt hcg 1.12 iken neden 0.32 dustu bunun cevabini cok ama cok merak ediyorum hocam nolur bi cvp yazin bana burda gidebilecegim bi kadin dogum doktoru bile yok napcami bilmiyorum sadece acilden kan verebiliyorum sadece baska da doktor yok burda illet bi yere dustuk esimin meslegi dolayisiyla naocami bilmiom nolur cevapsiz birakmayin beni neden bt hcg dusmus olabilir

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar kader hanım
   adetiniz gecikmekden bakılan beta hcg değerleri sadece kafa karışıklığına sebep olmaktadır
   baktırdığınız kan testleri negatif çıkmış olup herhangi bir gebelik yoktur
   adetiniz geciktikden sonra beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 20. Rabiagül dedi ki:

  Merhabalar size birşey danışmak istiyorum en son 23 ekim de adet gördüm adetim 4 gün sürüyor ve erkek arkadaşımla 7 kasımda birlikte olduk ilişkiden 3.4 saat sonra ella ertesi gün hapı kullandım daha sonra 10 ve 11 kasımda korunmasız beraber olduk anal ilişki yaşarken kalçalarımin arasinda erkek arkadasim 2 kez boşaldı eğilir ve bacaklar acik pozisyondaydim arkadan vajina girişine sperm geldi mi gelmedi mi bilemiyoruz 2 gün önce adet olmam gerekirdi adet olmadım hamile kalma olasılığım ne kadar olabilir ayrıca 7 kasımda kullandigim ella nin etkisi olabilir mi beni aydınlatin😏

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar rabia hanım
   içeriye boşalmadan gebe kalmayı pek beklemeyiz
   lakin istisnai durumlarda söz konusu olabiliyor, sürtünme yoluyla bile gebe kalan hanım efendiler var
   bu sebeple en kısa zamanda kanda ki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 21. latife dedi ki:

  merhaba ben klomen ve duphaston kullandım bu ay yarın son gun duphaston kullanıcam kaç gün sonra adet olmam gerekiyor yada gebelik için testi ne zaman yapmalıyım

 22. Funda dedi ki:

  Ben eşimle 15 eylülde ilişki yasadım 30 eylülde adet gördüm ancak adetim bittikten sonra göğüste aşırı sızlama bel ağrısı ara ara bas dönmesi karında şişlik hissi yasıyorum sonra 28 ekim de adet gördüm ancak normalde adetleri. 9 gün sürerdi 5 gün sürdü ve sonraki 3 gün kahverengi lekelenme oldu ilişkiden sonra iki adetim önceside normalde adet öncesi akıntım olurdu ama kuruluk var acaba hamilelil olabilir mi

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar funda hanım
   bu ay ki adetinizin her zamankinden farklı olduğunu söylemektesiniz
   emin olmak adına en kısa zamanda kandaki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 23. masal dedi ki:

  merhaba 19 kasımda adet olmam gerekiyordu.ben 16 kasımda kahverengi lekelenme yasadim.adet günüm hiç gecikmezdi. kasiklarimda ağrı ve batma var.halen adet olmadım. ve beyaz akintilarim başladı. test ne zmn yapmalıyım. bilgi verirseniz çok sevinirim

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar masal hanım
   en kısa zamanda kanda ki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 24. Eda dedi ki:

  Merhaba normalde her ay düzenli adet oluyordum ama bu ay 7 gün gecikti ve olmam gereken zamanda bel karın ağrısı çektim ama hasta olmadım, vücudum ateş gibi ve çok sijurlui ve duygusalm, hgc önceki aylarda 0.00 Ken bu ay 0.100 hamilemiyim nedir anlmdm

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar eda hanım
   gebelik testiniz negatif çıkmış görünüyor, herhangi bir gebelik yoktur

 25. Ozlem dedi ki:

  Mrblar 22ağustos adet olmuştım. 4-5 gün sürdü daha sonr korunmasız ilşki oldu. Ve hamileyim ama bebeğin haftası 1 hafta önceden gidiyor. Bu durum neyle alakalı acaba. Ayrıca adetime 4 gün kala beta hcg yaptırmıştım negatif çıkmıştı. Adetimi gördüm ama merak edyrm adetten önce mi hamile kaldım?

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar özlem hanım
   gebe kalmanız yumurtlama dönemi ve tarihi ile alakalıdır
   geç veyahut erken yumurtluyor olabilirsiniz
   bu durumda bebeğinizin ilk kalp atışı duyulduğundaki ultrason ölçümü ile son adet tarihi hesaplanmalıdır
   en sağlıklı sonuç o haftada yapılan ölçümdür

 26. Suzi dedi ki:

  Merhaba
  Ben düzenl olarak i 28 günde bir adet görüyorum ve adetlerim asla gecikmez bu ay bı telefon uygulaması ile adetimi takip ediyorum 13 Ekim’de adet gördüm 5gun gecikti gebelik testi negatif çıktı bariz bir belirtim de yok göğüs hassasiyeti dışında sayfada herkese yanıt verdiğiniz i gördüm sizce olabilir mi

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar
   öncelikle gebelik testinize kanda baktırmanızı öneririm
   evde idrar kiti ile yaptıysanız o tarz testlerin yanılma payı olabiliyor
   testinizi kanda yaptırdığınızda sonucunuz negatif çıkarsa, herhangi bir gebeliğiniz yoktur ve adetinizin sökülmesi adına kadın doğum polikliniğine başvurmanızı öneririm

 27. Asuman dedi ki:

  Merhabalar.4 aylık evliyim. 19/24 ekim arası adet oldum.29 ekim de de eşimle korunmasız beraber olduk. 14 kasım ‘da da adet olmam lazımdı ama olmadı 2 gündür kaşık ağrısı var sanki adet olacakmış gibi ama olmadı hamile olma ihtimalim var mı?

