Gebeliğin 2. ayında anne karnında bebek ne durumdadır?

10.10.2012
908
A+
A-
Gebeliğin 2. ayında anne karnında bebek ne durumdadır?

Gebeliğin 2. Ayı adet gecikmesi oldu ve bebekte yeni yeni organ gelişimi başladı.Bu ayda anne adayı neler yaşıyor.

►Hafif bulantılar başlayabilir

►Bel ağrısı olabilir.Bel ağrısının görülme olasılığı çok sıktır.

►Uykuya eğilim vardır.Anne adayı sık sık uyumak ister.

►İştahsızlık olabilir; anne adayı bazı yiyeceklerden tiksinebilir.Özellikle sigara ve parfüm gibi çok keskin kokulu maddelerden soğuyabilir.

►Sigara içenlerin %80-90 ‘ı bu dönemde sigaradan soğumaya başlıyor. 4 ila 8. Haftalar arasında bebekte hangi organ neredeyse o bölgeye doğru hücresel göç başlıyor.Bu dönemde kalp atmaya başlamıştır ve ultrasonda da görülebilir.Kalbe baktığımızda  yaklaşık 120-160 arası attığını görürüz.Organ gelişimi olarak beyin hücreleri oluşmaya başlamıştır, kollar ve bacaklar taslak halinde oluşmaya başlamıştır ve iç organlar oluşmaya başlamıştır.Anne adayı tarafındaki değişiklikte anne adayında hamileliğe özgü belirtilerin artık yavaş yavaş ortaya çıktığı gözlenir.Bu değişikler her anne adayında farklılık gösterir.Bazı annelerde hiçbir değişiklik olmaz bundan dolayı kaygı duyarlar ama hiç kaygı duymaya gerek yok önemli olan bebeğin gelişiminin normal olmasıdır.Bazı anne adaylarında da  ağrısı olabilir.

HAMİLELİĞİN 2. AYI – VİDEO


 

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.