Bebekler İçin Bebek Tulumlar

20.09.2019
489
A+
A-
Bebekler İçin Bebek Tulumlar

Yeni doğan bebeklerde annelerin en çok kullandığı giysi olan bebek tulumları, bebeğinizin sağlığı ve kullanım kolaylığı açısından oldukça faydalıdır. Bebek tulumları hem yazın hem de kışın kullanılabilir. Kumaşlarına göre ayrılan bebek tulumlarında, yazın terletmeyen, hava alan, ince ve yumuşak kumaşlardan üretilen modeller tercih edilirken, kışın daha kalın, polarlı ve yine hava alabilen modeller tercih edilir. Bütün bu kumaş çeşitlerinin tek ortak noktası ise, bebeğinize giydireceğiniz tulumun %100 pamuklu kumaştan üretilmesi gerektiğidir. Bebeklerin cildi tahmin edemeyeceğiniz kadar hassastır ve kolayca tahriş olabilir. Bu yüzden sentetik kumaşlardan yapılan kıyafetleri kullandığınız takdirde bebeğinizin cildi hasar görebilir. Kaşıntı, kabarma, kızarıklık ve daha birçok cilt problemine yol açar. Bu sebeple bebeğinize her zaman %100 pamuklu kumaşlardan üretilmiş, doğal ve sentetik içermeyen kıyafetler giydirmelisiniz. Elbette ki her kıyafette olduğu gibi bebek tulumlarının da birden fazla modeli var. Astronot tulum ve salopet tulum gibi modelleri mevcut. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda bebekler için bebek tulumları modellerinden bahsedeceğiz.

Salopet Tulumlar

Bebek salopet tulum modelleri bebeklerin doğdukları andan itibaren kullanılan ve bir yaşına girene kadar da rahat rahat kullanım kolaylığına sahip olan giysilerdir. Bu tulumlar bebekleri tamamen bir bütün halinde koruma özelliklerine sahiptir. Her yeri kapalıdır ve genellikle bebeklerin cildine zarar vermeyecek pamuklu penye kumaşlardan yapılır. Kuvvetli bir koruyucu giysidir de diyebiliriz. Bebeklere özel üretilen salopet tulumlar mevsimine göre yazlık ya da kışlık şekilde tercih edilebilir. Yazlık ve kışlık modellerin arasındaki tek fark kumaş farkıdır. Yazın kesinlikle %100 pamuklu ve penye salopet tulumlar tercih edilirken kışın polarlı kumaşlı olanları daha revaçta olur. Elbette polarlı kumaştan olan salopet tulumlar da %100 pamuklu olmalıdır. Bu fark sayesinde de bebeğiniz yazın serin ve hava alan salopetin içindeyken, kışın da onu sıcak tutacak ve nem emecek bir salopet kullanma rahatlığına erişebilir. Kışın kullanılacak olan salopet tulumlarda mutlaka nem emici özellikli kumaşlar tercih edilmelidir. Çünkü bebeğiniz tulumun içinde sık sık terler ve bu terin üzerinde kurumaması için kumaşın da onu emmesi gerekir. Bu sayede günde birkaç kere tulumunu değiştirerek bebeğinizin soğuk algınlığı kapmasını engelleyebilirsiniz.

blank

Bebek salopet tulumları aslında çoğu zaman kostüm gibi tasarlanıyor. Tulumlarda kulaklar, kuyruklar ile sevimli hayvanları çağrıştıran tasarımlar oldukça moda. Bebeklerinizin hem sevimli hem de kışın üşümeyeceği bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız siz de içi polarlı ve %100 pamuklu kumaşlardan üretilmiş salopet tulumları tercih edebilirsiniz. Yaz için de aynısı geçerlidir. Bebeklerde salopet kullanımının, özellikle bebekler uykuya dalarken ya da uyku esnasında bebeğin kendini daha güvende hissetmesini sağlamak için olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca salopet tulumları evde, uyurken ya da dışarıya çıkarken de giydirebilirsiniz. Bu arada, salopet tulumlar bebeğinizi tepeden tırnağa koruma altına alacaktır. Ayakları ve elleri dahil, tek kıyafet bir bütün olarak bebeğinizin vücudunu sarıyor. Bu sayede de bebeğiniz uyurken elleriyle yüzünü çizme riskinden de kurtulmuş oluyor. Ayrıca uyurken belinin açılması veya patiklerini çıkarması gibi sorunlar da ortadan kalkmış oluyor. Bebeğinizin de bu salopet tulumları ne kadar seveceğini görünce şaşırabilirsiniz… Dilediğiniz renk, model ve çeşitte salopet tulum modellerini, yazımızın devamında sizi yönlendireceğimiz sitede bulabilirsiniz. Bunun için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz!

