Doğumun başladığı nasıl anlaşılır

20.10.2012
45
A+
A-
Doğumun başladığı nasıl anlaşılır

Gerçek doğum belirtileri

Doğum öncesi kasılmalar daha güçlü ve daha sık hala gelmişse bunun gerçek doğum olup olmadığı akla gelir.Şunlar varsa büyük olasılıkla gerçek doğumdur.

►Kasılmalar hareketle artıyorsa ve duruş değiştirmekle azalmıyorsa

►Sancı sırtta başlayıp karna yayılıyorsa ( bacaklara da yayılabilir).Kasılmalar gaz sancısı gibi olabilir ve bununla birlikte ishal ortaya çıkabilir.

►Kasılmalar giderek daha sık ve sancılı hale gelir ve genellikle düzenlidirler.Bu artış mutlak değildir.Her kasılmanın öncekinden daha sancılı veya daha uzun olması gerekmez ancak gerçek doğum ilerledikçe genelde şiddetleri artar .Sancıların sıklığının da düzenli , kesin aralıklarla artması gerekmez ; ama artabilir.

►Pembe veya kanlı nişan gelir.

►Su keseleri yırtılır.Doğumların %15’inde gebelik suyu doğum başlamadan önce akar veya sızıntı halinde gelir.

Yukarıdaki gerçek doğum belirtileri sizde varsa hastaneye başvurmanızda fayda var.Doğum zamanınız gelmiş ve doğumun gerçekten başladığına emin olmasanız dahi hastaneye gitmelisiniz.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
  1. blank Yasemin dedi ki:

    36 haftalik hamileyim ve vajinaya ince bir sancı giriyor Sanki iğne batar gibi onceleride vardı ama bu seferki kuvvetliydi sizce dogum yaklaştı mı???

  2. blank Meryem dedi ki:

    25+6 hafta lik hamileyim ve aşırı derecede sırt ağrım var ne yapmalıyım

Daha Fazla Yorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.