40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Bebeğin kalp atışları ilk kez ne zaman duyulur

Bebeğin kalp atışları ilk kez ne zaman duyulur


Anne karnında bebeğin kalp atışları ilk kez ne zaman duyulur

    Bebeğin kalp atışları 6. haftadan itibaren renkli Doppler ultrason ile dinlenebilir ve 6. haftadan itibaren bebeğin kalp atışları tüm gebelik boyunca takip edilmektedir.

Anne karnındaki bebeğin kalp atışları Transvajinal ultrason ile gebeliğin 5. haftasından sonra duyulabilir.

Karından yapılan ultrason ile bebeğin kalp atışlar  1-2 hafta daha geç dinlenebilir.

Kalp atış ritmi ve kalbin yapısı da bebekte belli dönemlerde değerlendirilir. Ama iyi bir kalp değerlendirmesi için örneğin kalbin kalp kapakçıkları ile kalpte delik olup olmadığını anlamak için gebeliğin 20. haftasına ulaşmak gerekir.

ANNE KARNINDA BEBEĞİN KALP ATIŞLARI NE ZAMAN BAŞLAR – VİDEO

 

 

Bu Haber 396.334 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 01.12.2012 Cts 03 : 1

YORUM YAZ
 1. BÜŞRA dedi ki:

  son adet tarihim 20.04.2017 kaç haftalık hamile oluyorum ve kalp atışını ne zaman duyarım doktora gitsem

 2. çiçek dedi ki:

  Merhabalar son adetim 11 nisan 2017 su an 6+2 günlük hamileyim 2 gün önce dr gittik kesenin normal olduğunu söyledi ama kalp atışlarını duyamadık normal dedi 15 gün sonra çağırdı ama ben 10 gün sonraya randevu aldım 7+2 de gittiğimde kalp atışlarını duyabılırmıyız acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Çiçek hanım genel olarak kalp atımları gebeliğin 6. haftasında izlenir.Bir sonraki doktor kontrolünüzde kalp atışlarının ultrasonda izlenmesi gerekir.

 3. sibel dedi ki:

  sat tarihi 13.05.2017 hcg değerim 249 çıktı bugün doktora gidicem kalp atısı duyulur mu ?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sibel hanım genel olarak gebeliğin 5. haftasında gebelik kesesi 6. haftasında kalp atımları izlenir.Gebelik haftanıza göre kalp atımları ultrasonda izlenemez.

 4. Goncagül dedi ki:

  Sat 25 mart 2017 ayın 3 ünde doktora qittim abdomen usg ile 9.8 gebelik kesesi qördü. 9 mayısta tekrar qidicm. Kalp atışları duyulur mu?

  1. admin admin dedi ki:

   Goncagül hanım son adet tarihinize göre 6 hafta ve 3 günlük hamilesiniz.9 Mayıs’ta kalp atımları izlenmesi gerekir.

 5. Nilüfer dedi ki:

  İyi günler ben en son 1 martta edetimi gordüm ilk doktora 16 nisanda gittim 6+4 günlük hamilesin dedi ondan 2 hafta sonra başka bi doktora gittim 6+1 günlük dedi kalp atışını duyamadi bi hafta sonra gel dedi gittiğimde yine 6+1 dedi renkli dappler alttan ultrasonda kalp atışları yine duyulmadı bu salı yine gidecem adetlerimde düzensizlik vardı geç yumurtlama veya döllenme olabilirmi yardımcı olabilirmisiniz

  1. admin admin dedi ki:

   Nilifer hanım gebelik haftanıza göre kalp atışlarının ultrasonda izlenmesi gerekirdi.Salı günü son bir kez alttan ultrason ile bakıldıktan sonra beklemenin bir anlamı yok.

 6. sakine dedi ki:

  hocam benim soruma neden cevap vermiyorsunuz?

 7. Azhda dedi ki:

  Mrb ben 12.04.2017 adet oldum yalnız geçen hafta sonu birden kan geldi test yaptım hamileyim çıktı kan tahlilinde ise 5 haftalık olduğum çıktı yani üstüne görmüşüm yalnız gittiğim Dr kalp atışı yok dedi bu hafta 2 günde bir kandan test yaptırıyor yükselme var ama görünmüyor dış gebelik bu alınması gerek diyip duruyor kanamamda var parçalar geliyo kafam çok karışık

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta hcg değeri 48 saatte iki kat artış gösterir ve gebeliğin 5. haftasında gebelik kesesi 6. haftasında kalp atımları izlenir.Dış gebelikse geç kalınmadan müdehale edilmesi gerekebilir.Beklemenin bir anlamı yok.Ciddi sonuçlar doğurabilir.

