40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebeliğin 4. haftası

Gebeliğin 4. haftası

GEBELİĞİN 4. HAFTASI

 Gebeliğin 4. haftasında bebeğiniz miniciktir.Büyüklüğü 1 mm den daha küçüktür. Gebeliğin 4. haftasında henüz hamile olduğunuz belli değildir.Bu haftanın sonunda normal şartlarda adet kanamanızı bekleyecektiniz.Fakat hamilelik planladığınıza göre adet gecikmesini beklemeden kanda beta HCG hormonu ölçümü ile gebelik tanısı henüz bu haftada konulabilir.Şunu da unutmamanız gerekir ki başlayan hamileliklerin % 60 ı henüz adet gecikmesi olmadan eksiklikler nedeniyle sonlandığını unutmayın.Bu olay tam anlamıyla bir düşük değildir.Hamilelikteki eksiklikler nedeniyle gebeliğin başlamadan kendiliğinden iptal edilmesidir. Bu nedenle gebelik tanısı için adet gecikmesini bekleyip idrarda gebelik testi yaptırmanız daha uygun olur.Eğer gebelik mevcut ise kadınların büyük bir kısmında aşağıdaki gebelik belirtileri ortaya çıkar.

Yorgunluk , halsizlik

Göğüslerde dolgunluk ( hassasiyet )

Uykuya eğilim

Bel ağrısı

Ruh hali değişiklikleri

Yukarıdaki gebelik belirtileri adet öncesi belirtiler ile hemen hemen aynıdır.Bu belirtilerin bir kaçının veya hepsinin sizde görülmesi kesin hamile olduğunuzu göstermez.Gebelik belirtileri konusunda ayrıntılı bilgi için tıklayın.

ANNEYE TAVSİYE

 Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren eğer sigarayı önceden bırakmadıysanız bir an önce bırakınız ve gebelik süresince sigara içen kişilerden uzak durunuz.Gebelikte sigara kullanımının zararları konusunda ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

.
BESLENME DÜZENİNİZ

Gebelik döneminde kilo almak için hazırlıklı olmalısınız bu sizin ve büyümekte olan bebeğiniz için gereklidir. Gebelik döneminde iki kişi için yemek yiyor olabilirsini ama iki katı kadar çok yemek zorunda değilsiniz.Yavaş yavaş kilo alın. Kilo sorunu olmayan bir kadın olsanız bile gebelik süresince her istediğinizi yemek yerine seçtiğiniz gıdalara çok dikkat etmelisiniz ve sağlıklı beslenmelisiniz.Boş kalorisiz gıdalar ( çok şekerli ve yağlı ) yerine taze meyve ve sebzeleri seçin mümkünse kafein içeren gıdalardan uzak durun.

GEBELİĞİN 4. HAFTASINDA ANNE VE BEBEKTE MEYDANA GELEN DEĞİŞİKLİKLER- VİDEO

Bu Haber 618.512 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 26.06.2012 Sal 08 : 26

YORUM YAZ
 1. Gülşah dedi ki:

  Hamile olduğumu dün öğrendim. Son adet tarihime göre şuan 5 haftalık (21 temmuz)
  Saçımı boyatmak istiyorum boyatabilir miyim bir zararı olur mu

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Gülşah hanım gebelikte bebeğin organ gelişiminin devam ettiği ilk üç ayda saç boyatılması tavsiye edilmez. Gebeliğin 13. haftasından sonra doğal kimyasal madde içermeyen bitkisel boyaları tercih edin.

 2. Sinem dedi ki:

  Merhaba hocam ben 30 gun once kurtaj oldum ve suan gebelik testi pozitif cikti bn hamile olablirmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sinem hanım kanda beta HCG testi yaptırın.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 3. Serpil dedi ki:

  Merhaba benim son adet tarihim:10 TEMMUZ 2017 ADETIME 2 YADA 4GÜN VAR ERKEN KANDA GEBELIK TESTI YAPTIRDIM BTHCG DEGERIM9.87 ÇIKTI BUNU YORUMLAYABILIRMISINIZ

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Serpil hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.2 gün sonra kan testini tekrarlayın.

