reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebeliğin 4. haftası

Gebeliğin 4. haftası

GEBELİĞİN 4. HAFTASI

 Gebeliğin 4. haftasında bebeğiniz miniciktir.Büyüklüğü 1 mm den daha küçüktür. Gebeliğin 4. haftasında henüz hamile olduğunuz belli değildir.Bu haftanın sonunda normal şartlarda adet kanamanızı bekleyecektiniz.Fakat hamilelik planladığınıza göre adet gecikmesini beklemeden kanda beta HCG hormonu ölçümü ile gebelik tanısı henüz bu haftada konulabilir.Şunu da unutmamanız gerekir ki başlayan hamileliklerin % 60 ı henüz adet gecikmesi olmadan eksiklikler nedeniyle sonlandığını unutmayın.Bu olay tam anlamıyla bir düşük değildir.Hamilelikteki eksiklikler nedeniyle gebeliğin başlamadan kendiliğinden iptal edilmesidir. Bu nedenle gebelik tanısı için adet gecikmesini bekleyip idrarda gebelik testi yaptırmanız daha uygun olur.Eğer gebelik mevcut ise kadınların büyük bir kısmında aşağıdaki gebelik belirtileri ortaya çıkar.

Yorgunluk , halsizlik

Göğüslerde dolgunluk ( hassasiyet )

Uykuya eğilim

Bel ağrısı

Ruh hali değişiklikleri

Yukarıdaki gebelik belirtileri adet öncesi belirtiler ile hemen hemen aynıdır.Bu belirtilerin bir kaçının veya hepsinin sizde görülmesi kesin hamile olduğunuzu göstermez.Gebelik belirtileri konusunda ayrıntılı bilgi için tıklayın.

ANNEYE TAVSİYE

 Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren eğer sigarayı önceden bırakmadıysanız bir an önce bırakınız ve gebelik süresince sigara içen kişilerden uzak durunuz.Gebelikte sigara kullanımının zararları konusunda ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

.
BESLENME DÜZENİNİZ

Gebelik döneminde kilo almak için hazırlıklı olmalısınız bu sizin ve büyümekte olan bebeğiniz için gereklidir. Gebelik döneminde iki kişi için yemek yiyor olabilirsini ama iki katı kadar çok yemek zorunda değilsiniz.Yavaş yavaş kilo alın. Kilo sorunu olmayan bir kadın olsanız bile gebelik süresince her istediğinizi yemek yerine seçtiğiniz gıdalara çok dikkat etmelisiniz ve sağlıklı beslenmelisiniz.Boş kalorisiz gıdalar ( çok şekerli ve yağlı ) yerine taze meyve ve sebzeleri seçin mümkünse kafein içeren gıdalardan uzak durun.

GEBELİĞİN 4. HAFTASINDA ANNE VE BEBEKTE MEYDANA GELEN DEĞİŞİKLİKLER- VİDEO

Bu Haber 744.655 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 26.06.2012 Sal 08 : 26

YORUM YAZ
 1. Cansu dedi ki:

  Merhaba hocam son adet tarihim 25 ocak dün test yaptım (22.02.2018) pozitif cıktı iki ay önce bebeğimin kalp atışı durdugu için kürtaj olmak zorunda kaldım . hesaba göre suan 3+6 günlük azından 5 haftalık olunca kontrole gitmek istiyorum daha önceki gebeligimden evde folikasit var doktora danısmadan kullanabilir miyim ? Kullanabilirsem eger daha önce gün aşırı kullanıyordum şimdi nasıl kullanmalıyım?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Cansu hanım anne adaylarının hamile kalmadan 3 ay önce başlayıp, hamile kaldıktan sonra gebeliğin 12. haftasında kadar günlük 0,4 mg ( 400 mikrogram ) folik asit alması önerilir.Bir tablet 400 mikrogram ise günde bir tane almanız uygundur.

 2. Ceyda dedi ki:

  Merhaba hocam son adet tarihim 14 ocak 13 şubatta test yaptırdım beta hcg 453.33 çıktı üç haftalık hamilesin dediler bizde kan uyuşmazlığı var ilk çocuktan sonra ignede olmadım ne yapmalıyım

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ceyda hanım gebeliğin 20, haftasında indrekt Coombs testi yapılır. test negatif ise 28. gebelik haftasında Rheogam iğnesi yapılır. Doğumda bebeğin kan grubuna bakılarak eğer bebek Rh+ ise 72-120 saat (3-5 gün) içinde rheogam iğnesi tekrarlanır. Eğer bebek Rh- ise Rheo gam yapılmaz Sonraki gebelikler dede bu uygulama aynen devam ettirilir.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelikte-kan-uyusmazligi-ignesi-kacinci-haftada-yapilir.html

 3. Ayşegül dedi ki:

  Merhabalar ben Ocak ayında regil döneminden hemen sonra gebe kalmışım kan testi yaptırdım 4haftalik gebe olduğumu öğrendim kasıklarım ve belim çok ağırlıyor

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ayşegül hanım gebeliğin ilk haftalarında adet görecekmiş gibi kasık ağrıları görülebilir.Şikayetlerinizi doktorunuza bildirin.

 4. Sumeyra dedi ki:

  Hocam benim son adet tarihim 2 ocak adetim gectikten uc gun sonra idtar testi yaptim negetifti. Besinci ve altinci gun yaptim cok silik bir cizgi cikti adet gectikten sonraki 8. Gunde kanda beta hcg baktirdim 57.20 cikti normal mi ve ne kadarlik hamileyim birde kasik ve bel agrilarim var normal mi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sümeyra hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.İki gün arayla kanda beta HCG artışı takip edilmeli.