 8. sakine dedi ki:

  Merhaba Hocam;
  Ben 28 haftalık gebeyim, Geçen haftalarda yaptığım 50 mg şeker yüklemem sonucunda şekerim 154 çıktı. doktorum direk diyetisyene yönlendirdi. sonra okuduğum yazılara göre 2. tahlil yapılıp değerler düşebiliyormuş. bende özel hastanede başka bi doktora gerekli açıklamayı yaptım ve bana 75 gr şeker yüklemesi yapmamızı önerdi ve yaptım. 75 mg şeker sonucum;
  glukoz açlık : 80, glukoz 1. saat 144. glukoz 2. saat 141 çıktı. bu değerlere göre şekerim normalk mi yüksek mi acaba. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

 9. Nergiz dedi ki:

  Merhaba hocam ben 23 Martta en son adet gördüm ve şuan 4+6 günlük hamileyim sizce hesaplama doğrumu ayrıca kese henüz görünmedi ama rahimde kalınlaşma var dedi dr 1 hafta sonra tekrar gel dedi o zaman 5+3 olucak görünür mü?

  1. admin admin dedi ki:

   Son adet tarihi 23 Mart’a göre bugün itibariyle tam 5 haftalık hamilesiniz.5 hafta 3 günlük iken ultrason ile izlenmesi gerekir.*Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.

 10. admin dedi ki:

  pazartesi günü hcg değerim 9742.8 çıktı sağlık ocağında . Hastaneye gitmedim. son adet tarihim 20.03.2017. sizce ne kadarlık hamileyım. ne zman hastaneye gıtmem gerekir.

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre 5 hafta ve 2 günlük hamilesiniz.Cuma günü başvurursanız gebelik kesesi ve kalp atımları izlenmesi gerekir.

 11. Zeynep dedi ki:

  Iyi aksamlar doktor bey son adet tarihim 18 şubat bugun kontrole gittim hala kalp atışı başlamadı bebek görünüyo kese de bir bozulma yok dedi doktorum iki gün sonra tekrar kontrole çağırdı yine olmazsa kürtaj dedi. Biraz daha beklemeli miyim kalp atışı başlama ihtimali var mi?

  1. admin admin dedi ki:

   Son adet tarihiniz doğruysa beklemenin bir anlamı yok.Kalp atımları genel olarak gebeliğin 6. haftasında ultrason ile izlenir.Bazen Her şey normal olsa da gebeliklerin %3-7 sinde kalp atımı başlamayabilir.

 12. Seyhan dedi ki:

  Merhaba en sonki relg tarihim 13.02.2017 kanda gebelik testi yaptım 11.03 te 33.81 cıktı 13.03 te ki kan değerim 85.62 normalmi doktora göstermedim daha. 11.03 te gittiğimizde keseyi görememişti kan testi vermişti

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Kan değerinizdeki artış olumlu.Gebelik kesesinin ultrasonda görülebilmesi için hamileliğin belirli bir büyüklüğe ulaşması gerekir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 13. Gulcin dedi ki:

  Hocam Merhaba. Şuan 6+2 hamleyim. Son adet 7 ocak. 4+4 iken kese görülmüştü.5+3 te beta hcg 3900 dü. 5+4 te bebek görülmedi. 6+0 da tekrar gittim yine görülmedi. Şimdi yarın tekrar gideceğim. Daha önce1 sezeryan 1 düşük 1 boş gebelik geçirdim. Boş gebelikten suphelendiler. Kese bukadar erken gorulmusken bebeği görmemek beni tedirgin etti.

  1. admin admin dedi ki:

   Kalp atımları genel olarak gebeliğin 6. haftasında ultrason ile izlenir.Bazen Her şey normal olsa da gebeliklerin %3-7 sinde kalp atımı başlamayabilir.1 hafta sonra son bir kez alttan ultrason kontrolü ile kalp atışlarına bakıldıktan sonra beklemenin anlamı yok.

 14. eylem dedi ki:

  merhabalar hocam bugün doktora gittim 7 haftalık hamile oldugumu söyledi kese görünüyor ama bebegin kalp atışları yok normal ultrasonla karnımdan baktı bir hafta sonra tekrar gel bakalım dedi korkmalımıyıım 7 haftalık bebekte kalp atışı olmamasının nedeni ne olabilir bebek ölmüş olsa kanama yada başka belirtiler olmazmıydı şimdiden teşekkür ederim

  1. admin admin dedi ki:

   Kalp atımları genel olarak gebeliğin 6. haftasında ultrason ile izlenir.Gebelik haftanız doğruysa kalp atımları başlamış olması gerekirdi.Bazen Her şey normal olsa da gebeliklerin %3-7 sinde kalp atımı başlamayabilir.1 hafta sonra son bir kez alttan ultrason kontrolü ile kalp atışlarına bakıldıktan sonra beklemenin anlamı yok.