Astronot Tulumlar

Bir diğer adı kozmonot tulum olan astronot tulumlar, genellikle bebeklere uyurken giydirilir. Bebek tulumu modeli ne olursa olsun, kullanım amaçları aşağı yukarı aynıdır. Kullanılan malzeme ve kumaşı bebeğinizi terletmeyecek, üşütmeyecek ya da cildini tahriş etmeyecek nitelikte olmalıdır. Bu yüzden yine %100 pamuklu penye kumaşları yazın, %100 pamuklu polar kumaşları da kışın tercih etmeniz önerilir. Eğer bebeğiniz için uygun bir uyku tulumu kullanırsanız, uyku esnasındaki tehlikeli yüz üstü yatma pozisyonuna kolay kolay geçemez. Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi, astronot tulum genellikle uyku esnasında tercih edilen bir tulumdur. Ancak elbette günlük hayatta da kullanılabilir. Anneler özellikle kış aylarında astronot tulum kullanmayı tercih edebilirler. Çünkü mevsimine göre üretilen bebek tulum montlar dışarı çıkarken bebeğin yer yerini kapattığı için üşüme ve hasta olma riskini ortadan kaldırır. Bu bebek tulum montlarda da genellikle şişme modeller tercih edilir. Çıtçıtlı ve şişme modeller gerek kullanış açısından gerekse bebeğin rahat etmesi açısından çok daha avantajlı olarak kabul edilir. Aynı zamanda astronot (kozmonot) tulumlar bebeğin vücudunu ayak ucundan kulaklarına kadar kapattığı için karlı havalarda sıklıkla tercih edilen bebek tulumları modelleri arasında yer alır.

blank

Bebek kar tulumlarında ise içi polar dışı kumaş modeller anneler tarafından en çok tercih edilen modellerdendir. Bebek astronot tulumları genellikle yeni doğmuş bebeklerde uyku esnasında karşı karşıya kalabileceği problemlerden bebekleri korumak için kullanılır. Adeta bir uyku tulumu niteliği taşıyan astronot tulumlar, bebeğin uyurken hareketliliğine bağlı oluşabilecek bütün riskleri en aza indirger. Uyurken yüz üstü pozisyonu alması oldukça güçleşiyor. Ayrıca hareket edip belini açması, eldivenlerini çıkartıp yüzünü ve vücudunu çizmesi, patik ya da çoraplarını çıkartıp ayaklarını üşütmesi de tamamen imkansız hale geliyor. Bebeklerin ellerini, ayaklarını ve hatta kulaklarını bile güven altında tutan bu astronot tulumlar tek parça halindedir ve genellikle çıt çıtlı ya da fermuarlı olarak üretilir. Erkek bebek astronot tulum ve kız bebek astronot tulum modelleri için de birçok farklı renk ve tasarımı bulunuyor. Şişme kozmonot tulum, kadife kozmonot tulum ya da içi polarlı astronot tulumlar en çok tercih edilen bebek tulumu modelleri arasında yerini alıyor.

Bebek Tulumları Modelleri

blank

İstediğiniz bebek tulumu modelini seçin, dikkat etmeniz gereken net noktalar vardır. Bu tulumlar bebeğinizin vücudunu tamamen kapattığı için kumaşları çok dikkatli seçilmelidir. Bebeğinize alacağınız bir tulum modelinin en az 40 derecede yıkanabilecek kadar sıcak suya dayanıklı olması gerekir. Tabii ki kurutucuda da kurutulabilecek kadar dayanıklı olması da şart. Tulum modelinin üretildiği kumaşın içeriğinin %100 ya da %100’e çok yakın derecede pamuklu olmasına çok dikkat edilmelidir. Çünkü bebeğin vücudunu tamamen kapattığı için, bebeğin vücudunun havasız kalmaması gerekir ve bunun için de kumaşın hava alacak özelliklere sahip olması gerekir. Bunun dışında bu kumaş teri ve nemi hemen emmeli ve dışarıya vermelidir ki ter bebeklerin vücudunda kurumasın. Giydireceğiniz tulumlarda, tulumun ağırlığı bebeğinizin ağırlığının en fazla %10’u kadar olmalıdır. Bu sayede bebeğinizin hareketleri kısıtlanmaz.

Bebek Anne Dünyası, çalıştığı bebek giyim firmalarında %100 pamuklu kumaşlardan üretilen giysileri pazarlayan markalar ile çalışmaya özen gösteriyor. Astronot tulum, salopet tulum, çıt çıtlı tulum, fermuarlı tulum, kar tulumu, şişme tulum ve daha birçok tulum modelini tek bir site içerisinde bulabilirsiniz. Dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyebilir, inceledikten sonra da onaylayabilirsiniz. Birkaç gün içerisinde kapınıza kadar gelecek olan bebek tulumlarını bebeğinize gönül rahatlığı ile giydirebilirsiniz. Siz de şimdi hemen bebekannedunyasi.com’un birbirinden güzel bebek tulumları modellerini inceleyin ve dilediğiniz tulumları seçin! Keyifli alışverişler dileriz.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.