 4. Nur dedi ki:

  Merhaba lar adetim 5 gün gecikti ve bugün kan testi yaptırdım hamile olduğumu öğrendim betahcg 66.55 çıktı sizce bu normal bi değer mi. Doktorum yarin Bidaha kan verip değerlerinin yükselmesine bakalım dedi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Nur hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG testi yaptırın.

 5. Yasemin dedi ki:

  Slm bn aadetimi haziranin 13 oldum birdâha olazim buayin 13 gelirse iki ay olacak idrar test yaptim negatif cikiyor kan tstiyaptirmadim acaba hamilemiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Yasemin hanım hamilelik belirtileri varsa kanda beta HCG testi yaptırın.Hamilelik yoksa hormon testleri ve ultrason muayenesi ile adet gecikmesi araştırılmalı.

 6. Dilek dedi ki:

  Merhaba sn adet tarihim 30 haziran tahlil yaptrdm geçen hafta perşembe 38.4 çıktı o zmn adetim gecikmemjsti snra dün yaptidim sağlık ocagindà 600 snra akşamına hastaneye gittim kese yok dediler benm tahminim 4 haftalık olması lazım yani kese oluşmaya başlamış olması lazım snra kan tahlili yaptı doktor sonuç 900 çıktı ama kese yok

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Dilek hanım gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.

 7. Melek dedi ki:

  Hocam merhaba son adet başlangıç tarihim 16 haziran. Temmuz 24 te test yaptırdım. Sonuç 353.22 çıktı 5 gün önce testi tekrarlamadım. Ne kadarlık suan

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Melek hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Son adet tarihiniz 16 Haziran’a göre 6 hafta ve 2 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 23 Mart 2018 Cuma
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 8. Meryem dedi ki:

  Hocam ilk adet tarihim 26 temmuz ilk bthg 119 çıktı 2 gün sonra 413 414 çıktı normalmi kaç haftalık hamileyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Meryem hanım kan değerindeki artış olumlu.Son adet tarihiniz 26 Haziran demek istediniz herhalde.Son adet tarihiniz 26 Haziran’a göre 4 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 2 Nisan 2018 Pazartesi
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 9. kadriye dedi ki:

  Mrb sayın hocamson adet tarihim 23 haziran dı gecikmem oldu bugun doktora gittim HCG 480 cıktı acaba kaç haftalık hamileyim kalp atışını ne zamn dinleyebliriz saygılar hocam

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Kadriye hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Son adet tarihinize göre 4 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 30 Mart 2018 Cuma.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.
   * Kalp atımları genel olarak 6. haftada izlenir.

 10. Nazlı dedi ki:

  Merhaba ben bugün kan testi yaptırdım değerlerim 204, 3 çıktı hamile oluyormuyum

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Nazlı hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta hCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Genel olarak 5. haftada kese 6. haftada kalp atımları izlenir.

 11. Zehra dedi ki:

  Merhaba doktor bey adetim 6 gün gecikti. İki gün önce evde gebelik testi yaptım negatif çıktı. Hamile olma ihtimalim var mıdır acaba?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Zehra hanım teyit amacıyla kanda beta HCG testi yaptırabilirsiniz.

   1. Zehra dedi ki:

    İhtimal var mıdır doktor bey boşuna umitlenmek istemiyorum

    1. admin admin dedi ki:

     Zehra hanım hamilelik var veya yok diye buradan size cevap vermemiz mümkün değil.Kanda beta HCG testi yaptırarak kesin sonucu öğrnebilirsiniz.