 15. Günay Alim dedi ki:

  Hocam hayırlı akşamlar.size bir sorum olacaktı.En son kontrolde 5+5 günlük kontrolde karından ultrasonda bebegimi gördük ve doktorum kalp atislari yeni oluşmaya başlamış belli belirsiz dedi..Crl:2:37 yaziyordu.1 hafta sonra çağırdı.Idrara sıkışık Gittim tekrar karnimdan bakti tekrar ve bebeği göremedi keseyi gördü..Sonra vajinal yoldan baktı bu Sefer bebeği de gördü ama kalp atışlarını göremedim dedi problemli dedi..sizce bir sorun var mi yani kalp atislari önce oluşup sonradan gorulememesi normal mi..Cevabiniz için şimdiden teşekkürler..

  1. admin admin dedi ki:

   Bebek kalp atışları başlayıp durdu ise bir daha başlamaz.Doktorunuzun önerilerine uyun.

 16. endişeli dedi ki:

  Beklemem ne değişirtirir

  1. admin admin dedi ki:

   Geçmiş olsun.Kalp atımları genel olarak gebeliğin 6. haftasında ultrason ile izlenir.Gebelik haftanıza göre kalp atımları başlamış olması gerekirdi.Bazen Her şey normal olsa da gebeliklerin %3-7 sinde kalp atımı başlamayabilir. Beklemenizin bir anlamı yok.Doktorunuzun söylediklerine uyun.

 17. endişeli dedi ki:

  Hocam benm son adet tarihim Kasım 8 fakat kalp atışı duyurulmadi kürtaj olmalısın dendi beklesem bir şey değişir mi lütfen bilgi verin çok kötü oldum

  1. admin admin dedi ki:

   Geçmiş olsun.Kalp atımları genel olarak gebeliğin 6. haftasında ultrason ile izlenir.Gebelik haftanıza göre kalp atımları başlamış olması gerekirdi.Bazen Her şey normal olsa da gebeliklerin %3-7 sinde kalp atımı başlamayabilir. Beklemenizin bir anlamı yok.Doktorunuzun söylediklerine uyun.

 18. tba dedi ki:

  Merhaba hocam. 6+4hamileyim bugun ultrasonda kalp atisi dutamadik.vajinal ultrasonda cok az bi atis duyuldugnu soyledi doktr. Sizce yasiyormu bebegim. Normalmi

  1. admin admin dedi ki:

   Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.1 hafta sonra alttan ultrason kontrolü yaptırın.Bazen Her şey normal olsa da gebeliklerin %3-7 sinde kalp atımı başlamayabilir.

 19. Merve dedi ki:

  Merhaba hocam su anda 7 haftalik hamileyim fakat gebeligimin 3.4.haftalarinda kanama yasadim alti gun surdu adet gibiydi progestan kullaniyorum suanda sormak istedigim gecirdigim kanamali donem bebege zarar vermismidir acaba?

  1. admin admin dedi ki:

   **Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış göstermelidir.Gebelik haftanıza göre gebelik kesesi ve kalp atışları izlenmesi gerekir.

 20. kayraşengül dedi ki:

  Merhaba hocam 5+3 günlük hamileyim sat 7 ekim 29 ekimde hcg 39 31 ekimde 120 3 kasımda 450 ve son olarak 8 kasımda 5275 sizce yükseliş normal mi keseyi alttan bakarak gördü ama yükseliş çok geldi bana ayrıca ben kaç haftalık gebeyim doktor bir şey sorma dedi..teşekkürler..

 21. Betul dedi ki:

  Mrb Son adet tarıhım 19 eylul. 20 ekimde betam 175.24 tu daha sonra 24 ekimde beta degerım 697.37 ıdı acaba kac haftalık hamıleyım ve artık kese gorunmeye baslarmı yoksa bıraz daha beklemelıyım

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır. Son adet tarihinize göre 5 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 26 Haziran 2017 Pazartesi. Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 22. Nur dedi ki:

  Merhaba doktorum alttan muayenede kalp atışına baktı 6 hafta 5 günlükken allan muayenede kalp atışını dinlemek bebeğe zarar verir mi

  1. admin admin dedi ki:

   Zararı olmaz.

