reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur

Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur

Anne karnında bebeğin cinsiyeti 13. haftadan itibaren belirlenebiliyor olsa da kesin sonuç olmayabilir.Anne karnındaki bebeğin kemik yapısına bakarak cinsiyetini belirlemek mümkün değil. Anne adayları bebeğin cinsiyetini çeşitli hurafelerle tahmin ederler.Bunlar çin takvimi, rus takvimi ,anne karnının şekline bakarak ,yediklerine içtiklerine bakarak tahminde bulunurlar.Bunların hiç bir bilimsel doğruluğu yoktur.

Anne karnında bebeğin cinsiyeti vajinal / alttan ultrason ile 12-13 haftada tahmin edilebilir.Renkli karından ultrason ile 16. haftada net görülür.Bu haftadan önce hiç bir ultrason cihazı bebeğin cinsiyetini %100 olarak belirleyemez.

Bebeğin cinsiyeti hangi haftada kesin olarak tespit edilebilir?VİDEO

Anne karnında bebeğin cinsiyetini göstermemesi

Anne karnında bebeğin cinsiyeti gebeliğin 16. haftasından ultrason ile eğer bebeğin pozisyonu , duruşu uygun ise belirlenebilir.Ultrason ile cinsiyet belirlenirken anne karnındaki bebeğin bacak arasına bakılarak erkek veya dişi genital organ olması cinsiyetin belirlenmesini sağlar.

        Bunun dışında anne karnında bebeğin duruşu uygun olmadığında ultrasonda bebeğin cinsiyeti görülemeyebilir.

Ultrason ile cinsiyet belirlenirken anne karnında ki bebeğin bacak arasında girmiş göbek kordonu , testislerin geri gitmesi gibi nedenlerden cinsiyet yanlış belirlenebilir.Anne karnında bebeğin erkek genital organı görülmediği zaman doktorlar tarafından büyük oranda kız olduğu düşünülebilir.

 

Bu Haber 444.817 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 12.07.2012 Per 11 : 12

YORUM YAZ
 1. Zeynep dedi ki:

  Merhaba. 13+3 günlük hastaneye gitim doktorum %99 kız dedi kesin belli olmuş mu ? Şimdiden teşekkür ederim

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar zeynep hanım
   malesefki erken haftada yapılan cinsiyet tahminlerinde yanılma olabiliyor
   en net cinsiyet 16. haftadan sonra söylenmektedir

 2. Mizgin dedi ki:

  15haftalik hamileyim doktor kiz dedi dogrumu

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar doktorunuz ultrasonda bebeğin bacak arasını net olarak izlediyse doğrudur.

 3. Şehnaz dedi ki:

  Mrbalar doktorum bebeğinin 13 + 5günlük kıza benziyor dedi sizce yanılma payı var mı

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar Şehnaz hanım
   Erken haftada yapılan cinsiyet tahminlerde maalesef ki yanılma payı olabiliyor
   En net görüntü 16.haftadan sonra verilmektedir .

 4. ilayda dedi ki:

  11+3 te doktor.kontrolunde.doktor bebegin cinsiyeti icin yuzde 60.kiz dedi bi ay sonra tekrar geldi 3D/4D ultrasonla bakildi sizce yanilma.payi varmidir tsk.ederim

  1. admin admin dedi ki:

   İlayda hanım %60 dediyse doktorunuz tahminde bulunmuştur.

 5. Nesli dedi ki:

  Merhaba, 12+6 günlük gebeyim. Bugün doktorum ultrasonla baktığında kız gibi görünüyor dedi. Bacak araları boş gibi dedi. 1 ay sonra tekrar gidicez kesin o zaman belli olurmu acaba ?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar doktorunuz tahminde bulunmuş 1 ay sonraki kontrolde bebeğin duruş pozisyonu uygun olursa doktorunuz cinsiyet bölgesini net olarak izleyecektir.

 6. Esin dedi ki:

  Mrb eşin ben dün doktora gittim bebeğin yüzde 70 kız dedi sizce yanılma payı varmı 18hafta 5gunluk hamileyim

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Esin hanım bebeğin anne karnında ultrason muayenesi esnasında duruşu uygun olduğu taktirde gebeliğin 16. haftasından itibaren cinsiyet net olarak izlenebilmektedir.Bazen bebeğin duruşu uygun olmadığında cinsiyet bölgesi net olarak izlenemeyebilir. Doktorunuzda tahminde bulunmuş.