 12. meral dedi ki:

  merhaba hocam benim son adetim 14 haziran hamileyim ama doktorum ne kadarlik oldugunu söylemedi dun kan testinde sonucum 407 cikti doktorum haftaya çağırdı alttan muayene edecek kac haftalik bebeğim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Meral hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.
   Son adet tarihiniz 14 Haziran’a göre 5 haftalık hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 21 Mart 2018 Çarşamba
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

  2. Downtown dedi ki:

   Merall, benimde son adet tarihi 13 haziran aramızda bir gün var!!! Ben geçen çarşamba test ile anladım 650 çıkmıştı beta hcg ve 3 gün adet gecikmesi oldu, demekki seninki benden geç döllenme olmuş bence sen 4 haftalıksın canım 🤗2 gün önce ultrasona gittim yolk kesesi gördük bebek rahimde çok şükür, doğum tarihlerimiz çok yakın 😄

 13. Sena dedi ki:

  Mrb hocam benim ilk testimde 404.2 bhcg iki gün sonra 1150 çıktı ağrım aşırı var yarın Dr kontrolüm kese görünür mü dış gebelik durumu falan olmaz değil mi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sena hanım kan değerinizdeki artış olumlu.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.

 14. Mira dedi ki:

  Meraba hocam ben 4hafta 4gunluk hamileyim
  Ama dun kanamam basladi bugun kesildi ama agrim devam ediyo acaba dusukmu yaptim

  1. Mira dedi ki:

   Iyi aksamlar ben 4haftalik ve 4 gunlluk hamileyim dun kanamam basladi ve bugun cok az kanama var yalniz karnim cok agriyo acaba dusukmu yapiyorum

   1. admin admin dedi ki:

    Merhabalar kırmızı açık renkli kanamanız varsa doktora başvurmalısınız.Değerlendirme gerekir.

  2. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Mira hanım kırmızı açık renkli kanamalar değerlendirme gerektirir.Kadın doğum uzmanına başvurmalısınız.

 15. Leyla dedi ki:

  Salam doktur. Menim adetimin uzerinden bu gun 4hafta kecdi.ne zaman gebelik testi yapa bilirim?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Leyla hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.3-4 gün daha bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.

 16. Neslihan dedi ki:

  Hocam ben 5 haftalik hamileyim tahminimce doktora gittiğimde ultrason da kese gözükmedi alttanda bakmadı.. sizce normal mi bir daha doktora ne zaman gideyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Neslihan hanım 1 hafta sonra alttan ultrason ile keseye bakılmalı.

 17. Ebru Tek dedi ki:

  Merhaba hocam ben adetime 2 gün kala gebelik testi yaptım pozitif çıktı emin olabilmek için yine yaptım yine pozitif çıktı hastaneye gittim beta hcg yaptırdım 1899 çıktı ogün ultrasyonda görülmedi 3 gün sonra tekrar gittim sadece ultrasonda baktık kese görüldü 4mm dedi ama içim rahat etmiyor gebelik varmıdır be ne kadarlıktır tahminen. Teşekkürler kolay gelsin

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ebru hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir ve gebeliğin 5. haftasında rahim içinde kese 6. haftasında kalp atımları izlenir.Kalp atımları ultrasonda izlenene kadar hamileliğinizi çevrenizdekilerle paylaşmayın.

   1. Ebru tek dedi ki:

    Peki kalp atımı olmama ihtimali çokmu yüksek

    1. admin admin dedi ki:

     Ebru hanım olumsuz düşünmeyin inşallah olumlu haberlerinizi paylaşırsınız. 1 hafta sonra alttan ultrason ile kontrol öneririm.

 18. Nilay dedi ki:

  Merhabalar ben 17 haziranda kan testi yaptırdım bta degerim 330 larda çıktı tahmini gebeligimin 4 haftasindayim ve 5 gündür hafif şekilde kanamam var henüz doktora gitmedim ama bu durumun normal olduğu söyleniyor doğal midir vu tür kanamalar acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Nilah hanım Kahverengi pembe akıntılar genellikle sorun yaratmaz.Kırmızı renkli kanamalar değerlendirme gerekir.Doktora başvurmalısınız.
   Aşağıdaki durumlarda doktorunuza danışınız. Değerlendirme gerektirir.!!

