Adetimi ertelemek istiyorum

13.02.2013
15
A+
A-
Adetimi ertelemek istiyorum

 

Özellikle üreme çağındaki pek çok kadında düzenli olarak adet kanamaları olmaktadır. Ayrıca düzenli adet görmek kişinin sağlıklı olduğunu ve hormonel olarak düzenli çalıştığına işaret etmektedir. Ancak bazı sosyal zorunluluklar sebebi ile kişinin düzenli giden adet tarihinin değiştirilmesi gereken hususi sebepler ortaya çıkmaktadır. Genellikle kadınların özel dönemlerini tehdit ederek sıkıntılı geçirmesine sebep olacak zamanları ertelemek için adet geciktirici ilaçlar kullanılmaktadır. Unutmamanız gereken ise kadınlar doktora başvurmadan bu ilaçları kullanmamak gerekmektedir.

Çoğunlukla yapılacak jinekolojik muayeneler esnasında herhangi bir engel durum söz konusu olmaz ise özellikle bir kadın doğum uzmanın önermiş olduğu adet geciktirici ilaçların kullanılması daha uygun olmaktadır. Kişi istediği zaman adet olmasını geciktirebilmektedir. Ancak kadının adet tarihini öne alması önceden ne olacağı bilinmediği için sağlıksız kanamalar meydana gelmektedir. Bu nedenle mutlaka adet geciktirici yöntemi kullanılmalıdır. Öncelikle gebelikten korunmak için kadın eğer doğum kontrol hapı kullanıyor ise ilacın alımının bitmesi sonrasında hiç ara vermeden ikinci kutuya geçerek ilaç almaya
devam etmelidir. Ancak ilk defa doğum kontrol hapı kullanacak kadınlarda adet döneminin 3 yâda 5 gününde kullanmaya başlamalıdır. Ama bu ilaç alımı kesinlikle 10 günü geçmemelidir. Çünkü bu ilaç alımından sonra kadında adet gecikmesi söz konusu olmaktadır.

Adet geciktirici ilaçların kişinin sağlığına pek fazla zararı olmamaktadır. Ancak sık olarak bu ilaçların kullanımı hormon elolarak düzensizliklere neden olmaktadır. Ancak kadının isteğine bağlı olarak bazen adetlerini pek çok sebepten dolayı geciktirmek istemektedirler. Bu nedenden dolayı yapılan araştırmalar sonucunda; bir kadının adet tarihini geciktirmesi için içmiş olduğu doğum kontrol haplarının 3 ila 6 ay arasında
düzenli olarak kullanımlarında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Adet geciktirici bitkiler hakkında detaylı bilgi için tıklayın

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.