 23. Ebru dedi ki:

  Merhaba 7 haftalık hamileyim önümüzdeki hafta bebeğin kalp atışlarını duymak için gidicem bunun için ultrasonlamı bakılıyor yoksa alttan muayene ilemi bakılacak

 24. Suna dedi ki:

  Merhaba 10 gün önce doktora gittiğimde 3 haftalık
  Gebe olduğumu söyledi doktorum beta değerimin 1000 üstünde olduğunu söyledi 10 gündür pembe leke geliyor ve progestan kullanmama rağmen 10 gündür geçmedi dün ise kırmızı kan şeklinde leke geldi doktora gittiğimde yaşam belirtisi olmadığını sadece kesenin göründüğünü söyledi 1 hafta sonra tekrar gidicem çok endişeliyim

  1. admin admin dedi ki:

   *Gebelik haftası hesaplamasında son adet tarihinin ilk günü baz alınır.
   *Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 25. Seyda dedi ki:

  Merhaba doktor bey 5+5 de doktora gittim sadece ufak kese göründü 6+5 de gittim kese 12mm dedi suan 7+4 acaba kalp atısı da midir ve 6. Haftada kalp atısı duyulmaması normal midir?

  1. admin admin dedi ki:

   Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.Gebelik haftanız doğru ise son bir kez alttan ultrason muayenesi yaptırın.

 26. ezo dedi ki:

  Merhaba 6 haftalik hamileyim Kalp atisi icin doktora gittim bir atim var ama yavas dedi boyu 11mm bu atim yani kalp atisi durabilir de yukselebilirde dedi doktor normal mi acaba yoksa kalp atisi daha yeni mi basliyo yardimci olursaniz cok sevinirim

 27. Ebrucan dedi ki:

  BN çok şalgam suyu içiyrm bebeğe zararı varmı

 28. osman dedi ki:

  Merhaba ben osman Bülent bey benim eşim tam 7 haftalik hamile doktorumuz bebeğim kalp atislarini duymadigi için pazartesi gün bebeği kultajla almayı dusunuyor acaba birazdaha beklemelimiyiz tavsiyeniz nedir teşekürler

  1. admin admin dedi ki:

   Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.Gebelik haftası doğruysa son bir kez alttan ultrason kontrolü sonrası ameliyat olmalısınız.

 29. Sebay dedi ki:

  Merhabalar sat.11 mayıs, bugün ki beta hcg sonucum 138 iki gün önce 55 di doktorum şehir dışında Bi hafta sonra gidicem size danışmak istedim değerlerim haftama göre düşükmü?

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinin iki gün arayla iki kat artış göstermesi olumlu.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir. Bununle birlikte sağlıklı bir gebelikte gebelik kesesi ve kalp atımları kadın doğum uzmanı tarafından ultrasonda izlenebilmeli.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 30. Fatih dedi ki:

  Bugün eşim kontrole gitti. Bebeklerimizin ikiz olduğunu öğrenmiş. Tek kesedeki bebeğimizden birinin kalbi durmuş. Kalbinin durduğunda 6 hafta 4 günlükmüş. Kalbi atan bebeğimiz ise 8 haftalıkmış. İki hafta sonraya doktor gün vermiş.

  1) Hocam ikizler gelişirken biri diğerine göre daha geç gelişiyormuş. Belki de gelişimi geriden geldiği için kalbi durmamıştır da daha duyulacak seviyeye gelmemiş olabilir mi?
  2) Eğer kesin birini kaybettiysek, aynı kesede bulunan diğer bebeği ve anneyi nasıl etkiler? Aynı kesede olduğu için alınması mümkün mü? İlginiz içi teşekkür ederim.

 31. Tuce dedi ki:

  Merhaba hocam 26 nisan son adet donemimdi 15 haziranda doktora gittik 6+3 gunluk dedi kese ve kesenin içindeki embriyoda gözüktü gayet normal dedi ama kalp atisini duymadık ki doppler ultrason ile bakıldı bir sıkıntı varmidir çok korkuyorum daha önce 8 ve 9 haftalarinda 3 kez bebeklerimin kalbi durdu ve aldılar.