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar asuman hanım
   adet gecikmeniz olduğu için elbetteki hamile olma ihtimaliniz var
   en kısa zamanda kandaki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 28. Afife dedi ki:

  Merhaba ben 34 günde bir adet görüyorum bu ay klomen tedavisi gördüm sürekli kasık ağrısı ve bel ağrısı yaşadım sık idrara çıkma vs adetime 1 gün kaldı 2-3 gündür sürekli gelen beyaz akıntının sebebi ne olabilir ? Adet mi gebelik mi belirtisi ?

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar
   adet belirtisi genel de beyaz değil de kahverenkli akıntı şeklinde gelmektedir
   yumurtlama dönemlerinde daha çok bu denli akıntılardan bahsedilir
   bekleyiniz, adetiniz gecikirse mutlaka kanda beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 29. Sena dedi ki:

  Merhaba vajinusmus hastayım eşimle tam iliski yaşamıyoruz ama vajina ma sivisinin hepsi boşaliyor bu ay yumurtlama dönemim takip ederek vajinama sıvısı bosaldi adetime 3 gün var hamile olabilir miyim

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar sena hanım
   içeriye boşalma olmadan yapılan ilişki ile gebe kalma ihtimaliniz biraz zordur
   lakin imkansız değildir, oladabilir
   adetiniz gecikir ise kandaki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 30. Leyla dedi ki:

  Merhabalar adetıme 2 gün kala 13 de adet olmam lazım 11 de yanı bugün sabah sol kasıgım hafıf agrılar oldu bende adet olucam zannettım ama 1 saat sonra kılotu ma baktım kahverengı akıntı olmuş sonra pet koydum kahverengı akıntı devam etti az sonra yarım gün az kanama oldu sizce hamılemıyım

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar leyla hanım
   adetinizi takip ediniz
   her zamanki adetiniz gibi değil de kısa kısa ve lekelenme şeklinde oluyor ise
   kanda beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 31. Belinay dedi ki:

  Mrhb ben 12 Ekim’de relg olmuştum 5 gün sürdü bitti .diğer ay regl olmama bir hafta kala biraz kanama ve lekelenme oldu birr gün sürdü şuan regl olmam gerekirken daha olmadım çok akıntım oluyor acaba hamile olabilir miyim ?

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar Belinay hanım
   âdetiniz herzamankinden kısa ve leke şeklinde olduğunu söylüyorsunuz ve gecikmenizde mevcut
   en kısa zamanda kanda bakılan beta hcg değerinize baktırmanızı çıkan sonuç ile kadın doğum Polikliniği’ne başvurmanızı öneririm

 32. Ayse dedi ki:

  Mrhblar ben en son 20 ekimde adet oldum eşimle 7 kasımda iliski ye girdik o günden beri karnımda kasığımda ve belimde sürekli bi ağrı var hamile olabilir miyim

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar Ayşe hanım
   Söylediğiniz tarihle yumurtlama dönemine denk gelmekte olup elbetteki gebe kalma şansınızı arttırmaktadır
   Bir sonraki ay da adetiniz gecikir ise mutlaka kanda beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 33. Meraklı dedi ki:

  Merhaba adetimden 7 gün geçti 7 gün sonunda damla damla kahverengi leke geliyor normalde her ay düzenli adet olurdum eşimle 5 yada 6 aydır korunmuyoruz acaba hamile olma olasılığım var mı

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar
   adetiniz herzamankinden kısa ve leke şeklinde geliyorsa elbetteki hamile kalmış olabilirsiniz
   en kısa zamanda kanda bakılan beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 34. Sevcan dedi ki:

  Merhaba 1 yıllık evliyim ve 7 aydır korunmasız ilişki yaşamamıza rağmen gebe kalamıyorum.Bu ay doktor kontrolünde klomen ve ardından yumurta çatlatma iğnesi kullandım.Sonrasında doktorumuz yumurtaların çatladığını ve 10 gün boyunca progestan kullanmamı ve 10 gün sonunda gebelik testi yapmamı önerdi.Bu kadar nasıl emin olabiliyor ve progestan kullanmamın bana bir zararı olur mu ?Bilgi verebilirseniz sevinirim.

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar sevcan hanım
   yumurtalıklarınız büyütülüp çatlatma iğnesi ile çatlatıldı ve planlı ilişki önerildi ise
   elbetteki gebe kalma şansınız yüksektir
   progestan ilacını kullanmanızın size hiç bir zararı yoktur, endişe etmeyiniz
   adetiniz gecikirke mutlaka kanda bakılan beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 35. Suzan dedi ki:

  Merhaba hocam benim adetlerine hep düzensiz okuyor ben 20 gündür kanımda hep sancı var birde çok gaz sıkışması var karın lat kısmı kaslarında hep agrı oluyor acaba bu hamilele olabilirmüyim

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar suzan hanım
   öncelikle gebe olup olmadığınızdan emin olmak için kanda bakılan beta hcg değerinize baktırmanızı,
   sonuç negatif çıkar ise, adetinizin düzenlenmesi adına kadın doğum polikliniğine başvurmanızı öneririm

 36. Nurcan dedi ki:

  Merhaba ekim 23 te adet oldum 3 gün sürdü mide bulantım ve kasık ağım var gebelik kanda çıkarmı

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar nurcan hanım
   söylediklerinize göre henüz adet gecikmeniz olmamış
   lakin adetinizi takip ediniz, her zamanki gördüğünüz adet gibi değilde kısa ve lekelenme şeklinde sürdü ise
   o zaman kanda bakılan beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 37. Sıla dedi ki:

  Merhaba ben 18 Ekim’de adet oldum 27 Ekim’de eşimle birlikte olduk öğünden sonra hem karnım hem sol kaşığım agrıyor neden acaba