 7. nazli dedi ki:

  17 haftalik hamileyim doktor erkek dedi sizce yanılma payı var mi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Nazlı hanım gebelikte bebeğin cinsiyeti gebeliğin 16. haftasından itibaren net olarak izlenebilmektedir.

 8. Nazli dedi ki:

  MEB ben 16 haftalık hamileyim dün doktora gittim bebeğin kız gibi dedi ama kız olduğunu söylemedi sadece kız dedi arkadaslarima söyledim doktor ne demişler o dur yani kız olacak sizce oylemi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Nazlı hanım doktorunuz bebeğinizin cinsiyet bölgesini net olarak göremediğinden tahminde bulunmuş .Bir sonraki doktor kontrolünde cinsiyet bölgesini net olarak izlerse bu konuda size net bilgi verecektir.

 9. Ceyda dedi ki:

  17 haftalık hamileyim cuma günü doktora gittim kız gibi dedi sizce yanılma payı varmi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ceyda hanım anne karnında bebeğin cinsiyeti duruşu uygun olursa gebeliğin 16. haftasından itibaren net olarak izlenebilir.Doktorunuz cinsiyet bölgesini net olarak izleyemediğinden tahminde bulunmuş olabilir.Bir sonraki doktor kontrolünde daha net bilgi verecektir.

 10. Fatma42 dedi ki:

  15 mart son adet günüm acaba kaç haftalik hamileliyim ? Kafam çok karıştı doktor ultrasyona göre 12 haftalik dedi ama son adete göre 15 haftaligim yardimci olursaniz çok tsk ederim…

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Fatma hanım Gebelik Haftasının hesaplamasında esas olan ilk haftalarda ( 6-7- 8-9 -10 ) yapılan ultrason ölçümüdür.Bu haftalarda yapılan ultrasona bakılarak son adet tarihine bakılarak karar verilebilir.Gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile ilerleyen haftalarda yapılan ölçümlerde 3 hafta ve daha fazla fark varsa bebeğe giden kan akımlarına bakılıp, değerlendirme gerekir.

 11. gülsüm dedi ki:

  merhabalar 11 hafta 4 günlük hamileyim doktorum senin oğlun olacak oğlan bu bebek dedi mümkün mü bunun için çook erken değilmi acaba ? bu arada normal ultrosan la baktı vajinal değil

 12. Zeynep dedi ki:

  Mrb 15 haftalik hamileyim doktor cinsiyeti kiz gibi gozukuyor dedi tam olarak kesin bi bilgi vermedi yanilma payi varmidir

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Zeynep hanım bir sonraki doktor kontrolünüzde bebeğinizin duruşu uygun olursa cinsiyet konusunda net bilgi verecektir.

 13. Dilan dedi ki:

  Bugün kontrole gittim ve doktor belli deği ama kız dedi 14 haftalıkken de iki defa gittim erkek dedi o zaman da net birşey söylemedi devlet hastanesinde net bişey söylenmiyor diyorlar doğru mudur şuan 16+2 hamileliğim sizce ne kadar doğru

  1. admin admin dedi ki:

   Dilan hanım bebeğin cinsiyeti gebeliğin 16. haftasından itibaren ultrason ile net olarak izlenir.Bazen ultrason muayenesi esnasında bebeğin duruşu uygun olmadığından cinsiyet bölgesini göstermeyebilir.Bir sonraki doktor kontrolünüzde bebeğinizin duruşu uygun olursa doktorunuz cinsiyet konsunda net bilgi verecektir.

 14. Sema dedi ki:

  Merhabalar tahmin demissiniz ama tahmin etmesi icin de bisey gormesi gerekmiyomu acaba neye dayanarak tahminde bulunnus alabilir

  1. admin admin dedi ki:

   Sema hanım doktorunuz %100 emin olmadığından erkeğe benziyor demiş.1 sonraki doktor kontrolünüzde bebeğin duruşu müsait olursa net bilgi verecektir.

 15. Sema dedi ki:

  Merhabalar 14 haftalikken doktorum yuzde seksen erkege benziyo dedi 14 haftalikken cinsiyet belli olurmu 3 boyutlu ulturoson cihazinda

  1. admin admin dedi ki:

   Sema hanım doktorunuz tahminde bulunmuş.Bir sonraki kontrolünüzde bebeğin duruşu uygun olursa doktorunuz bebeğinizin cinsiyeti konusunda net bilgi verecektir.

