Anne karnında bebeğin cinsiyetini göstermemesi

16.10.2013
1.976
A+
A-
Anne karnında bebeğin cinsiyetini göstermemesi

Anne karnında bebeğin cinsiyetini göstermemesi

        Anne karnında bebeğin cinsiyeti gebeliğin 16. haftasından ultrason ile eğer bebeğin pozisyonu , duruşu uygun ise belirlenebilir.Ultrason ile cinsiyet belirlenirken anne karnındaki bebeğin bacak arasına bakılarak erkek veya dişi genital organ olması cinsiyetin belirlenmesini sağlar.Bazı hamilelerde bebeğin rahim içerisinde duruşu, pozisyonu ultrason kontrolü esnasında uygun olmadığından bebeğin cinsiyetinin tespit edilmesi gebeliğin 7.-8. ayına bulabilmektedir.

Bunun dışında anne karnında bebeğin duruşu uygun olmadığında ultrasonda bebeğin cinsiyeti görülemeyebilir.

        Ultrason ile cinsiyet belirlenirken anne karnında ki bebeğin bacak arasında girmiş göbek kordonu , testislerin geri gitmesi gibi nedenlerden cinsiyet yanlış belirlenebilir.Anne karnında bebeğin erkek genital organı görülmediği zaman doktorlar tarafından büyük oranda kız olduğu düşünülebilir.

Ultrasonda yanlış cinsiyet tahmini yanlış olabilir mi ?

Her ne kadar gebeliğin 13. haftasından itibaren cinsiyet tahmini yapılsa da bu tahmin %100 doğruluk göstermeyebilir.Ultrason ile kesin olarak cinsiyetin tespit edilebilmesi için gebeliğin 16. haftasından sonra bebeğin pozisyonunun uygun olduğu durumdur.Ultrason ile cinsiyet tespitinde bebeğin cinsiyeti erkek olarak tespit edilmiş ise yanılma payı düşüktür.Gebeliğin 16. haftasından sonra tespit edilen cinsiyette yanılma olma ihtimali azdır.Çünkü gebeliğin 16. haftasından itibaren bebeğin cinsiyeti net olarak görülebilmektedir.

Bebeğin cinsiyeti hangi haftada kesin olarak tespit edilebilir?VİDEO

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 159 YORUM
 1. Avatar Yaren dedi ki:

  Bugün ayrıntılı ultrasona girdim.24 haftalık gebeyim ama hala cinsiyetini söylemedi doktor. Nasıl olurda hala göstermez ki bebek

  1. Avatar Editor Editor dedi ki:

   Merhabalar yaren hanım
   Net cinsiyet söylenilebilecek haftadasınız
   Lakin bebeğin duruş pozisyonu da cinsiyet belirlemede çok etkilidir

 2. Avatar perihan dedi ki:

  meraba ben 16 haftalıkke gittimde kordon var ama ben erkeye benzetiyorum ama emin deyılım dedi 18 haftalık kendını kapatmiş dedi zizce kız olma ihmali yokmu

  1. Avatar Editor Editor dedi ki:

   Merhabalar perihan hanım
   Net cinsiyet söyleme haftasındasınız lakin bebeğin duruş pozisyonu cinsiyet söylemeye engel ise acele etmeyiniz
   Benziyor denildi ise cinsiyet net değildir

   1. Avatar Yasemin dedi ki:

    17. Haftada Sırtüstü duran ve bagdas kuran bi bebegin cinsiyeti tayin edilebilir mi? Hangi pozisyonda olursa olsun bacak arasini gosterebiliyor doktor. O zaman pozisyonun mu onemi yok? Aydinlatir misiniz?

   2. Avatar Editor Editor dedi ki:

    Merhabalar Yasemin hanım
    Cinsiyet belirlerken gebelik haftası ve bebeğin pozisyonu çok önemlidir

  2. Avatar İlknur dedi ki:

   Merhabalar 13 de kesin kız 16 da erkek 19+2 de kesin kız denildi bugun 21+2 de renkliye girdim erkek denildi buda pipisi dedi ama bana biraz büyük geldi yanılma payı varımdır acaba

   1. Avatar Editor Editor dedi ki:

    Merhabalar İlknur hanım
    Ayrıntılı ultrason da ne gösterildi ise o dur

Daha Fazla Yorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.