 32. Cp dedi ki:

  Yaklasık 5 haftalık bir gebelik yaşadıgımı söyledi doktorum ama normal utrasonla baktıgında kesede ve bebekte bir belirsizlik gördüğünü söyleyerek , vajinadan utrason ile baktı ve kalp atısının olmadıgını ve kesede anormallik oldugunu söyledi ve kürtaj onerdi bir hafta daha beklememizi istedim sizce durum ne hocam

 33. Ytry dedi ki:

  Mrb 6hafta 4gunluk hamileyim kalp atislari icin doktora gittim duyulmadi 10gun sonra tekrar gidicem normal mi duyulamamasi acaba

 34. Berçem dedi ki:

  23 nisan son adet tarihin kan testi yaptım HCG 392.10çıktı doktora gittm ultrasyndan baktı bişey gözükmüyr ddi sizce niye

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 35. Kardelen dedi ki:

  Hocam tam 6 haftalık hamileyim vajinal ultrason ile kese göründü fakat hcg değeri 1190 çıktı Dr düşük dedi
  Kalp atılı almama şansımız varmı çok korkuyorum

 36. Aysee dedi ki:

  Merhaba hocam ben Mart 2016 da 1-2 günlük düşük yaptim.düşük kanamam 4 nisanda bitti.daha sonra hiç adet görmedim.25 mayısta doktora gittim 4 haftalik gebelik çıktı. 31 mayısta tekrar gittim kalp atışı için kalp atışı duyulmadi.bugün 8 haziran yine gittim kalp atışını duyamadi.doktor sağlıksız gebelik dedi.OBSTETRIK US INCELENMESINDE.uterin kavite icerisinde MSD:13 mm 6 hafta 1 gunluk sak izlenmistir.şak icerisinde CRL 3.5mm ancak kalp atisi gozlenmemistir.yolk sak boyutlari normaldir.diye sonuc cikti.hocam 6 haftalik gebelikte bu degerler normal midir.haftaya tekrar kalp atışı için gidecem kalp atışı olursa yine sağlıksız gebelik dermi.moralim çok bozuldu konu hakkinda bilgi verirseniz sevirim.teşekürler.

 37. Sevgiii dedi ki:

  Mrb 10 haftalık hamileyim canım çok hurma yemek istiyor bazıları düşüğe sebep oluyor diyorlar yesem düşük olur mu bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler

  1. admin admin dedi ki:

   Zararı olmaz.Aşırıya kaçmadıktan sonra hamilelikte hurma tüketilebilir.

  2. Cemile dedi ki:

   Hurma kadar mübarek bi meyve yok mutlaka ye düşük olmaz tam aksine sana bebeğe çok iyi gelir…

 38. Ayss dedi ki:

  Merhaba hocam ben Mart 2016 da daha bir kaç günlük gebelik sonrası düşük yaptim.düşük kanamam 4 nisanda bitti.daha sonra hiç adet görmedim. 24 mayısta gittim 4 hftalik hamileyim kese ve embriyo göründü. 31 mayısta tekrar gittim kalp atışı duyulması. Bugün yine gittim 6 haftalik oldu kalp atışı yine duyamadi. Doktorum sağlıksız bir bebekgibi dedi.haftaya tekrar kalp atisina gidicem. Hocam sağlıksız bebek derken neyi kaseti. Bide haftaya gittiğimde kalp atışı var ise yine sağlıksız dermi.düşük sonrası gebelikte sıkıntı oluyormu şimdiden teşekkürler.

 39. Şeyda dedi ki:

  Son adet tarihimin ilk günü 23.04.2016. 29 mayısta hastaneye gittim 3 haziranda gelmemi söyledi. Bebek kesesi oluşmuş kalp atışları için çağırdı doktor. Belli olur mu?

 40. MehdiXədicə dedi ki:

  Selam.5 haftalik hamileyim.karindan ultrasonla bakti doktor.sadece kese göründü.10 gün sonra gel bidaha bakalım.kalp atışı için erkenmi?endişemmelimiyim?şimdiden teşekkürler

  1. admin admin dedi ki:

   Karından ultrason ile kalp atışları gebeliğin 6. haftasından sonra ultrasonda izlenebilir.Endişelenmenize gerek yok.Tedbir amacı ile kalp atışları ultrasonda izlenene kadar birliktelikten uzak durmanızda fayda var.

 41. Tugba dedi ki:

  Merhaba. Ilk gebeligim ve benim hesabıma göre bebek 5 hafta doktor ise 6 haftalik dedi ve kalp atışı duyulmuo alalım dedi tanı bende beklemek istedim en son 26.05.2016 da gittim duyulması 7 haziran a aldım randevu duyulması için dua ediyorum kese 7 haftalik gibi dio bebek kalp sesi yok dedi sizce durum ne kadar ciddi nolur cevap

 42. burçak dedi ki:

  Hocam merhaba benim son adetim 6 nisan 2016 ama hala adet olmadım ara ara idrar tesleri yaptım ama negatifti doktorum izinliymiş 10.06.2016 ya gün verdiler sizce ne yapmalıyım

