Doğum Sonrası Doktor Kontrolü

23.02.2014
25
A+
A-
Doğum Sonrası Doktor Kontrolü


Doğum Sonrası Doktor Kontrolü

       Doğum sonrası doktorunuzla bu randevunuz , en az hamileliğiniz sırasında gittiğiniz diğer kontroller kadar önemlidir.Doğum sonrası kontrolünüze , doğumdan sonraki 2 ile 6. haftalar arasında gidebilirsiniz.Doğumda yaşadığınız koşullara bağlı olarak, bu tarihi doktorunu size önerecektir.

       Doktorunuz bu kontrolde ilk olarak içeriden muayene yapacaktır.Eğer doğuma bağlı yırtılma veya dikişleriniz varsa , bunların ne kadar iyileştiğini görmek için bir kontrol yapacaktır.içerden muayene yapılmasının bir diğer nedeni de , rahminizin hamilelikten önceki boyutuna ve konumuna dönüp dönmediğinin kontrol edilmesidir.Doktorunuz sizi doğumdan sonraki 3. ayda da bir kez daha kontrole çağırabilir.

       Doğum sonrası yapılacak doktor kontrolünde doğum kontrolünü nasıl yapacağınızı doktorunuzla konuşmak için iyi fırsat olabilir.


admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.