 16. Gülcan dedi ki:

  Merhabalar hocam 10 haftalık hamileyim doktorum bana vajinal ultrasonda bebeğin cinsiyetine erkek dedi 10 haftalıkken vajinal ultrasonda belli olurmu teşekkürler

  1. admin admin dedi ki:

   Gülcan hanım bazı kadın doğum uzmanları gebeliğin 10. haftasından itibaren kemik yapısına bakarak tahminde bulunabiliyorlar.Bu tahminlerde yanılma olabiliyor.Bu konuda en doğru yöntem gebeliğin 14. haftasından sonra ultrason ile bebeğin genital bölgesine bakılarak tespit edilen sonuçtur.

   1. Nurayyy dedi ki:

    Hocam benimde 14+4 gun bugun gittigimde doktor % 80 kiz dedi cikinti gorunmuyo dedi gittigim tip.merkezi ulturason aleti cok eski ve net gostermiyodu ulturason aletinden kaynakli yanilma payi olabilir mi ?

    1. admin admin dedi ki:

     Nuray hanım gebelikte bebeğin cinsiyeti bebeğin duruşu uygun olursa gebeliğin 16. haftasından itibaren net olarak izlenebilir.Bir sonraki doktor kontrolünüzde bebeğinizin duruşu uygun olduğu taktirde doktorunuz cinsiyet konusunda net bilgi verecektir.

 17. gülay dedi ki:

  Hocam doktor bebeğimin 15 hafta 4 günlük olduğunu söyledi yüzde yüz kız dedi sonra bebek oturmuş dedi doğruluk payı ne acaba..

  1. admin admin dedi ki:

   Gülay hanım ultrason kontrolü esnasında doktorunuz bebeğinizin genital bölgesini net olarak gördüyse doğrudur.

   1. gülay dedi ki:

    Hocam kontrol verdi bir hafta sonra gelir tekrar bakarız dedi bana

    1. admin admin dedi ki:

     Bu kontrolde bebeğinizin duruşu uygun olursa doktorunuz tekrar değerlendirecektir.

 18. Meltem Yıldız dedi ki:

  Hocam 11 hafta 5 günlükken doktor bebeğimin erkeğe benzediğini söyledi bu kadar erken farkedilirmi ?

  1. admin admin dedi ki:

   Doktorunuz tahminde bulunmuş bir sonraki doktor kontrolünüzde bebeğinizin duruşu uygun olursa cinsiyet konusunda net bilgi verecektir.

 19. ibrahim halil dedi ki:

  Hocam. Esim 17 haftalik ikiz hamile cinsiyeti ni ogrenmemiz mumkunmu

  1. admin admin dedi ki:

   Bebeklerinizin duruşu uygun olduğu taktirde doktorunuz bir sonraki ultrason muayenesinde sizi bilgilendirecektir.

 20. Seyma dedi ki:

  Suan 13 haftaligim doktar kız dedi ama 11 haftaliken profesere gitmistim erkek demisti cok kafam karisti

  1. admin admin dedi ki:

   Seyma hanım gebelikte kesin olarak bebeğin cinsiyeti ultrason ile gebeliğin 16. haftasından itibaren izlenebilmektedir.Bundan önceki dönemde doktorlar tahminde bulunuyor.Bir sonraki doktor kontrolünüzde bebeğinizin duruşu uygun olduğu taktirde doktorunuz cinsiyet konusunda net konuşacaktır.

 21. Sema dedi ki:

  21 haftalik olduk bu zamana kadar cinsiyetini gostermedi. Dun ilk bakdigindada gostermedi sonra bidaha bakdi gosterdi gördüğüm kadarıyla erkek dedi tam net bişey demedi aklım karıştır.

  1. admin admin dedi ki:

   Sema hanım bir sonraki doktor kontrolünüzde bebeğiniz duruşu uygun olursa doktorunuz net olarak söyleyecektir.

 22. berivan dedi ki:

  Gittim bu hafta 100 de 100 kız dedi yanılma payı olabilirmi acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Doktorunuz %100 kız dediyse kızdır.

 23. Sevim dedi ki:

  12+5 de %60 erkeğe benziyor dedi nasıl tahmin ediliyor

  1. admin admin dedi ki:

   Sevim hanım doktorunuz emin olmadığından tahminde bulunmuş.Bir sonraki ultrason muayenesinde daha net bilgi verecektir.