 43. Ayse dedi ki:

  Merhaba ben 5haftalık hamileyim ama kese. 6.4mm. Cok. Az. mış normalmi deilmi

 44. mukaddes dedi ki:

  Hocam sizden acil yardim bekliyorum son adet tarihim 40 mart ve şuan 7+3 gunluk hamileyim kesem görünüyor ama kalp atisini duyamadik normal ultrasonla vajinal ultrasonla bakmak istedi oan kabul etmedim ve korkmaya basladim haftaya yine gel bidaha bakalim dedi doktor bekliyimmi yoksa bu doppler ultrason denilen sey nedir? Özel bi ultrasonmu atislarini duyabilirmiyiz gorebilirmiyiz?

  1. mukaddes dedi ki:

   Son adet tarihim 30 mart yazicaktim kusura bakmayin tuşlar yanlış girmis…

  2. admin admin dedi ki:

   Anne karnında bebeğin kalp atışları gebeliğin 6. haftasından itibaren ultrasonda izlenmesi gerekir.Gebelik haftanız doğruysa bir hafta sonra son bir kez alttan ultrason kontrolü öneririm.Her şey normal olsa da gebeliklerin %3-7 sinde kalp atımı başlamayabilir.

  3. Nehir_nehir dedi ki:

   Slm bende 7+1hamileym.bugün kalp atışı duymaya gittik kesé var bebek görünmüyo haftaya tekrar gitmemı istedı doktor endise duyuyorm.Senin Son durum nasıl bebek göründu mu

 45. zynp dedi ki:

  Hocam 24 mart son adet tarihimdi 7 mayista doktor keseyi gordu ama kalp atislarini alamadi 10 gun sonra gittigimde gene kalp atisi alinamadi 10 gun sonra gel dedi doktor ama pek umutlu konuşmadi kalp atislari bundan sonra olabilir mi

  1. admin admin dedi ki:

   Anne karnında gebeliğin 6. haftasından itibaren kalp atışları izlenmesi gerekir.Bu zamana kadar başlaması gerekirdi. Her şey normal olsa da gebeliklerin %3-7 sinde kalp atımı başlamayabilir.Son bir kez daha ultrason kontrolünden sonra hala kalp atışı başlamadıysa ameliyat gerekir.

 46. mukaddes dedi ki:

  Hocam sizden acil yardim bekliyorum 7+3 gunluk hamileyim kesem görünüyor ama kalp atisini duyamadik normal ultrasonla ve korkmaya basladim haftaya yine gel bidaha bakalim dedi doktor bekliyimmi yoksa bu doppler ultrason denilen sey nedir? Özel bi ultrasonmu atislarini duyabilirmiyiz gorebilirmiyiz?

  1. admin admin dedi ki:

   Mukaddes hanım gebeliğin 6. haftasından sonra bebeğin kalp atımları ultrason ile izlenmesi gerekir.Gebelik haftanız doğru ise 1 hafta sonra son bir kez daha alttan ultrason ile kontrol öneririm. Herşey normal olsa da gebeliklerin %3-7 sinde kalp atımı başlamayabilir.

 47. Lavin dedi ki:

  Selam hocam ben 4+3 hamileyim adetime bir hafta kala lekelenme şeklinde kanamam oldu daha öncede iki tane ölü doğum yaptım şimdi hamile olduğumu öğrendiğimden beri sürekli aklıma olumsuz şeyler geliyor dış gebelik boş gebelik bebekte bir sorun olacak gibi Henüz doktora gitmedim ama bu düşünceler beni depresyona soktu ne yapacağımı bilmiyorum gebeliğimin normal gittiğini nasıl anlayacağım

 48. Sevgiii dedi ki:

  Mrb ben 5+5 günlük hamileyim bugün bebeğimin kalbinin atışını ekranda gördüm ama daha küçük duyulmaz dedi daha sonra duyulur değil mi

 49. Sevgiii dedi ki:

  Yani sonra duyulur değil mi

 50. Sevgiii dedi ki:

  Mrb ben 5 hafta 5 günlük hamileyim bugün bebeğimin kalbinin atışını ekranda gördüm ama daha küçük duyulmaz dedi duyulur değil mi

 51. Gul dedi ki:

  Çok teşekkür ederim hocam pazartesi ye randevu aldım gitcem

 52. Gul dedi ki:

  Bi sorun yoktur inşallah hocam

  1. admin admin dedi ki:

   Bebeğin kalp atışları 6. haftadan itibaren renkli Doppler ultrason ile dinlenebilir.1 hafta 10 gün sonra tekrar doktora kontrole gidiniz.

