Büşra’nın hamilelik serüveni

10.04.2016
17
A+
A-
Büşra’nın hamilelik serüveni

Annelik bu dünyada yaşanabilecek en özel en güzel duygu. Tarifi imkânsız. Yasamadan kimse bilemez hissedemez ayni hisleri. Hamilelikle başlayan çok tatlı bir serüven. Onu ilk öğrendiğin gün daha sonra tekmelemesi arada oluşan duygusal bağ hepsi o kadar mucizevi ki tarifi gerçekten imkânsız. Onu kucağına aldığın gün saatlerce çekilen sancılar. Âmâ hiç birini görmezlikten gelir insan. Dünyanın en özel ani için katlan irsin birçok acıya. Bebeğini ilk gördüğün an bir an bile çıkmaz aklından. Sonra onun kokusu. Sürekli duymak istersin cennet kokusu meğer buymuş dersin. Onu saatlerce izlemek dünyanın en güzel şeyi. Bir an bile ayıramazsın yanından, sanki senden başkası bakamaz huyunu suyunu bilemez derdinden anlayamaz hissine kapılırsın. Bu ne güzel bir his! Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. Bende iki buçuk yaşında oğlu olan ve anneliği tekrar yaşayan 5,5 aylık hamileyim. Bütün hislerim duygularım sanki her şeyi ilk kez yaşıyormuş gibi. Rabbime şükürler oluşun ki bir kız evladı da nasip etti bize.

Bazen iki çocuk annesi olmak onları güzel bir şekilde yetiştirebilmek gözümde büyüse de iyi ki diyorum her zaman. Onlar olmasa bu dünyanın tadı tuzu olmaz ki. Onlar dünya meyvesi , evin neşesi herşeyi. Onlar dünyaya geldikten sonra evin bütün düzeni değişir her şey bebeğinizin rahatına düzenine göre ayarlanır sıfırdan başlarsınız sanki hayata. Anne ve babada tedirginlikler baslar aman başına bir şey gelmesin aman üşümesin aman hasta olmasın derken bir bakmışsınız zaman çok çabuk geçivermis herseyi onu düşünerek yapmaya başlarsınız kendinizden fedakârlıklar baslar önceliğiniz hep onlar olur. Önceden alışverişte hep kendine bir şeyler bakarken bebeğiniz olduktan sonra kendinizi bebek reyonlarında oyuncak mağazalarında parklarda bulursunuz. Onları mutlu etmek için elinizden gelen her şeyi yaparsınız, hem de hiç düşünmeden. Çünkü onlar size Allah’ın emanetidir. Ona en güzel ve en iyi şekilde sahip çıkmak bizim ilk görevimizdir. Rabbime şükürler olsun ki bu duyguları aratmadı bize. Çok şanslıyım bir oğlum var bir kızımda olacak inşallah. Onlar benim baştacım. Rabbim eksikliklerini acılarını göstermesin ne bana ne de diğer annelere. Annelik anlatılmaz yaşanır. Bende bu güzel duyguyu anlatmaya çalıştım anlatabildiğim kadarıyla. Annelerin hakkı ödenmez anne olunca anlıyor insan bazı şeyleri ,annesinin kıymetini. Simdi dört gözle bekliyorum kızım kucağıma alacağım günü Rabbim herkese bu duyguyu yaşatır inşallah. Anneliğin hakkini layıkıyla yapabilmek dileğiyle.

 

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.