reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Bebeğimin bağırsakında beyazlık olduğunu söyledir

Bebeğimin bağırsakında beyazlık olduğunu söyledir

Soru: Hayırlı akşamlar ben 20 haftalık hamileyim bebeğimin bağırsağında beyazlık olduğunu söylediler bu neden kaynaklanır ? Zararı nedir yardımcı olur musunuz.

Cevap: Bebekte genetik hastalık olup olmadığını anlamak için ultrason ile ve kan testleri ile bir takım değerlendirmeler yapıyoruz. Ultrasonda görülen bazı belirtiler işaretler bebekte genetik hastalık olma riskini arttırabilir. Bunlardan birisi de “hiperekojen barsak ” dediğimiz belirtidir. Çoğu zaman tek başına tehlike arz etmez. Tek başına çok anlamlı olmasa da başka belirtilerle birlikte görülürse önemli olabilir.Diğer belirtilerin var olup olmadığını anlamak için perinatoloji uzmanı görüşü faydalı olacaktır.


Op.Dr. Zeki Salar
Memorial Antalya

 

Bu Haber 4.141 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 10.09.2013 Sal 07 : 10

YORUM YAZ
  1. Özge dedi ki:

    Slm bn 21+4 günlük hamileyim 12. Haftada bebeğimin ense kalınlığı herşeyi normal çıktı 20. Haftada doktor bebeğimin bağırsağında bi beyazlık gördüğünü söyledi kan aldılar ve oda temiz cıktı amniyosentez yapıldı oda temiz çıktı doktor bize sadece kör olabılıcegını söyledi son 1 test kaldı onu bekliyoruz sizce bu risk varmı yada herşey temiz çıktı o beyazlık neydi