 53. Gul dedi ki:

  Hocam ben 5 haftalik hamileyim bebegin kalp atisi yok

  1. admin admin dedi ki:

   1 hafta sonra ultrason muayenesine tekrardan gidin.

 54. Gul dedi ki:

  Hocam ben 5 haftalik hamileyim kalp atışları yoktu doktordurum 15 gun sonra gene gel dedi kaçıncı hafta kalp atisi oluyor

  1. admin admin dedi ki:

   Bebeğin kalp atışları 6. haftadan itibaren renkli Doppler ultrason ile dinlenebilir.

 55. Nazli dedi ki:

  Hocam ben tup bebekle hali kaldım transferinin 16 gunu ben kac haftalik hamileyim

  1. admin admin dedi ki:

   Hayırlı olsun. 4 hafta 2 günlük hamilesiniz.

 56. Dilan dedi ki:

  Son adet tarihim 23 mart kaç haftalık hamileyim

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile düzeltilen son adet tarihidir.Son adet tarihinize göre tam 6 haftalık hamilesiniz..Tahmini doğum tarihiniz: 28 Aralık 2016 Çarşamba.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.
   Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.Kadın doğum uzmanına başvurmadıysanız, Gebelik kesesi ve kalp atımları izlenebilmesi için başvurmalısınız.

 57. Ayse dedi ki:

  Son adet tarihim 16 Mart kaç haftalik gebeyim

  1. admin admin dedi ki:

   Son adet tarihinize göre 6 hafta ve 3 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 21 Aralık 2016 Çarşamba

 58. Büşra dedi ki:

  Iı günler ben bir buçuk ay önce 2 aylık bebeğimi kalp atışı duyulmadığı için aldırmak zorunda kaldım tekrar hamile kalmak istiyorum ama doktor 3 ay korunmami istedi bnde hemen olsun istiyorum hamile kalırsam yine aynı şey olur mu tsk ederim şimdiden.

 59. özlem dedi ki:

  11 martta en son adet oldum. Bhcg degerim bugün 4500 çıktı. Doktor değerlerimin yavaş arttığını ve kesenin yavaş büyüdüğünü söyledi. Bu normal bir gebelik mi, düşükle mi sonuçlanır?

 60. nefes alıyorsak ümit var olmaya devam edecektir... dedi ki:

  eşimin hareketli sperm sayısı %3 iken normal şekilde gebe kaldım.gebeliğimin 6.haftasında kesem boş göründü ve alınması gerekir denildi.yani boş gebelik tanısı…
  bir hafta sonra bebeğim oluştu mucize bir şekilde 🙂 ümitlerinizi yeşertin ve dua etmeyi eksik etmeyin annişler…

  1. admin admin dedi ki:

   Allah hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin.

 61. Nadir dedi ki:

  Lütfen cevap verin. Çok Merak ediyorum

  1. admin admin dedi ki:

   Bu saatten sonra beklemenin anlamı yok.Gebeliğin 6. haftasında kalp atışları duyulması gerekirdi.

 62. Nadir dedi ki:

  Hocam meraba. Benim adet tarihim 12.02.2016. Hesaplarıma göre 8 hafta 3 günlük hamile olmam gerekirken 3 gün önce doktora gittiğimde 9 hafta 1 günlük hamile olduğumu öğrendim. Normal ultrason görüntüleri ve vajinal ultrason görüntülerimde bebeğin geliştiğini fakat kalp atışlarının olmadığını ve hemen bebeği düşürmeleri gerektiklerini söylediler. Biraz daha beklesem sonuç değişir mi bilgi verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim

   1. admin admin dedi ki:

    Bu saatten sonra beklemenin anlamı yok.Gebeliğin 6. haftasında kalp atışları duyulması gerekirdi.

  1. admin admin dedi ki:

   Bu saatten sonra beklemenin anlamı yok.Gebeliğin 6. haftasında kalp atışları duyulması gerekirdi.

 63. Leyla dedi ki:

  Merhaba hocam son adet gördüğüm tarih 01.02.2016. Test yaptım hamile çıktım. Bugünde biraz kanamam oldu karnım ağırıyodu. Doktora gittim bebeğin kalbini dinlemek istedi ama duyamadı.
  Hocam ama bundan öncede ben bi hamilelik geçirdim 4 aylıkken düşük yaptım bu benim 3. hamileliğim.
  20.02.2016 tarihinde kendi kadın doktoruma gittim düşükten sonra kontrol olmak için ozaman hamile deyildim. Ondan sonra hamile kalmışım. Bebeğin kalp atışını duymamam normal mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.

