Ayşe’nın hamilelik serüveni

07.04.2016
17
A+
A-
Ayşe’nın hamilelik serüveni

Hayatımın en güzel, en özel, en heyecan verici, en sabırsız bekleyişi bu olsa gerek… Daha ona kavuşmamıza çok var 4. ayımızdayız daha… Birçok şey araştırıyorum doğumla ilgili ve doğumdan sonrası ile ilgili. En doğru en güzel ne ise onu yapmak istiyorum bebeğim için. Henüz cinsiyetini öğrenmedik maalesef. Bir hafta sonra Allah’ın izniyle öğrenmeyi umuyoruz. Her anne adayı gibi bebeğimin sağlıklı olması tek temennim. Dualarım hep onunla. Görmeden âşık olduğum meleğimle. Allah isteyen herkese bu duyguları yaşamayı nasip etsin. Bir kadın için yaşanması gereken en özel zamanlardan biri hatta başında geleni. Biz canım eşimle birbirimiz bulduk şimdide meleğimizi bekliyoruz. Rabbim onu kucağımıza almayı, kokusunu hissetmeyi nasip etsin. Canım bebeğim canımdan can kanımdan kan olanım. Seni bekliyoruz büyük bir sabırla. Su gibi geçsin inşallah kalan 5 ayımız… Henüz hiç bir hazırlığımız yok dediğim gibi zaten cinsiyetini de öğrenmedik. Annenin içine doğar derler kız mı olacak erkek mi. Benim içimden geçen kız olacağı yönünde. Sağlıklı olsun da cinsiyeti ikinci planda tabi ki. Şimdi güzel güzel ciciler bakıyorum bebeğime.  Alışverişe çıktığım zaman sadece onu düşünüyorum kendimi unutuyorum diyebilirim. O kadar güzel şeyler  var ki insan bir an önce doğsa da giydirsem cici cici diye istiyor. Bakalım inşallah haftaya öğreniriz cinsiyetimizi ona göre hazırlıklar başlayacak. Bu sabah ehliyet direksiyon sınavım vardı. Bebeğimin şansına olsa gerek tek seferde geçtim. O benim meleğim her şey onun şansına düzeliyor resmen her şey yoluna giriyor hayatımda. İnşallah doğumumda rahat kolay geçer. Biraz onun korkusunu yaşıyorum şimdiden. İsteğim normal doğum. Yürüyüşler yapıyorum egzersizler yapıyorum daha sağlıklı rahat bir doğum yapabilmek için. Allah bir avazda kurtulmayı nasip etsin inşallah. Öyle derler ya hep bir diğer telaşım ise bebek odası. Sadece beşik mi alsam yoksa oda mı yapsam kararsızım açıkçası. Neyse ki daha çok zamanımız var onu da kararlaştırırız bir şekilde. Bizim evliliğimizin 3. Yılı. Daha erkenden istiyorduk bu bebeği ama bazı sebeplerden dolayı olmadı. Her şeyin hayırlısı dedim en başından beri demek ki buymuş hayırlı olan. Zaten yaşımızda erken bile diyebilirim. Keşke isteyen herkes bebek sahibi olsa ama o kadar boynu bükük eşler var ki onlara çok üzülüyorum. Dünyanın en güzel şeyi bence çocuk sahibi olmak. Daha dünyaya gelmedi bizimki ama öyle hissediyorum. Hamilelik güzel tabi ama zor yanları da var. Bende mide yanması sorunu 8. Haftamdan beri var. Bu sıralar biraz da olsa azalmış gibi ama hala geçmedi. Her şey bebeğim için onun için değer. Onun dışında halsizlik, uyku düzensizliği gibi problemler de var. Ama geçecek. Bebeğimi kucağıma aldığım zaman hepsini unutacağım ve geride kalacak. Acaba kime benzeyecek çok merak ediyorum.

Her şeyin başı sağlık. Rabbim her şeyin hayırlısını versin herkes için. Dediğim gibi daha 4. Ayımız çok var daha ona kavuşmamıza. İnşallah göz açıp kapayıncaya kadar derler ya o hızda geçer. Ve her bayan bu mutluluğu, heyecanı yaşamalı diyorum. Çocuk istememek diye bir şey olamaz hayatta. Bilmiyorlar ki nasıl bir duygu. O yüzden mutlaka yaşamalılar. Eşimde heyecanla bekliyor her sabah ise giderken onunla konuşuyor hatta bebeğim beni şikâyet ediyormuş ona öyle diyor. Eve gelince de ayni tabii. Zaten tam bir bebek çocuk aşığıdır benim esim. Kendi bebeğimizi nasıl sevecek nasıl ilgilenecek tahmin etmek çokta zor değil. Daha şimdiden niye tekme atmıyor diyor. Erken diyorum üzülüyor Bende daha hissetmeye başlamadım. İlk gebelikte 20. Haftaya kadar gecikebilirmiş bebeği hissetmek. Bekliyoruz heyecanla ondan gelecek her şeyi küçücük de olsa. Mis kokulu bebeğim Allah’ım bizi birbirimize kavuştursun inşallah. Bütün aile seni bekliyoruz sabırsızlıkla. Gönlümde okadar çok şey vaki ama yazmakla bitiremem sanırım. O yüzden bitiriyorum burada makalemi. Seni çok seviyoruz bebeğim.. Annen

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.