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar sıla hanım
   ağrınızın sebebi eşiniz ile birlikte olmanız değildir
   yumurta çatlama dönemlerinde bahsettiğiniz şikayetler oluşabilir
   endişe etmeyiniz

 38. Büşra dedi ki:

  Merhaba ben 5 senelik evliyim eşim 3 hafta önce varıkosel ameliyatı oldu henüz regl dönemime 8 10 gün falan var ama cok sabırsızlanıyorum kan testi yaparsam hamilelik varsa cıkarmı

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar büşra hanım
   testinizi bu ay ki adetiniz geciktikden sonra yaptırmanızı öneririm
   en sağlıklı sonucu bu şekilde alabiliriz

 39. Seyma dedi ki:

  Merhaba ben bu ayın 28 ekimde adet oldum ama normalde adetliyken hiç kıdem bulanmaz sabah mide bulantısı ile uyandım ve kendimi bi kaç gündür çok halsiz ve yorgun hissediyorum sürekli uyumak istiyorum.Ve son günlerde aşırı idramım geliyor sizce adetliyken hamile kalma durumum olabilir mi ? Teşekkürler.

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar şeyma hanım
   adetiniz her zamanki gibi zamanında ve normal olarak gördüyseniz hamilelik yoktur
   lakin şüphelendiğiniz bir durum var ise, adetiniz gecikmiş veyahut kısa leke şeklinde geliyorsa o zaman gebelik testi yapmanızı öneririm

 40. Seyma dedi ki:

  Merhaba selin hanım ben bu ay ekimin 28 inde adet oldum ama normalde adetliyken hiç midem bulanmaz sabah mide bulantısı ile uyandım ve kendimi bi kaç gündür çok halsiz yorgun hissediyorum uyumak istiyorum adetliyken hamile olabilme durumum var mıdır ?

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar şeyma hanım
   bu ay ki adetiniz her zamanki gördüğünüz adet gibi ise, hamile değilsinizdir
   lakin bu ay ki adetiniz kısa süreli ve leke şeklinde geldi ise, hamile olabilirsiniz o zaman gebelik testi yaptırmanızı öneririm

 41. Lala97 dedi ki:

  Adetden 3gun once test yaptim iki cizgi cikti. Hamile ola bilirmiyim?

  1. admin admin dedi ki:

   İki çizgi varsa hamilelik olabilir.Folik asit başlamadıysanız başlayın 4 gün sonra teyit için kanda beta HCG testi yaptırın.

 42. Slmm dedi ki:

  Merhaba geçen ayın 28’inde adet oldum bu ayın sonuna geldim hala adet olmadm bu sabah gidip test aldım ama bisey çıkmadı eczaci kızda eger ki hamileyseniz yenidir hemende çıkmaya bilir demişti ay napim ben adet olacak gibi sancılarım var ama tık yokk

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar
   malesef ki evde yapılan idrar testlerinde yanılma olabiliyor
   en kısa zamanda kanda bakılan beta hcg değerinize baktırmanızı, çıkan sonuç ile de kadın doğum polikliniğine başvurmanızı öneririm

 43. Gülnur dedi ki:

  Merhaba 27 eylulde regl oldum..6 gun suruyor…..20 ekim de esimle birlikte oldum…..31 gun arayla adet oluyordum simdu olmadim….biraz şişkinlik hissediyorum..ve sag kasigimda biraz agri oluştu…2 gundur acaba hamile olabilirmiyim

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar gülnur hanım
   en kısa zamanda kanda beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 44. Derin dedi ki:

  Mrhb adetim 11ekımde basladı ılk 2gun lekelenme gıbı geldı 18 ekımde bıttı aslında 14ekımde bıttı biz ilişkiye girdik eşimle fakat ilişki sonrası lekelenmem devam etti 18ine kadar 19 tekrar ilişkiye girdik 21 tekrar ilişkiye girdik 1yıllık evlıyız cocuk istıyoruz hıc korkunmadık bu ay ilişki sonrası hıc kalkmadım yarım saat kadar hep uzandım dışarıya akmadıda fakat 19da girdiğimiz ilişki sonrasında bugune kadar hep hafıf hafıfte olsa sağ kasıgımda ağrı oldu birde bugun hafıf bır bas dönmesi var rahatsız edıcı sekılde degıl ama ufaktan sallıyor benı gbı hıssedıyorum adetime daha var sizce normalmı bu durum yada bı gebelık söz konusumudur

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar derin hanım
   İlişkiye girmiş olduğunuz dönem yumurtlama dönemlerine denk geldi ise gebe kalma şansınız elbetteki daha yüksektir
   Adetiniz geciktikden sonra kanda beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

   1. Derin dedi ki:

    Tskkrler 🙏🏻

 45. Gülcan dedi ki:

  Merhaba ben 28 günde bir düzenli adet oluyorum son adetim 30 eylül tam yumurtlama gununde korunmasız ilişki yaşadım iki gün sonrası sag ve solumda kramplar oldu şimdide kahverengi lekeler baş dönmesi mide bulantısı var bide baş ağrısı sizce hamile olma şansım var mı

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar Gülcan hanım
   Yumurtlama döneminde korunmasız ilişkiye girmek, elbetteki gebe kalma şansınızı arttıracaktır
   Bir sonraki ay da adetiniz gecikirse kanda beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 46. Merve dedi ki:

  Merhabalar.
  En son regl tarihim 26eylul 34 günde bir oluyorum esim ile adet başlangıç tarihi 10. Günü ve 16. Günü arası gün aşırı beraber olduk. Daha regl günüme 15 gün kala kasıklarım bel ve sırtımda aşırı ağrılar olmaya başladı ve hâlâ devam etmekte. Gebe olma ihtimalim nedir? Bilgi verirseniz sevinirim

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar Merve hanım
   Söylediğiniz tarihler yumurtlama dönemine denk gelmekte
   Bu sebeple gebe kalma şansınız yüksektir lakin emin olmak adına adetiniz gecikirse kanda beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 47. buki dedi ki:

  MERHABA BEN EN SON 30 EYLÜLDE ADET OLDUM 5 EKİMDE ADETİM BİTTİ VE SÜREKLİ EŞİMLE İLİŞKİYE GİRDİK SUAN ADETİME 4 GÜN VAR SOL KASIGIMDA AGRI ARA ARA ARTAN AKINTI VE BEL AGRIM VAR SİZCE HAMİLE OLABİLME İHTİMALİM VAR MI TEST YAPTIM AMA TEK CİZGİ CIKTI LÜTFEN CEVAPLARMISIZ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Adet tarihinizi bekleyin gecikme yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

 48. Nur dedi ki:

  Merhaba 23 Eylül son regl tarihim 30 unda bitti.Eşimle 5-6-7-Ekim’de korunmasız ilişki oldu.21 Ekim’de regl olmam lazım.Reglime 4 gün kala yani 17 Ekim’de betahcg 1.00 çıktı gebelik durumum olabilir mi testi erken yaptırdığım için

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar nur hanım
   henüz gebelik testiniz pozitif görünmüyor, lakin yumurtlama dönemine denk gelecek şekilde korunmasız ilişkide bulunmuşsunuz
   bu durum gebe kalma şansınızı arttıracaktır
   adetiniz gecikir ise kanda beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 49. dilek topuz dedi ki:

  merhaba 27 aylülde adet oldum ve yumurtlama günlerimde sürekli ilişkiye girdim bir sonraki adetim 23 ekim fakat bugün kahverengi leke akıntıyla birlikte iç çamaşırıma gelmiş gebe olma olasılığım nedir acaba ?

 50. Sultan dedi ki:

  Merhaba ben en son 23 Eylül’de adet olmustum suan adetime tam 7 gün var ve bir kaç gündür adet olacakmışım gibi karın agrısı cekiyorum 7 aydır hiç korunmadık
  Sizce bu agrının sebebi nedir

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar sultan hanım
   bahsettiğiniz günlerde yumurtlama çatlaması olmuş olabilir, yumurtlama döneminde hafif kasık ağrısı ve akıntınızın çoğalması beklediğimiz durumlardır
   adetiniz gecikir ise kanda beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 51. Selin dedi ki:

  Merhaba,Ben 3 aylik evliyim..son 2 regl tarihim: 26 agustos ve 22 eylul..20 eylul-3 ekim ve 5 ekimde esimle korunmasiz birliktelik yasadik..18 ekimde regl olmam gerekiyor..Cok fazla belirtim yok sadece asiri derecede idrara cikiyorum..Hamile kalma olasiligim var midir?

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar Selin hanım
   Korunmasız cinsel ilişki yaşayan her bayanın hamile kalma şansı vardır
   Adetiniz gecikirse kanda beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 52. Fatoş Yayan dedi ki:

  Merhabalar ben en son 7 eylülde adet oldum. Şuan 3 gün geçti ve 3 gün önce 2 damla şeklinde bir kanamam oldu ertesi günü sürmedi. Bugün sabah kadın doğuma gittim kan verdim öğlen 2 de sonuç alacaktım. Dün de test yaptım. Negatif çıktı. Bugün hastane sonucu tekrar test aldım çift çizgi pozitif çıktı. Beta hgc sonucum 105.63 çıktı. Doktorum döllenme olmuş ama 15 gün sonra tekrar gel dedi. Sizce nasıl bir durum daha yeni evliyim 3.5 aylık. Çok fazla da bir bilgim yok ara sıra aşırı kasık ağrım oluyor. Ve sık idrara çıkma oluyor ne yapmalıyım bu durumda?

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar Fatoş hanım
   Gebelik testiniz pozitif çıkmış görünüyor
   Doktorunuzun söylediği tarihte tekrar kan değerinize baktırmanızı öneririm
   Sağlık bir gebelik olup olmadığını bu yolla anlayabiliriz
   Aynı zaman da gebelik kesesi rahim içerisine yerleşirken adet olacakmışsınız gibi kasık ağrılarınızın olması normaldir

 53. Sunay dedi ki:

  Merhabalar eylülün 18 ı gibi adetim başladı 22sinde bitti ve bittiği gün eşimle birlikte olduk. Adetim bittikten sonra 5. Ve 6. Gün de kahverengi lekelenmeler şeklinde akıntı geldi. Perşembe gününden beri göğüslerim aşırı derece hasaslasti ağırlaştı vücut ısım ara ara artıyor bu yüzden soğuk içecekler tüketme ihtiyacı hissediyorum ve adetime 10 gün var. Çocuk istediğim için son adetimden 5 gün sonra ovulasyon testine başlamıştım hala yumurtlamadım acaba hamile olma ihtimalim var mı?

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar sunay hanım
   ilişkide bulunduğunuz tarih, yumurtlama tarihlerine denk gelmemiş görünüyor, lakin korunmasız her ilişki ile elbetteki gebe kalma şansınız var
   adeetiniz geciktiğinde kanda beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 54. Eda dedi ki:

  Adetin 2 günü ilişkiye girdik icime boşaldı ayın 10 da adet görüyorum fakat ederim 4 gun sürerken 3 gun bitti göğüslerim aşırı sis ve açıyor hamileminim sizce adetliyken hamile kalınır mi

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar eda hanım
   bahsettiğiniz olay ile gebe kalma olasılığını çok düşüktür,
   lakin bir sonraki adetiniz gecikirse kanda beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 55. Büşra dedi ki:

  Merhabalar,
  Iceri bosalma olmasa bile üst-üste iliskiye girdik ve adet dobemime iki hafta var.. Suan kasıklarimda ağrı ve gerilme hissi , yorgunluk ve bacaklarimda agri var. Gebelik olma ihtimali nedir?

