Adetliyken hamile kalınır mı ?

09.12.2014
36
A+
A-
Adetliyken hamile kalınır mı ?

Soru : Öncelikle Merhaba. Ben geçen ay eşimle adetimin 4.günü yani son gün korunmasız ilişkiye girdim ve ilişki esnasında boşalma oldu. Adetliyken hamile kalınır mı ?

Cevap : Adet dönemi hamile kalma ihtimalinin en az olduğu dönemdir.Hamilelik için kadında yumurtlama olması gerekir bu da adet döneminde olmaz.Bunun yanında bazen kadınlarda meydana gelen farklı kanamalar adet kanaması zannedilebilir ve bu dönemde girilen ilişkide gebelik oluşabilir.Az bir ihtimalde
olsa, doğurganlığı yüksek olan genç kadınlarda adet kanamasının son günlerinde girilen ilişkiden sonra spermler rahim içersinde ortalama 3-4 gün yaşasalar da bir haftaya kadar yaşayabilmektedirler.Spermler yumurtlama dönemine kadar canlılığını sürdürebilir ve gebelik oluşmasına neden olabilir. Sonuç olarak korunmasız girilen her ilişkide hamilelik ihtimali olabilir.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.