 64. Eylül dedi ki:

  Merhabalar benim adet tarihim 4 gün geçtikten sonra kanda 43.8 ile gebeligimi öğrendim, 7 gün sonra tekrar kan verdim (19 mart) 367.8 değerin cikti artis oranı nasıl hocam? Ben geç döllenme olduğunu düşünüyorum kan degelerimden dolayı ve 12 şubat son adet tarihim 4 nisanda gidersem kalp atışlarını duyarmiyim ?

 65. Deniz dedi ki:

  Merhabalar son adet tarihim 20.02.2016 kan testi yaptırdım pozitif çıktı .2 gün aralıklarla 3 test yaptırdım ilk değer 74 , ikinci değer 346 üçüncü 828 değerler normal mi sanki haftasına göre fazla gibi bir sıkıntı olabilir mi ???

 66. Yesim dedi ki:

  Merhabalar 1 ocak adet tarihim ama gec dollenme oldugu icin bugun 6 haftalik oldu yarin da kalp atisina cagirdi doktorum ama duyulurmu erkenmi diye gerildim.6.hafta normalmi.tesekkurler

  1. admin admin dedi ki:

   Bebeğin kalp atışları 6. haftadan itibaren renkli Doppler ultrason ile dinlenebilir ve 6. haftadan itibaren bebeğin kalp atışları tüm gebelik boyunca takip edilmektedir.Anne karnındaki bebeğin kalp atışları Transvajinal ultrason ile gebeliğin 5. haftasından sonra duyulabilir.

 67. Çiğdem dedi ki:

  Sayin hocam bir hafta da dort doktora gittim ucu ozel biri devlet benim son adet tarihimin ilk gunu 15 ocak 2016 surekli gittigim doktorum ozelde 6haftalik oldugunu ve kalbinin atmadigini soyledi bebek anne karninda olmus dedi bende buna inananmak istemedim ve devlet hastanesine ait kadin hastanesine gittim bir gece yatirdilar bebegi gordugunu 6 hafta oldugunu ama kalp atisi olmadigini fakat cok kucuk oldugu icin bir hafta beklemizi ve hala atmiyorsa alacaklarini soyledi bunun uzerine icim rahat etmedi baska ozel doktora gittim buradaki doktorda 4 haftalik oldugunu bir hafta sonra kalp atislarina bakacagini soyledi beta hcg 5032.72 cikti gunlerdir aglamaktan gozumde yaz kalmadi lutfen birsey soyleyin simdiden tesekkur ederim

 68. Feryal dedi ki:

  Merhabalar 6 haftalik hamileyim ama bebegin kalp atisi duyulmadi sebebi ne olabilir.1 hafta bekleyelim dedi doktor duymazsak kurtaj dedi ne yapmaliyim

 69. dijle dedi ki:

  Hocam 8 haftalık gebeyim iki hafta önce dr gittiğimde kalp atışlarını duyduk gayet iyi demişti iki hafta sonra gel dedi bugün yine gittim iki gün geriden geliyor kalp atışları geçen ki gibi hoşuma gitmedi dedi kötü biseymi dedim yani dedi prprogestan bide decavit verdi bir hafta sonra tekrar gel dedi çok korkuyorum sizce kaybedecekmiyim bebegimi

 70. ayşen dedi ki:

  hocam merhaba, son adet tarihim 22.12.2015 buna göre 7 hafta 5 günlük hamileyim, ultrasona göre 5 hafta 5 gün, kese ve yolk normal bebek de gözüküyor, bebeğin crl boyutu 2.25 mm kese 22 mm ancak kalp atışı duyulmadı 6 gün sonra tekrar gel doktor. Bir sorun var mıdır?

 71. ayse dedi ki:

  Merhabalar bn 10 haftalik hamileyim ama doktorum kalp atisiyla ilgili hiç bişey söylemedi atiyor weya atmiyor gibi bişey demedi e yapmam gerekiyor sizce bu normal mi çok korkuyorum bi sorun yoktur umarım bilgilendirirseniz sevinirim

 72. Arzu dedi ki:

  Hocam en son 27.12.2015 de hasta oldum kan testi yaptım 3361.0. Cıktı yarın kontrl bebegn kalp atışlrnı duyabilirmiyim

 73. Lili dedi ki:

  Merhaba doktor bey 3 havta lik hamileyim doktora gitim ultrasonda baktı bebeğ kalp atışlari duyduk….Hama diyolar normalde 5 havta olduktan sonra kalp atişi bakmak zorundalar acaba bi Problemı var lütfen bana cevap verin