Bebeğime gece ve gündüz ayrımını yapabilmesi için nasıl eğitim vermeliyim ?

31.03.2016
22
A+
A-
Bebeğime gece ve gündüz ayrımını yapabilmesi için nasıl eğitim vermeliyim ?

Soru : Bebeğim henüz 15 günlük. Ne kadarlık olduğunda, gece ve gündüz ayrımını yapabilmesi için ona nasıl eğitim vermeliyim ?

Cevap : Gece ile gündüz arasındaki ayrımın bebek tarafından farkına varılmaması geçici bir durumdur. Bebeğiniz bir aylık olduğunda da bu ayrımı yapabilir. Sizin gece ve gündüz arasında kesin bir farklılık yaratmanız gerekebilir. Gündüzleri mümkünse bebeği arabasıyla dışarıda gezdirin. Odasında uyuyorsa odasının tamamıyla karanlık olmasını engelleyin. Gündüzleri uyandığında onunla konuşun, gazını çıkarın, görme alanı içinde bir oyuncak sallayın ve müzik dinletin. Geceleri ise bunun tam tersini yapın. Onu yatağına yatırın, odayı karartın ve sessizliği sağlayın. Gece uyandığında onunla oynamayın ve konuşmayın. Geceleri onu beslerken ışıkları ve televizyonu açmayın; yalnız fısıldayarak konuşun ve ninni söyleyin. Böylece çocuğunuz gece ve gündüz ayrımını kavraması erken olacaktır.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.