 24. berivan dedi ki:

  Ben şuan 19 haftalik hamileyim 14 haftalık gittiğimde doktor erkeğe benziyor dedi daha sonra gittiğimde kıza benziyor dedi en son gittiğimde de net göremediğini söyledi anlamadim gitti yani

  1. admin admin dedi ki:

   Doktorunuz bebeğinizin cinsiyetini net göremediğinden tahminde bulunmuş.Bir sonraki doktor kontrolünüzde bebeğinizin anne karnındaki duruşu uygun olursa doktorunuz net bilgi verecektir.

 25. elis dedi ki:

  Son adet tarihimin ilk günü 02. 12. 2016 tam olarak kaç haftalık hamileyim acaba değişik hesaplama çıkıyor ınternette bakınca

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihidir.Son adet tarihinize göre 12 hafta ve 2 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 8 Eylül 2017 Cuma.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 26. Şeyma dedi ki:

  Bende ikiz bebeklere hamileyim 12+5 biride12+4haftalik cinsiyet bu aylarda belli olmaz dedi doktor tam olarak cinsiyet 16haftalikdami belli olur yada ikiz gebelikte değişiklik gosterirmi bebekler cinsiyet olarak

  1. admin admin dedi ki:

   Şeyma hanım anne karnında bebeğin cinsiyeti gebeliğin 16. haftasından itibaren net olarak tespit edilebilir.Bu haftadan öncede doktorlar bebeğin duruşuna göre tahminde bulunabiliyorlar.

 27. Betül dedi ki:

  Merhabalar 11+3 gunluk hamileyim dun doktora kontrole gittm erkege benziyo dedi. Yanilma payi olabilir mi erkek kendini cabuk gösteriyo diyolar

  1. admin admin dedi ki:

   Betül hanım doktorunuz tahminde bulunmuş.Anne karnında bebeğin cinsiyeti vajinal / alttan ultrason ile 12-13 haftada tahmin edilebilir.Renkli karından ultrason ile 16. haftada net görülür.

 28. Gülcihan dedi ki:

  Merhaba ben iki hafta once doktora gittim yuzde 60 erkek dedi doktor. Bugn kiz dedi doktor simdi 16haftalik oldu. Yanilma payi var mi cnku ben testislerini gordm sanki ultrasonda detayli bakarken

 29. Kayra dedi ki:

  Merhaba hocam ilk ultrasona göre 12+3 haftalik hamileyim doktor bana %90 erkek dedi ayrıca bebeğin 13+4 günlük olduğunu söyledi benim sorum cinsiyet değişirmi ve ve doğum tarihini ilk ultrason a göre mi yoksa son söylenen haftaya göremi hesaplamaliyim şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

  1. admin admin dedi ki:

   Kayra hanım anne karnında bebeğin cinsiyeti rahme düştüğü anda bellidir.Bebeğin ilk andan itibaren belli olan cinsiyetini bizim öğrenmemiz için genital organlarının gelişmeşi yani gebeliğin en erken 12-13. haftasının gelmesi beklenir.
   *Anne karnında bebeğin cinsiyeti vajinal / alttan ultrason ile 12-13 haftada tahmin edilebilir.Renkli karından ultrason ile 16. haftada net görülür.

 30. Elvan dedi ki:

  Merhaba 10 haftalık hamileyim.doktorum erkek olacağini söyledi doğruluk payı nedir acaba. .iki kere baktı kesin dedi kafam karıştı sormak istedim.iyi günler

  1. admin admin dedi ki:

   Doktorunuz tahminde bulunmuş.Anne karnında bebeğin cinsiyeti kesin olarak gebeliğin 16.haftasından itibaren ultrason ile izlenebilir.

 31. İlkay dedi ki:

  12hafta 6 günlük hamileyim bugün doktorum %80 kız dedi bacak arasinda bisey gozukmuyor dedi yanilma payi 5te 1 dedi kesin midir

 32. Vildan dedi ki:

  Merhaba bn 11+3gunluk hamileyim fakat doktorum cinsiyetinin olusmadigini soyledi bende cok merak ediyorum yardimci olurmusun hocam nasil anlarim

  1. admin admin dedi ki:

   Anne karnında bebeğin cinsiyeti gebeliğin 16. haftasından itibaren net olarak izlenebilir.Bundan önce doktorlar tahminde bulunabiliyor.Sizin kendi başınıza anlayacağınız bir yöntem bulunmamaktadır.