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar Büşra hanım
   İçeri boşalma olmadan gebelik olma ihtimali düşüktür
   Lakin adetiniz gecikir ise kanda beta hcg değerinize baktırmanızı çıkan sonuç ile doktorunuza başvurmanızı öneririm

 56. Ertan dedi ki:

  Merhaba, nisanlimla iliskiye girdik dugunumuze bir ay kaldi suan fakat nisanlim normal adet gunu her ayin duzenli olarak 23-26 arasi oluyordu iliskiye girdigimizde icine bosalma durumu olmadi lavaboya bosaldim ve yikadim hemen yikadiktan sonra tekrar yapmadik bu ay da normalde 23-26 arasi olurken bugun ya da yarin olmasi gerekiyor ama adet sancisi yasiyor arada agrilari oluyor ama olmuyor sizce bu normal mi hamile kalabilme durumu olurmu yoksa bir sakincasi yokmudur durumumuzun?

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar ertan bey
   ilişki esnasında içine boşalma durumu olmadı ise gebe kalma ihtimali düşükdür
   adetiniz gecikirse kanda beta hcg değerinize baktırmanızı, çıkan sonuç ile doktorunuza başvurmanızı öneririm

 57. gökçe dedi ki:

  merhabalar, adetten bir kaç gün önce genellikle baş ağrım olur. hamilelik belirtisi olarak ta bu ağrıyı yaşayabilir miyim adetime 1 gün var ve yine başım ağrıyor başka belirtilerim de olduğu için sormak istedim bide hamile her kadının idrarı koyu olacak diye bir şey var mıdır? teşekkür ederim

 58. Arzu çoşkun dedi ki:

  Merhaba Adetimden 3 gün önce esimle birlikte olduk ve korunmadık adet oldum ama içimde şüphe oluştu sizce hamile kalırmıyım ? Şimdiden teşekkürler

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar arzu hanım
   Yumurtlama döneminize denk geldi ise gebe kalma olasılığınız tabiki var
   Lakin bu durumu adetiniz geciktikden sonra netleştirebilirsiniz

 59. Seyda dedi ki:

  Sürtünme yolu ile ilişkiye girdik içime girmedi ilişkiden yaklaşık 1 hafta sonra kasıklarım aşırı derecede agrımaya ve akıntım gelmeye başladı regl günüme daha 10 gün vardı bi kaç gün agrıdı gecti su an reglime 4 -5 gün var ve hafid bi agrı sıkışma var sol kasıgımda. Acaba hamile olma ihtimalim var mıdır hamilelik testini regl günüm gectikten kaç gün sonra yapmalıyım

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar Şeyda hanım
   sürtünme yolu ile gebe kalma ihtimali biraz düşük olsada malesefki böyle gebe kalan bayanlarda oluyor
   adetiniz çok düzenli ise 1 gün geçtiğinde hemen yapabilirsiniz, sonuç ile de doktorunuza başvurmanızı öneririm

 60. Eda dedi ki:

  Mrh benim son adet günüm 26 Ağustos da yumurtlama gününe kadar ilişki yaşadım adetime 2 gün var kan geldi acaba yerleşme kanı olmasi mümkün mudur

  1. admin admin dedi ki:

   Yerleşme kanaması genellikle kahverengi, pembe şeklinde olur.Yoğunluğu ve rengi adet kanaması gibi olmaz.

 61. Hfz dedi ki:

  Evliyim 6 aylık evliyim normalde iki reglimin arası 25 sürerken bu defa 1 ay sürdü. Karnımda regl olmama 5 gün varken karnım şişti o şişlik devam ediyor. Aşırı derece de belim ağrıyor. 6 ay boyunca hiç korunmadık cvp bekliyorum acaba hamilemiyim

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar Hafize hanım
   Kanda beta hcg değerinize baktırmanızı çıkan sonuç ile doktorunuza başvurmanızı öneririm

 62. Hfz dedi ki:

  Evliyim 6 aylık evliyim normalde iki reglimin arası 25 sürerken bu defa 1 ay sürdü. Karnımda regl olmama 5 gün varken karnım şişti o şişlik devam ediyor. Aşırı derece de belim ağrıyor. 6 ay boyunca hiç korunmadık

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar Hafize hanım
   İki adet döngünüzün arası şuanda normal görünüyor
   Adetiniz gecikirse kanda beta hcg değerinize baktırmanızı çıkan sonuç ile doktorunuza başvurmanızı öneririm

 63. Merve dedi ki:

  Merhaba ben adetten 2 gün önce korunmadan ilişkiye girdim eşimle ve sonra adet oldum ama 2 gün sürdü kanama sonra 3 gün cok nadır leke geldı ilk defa böyle adet gördüm.normalde 5 gün boyu kanama olurdu.son ıkı gunde beyaz bi akıntı gelıyo ara ara.daha adetime 2 hafta var ve belımde bı sancı var acaba hamıle kalma olasılığım var mıdır ?

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar Merve hanım
   Emin olmak adına kanda beta hcg değerinize baktırmanızı çıkan sonuç ile doktorunuza başvurmanızı öneririm

 64. Tülay dedi ki:

  Merhabalar
  normalde 28 günde adet oluyordum geçen ay 30 günde adet oldum şimdi adet günüme 3 4 gün var göğüslerimde ağrı karın alt bölgemde hafif hafif ağrılar var erkenden uyuma isteği bir anda gelen sıcak basması.2 gündür de midem bulanıyo dedikten sonra kusmam gerçekleşiyor. Erken gebelik testi ve normal test yaptım negatif çıktı adet belirtisi mi yoksa gebelik mi bilemedim yardımcı olur musunuz ?

