Bebeğim çok fazla mı emiyor ?

20.12.2016
18
A+
A-
Bebeğim çok fazla mı emiyor ?

Soru : Bebeğim sürekli meme istiyor. Açlığını gidermek için onu 2-3 saatte bir emzirmem gerekiyor. Acaba
bebeğimi çok mu emziriyorum ?

Cevap : Bebeğin aşırı süt emmesi mümkün değil. Çünkü bebekler sadece kendilerine gerekli olan miktarda süt
emiyorlar. Bebekten bebeğe değişen süt ihtiyacına göre de, anne sütü üretiliyor.(Anne sütü emildikçe artıyor ).Aşırı beslenme tehlikesi ise sadece biberon emen çocuklarda görülüyor. Bunun nedenlerinden biri, bebek mamalarının farklı birleşimlerinden üretilmesi. Diğer bir nedeni ise; bilimsel açıdan değerlendirildiğinde, aşırı beslenen çocukların metabolizmalarının farklı
işlemesi. Ayrıca anne sütü ile beslenen bebekler ile biberonla beslenen bebekler arasında belirgin farklar görülüyor. Örneğin: Anne sütü ile beslenen bebekler, biberonla beslenen bebeklere oranla daha sağlıklı besleniyor. Ayrıca bebek ne kadar çok anne sütüyle beslenirse, o kadar çok ve çabuk gelişiyor. Bebeğinizin sağlıklı gelişip gelişmediğini, bazı noktalara dikkat ederek anlayabilirsiniz. Bunun için haftada bir kez bebeğinizin kilosunu ölçün.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.