Çocuklarda öfke nöbeti neden olur ?

16.09.2015
20
A+
A-
Çocuklarda öfke nöbeti neden olur ?

Uzman Psikolog Burcu Aksongur ; Çocuklarda öfke nöbeti nedenleri hakkında bilgi veriyor.

Çocuklarda öfke nöbeti çocuğun yaşadığı anlık krizler nedeniyle oluşur.Bu krizler arasında en çok gördüğümüz aslında çocuğun uykusunun geldiğinde bunu ifade edememesi , acıktığında bunu ifade edememesi nedeniyle fizyolojik olarak yaşadığı sıkıntıların, davranış olarak yansımasıyla olur.Kendi ihtiyacını belirtemeyen çocuk öfke nöbetine girebilir.Neden olur bunu çok iyi yönetemeyen aileler vardır.Yada bu öfke nöbetini istemeden davranışlarıyla besleyen çocuğa ödül gibi gelen ailelerde olabilir.

Öfke nöbetinde dikkat edilmesi gereken noktalara baktığımız zaman bunun tamamen çocuğun o anlık durumuyla ilgili değil belki başka faktörlerden oluştuğunu bilmek gerekir.Çok zor mizaçlı çocuklar ; çok daha sık öfkelenirler.Anne babalar çocuğun o anki durumunu anlayarak bu nöbetle başa çıkmak mümkündür.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.