   ►Açık kırmızı taze kanamalar

   ►Akıntıya kasık ağrısı

   ►İdrarda yanma

   ►Gri-beyaz renkte parça düşürme

   ►Kabızlık eşlik ediyorsa

 19. eda özkan kartal dedi ki:

  bugün öğlende yemekten sonra kaşığıma bi ağrı oluştu sağ kasikta 3 dakika sürdü sonra az öncede aynısı oldu sizce normal mi gebelik mi oluşuyor 9 haziranda adet oldum 11 haziranda bitti yumurtalık günüm ovulasyon da 23 haziran denk geliyor sizce doğru mi hesaplıyorum

  1. admin admin dedi ki:

   Eda hanım yumurtlama gününden 2-3 gün önce başlayarak 1 hafta boyunca günaşırı birliktelik hamilelik ihtimalini artırır.Adet döngünüzün kaç gün sürdüğünü yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

   1. eda özkan kartal dedi ki:

    28 gün de bir oluyorum 3 gün sürüyor hocam

    1. admin admin dedi ki:

     Merhabalar Eda hanım yumurtlama gününüz doğru. Yumurtlama gününden 2-3 gün önce başlayarak 1 hafta boyunca günaşırı birliktelik hamilelik ihtimalini artırır.

 20. Betül dedi ki:

  Hocam peki bu nöral tüp defekti tarama testleri ne zaman yapiliyor ?

  1. admin admin dedi ki:

   Betül hanım üçlü test gebeliğin 16-18. haftaları arasında yapılır.

 21. eda özkan kartal dedi ki:

  merhaba hocam ben eşim bebek istiyoruz ama olmuyor kafamda soru işaretleri var eşimin ve benim test yaptık ikimizin iyi çıkmasına rağmen hamile kalamıyorum bi de hocam ben de kilolu gibiyım ama pek değil vücudunda yağ çok acaba kilo sorunumdan dolayı mı hamile kalamıyorum ya da sigarayı tükettiğim için mi kalamıyorum bana bi bilgi verir misiniz

  1. admin admin dedi ki:

   Sigara,yaşam tarzı, uyku,stres, fazla kilolar gebelik oluşmasını etkileyen önemli faktörlerdendir.Yaşam bir bütündür. Bir bitkinin çiçek açması meyve vermesi için sadece su yeterli değildir. Güneş rüzgar toprak nem de önemli ise gebelik içinde tüm koşullar olumlu olmalıdır.

   Tüp bebek ve infertilite uzmanı
   Op.Dr.Zeki SALAR

 22. İlkay tepe dedi ki:

  Merhaba benim 2 gün onve 1200 olan beta hch değerim şuanda 1700 normalmi bu acaba bu değerlere göre kaç haftalik hamileyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Hafif artış–> Sağlıklı olmayan gebeliğin ( boş gebelik dış gebelik üzüm gebeliği ) işareti olabilir.

 23. Betül dedi ki:

  Merhaba hocam 4 haftalik gebe iken doktorun yazmasiyla vitamin-folikasit ilaci kullanmaya başladım.Bu vitamini hamilelikten en 2 ay once mi kullanmak daha iyi olurdu? Eger oyleyse bunun takviyesini yapabilir miyiz? Bana ne onerirsiniz ?Daha onceden kullanmadigim icin bebege bi zarari olur mu ? Simdiden tesekkur ederim cevabiniz icin 🙂

  1. admin admin dedi ki:

   Merhaba, gebelik önceden planlanıyorsa 2 ay öncesi kullanmaya başlamak idealdir. Folik asit nöral tüp defektinin oluşmasını azaltmaya yardımcı olur. Bebeğin omurgası diyebileceğimiz bu yapı siz daha gebeliğinizi anlayana kadar ilk dört haftada oluşuyor. Bu nedenle gebeliği anladıktan sonra kullanmanın defekti önlemeye faydası olmuyor. Daha evvel kullanmamak bebeğe zarar vermez, olabilecek bir rahatsızlığın önüne geçebilir. Nöral tüp defekti riskini tarama testleri sonucu ile öğrenebilirsiniz.