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar tülay hanım
   gebelik şüpheniz varsa bunun testini kanda baktırmanızı öneririm,
   testiniz negatif çıkar ise adetinizin düzenlenmesi adına herhangi bir kandın doğum hekimine başvurmanızı öneririm

 65. Gulcay caglarim dedi ki:

  Ogustosun 7 sindr adet olmam gerekirdi ogustosun 22 si oldu adet olmadim beta testi yaptordim 8gun gecikmesiyel 2.00 cikti bugunde test aldim 16 gunun yine negatif cikti adete iki gun kala korunmasiz iliski yasadik esimle cocukta cok istiyorum insallah hamile kalmisimdir

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar gülcay hanım
   gebelik testiniz negatif çıkmış görünüyor
   adetinizin düzenlenmesi adına en kısa zamanda herhangi bir kadın doğum hekimine başvurmanızı öneririm

 66. Merve6110 dedi ki:

  Merhabalar.. 4 aylık evlıyim ve hiç korunmadım 29 temmuzda en son adet oldum doğurganlığım geceli de 2 gün oluyor ama kasıklarım da bir agrı batmalar gögüslerimdeki damarların şişmesi göğüs ucumun koyulaşması hafif mide bulantım belimde ve eklemlerimde agrı ve hafif mide bulantım mevcuttur fakat daha adetime 11 gün var ben adet ağrısını 5 gün varken yaşıyordum 11 gün önceden agrım başladı aynı Ağrı bu Arada adet düzensizliğim de Yok benı bilgilendirirseniz çok sevınırım teşekkürler

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar merve hanım
   korunmasız düzenli ilişkiye girmişsiniz, gebe kalma ihtimaliniz var
   anlattığınız belirtiler oluşacak olan gebeliğin etkileri olabilir
   adetiniz gecikir ise kanda beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 67. r.akar dedi ki:

  11 nisanda çatlatma iğnesi vuruldum. Normalde 29 gibi adet oluyordum, bu ay 24 ünde oldum. Çatlatma iğnesinden dolayı sanırım erken oldum. Acaba bu ay yine 29 u gibi mi olurum, 24 ünde mi olurum. 19 mayısta peçeteye hafif pembe sulu birkaç damla akıntı geldi, kesildi. Yumurtlama kanaması mı, yerleşme kanamasımıydı acaba, 24 ünü mü bekleyeyim, bugün idrar testi yapsam çıkar mı.

 68. Eda dedi ki:

  Merhaba benim adet günümden iki gün geçti bazı hamilelik belirtilerini görüyorum ama adet olmadan önce gördüğüm belirtilerle aynı stabil bi sırt ağrım var 1 hafta önce başladı ve hala devam ediyor bugün tam olarak 2 gün geçti adet günümden tam yumurtlama gününde de korumasız ilişkiye girdim kocamla hamile olma durumum nedir acaba ?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Eda hanım net sonuç için kanda beta HCG testi yaptırmanız uygun olur.

 69. Çiçek dedi ki:

  Merhaba ben 4 martta adet oldum 9 gün sürdü yumurtlama döneminden 2 gün önce hafif açık kahverengi gibi pembe gibi bir akıntı geldi gitti şimdi adetime 8 gün var ve ben suan cok feci bir bel ağrısı yaşıyorum bacaklara kadar iniyor normalnde adetime yakın göğüs ağrım olurdu ağrılı sivilceler olurdu suan hiçbir şey yok bel ve kaşık agrimdan başka ne zaman yapsam testte gebelk olup olmadığını anlarim acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Çicek hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.

 70. Adim.ozge dedi ki:

  Slm.ben yumurtlama.donemimde birlikte oldum ve sabahlari migde bulantim cok yemek.te yiyemiyorum adetime 4gun var ne yapmaliyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar adet gecikmesi yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırmanız uygun olur.

 71. Leyl dedi ki:

  5 gjn midem hafif bulandı 2 gundur adet sancisi gibi agri gelio gidiyor kıramp girio goguslerimde buyudu surekli uykumda var adet olmadim daha sizce hamilemiyim ?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Adet gecikmeniz varsa kanda beta HCG testi yaptırmanız uygun olur.

 72. emine dedi ki:

  merhabalar son adet günüm 5 ve 8 şubat arasıydı.20 şubatta hem kan testin de hem idrar testimde pozitif çıktı 27 şubatta kan değerim 208 di 1 martta ise 256 idi…5 martta tekrar hcg testi yatırcam…acaba daha adet dönemim geçmediği için mi iki kat şeklinde artış olmadı…doktorumuz adetin geçmediğinden bu şekilde olabilir saglıksız bir gebelik dişyemem henüzçok erken dedi..

 73. Meral dedi ki:

  Merhaba ben 3 aylık evliyim 1 ocakta adet oldum bitti ve 46 gündür daha adet olmadım idrar testi yaptım 2 hafta önce çıkmadı ve hAlen de adet olmadımak ama başım dönüyor ve göğüslerim ağrıyor acaba hamilemiyim?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Meral hanım kanda beta HCG testi yaptırmanız uygun olur.Kesin sonuç verir.Sonuca göre konuşalım.

 74. Elif dedi ki:

  Adetimden 1 gun önce test yaptim once tek cizgiydi sabah baktigimda cift cizgi olmustu.ama sabah uyandığımda adet olmustum hamile kalma olasiligi varmidir adetim herzamanki gibi 1 hafta sürdü. Kanamam yogun degildi.

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Elif hanım adet gördüyseniz hamilelik yoktur.Test çubuklarında kullanım klavuzunda yer aldığı gibi ilk 5-10 dakika içindeki sonuç geçerlidir.

 75. gizli kalsin dedi ki:

  Regl dan once hamile kalinabilirmi?

  1. admin admin dedi ki:

   Hamilelik ihtimalinin en yüksek olduğu dönem yumurtlama dönemidir.Bunun dışında kalan dönemde de korunmasız girilen ilişkilerde hamilelik oluşabilir.

