40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebeliğin 30. haftası

Gebeliğin 30. haftası

GEBELİĞİN 30. HAFTASI

 Bebeğiniz 1300 gr ve boyu 40 cm ulaştı. Siz artık bir anne adayı olarak bebeğinizi çok iyi hissediyorsunuz. Önümüzdeki 2 hafta sonunda 9. Aya giriş yapacaksınız. Ancak özellikle 30. Haftadan itibaren kasılmalar yaşayabilirsiniz. Bu kasılmalar normal olup rahim ağzında herhangi bir açıklık oluşturmaz.

Doğuma hazırlık kasılmaları olup haftalar ilerledikçe devam edecektir. Özellikle bebek hareketlerine dikkat etmeniz gereken döneme girdiniz.ç bebeğinizin hareketlerini dikkate alarak saat başı kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Bebek 1 saat içinde 10 defa hareket ediyorsa sağlıklı olduğuna işarettir.

Bu konularda maksimum özen göstererek sizin yorgun olduğunuz aç olduğunuz ve uykusuz olduğunuz dönemlerde bebek de bundan etkilenecek olup bu konulara dikkat etmeli özellikle kalsiyum alımına hamilelik süresince dikkat etmelisiniz. Kalsiyum yani süt ve süt ürünleri özellikle bebeklerin gelişiminde anne karnında çok faydalı olup kas gelişimi için önemlidir

GEBELİĞİN 30. HAFTASINDA ANNE VE BEBEKTE MEYDANA GELEN DEĞİŞİKLİKLER – VİDEO

 

 

Bu Haber 612.674 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 19.06.2012 Sal 10 : 19

YORUM YAZ
  1. sinem dedi ki:

    Merhaba ben 30+2 günlük hamileyim 2 gün önce sancım başladı doktorum serum ve ilaçla durdurdu. Ayrıca erken doğum riskim varmış bu yüzden bebeğim.için ciğerleri gelişsin niye 2 tek seferde 12 saat sonra 2 doz daha iğne oldum dün… ama gittim hastanede erken doğum için uygun şartlar olmadığı için olmadığı için çapa cerrah paşa yada kanuni gibi araştırma hastanesine git dedi… sizce bunlardan hangisini bu kadar erken doğumda daha iyidir yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca rahim ağzı kısalığı var dedi 2 .5 cm miş. Açılmam yok şuan.

    1. admin admin dedi ki:

      Sinem hanım bebek yoğun bakım ünitesi olan bir hastane tercih edin.İhmal etmeyin.