 33. Eloşş dedi ki:

  Benim son adet tarihim 10 ağustos hastaneye gittiğimde perşembe günü 10 haftalık demişlerdi ve akşamına kanamam oldu hala devam ediyor bi sıkıntı yaratır mi bu olay allah korusun düşük yapabilir miyim

  1. admin admin dedi ki:

   Hamilelikte kırmızı renkli kanamalar ciddi olabilir.Doktor değerlendirmesi gerekir.Kadın doğum uzmanına başvurun.

 34. Ecem dedi ki:

  Merhaba hocam adet tarıhime göre 9+3 günlük hamileyım doktor 8+3 günlük dedi normal mi bu ne anlama geliyor ?

 35. Melek dedi ki:

  Merhaba hocam Ben 32 haftalık hamileyim 17 haftalık olana kadar özel hastaneye gittim Cinsiyetinin kız olduğunu öğrendim Daha sonra Devlet Hastanesi’ne geçiş yaptım Ve bana 32 haftalık olana kadar Her gittiğimde Cinsiyetini göstermediğini söylediler Sizce cinsiyetinin doğruluk oranı nedirGerçekten cinsiyeti kız mı

 36. tuba dedi ki:

  Hocam mrb 13 haftalık hamileyim .sizce ikili test yaptırmalımiyim. Yoksa üçlü testimi bekleyim

 37. Akize dedi ki:

  Benim son adet tarihim in ilk günü mayısın 10 u hamileliği mi anladığım zmn 8 hafta olmuştu internetten son adet rarihimin ilk gününü girerek 8 hafta olduğu görüldü doktora gittim doktor 6 haftalık olduğunu söyledi doktorun yanılma payı varmı sizce

 38. gözde dedi ki:

  Hicam merhaba benim en son adet tarihinden 03 mayıs 8hafta 3 günlük olması gerekirken ultrasona 8+2 olarak görünüyor herhangi bi sorun var mıdır yoksa bu durum normal mi gelişiminde bi sıkıntı olur mu

  1. admin admin dedi ki:

   Gözde hanım 1 günlük farktan bir şey olmaz.Endişelenmeyin.

 39. Mavis dedi ki:

  Mrblar Son adet tarihimi 13 nisan olarak biliyordum telefonumdaki adet takvimine 12 nisan olarak kayit etmişim. Doktoruma 13 nisan oldugunu soyledim . dogrusunu belirtmeme gerek varmi 1 gun icin ? Yoksa onlar ölçümlere gore tahminde bulunuyorlarmi. Ayrica folikasit kullaniyorum cok istahsizlik olmasina ragmen doktorum imom omega verdi. İstahimda artis yok ne yapmam gerekiyor tsklr

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile düzeltilen son adet tarihidir.Hamileliğin ilk üç ayında beslenme konusunda aşırıya kaçmamak gerekir.İlk üç ay hamilelik bulantıları nedeniyle anne adaylarının kokulara karşı, yemeklere karşı hassas olduğu bir dönem olduğundan ilk üç aylık dönemde yüksek kalori beslenme konusunda kendilerini zorlamaya gerek yok.Gebeliğin ilk üç ayında bulantı nedeniyle anne adayının su tüketimi bile zor olabiliyor .Bu nedenle sık sık azar azar beslenilmeli.Çok su içmek için kendini zorlamamalıdırlar. Hafif gıdalar etimek , peksimet , galeta , çubuk kraker tarzında atıştırmalar yapabilirler.Kokusuz , yağsız gıdalar olabilir. Pasta,kek,hamurişi yiyeceklerine bebeğe hiç bir faydası yok.Çiğ etten yapılan çiğ köfte önermiyoruz.

 40. Admin dedi ki:

  Mrb hocam , 15 haftalık hamileyim doktorum decavit multivitamin ve ferro sanal gyno ilaç verdi ikisini aynı anda icebilir miyim

 41. Şeyma dedi ki:

  Merhaba hocam ben 18 havtaya girdim doktor geçen gittim erkeğe benziyor dedi dün. sordum daha belli deyil bidakine geldiğin yanilma olabilirmi acaba

 42. sule dedi ki:

  Mrb hocam ben 32haftalik hamileyim ama cinsiyetini hala ogrenemedik pozisyonu uygun degil diyor gittigim drlar kiz olabilir diyorlar kesin soylemiyorlar yanilma olabilir mi

  1. admin admin dedi ki:

   Şule hanım bebeğin duruşu uygun olmadığı durumlarda bebeğin cinsiyeti son aylara kadar görülmeyebilir.Doktorunuz bebeğinizin genital bölgesini net olarak göremediğinden tahminde bulunmuş.