   Diyetisyen Çiğdem Öteleş

 24. Meryem dedi ki:

  Merhaba 2 gün önce kan testi 123 çıktı kesin hamile miyim acaba? Doktor düşük 2 gün sonra tekrar gel dedi.üzüldüm biraz tutmaz diye korkuyorum

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Meryem hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Bebek kalp atımları ultrasonda izlenene kadar hamileliğinizi çevrenizle paylaşmayın.

 25. Esma dedi ki:

  Hocam kanda sonuc bu cikti 173.89 gebelik varmı bişey demediler hocam

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Esma hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG testi 48 saatte iki kat artış gösterir.

 26. Oznur dedi ki:

  Hocam ben cuma gunu kan testi yaptirdim 47.41 cikti 4 gun sonra tekrar yaptiedim 345.9 cikti ama doktorlar net birsey demedi kese gorunmuyo dedi sadce hamilemiyim degil miyim. Adet gunumun ustunden de 8 gun gecti.

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Öznur hanım kan değerinize göre hamilesiniz sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.
   *Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.

   1. Oznur dedi ki:

    Hocam bir sorum daha olcak. Ben sigara kullaniyorum gunde yaklasik 1 pakete kadar iciyordum hamilelik suphem oldugundan beri gunde 5 tane falan iciyorum birakmak icin cok cabaliyorum. Hamileligimin ilk haftasindayim birsey olmusmudur sizce. Kasiklarimda cok sancim oluyo.

    1. admin admin dedi ki:

     Merhabalar Öznur hanım sigaranın kanıtlanmış bir çok zararı bulunmaktadır;Düşükler, dış gebelik, gebenin sularının erken gelmesi, erken doğum, düşük doğum ağırlığı, çocukta gelişme geriliği, çocuk eşinin doğum kanalını kapatması, ani çocuk ölümü.Bebeğinizin sağlığı için sigarayı bırakın.Bu konuda aşağıdaki makalemizi okumanız faydalı olacaktır..
     https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/sigara-aliskanligini-birakmak.html

 27. Ayşegül dedi ki:

  Hacam 173.89 kanda sonuç gebelik kaç haftalik oluyor

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan son adet tarihinin ilk günüdür.Son adet tarihinizin ilk gününü biliyorsanız aşağıdaki linkteki hesaplayıcıya girerek gebelik haftanızı öğrenebilirsiniz.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html

   Kan değerine göre tahmini gebelik haftaları
   3 hafta: 5 – 50
   4 hafta: 3 – 426
   5 hafta: 19 – 7,340

 28. Ayşegül dedi ki:

  Merhaba hocam cuma günü kan vermiştim 58.68 çıktı Sonuc düşük dediler pazartesi günü kan verdim bugun sonuç aldım 173.89 çıktı var tek dediler bilgi vermediler ne yapmam lazım kaç haftalik ne oldu hiç bilgim yok hocam

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ayşegül hanım sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Son testten iki gün sonra aynı merkezde kan testini tekrarlayın.

 29. Ayşegül dedi ki:

  Merhaba 2 gün geçti kan dahili yaptık 58.68 çıktı varmı gebelik

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ayşegül hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 30. Derya dedi ki:

  Merhaba hocam.ozur dilerim bem 3haftaliq hamileyim ama benden dun biraz kan gelmiw.simdi hekim maslahatiyla derman atira..bawqa ne deye bilersiz siz?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar kahverengi , pembe akıntılar genellikle sorun yaratmaz.Kırmızı renkli akıntılar değerlendirme gerektirir.Doktora başvurmalısınız.

