Gebeliğin 29. haftası

19.06.2012
13.686
A+
A-
Gebeliğin 29. haftası

GEBELİĞİN 29. HAFTASI

29. hafta ile birlikte bebeğinizde büyüme gelişmeleri devam ediyor bebeğiniz artık 1200 gr ulaştı ve 38 cm civarında oldu. Sizdeki değişiklikler ise göğüslerde devam etmektedir. Özellikle artık bebeğinizin odasını ve eşyalarını almanız ve hazırlamanız gerekmektedir. Bu haftalarda erken doğum riski ile karşılaştığınızda mutlaka doktorunuzla irtibata geçmeniz gerekmektedir. Karnınız iyice büyümeye başladı ve sıkı kıyafetler hiçbir şekilde giymemeniz gerekmektedir. Sıkı kıyafetler bebeğe zarar verir ve rahat edemezsiniz.

Yatış pozisyonlarınızda özellikle sol yana yatış pozisyonu en sağlıklı yatış pozisyonu olmakla birlikte bebeğe daha fazla oksijen gönderimi sağlanır bu hafta artık 8. aya girdiniz. Ve 8. Ayda sizi yine büyük değişimler beklemektedir. Göğüslerinizden özellikle kolostrum denilen bir sıvı gelebilir endişelenmeyin bu gayet normaldir.

Süt bezleri çalışmaya başlamakta olduğu dönemdesiniz çünkü. Sizde bebeğinizin gelişimi merak ettiğinizde doktorunuzla irtibata geçerek ultrason kontrolünden geçmeniz gerekmektedir

GEBELİĞİN 29. HAFTASINDA ANNE VE BEBEKTE MEYDANA GELEN DEĞİŞMELER – VİDEO


 

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 135 YORUM
 1. blank Gizem dedi ki:

  Merhaba hocam son adet tarihim 09.11.2020 kac aylik hamileyim şuan

  1. blank admin dedi ki:

   Son adet tarihinize göre 28 hafta ve 3 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 16 Ağustos 2021 Pazartesi.Gebelik ayını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasina-gore-kac-aylik-hamileyim.html

 2. blank Senem dedi ki:

  Merhabalar hocam benim son adet tarihim 18.05.2020 ben kaç aylık hamileyim hesabım hep yanlış çıkıyor hocam bide adet düzensizliği zaten vardı bende

  1. blank Editor Editor dedi ki:

   Merhabalar senem hanım
   Söylediğiniz son adet tarihine göre 29 haftalık gebeliğiniz mevcut

 3. blank Esin dedi ki:

  Merhaba benim en son adet tarihim 1 şubat şuan kaç aylık hamile oluyorum

  1. blank Editor Editor dedi ki:

   Merhabalar
   Söylediğiniz son adet tarihine göre şuanda
   28 hafta 5 günlük gebeliğiniz mevcut
   Yaklaşık olarak 7 aylık

Daha Fazla Yorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.