Anne karnında bebeğin cinsiyetini göstermemesi

16.10.2013
35.201
A+
A-
Anne karnında bebeğin cinsiyetini göstermemesi

Anne karnında bebeğin cinsiyetini göstermemesi

        Anne karnında bebeğin cinsiyeti gebeliğin 16. haftasından ultrason ile eğer bebeğin pozisyonu , duruşu uygun ise belirlenebilir.Ultrason ile cinsiyet belirlenirken anne karnındaki bebeğin bacak arasına bakılarak erkek veya dişi genital organ olması cinsiyetin belirlenmesini sağlar.Bazı hamilelerde bebeğin rahim içerisinde duruşu, pozisyonu ultrason kontrolü esnasında uygun olmadığından bebeğin cinsiyetinin tespit edilmesi gebeliğin 7.-8. ayına bulabilmektedir.

Bunun dışında anne karnında bebeğin duruşu uygun olmadığında ultrasonda bebeğin cinsiyeti görülemeyebilir.

        Ultrason ile cinsiyet belirlenirken anne karnında ki bebeğin bacak arasında girmiş göbek kordonu , testislerin geri gitmesi gibi nedenlerden cinsiyet yanlış belirlenebilir.Anne karnında bebeğin erkek genital organı görülmediği zaman doktorlar tarafından büyük oranda kız olduğu düşünülebilir.

Ultrasonda yanlış cinsiyet tahmini yanlış olabilir mi ?

Her ne kadar gebeliğin 13. haftasından itibaren cinsiyet tahmini yapılsa da bu tahmin %100 doğruluk göstermeyebilir.Ultrason ile kesin olarak cinsiyetin tespit edilebilmesi için gebeliğin 16. haftasından sonra bebeğin pozisyonunun uygun olduğu durumdur.Ultrason ile cinsiyet tespitinde bebeğin cinsiyeti erkek olarak tespit edilmiş ise yanılma payı düşüktür.Gebeliğin 16. haftasından sonra tespit edilen cinsiyette yanılma olma ihtimali azdır.Çünkü gebeliğin 16. haftasından itibaren bebeğin cinsiyeti net olarak görülebilmektedir.

Bebeğin cinsiyeti hangi haftada kesin olarak tespit edilebilir?VİDEO

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 127 YORUM
 1. Raba dedi ki:

  15 haftalik gebeyim doktor ben buna kiz derim dedi.genital organdan mi dedim hayir tipine bakarak dedi.nasil sana arkadan bakinca kiz diyorsam bu da oyle dedi.yanilma payi olabilir ni?

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar
   Maalesef ki erken haftada yapılan cinsiyet tahminlerinde yanılma olabiliyor
   En net cinsiyet 16. Haftadan sonra söylenmektedir
   Bir sonraki kontrol muayenesini beklemenizi öneririm

 2. Defne dedi ki:

  Merhaba 17.haftamdayım kontrolümde doktor bey cinsiyeti için bebek bacaklarını tam açmıyor ama kız olabilir dedi kesin olarak bilmişmidir bilemiyorum yanılma payı varmı acaba doktor bey tam olarak açmadı deyip kız olabilir kanısına nasıl vardı 🙄🙄🙄

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar
   En net cinsiyet 16. Haftadan sonra söylenmektedir
   Lakin bebeğin pozisyonu da bu söylem de çok önemlidir
   Eğer benziyor, kesin değil denildi ise lütfen alışveriş yapmayınız

Daha Fazla Yorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.