 31. Nilay dedi ki:

  İyi gunler hocam adet tarihim 10 mayis . catlatma ignesi vuruldum bu arada. Adetime bi hafta kala beta hcg 0.13. Du iki gun kala yine yaptirdim 199.546 cikti doktor hamilesin ikiz ol a ihtiimali var dedi dogru mudur

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Nilay hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Kan değerinize göre hamilesiniz.Sadece kan değerine istinaden ikiz gebelik var diyemeyiz.Kesin bilgi için gebeliğin 6 haftasında ultrason muayenesinde belli olur.

   1. esma dedi ki:

    Merhaba hocam adetim günüm geçmeden kan testinde hamile olduğumu öğrendim bthg ilk testimde 60.72 ikincisinde 126 ucuncu testimde 355.1 cıktı normalmidir sizce

    1. admin admin dedi ki:

     Merhabalar Esma hanım sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 32. Berrak dedi ki:

  Merhaba hocam son adetim 10 mayis . 4_ 5 tane idrar testi yaptim pozitif cikti . 5 gun once kan tahlili yaptirdim 0.669 cikti 2 sonrasinda yani dun tekrar yaptirdim 62.3 cikti hamile olma ihtimalim varmi

  1. admin admin dedi ki:

   Kan da beta HCG değeriniz 62,3 çıktıysa hamilesiniz.

 33. doruktaaa dedi ki:

  slm merhaba enson 13 mayisda regli oldum 6 haziranda betahcg 31 cikti 7 haziranda 71 cikti sizce normal mi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.1 hafta sonra kadın doğum uzmanına başvurun.

 34. Neslihan dedi ki:

  Merhaba ben 11 mayista adet oldum 28 gunde bir oluyorum ve her ay iki uc gun geri geliyor ve hala adet olmadim hamile olabilirmiyim kasik agrilarida var

  1. admin admin dedi ki:

   Kanda beta HCG testi yaptırın.

 35. Betül dedi ki:

  Merhabalar hocam, mayisin 5 inde test yaptim pozitif cikti.Ayin 9 unda emin olmak icin doktora gittim.4 haftalik gebe oldugum soylendi.Gebeligimin saglikli olup olmadigini anlamak icin 2 gunde bir kan testi mi yaptirmam gerek acaba ?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Betül hanım sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Genel olarak gebeliğin 5. haftasında gebelik kesesi gebeliğin 6. haftasında kalp atımları izlenir.

 36. Cennet dedi ki:

  İyi günler sat 3mayis bugün kan tahlilinde beta HCG 277.89 çıktı hamile miyim normalmi bu değer eğer hamileysem kaç haftalıktir ne zaman doktora gitmeliyim teşekkürler şimdiden…

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Cennet hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Son adet tarihinize göre 5 hafta ve 1 günlük hamilesiniz.Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.1 hafta sonra kadın doğum uzmanına başvurun.

 37. Yagmur dedi ki:

  Hocam merhaba yine ben ayin 5 de kan sonucum 104 bugun yine yaptirdim 159 cikti ama farkli laboratuar da kanamadan sonra tekrar yukselir mi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Yağmur hanım sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Kanama varsa düşük olabilir.

 38. Yagmur dedi ki:

  Benim soruma cevap verebilir misiniz lutfen benim hafif kanamam oldu ayin 3 de 91 di degerim 104 oldu dusuyormu tekrar yukselme ihtimali varmi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Yağmur hanım sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Sağlıksız bir gebelik gibi görünüyor.Son testten iki gün sonra aynı merkezde testi tekrarlayın.

 39. Selam dedi ki:

  Merhaba hocam Ben son defa 4 maysda adet Oldum bu gune itibaren adet olmadim test yap dim positif cikdI kac haftalik hamilelikde Ola bilirim?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar son adet tarihinize göre 4 hafta ve 6 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 8 Şubat 2018 Perşembe
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.