 76. Sibel dedi ki:

  Merhaba adetime 15 gün var göğüslerimde ve karnimda ağrı hissediyorum ve vajinada kaşınti var hamilemiyim acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sibel hanım adet gecikmesi yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırmanız uygun olur.

 77. arzuw dedi ki:

  Mende burda yazilanlarin coxusu var ama aybawi olacaqmikimide gelir.qarnimda wiwkinlik var.aybawi agrisi olur arada sora kecir. Mende bu agrilar aybawima hele 2 hefte qalmiw bawlayib.sizce hamilelik ola biler??

  1. admin admin dedi ki:

   Adet gecikmesi olursa kanda beta HCG testi yaptırın.

 78. Sevda dedi ki:

  Merhabalar. Adetime 4gün var ama son 4gündür memelerim çok hassas. Uzun süredir bebek istiyoruz. Adet öncesi hiç böyle belirti yaşamazdım. Hamile olabilir miyim ya da evde test yapsam doğru sonucu verir mi?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sevda hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Gecikme yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

 79. Erhan dedi ki:

  Merhaba, eşimle yumurtlama dönemi zamanında aralıklarla 3 kez ilişkiye girdim. Eşim geçen ay 19 un da adet oldu şimdi ise ay ın 19 u ama adet olmadı eşim hamile mi? Eşim su içiyor aralıklarla, öncesinden daha fazla simdi idrar yapıyor Wc ye gidiyor arada bir baş ağrısı oluyor. Sizce eşim hamile mi?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar 2-3 gün daha bekleyin eşiniz adet görmezse kanda beta HCG testi yaptırın.

   1. Erhan dedi ki:

    Teşekkürler admin. Kanda beta hcg testi hastaneye mi gitmemiz gerekiyor yoksa eczaneden beta hcg testi alabiliyor muyuz

    1. admin admin dedi ki:

     Eczanede yapılmıyor.

 80. Özlem dedi ki:

  Yumurtlama döneminde ilişkiye girdim şuan adetime 9 gün var göğüslerimde ve karnımda ağrı var. Sürekli yorgun hissediyorum. Acaba hamile olabilir miyim? Ve bunu en erken ne zaman öğrenebilirim?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Özlem hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Erken yapılan testler sağlıklı sonuç vermez.Sizin gereksiz yere strese girmenize neden olur.Streste oluşacak hamileliği olumsuz etkileyebilir.

 81. Şule dedi ki:

  Merhaba! Ben 25 yaşındayım 1kız annesiyim 10 aylık bir kızımvar 6 aydır eşimle denioruz ama sonuç hüsran 13 kasımda hastalandm 18.de bitti 23 24 25 272830ve 2aralıjta birliktelik oldu30 gündebir adet göruyrm 6gün sürüo adetime 3gün var hamile olma ihtimalim nedir

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Şule hanım 10 Aylık bir bebeğiniz varsa gerek onun gelişimi gerekse tekrar hamile kaldığınızda karnınızdaki bebek için üst üste hamilelik önerilmez.Adet gecikmesi yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

 82. kader dedi ki:

  Meraba hocam 8 aydir evliyım ve 4 aydir korumasiz ilişkiye giriyoruz bu hamile olduguma çok inanmiştım çoğu belirtiler vardi normalde addet olduğum zaman iki uç gün öncesinden sir ve karin agrim yuzumde sivilcelenme başlar ama bu sefer hiç biri yotu adetime 4 gün kala bu sabah şiddetli bi agri ile uyandim adet olmuşum kanamam çok vardi bide akşamdan eşimle ilişkiye girmiştik aceba duşukmu oldu lütfen cevap verin çünkü hala çok şiddetli agrim var özelikle sağ kasığımda

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Kader hanım sanırım adet düzensizligi yani endometrıal kalınlaşmadan ileri gelen kadük atılması dediğimiz sancılı ile atılan bir durum ancak burada erken gelen bir gebelik durumu da göz ardı edilemez bu sebepten kanda beta hcg testi yapılsın sonuç negatif ise ve de ağrı 24 saat içinde kesilmiş ise sorun başta dediğim durum akla gelir gelecek ayı beklemek gerekir aynı şey tekrar eder ise doktor yardımı ve muayene yapılmalıdır diyorum.
   Op.Dr.Kemal HÜKMEN – Muayene = 0222 231 08 25

 83. Hatice dedi ki:

  Kasim 15de adet oldum buna gore bnim yumurtlama donemim 27 28 o civarda o zman iliskiye girdim gebe kalma olasiligim nedir suan kasik karin ve dun ogleden sonra baslayan bel agrilarim var

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Hatice hanım sağlıklı çiftlerin ilk ayda hamile kalma ihtimali %20 6 aylık düzenli birliktelikte %75 tir.Adet gecikmesi yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

 84. Cansuuu dedi ki:

  Selamun aleykum. Benim de bir sorum olacaktı. En son 6 kasımda adet gördüm. 1 hafta sonrasında göğsümde ağrı ve şişlik oluştu halada var. Sürekli uyku halim var ve çok yorgun hissediyorum. Ve 3-4 gündür uyutmayacak derecede bel ve sırt agrım var ne zaman test yapsam sonuç verebilir ?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Cansu hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.

 85. Ebru dedi ki:

  0,3hcg testi bi ihtimal varmı sizde hamile ola bilirmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ebru hanım kan değerinize göre hamile değilsiniz.Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç almak için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.

 86. Aysun dedi ki:

  Merhaba benim adetime 10 gün var ama midemde çok fazla bulantı var göğüslerim çok fazla hassaslasti kasıklarım ve belimde ağrılar var hamile olabilir miyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Aysın hanım bunu söylemek için erken.Adet tarihiniz bekleyin gecikme yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

 87. Özge dedi ki:

  Merhaba adetime 3 gun kaldi ve her ay adetim baslamadan onceki sancilarimi yasiyorum.hamilelik bekliyorum ama test de yapmak istemiyorum uzulurum diye birkac gündür istahim da arttı surekli yeme istegim var ama her an adet olacakmisim gibi hissediyorum acaba olmaz mi ki🙁🙁

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Özge hanım adet gecikmesi yaşarsanız gecikmeden 2-3 gün sonra kanda beta HCG testi yaptırın.

