Düşük sonrası yeni gebelik ne zaman olmalı ?

26.06.2014
50
A+
A-
Düşük sonrası yeni gebelik ne zaman olmalı ?

Düşük sonrası yeni gebelik ne zaman olmalı ?

       Uzmanlar düşükten sonra çiftlerin 2-3 ay korunmasını ve bu süre zarfında tekrar gebe kalınmamasını önerir.Buna rağmen düşükten hemen sonra yeniden hamile kalınmasının gebelik üzerinde olumsuz hiçbir riski kanıtlanmamıştır.

       Düşükten sonra çiftler kondom, geri çekilme, doğum kontrol hapı, spiral gibi yöntemlerle korunabilirler.Çiftler kendileri için en uygun korunmanın hangisi olduğuna dair Kadın Doğum Uzmanlarından yardım alabilirler.

       Hamile olmak isteyen tüm annelerin olduğu gibi düşük yapan kadınların yeniden hamile kalmadan bir kadın doğum uzmanına başvurması gerekir. Doktor muayenesi ile düşüğün nedeni biliniyor ise sebebe göre önlemler alınır.

        Düşük yapan anne adayı kesinlikle ümitsizliğe kapılıp kendini strese sokmamalıdır.Çünkü stres düşüğe neden olan faktörlerden biridir.Daha önce düşük yapmış kadınların çoğu bebek sahibi olmayı başarmıştır.


Tekrar hamilelikte düşük yapma riski:

        Düşük yapan anne adaylarının daha sonraki hamileliklerinde tekrar düşük yapma ihtimalleri hiç düşük yapmamış bir kadına göre daha yüksektir.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank hesna dedi ki:

    merhabalar, 26 yasındayım, 8 ay önce kesesi küçük olduğu için 7-8 haftalıkken düşük yaptım.. son adet tarihim 25 temmuz düzenli bir şekilde adet döngüm var ama 18 ağustosta kahverengi 1-2 damla kanamam oldu. 21 ağustosta tam anlamıyla adet oldum erken adet olma şikayetiyle doktora gittim ve 22 ağusta beta hcg değerim 10 idi. 24 agus ta tekrar yaptığımda ise 14 oldu ve hala adet halindeyim.yerleşme kanaması gördüm, adet oldum ve hamileyim. dış gebelikte herkes adet geçikmesinden sonra kanama diyor ama benim ki erken adet oldum. tamamen kafam karıştı..şimdi ben hamile miyim? hamile isem dış gebelik mi yoksa normal gebelik mi ?tanı koyamıyorum?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.