 43. Gül dedi ki:

  Son adet tarihimiz 23 mart kaç hftlk

 44. gamze dedi ki:

  Son adet tarihim 3 mart kac haftalik gebe oluyorum

 45. sevda dedi ki:

  15 hafta 3 günluk hamileyim dün doktor dedi erkeğe benziyo yanilma payi olabilirmi

  1. admin admin dedi ki:

   Ultason muayenesinde doktorunuz bebeğinizin genital organını net gördüyse büyük oranda doğrudur.

  2. gamze dedi ki:

   So n adet tarihim 03.03.2016 kac haftalik hamile oldugumu ogrenmek istiyorummm

 46. sevda dedi ki:

  15 hafta 3 günluk hamileyim doktorum erkeqe benziyor dedi hanilma payi olabilirmi

 47. gamze dedi ki:

  Ben 26 ocakta adetlendim bana 20 haftada cinsiyet belli olur dediler en son 21 nisan da 13 haftalık olmuş gerçi devlette kız ya da erkek diye soylemiyorlar bence çok yanlış sizce suan kaç haftalık olmustur

 48. meltem dedi ki:

  Merhaba ben 12haftalikken dr bana erkek olabilecegini 16haftalikkende kiz oldugunu soylediler bir sonraki ultrasonda ayrintili Doppler olacagini onda daha net olacagini soylediler yani cinsiyeton 16haftalikken bakildigindan daha farkli olma ihtimali var mi

  1. admin admin dedi ki:

   Anne karnında bebeğin cinsiyeti vajinal / alttan ultrason ile 12-13 haftada tahmin edilebilir.Renkli karından ultrason ile 16. haftada net görülür.Eğer bebeğin duruşu uygun ise 16. haftadan itibaren cinsiyet ne olarak görülebilir.

 49. Ayşe dedi ki:

  Hocam iyi günler benim son adet tarihim ocak 7 2016 acaba kaç haftalık hamileyim ve cinsiyeti bellimidir lütfen cevaplayın…

 50. Ogretmenhanim dedi ki:

  Meraba .15+3 gunluk hamileyim.doktorum kiza da erkege de benziyo.ancak bazi kizlarin klistoristi buyuk olabiliyo.%70 kiz gorunuyor dedi.yanilma olabilir mi

 51. Hamiş dedi ki:

  Hocam ben adet tarihimi bilmiyorum ama ultarasyondan 8 hafta 4 gunluk cikti ama doktora gittigim gun 8 martti kac haftalik bi turlu anlamadin

 52. isimsiz dedi ki:

  Merhaba 17 haftalik hamileyim 6 yasinda kızım var su çiçeği cikardi ayri durun bebegede gecer dediler sizcede gecermi

 53. Gamze dedi ki:

  Meraba .benimde son adet tarihim 20.12.2015 bebegim kaç aylık en son gittiğimde iki üç gün önce 13 haftalık yani doğruysa adet tarihim . doğumu ne zamqn ilk hamileliğim

 54. Sema hanim dedi ki:

  Bebeğime 17 haftada kiz dedi 20 hafta arkasi donuk erkek dedi anlasilirmi

 55. zeliha dedi ki:

  Merhaba hocam ben 11 hafta 4 günlük hamileyim bugün kontolum vardı % 51 kız dedi karindan baktı sizce doğru tahmini

  1. admin admin dedi ki:

   Doktorunuz tahminde bulunmuş.Anne karnında bebeğin cinsiyeti vajinal / alttan ultrason ile 12-13 haftada tahmin edilebilir.Renkli karından ultrason ile 16. haftada net görülür.Bir sonraki doktor kontrolünüzde doktorunuz bebeğinizin cinsiyetini daha net görecektir.