 88. Yeşoo dedi ki:

  Hocam merhaba 8 kasım da adetime beş gün vardı bir karın ağrısı lekelenme görünce idrar testi yaptım ikisinde positive çıktı sonrasında hastaneye gittim beta hcg 20,32 çıktı 10unda tekrar gittim 109,42 çıktı bana yardımcı olurmusunuz

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar kan değerinize göre hamilesiniz. Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.

 89. ceyda dedi ki:

  Mrb arkadaslar benim adet gunume 3 gun var ama bekleyemiyorum nedense bazi seyler kafami kurcaliyor dun evde test yaptim ama negatif gunum gecmedigi icinde cikmamis olabilir. Bel agrisi sol bacagimdaki damarlarim cekisirmiscesine agri agzim ici surekli kuruyor sizce hamilemiyimdir.

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ceyda hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.1 hafta bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.

 90. Saniye dedi ki:

  Acaba hamile olabilirmiyim ben 4 ay once dusuk yaptim bitane acaba simdi hamile olabilirmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Şuan bunu söylemek için erken adet tarihinizi bekleyin.Gecikme olursa test yaptırın.

 91. Saniye dedi ki:

  Mrb benim adetime dha 10 gun wr ama adet gbi sancilarim cok wr karnim cok agryo belimde cok agryo sanki byle adet olcakmisim gbi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Saniye hanım adet tarihinizi bekleyin gecikme yaşarsanız.Gecikmeden 2-3 gün sonra kanda beta HCG testi yaptırın.

 92. Derya dedi ki:

  Adet günü gelmeden düşük olabilir mi

  1. admin admin dedi ki:

   Kimyasal gebelik durumunda hamilelik ultrason ile tespit edilemeden gebelik adet görülmesi ile kaybedilebilir.Adet döneminde veya adetten bir kaç gün önce kan testi ile tespit edilebilir.

 93. Nurşen dedi ki:

  Merhaba 9 gün önce yumurtlama dönemimde ilişki oldu adetime 1 hafta var ve şuan şişkinlik karın boşluklarımda sertlik karında ağırlaşma ve midede sıkışma hissi var sık idrara çıkıyorum ve çok susuyorum 9 günde bu belirtiler normal mi hamilemiyim aceba

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Nurşen hanım adet tarihinizi bekleyin gecikme yaşarsanız gecikmeden 2-3 gün sonra kanda beta HCG testi yaptırın.Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.

 94. Gülsüm dedi ki:

  Merhaba bugün sağ kasığımda şiddetli ağrı yaşadığım için doktora gittim sağ yumurtalığımda sıvı birikimi gördü bu hamileliğe hazır olduğu anlamına mı geliyor adetime beş gün var.adet kanamamı azda görsem gebelik testi yaptırmam gerektiğini söyledi sizce ne anlama geliyor

  1. admin admin dedi ki:

   Gülsüm hanım adet tarihinizi bekleyin adet gecikmesi yaşarsanız veya sadece lekelenme olursa adet tarihinden sonra kanda beta HCG testi yaptırın.Her zamanki gibi adet görürseniz test yaptırmanıza gerek yok.

 95. Tuba dedi ki:

  Merhaba benim göğüslerimde şişkinlik ve hassasiyet oluştu karnım şişti ve belim ağrıyor yorgunluk halsizlik hissediyorum çok uyuyorum ve iştahım açıldı tüm bunlar adet öncesi mi yoksa hamilelik belirtisi midir?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Tuba hanım adet gecikmesi yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

 96. ayse dedi ki:

  merhaba benim cok fazla mide bulantım bas dönmem bel agrım var yumurtlamadan sonra basladı bunlar adetime 10 gün kala beta hcg 0.19 çıktı su an 7 gün var tekrar ölçtürdüm yani 48 saat sonra 0.29 çıktı ükselme ihtimali varmı adetime 10 gün var ?

  1. ayse dedi ki:

   pardon adetime ş an 7 gün var

 97. Duygu dedi ki:

  Merhabalar 3 gün önce beta hcg testi 1, 2 di bugün 2 oldu acaba bu gebeliğe bağlı bir yüklemiş mi dir.

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Duygu hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.
   *Kan değerlerinize göre hamile değilsiniz.

 98. Emine dedi ki:

  Adetim bittikten sonra adet olacakmışım gibi sancım oldu. 12 gündür devam ediyor . Hamilelik belirtisi olabilir mi?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Emine hanım adet tarihinizi bekleyin gecikme yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

 99. aysel dedi ki:

  mərhaba.benim sorum şu,, 4.5 yarımlık bebeyimi kayb ettim şubat ayında.sonra tedavide aldım.doktorum nisan ayı için hamilelik için izn verdi ama 6 mays adet oldum .şimdi yine bekliyoruz daha 10 gün var. düzenli adetim var 30 günde bir . yumurtlama günlerimdede ağrı sancı oluyor his ediyorum ve o günlerde ilişkiye giriyoruz.sorum şuki eyer ben hamile kaldıysam,,hər ay yumurtlama oluyormu? eyer her ay mümkünse,,geçen ay niye kalamamışım?

  1. admin admin dedi ki:

   Aysel hanım sağlıklı çiftlerdede ilk ayda hamile kalma ihtimali %20 dir.

 100. Fatma dedi ki:

  Adet olmama daha 3-4 gün var ama ağrılarım çok var hamilelik belirtiai olabilir mi

  1. admin admin dedi ki:

   5 gün bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.