reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Çocuklara vurmadan disipline etmenin yolları

Çocuklara vurmadan disipline etmenin yolları

Ebeveyn ve Aile Koçu Pam Leo, Connectionparenting.com adlı web sitesinde yazılarıyla çocuklarını büyütürken anne ve babalara yol gösteriyor. Çocuklara vurmadan disipline etmenin mümkün olduğunu Pam Leo bu yazısında anlatıyor.

Çocukları döverek disipline etmek günümüz toplumunda kabul gören bir yöntem, hatta o kadar ki bazı aileler çocuğu dövmeden ona terbiye ve disiplin vermeyi tahayyül bile edemiyor.

Yaptığımız araştırmada öğrendik ki çocukları dövmeden disipline etmek mümkün. Bu araştırmaların bir diğer bulgusu ise aslında çocukları döverek disipline etmenin gerçekte imkansız olduğu. Çocukların kendilerini kötü hissetmesi, daha uslu olmaları için teşvik edici değil. Emekli başhekim yardımcısı Dr. Daniel F. Whiteside’ın belirttiği gibi, “Şiddet uygulamak çocukların öğrenme, sosyal ve sorumluluk sahibi yetişkinler haline gelme süreçlerini sekteye uğratır. Biz sağlık çalışanları olarak, öğretmenleri ve çocukların fiziksel, ruhsal gelişimlerine önem veren herkesi çocuklara şiddet kullanmak yerine alternatif yöntemler bulmaya davet ediyoruz.”

Bu Haber 800 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 24.06.2015 Çar 09 : 24

YORUM YAZ

Henüz yorum yapılmamış.