Gebeliğin 3. Ayında anne karnında bebek ne durumdadır

03.10.2012
443
A+
A-
Gebeliğin 3. Ayında anne karnında bebek ne durumdadır

Gebeliğin 8 ile 12. Haftalar arasındayız .Gebeliğin 3. Ayı bebek açısından çok hızlı bir gelişmenin olduğu aydır.Organ gelişimi artık son aşamalarına gelmiştir.Bu ayda bebeğin kolları bacakları yavaş yavaş uzamaya başlar, gözler iyice oluşmaya başlar.Dudak ve damak yapısının oluşması bu döneme denk gelir.Gözler ilk başta yanlara doğruyken ortalara doğru yaklaşmaya başlar.Beyin dokusu hızlı bir şekilde oluşmaya başlar.Ve bu dönemde en önemli özelliklerden biri bebekte tat alma duyusu ve dokunma duyusu gelişir.Aynı zamanda bebek bu ayda yavaş yavaş hareket etmeye başlar.Bu hareket ultrasonda görülebilir.Anne adayları bu dönemde az yemek yediklerinden dolayı bebeğin yeterince beslenememesinden endişelenirler fakat bu dönemde bebeğin ihtiyacı az olduğu için endişelenmelerine gerek yoktur.Anne adayları özellikle 12. Haftadan sonra iyi beslenmeleri gerekir.

HAMİLELİĞİN 3.AYI -VİDEO

 

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.