Gebeliğin 35. haftası

19.06.2012
5.228
A+
A-
Gebeliğin 35. haftası

GEBELİĞİN 35. HAFTASI

 35. haftaya ulaştınız ve artık bu haftadan sonra haftada bir doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekecek kadın doğum doktorları bu haftadan itibaren haftada bir kontrole çağıracaklar sizi ve NST cihazına bağlanacaksınız bu cihaz sancı ölçme cihazı dolayısı ile nst cihazı ile birlikte sizin sancılarınız ve bebeğin kalp atış ritimleri değerlendirilecektir.

 Bebeğiniz 2500 gr ağırlığına ulaştı 47 cm civarında oldu bebeğiniz artık çok büyüdü ve siz de bebeğinizi artık çok net hissediyorsunuz ve büyük tekmelerine hazır olun. Bu haftadan sonra güçlü tekmeler atıyor olacak ve biraz canınızı yakacak miniğiniz. Dolayısı ile artık bu haftadan sonra sizin sancı durumlarınızda kontrol edilerek erken doğum olma olasılığına karşı tedbir alınacaktır.

Özellikle çatı muayenesi yaklaşık 37. Hafta civarında yapılacak olup bu muayenede amaç rahim ağzı açıklığı ve bebeğin kilosunun bulunması durumudur. En net kilo çatı muayenesinde olacaktır.

GEBELİĞİN 35. HAFTASINDA ANNE VE BEBEKTE MEYDANA GELEN DEĞİŞİKLİKLER – VİDEO


 

 

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 152 YORUM
 1. blank Efil yagci dedi ki:

  Bende35 haftalık oldum karaciger enzimlerim yüksek çıktı birazda sarilik cikti

  1. blank Editor Editor dedi ki:

   Merhabalar
   Bahsettiğiniz durum gebelikte sevdiğimiz bir şey değildir
   Mutlaka doktor kontrolü altında olmalısınız

 2. blank Serap dedi ki:

  35 haftalık hamileyim şekerim var yüksek seyrediyor inslün vurunuyorum idrarda proteyin kaçağı var dendi ama tansiyonum düşük olduğu için müdahale edilmedi ara ara agrılarım var yürütmüyor sizce sakıncalı bir durummu

  1. blank Editor Editor dedi ki:

   Merhabalar Serap hanım
   Diyabetik gebeliğiniz var ve aynı zamanda idrarınızda protein kaçağı var ise, mutlaka yakın aralar ile kontrole gitmelisiniz
   Tansiyon takiplerinizi de ihmal etmeyiniz

 3. blank Meltem dedi ki:

  Bende 34+4 haftalığim rahim ağrım çok oluyor yürürken çok ağrım oluyor mide bulantılarım var erken doğum yaparmiyim endişeliyim

  1. blank Editor Editor dedi ki:

   Merhabalar Meltem hanım
   Bahsettiğiniz ağrılar erken doğum tehdidine işaret ediyor olabilir
   Bu konuyu doktorunuzla paylaşmalısınız
   Gerekli görürse sizi muayene için çağıracaktır

Daha Fazla Yorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.