Gebeliğin 4. ayında anne karnında bebeğin durumu nasıldır

29.07.2012
279
A+
A-
Gebeliğin 4. ayında anne karnında bebeğin durumu nasıldır

GEBELİĞİN 4. AYI

Gebeliğin 4. ayı 12 ile 16. haftalar arasıdır.Gebeliğin 4. ayında ultrason ile bakıldığında anne karnındaki bebeğin vücudu daha belirgin hale geliyor.Parmaklarını dahi sayılabilecek vaziyette.Bebek gebeliğin 4. ayında tam olarak insan şeklini almış vaziyette ve anne karnında çok hareketlidir.Önceki aylarda bebeğin başı ile boyu aşağı yukarı aynı boydayken gebeliğin 4. ayında gövde biraz daha uzar.Ve vücut ölçüleri normal insana yakın bir vaziyete dönüşüyor.Kollar ve bacaklarda uzamış oluyor.Bu ayda bebeğin omurgası da tam olarak son şeklini almış vaziyettedir.

Anne adayı bu ayda kendini daha rahat hissediyor.Hamileliği adapte olmuş oluyor.Bu dönemde anne adayları süt ve süt ürünleri ve Omega 3 kaynaklarını bol bol tüketmesini tavsiye ediyoruz.

HAMİLELİĞİN 4. AYI – VİDEO

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank Fatma ucar dedi ki:

    4 aylık hamilelikte bebegin hareketlerini . N zaman hissedilir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.