 56. Nas dedi ki:

  Merhaba benim son adet tarihim 9 aralık 25 şubatta doktora gittim kız 11 hafta 6 günlük olarak gözüküyor ve kız gibi dedi benim hesabıma göre daha 11 hafta 1 günlük doktorum çok tecrübeli biri yanılma payı olabilirmi

 57. seher_naz dedi ki:

  Merhaba, ben 14 hafta 5 günlük, ultrasonda da 14 hafta 6 günlük hamileyim. Doktorum yuzde 90 kızdır dedi. 12. Haftada da doktorum kız demisti, ama yanılma payimcok yüksek demisti. 12.haftada kız erkek benziyormus dedi. Her ikisinde de karindan bakarak dedi. Yanılma payi varmidir.

  1. admin admin dedi ki:

   Anne karnında bebeğin cinsiyeti vajinal / alttan ultrason ile 12-13 haftada tahmin edilebilir.Renkli karından ultrason ile 16. haftada net görülür.

  2. ben dedi ki:

   kız olsa ne erkek olsa ne şükret ne verirse

 58. gebe dedi ki:

  Ben amcamın oğlu ile evliyim 1 derece akrabalık var suan 14 haftalik hamileyim çocuğum da bi sıkıntı olurmu şimdiden teşekkürler

 59. Ebru a.. dedi ki:

  Ben 14 hafta 4 günlük gebeyim cinsiyet öğrenmek için doktora gittim kız olduğunu söyledi ve başka doktora gittiğimizde cinsiyeti belli değil dedi yardimci olur musunuz

 60. Sevgi dedi ki:

  Iyigunler 13 hafta ken doktor bebeğime erkek dedi sunan 15 haftalik doktor kız dedi hangisine inancımı sasirdim

 61. kubra dedi ki:

  Merhaba ben 14 haftalikken kız dendi 15 haftalikken erkek dendi ben anlamadım ben bebegimin cinsiyeti net nezman öğrenebilirim acaba….

 62. özge dedi ki:

  Merhaba ben dün doktora gittim doktorum bebeğin bacak arasına kordon geldiğini hiçbir şey göremiyorum çok karışık dedi ve bizim çok ısrar etmemiz üzerine erkeğe benzettim ye tahiminde bulundu ama kesin değil yanılma payım var %100diyemem dedi böyle şeyler olabiliyormu kız olma ihtimali varmıdır

 63. Kevser dedi ki:

  Iyi gunler ben 14 haftalik hamileyim doktorum %90 erkek dedi … son adet tarhimmm 02 kasim .. acba bi yanilma olabilrmi

 64. Nazmiye dedi ki:

  İyi günler bir sorum olacak 17 haftalıkken %99 erkek denildi renkli ulturasyonda bu gün 19 hatada kız denildi şok olduk hangisi doğrudur bidaha değişimi?

  1. admin admin dedi ki:

   Bazen bebek kordonundan dolayı kız olan bebek erkek olarak görülebilmekte.Gebeliğin 16. haftasından itibaren bebeğin duruşu uygun ise cinsiyeti ultrasonda net olarak görülebilir.

  2. Nazmiye dedi ki:

   Peki 17 hafta boyuncami bacak arasında durduda 11 haftadan 17 haftaya kadar. Kız dedi şimdide 1 ay bekleyelimdiyor

  3. Eylul dedi ki:

   Mrb nazmiye 17 haftalikken renkli mi bakmisti cinsiyeti ne suan dogmurstir coktan saglikli olsun da insallah merak ettim

 65. Rümeysa dedi ki:

  Bana da doktorum 13+5 de beyaz bir şey görünüyor ama çıkıntı yok yüksek ihtimal kız dedi. Kendimi kıza alıştırmalı mıyım. Bu arada karından baktı

 66. Ece dedi ki:

  06.11.2015 tarih son adet tarihim kaç haftalık hamile olduğumu öğrenmek istiyorum.(kafam iyice karıştı.)

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümüdür.Son adet tarihinize göre 12 hafta ve 1 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 12 Ağustos 2016 Cuma.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 67. öykü2016 dedi ki:

  Bugun itibariyle 13+3 haftalik hamileyim.Ayda bir yada iki defa migren ataklari geciriyorum. Herhangi bi agri kesici kullanmiyorum.ancak 2 gun surdugu oluyor ve bulantiyla birlikte hicbirsey yiyemiyorum. Kullanabilecegim herhangi bir ilac yada agri kesici ignenin bana bir zarari olurmu.cok caresizim.

 68. eda dedi ki:

  Hocam bide 2 hamilelik arasında yaşanan değişiklikler bebeğin farklı olduğuna na delalet eder iyi akşamlar