Bebeklerin saç rengi büyüdükçe değişir mi ?

18.12.2016
856
A+
A-
Bebeklerin saç rengi büyüdükçe değişir mi ?

BEBEKLERİN SAÇ RENGİ NE ZAMAN BELLİ OLUR ?

Soru : Oğlum şu anda iki yaşında ve başlarda sarı olan saçları gün geçtikçe daha da koyulaşıyor. Saçlar kesin renklerine ne zaman ulaşıyor.

Cevap : Genelde sarı, kızıl veya açık kumral saçlar yavaş yavaş koyulaşırken, koyu kahve ve siyah saçlar renk değiştirmiyor. Güneş ışınlarının yanı sıra hormonlar da burada rol oynuyor. Bunun kesin bir yaşı yoktur, çocuğunuzun saçı on üç ve yirmi yaş arası halen değişime uğrayabiliyor. Saçın genetik rengiyse kaşların ve kirpiklerin rengidir. Onlar genelde saçlar gibi hormonlardan etkilenmiyor. Böylece kaşlardan yola çıkarak son saç rengi anlaşılıyor. Saçın kalınlığı da önemli. Çok ince saçlar genelde açık renk oluyor, çünkü daha az melanin içeriyorlar. Hormonal bir dengesizlikten yeniden çıkan saçlar farklı renkte olabiliyorlar.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank Defne dedi ki:

    Pki kaz rengini almam a gibi ihtiyaç varmi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.