 5. Aylin dedi ki:

  2 gün önce test yaptırdım değerim 70 di bu sabah tekrar yaptırdım 77 çıktı hamilemiyim ?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Aylin hanım bahsettiğiniz değer kanda beta HCG değeri ise hamilelik var fakat kanda beta HCG artışı düşük olmuş.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 6. Zeynep dedi ki:

  250.8 beta hcg değerim en son adetim 11 ocak 2018 degerim normalmi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Zeynep hanım iki gün arayla beta HCG testi yaptırın artış takip edilmeli.

 7. özlem yavuztürk balcı dedi ki:

  merhaba hocam ben 04.02.2018 de tahlil yaptırdım adetim 3 gün geciktiği için beta hcg 287 çıktı. en son adet tarihim 6 ocak hesaplarıma göre 4. hafta 3 günlük hamileyim değerlerim normal mi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Özlem hanım tek bir değere göre değerlendirme yapamayız.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir ve genel olarak gebeliğin 5. haftasında kese 6. haftasında kalp atımı izlenir.

 8. silali dedi ki:

  merhabalar hocam
  benim sorumda 15 aralıkta hamile kaldım ve hcg testi yaptırdığımda 38.20 çıktı hamilelik sürecimi bilgi verebilirmisiniz
  teşekkürler

 9. Serap Sabri dedi ki:

  Merhaba, ben 5 haftalık hamileyim, ama doktora gitmek için 7 haftayı beklemek istiyorum. Siz ne dersiniz? Teşekkür ederim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Serap hanım gebeliğin teyidi ve sağlıklı gelişiminin takibi için 1 hafta içinde başvurun.

 10. Ebru dedi ki:

  Hocam 4hafta 2 günlük gebeyım aşırı derecede karın kasık ve bel agrım var normalmi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ebru hanım gebeliğin ilk haftalarında adet görecekmiş gibi kasık ağrıları görülebilir.

 11. Büşra dedi ki:

  Merhaba bete hcg değerim 38.20 cıktı henüz adeti.e 5 günüm var sizce gebelik varmı? 2 ay öncede düşük yaptim…

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Büşra hanım kan değerinize göre hamilesiniz. Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlayın.

 12. Serap dedi ki:

  Merhabalar adet döngüm 28 gün ve dün adet aldım ama böyle kahverengi olarak geldi lekelenme olarak değil de az az geliyo idrar testi yaptigimda bir dilinin çizgi çıkmıştı ben hiç bisey anlamadım lütfen bi akıl verin

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Serap hanım 2-3 gün daha bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.

 13. selma dedi ki:

  Slm ben Selma4.5 hhaftadır adet görmüyorum test yaptım negatif çıkıyor

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Selma hanım adet düzensizliğiniz hormon tahlilleri ve ultrason muayenesi ile araştırılmalı.

 14. Zeynep dedi ki:

  Merhaba benimde som adet tarihim 12 aralık ama korunmayı 26 aralikta bıraktm 12 ocak tarihinde beta hcg değerim 225 çıktı 16 ocak tarihinde de 1025 çikti değerlerim neye göre hesaplayacağim hamilelik sürecemi bilgi verebilirmisiniz..

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Zeynep hanım gebelik haftası gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.son adet tarihiniz 12 Aralık’a göre 5 hafta ve 3 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 18 Eylül 2018 Salı
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 15. Ezgi dedi ki:

  Merhaba son adet tarihim 15 Aralık 15 Ocak ta idrar testi yaptım pozitif çıktı sonrasında beta hcg verdim 234 geldi aradan yaklaşık 50 saat kadar sonra tekrarladım 454 geldi herşey yolunda mı acaba birde ciddi kabızlık problemim var ıkınmak bebeğe zarar verir mi teşekkürler

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ezgi hanım hcg titrasyonu artışı normal yani intra uterin tek gebeliğini gösteriyor. kesenin görülebilmesi için hcg değerinin 1200 ve üzerinde olması gerekiyor. buda 6 gün sonra gerçekleşecek. kabızlıktan dolayı ıkınmanın gebelik üzerinde olumsuz etkisi yok ancak hemoroid oluşumunu tetikleyebilir. kabızlık için mücadele edin. bunun için bol su tüketin. posalı gıdalara geçin. (Sebze tüketin) egzersiz yapın. düzelmezse doktordan ilaç tavsiyesi alın.
   Op.Dr.Kemal HÜKMEN – Muayene = 0222 231 08 25

 16. Zübeyde dedi ki:

  Bthcg degerim 5055 çıktı kaç haftalık hamileyim acaba ve değerim nasıl sizce

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Zübeyde hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Son adet tarihinizin ilk gününü biliyorsanız aşağıdaki linkteki hesaplayıcıya girerek gebelik haftanızı hesaplayabilirsiniz.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html
   Tahmini Gebelik Haftası denk gelen Beta HCG Değer aralıkları
   3 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 10 – 50
   4 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 5 – 425
   5 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 20-7300
   6 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 1080- 56000

 17. Esen dedi ki:

  Merhaba bende idrar testi yaptim çift çizgi çıktı aynı gün doktora gittim bebek kese görünmedi kan testi yaptırdım 598.64 cıktı ne kadarlık hamileyim öğrenebilir miyim…

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Esen hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Son adet tarihinizin ilk gününü biliyorsanız aşağıdaki linkteki hesaplayıcıya girerek gebelik haftanızı hesaplayabilirsiniz.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html
   Tahmini Gebelik Haftası denk gelen Beta HCG Değer aralıkları
   3 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 10 – 50
   4 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 5 – 425
   5 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 20-7300
   6 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 1080- 56000

   1. Esen dedi ki:

    Teşekkür ederim

 18. Derya memiş aydın dedi ki:

  28 kasım 2017 son adet tarihim adetimde gecikme var test yapmadım acaba hamilemiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Derya hanım kanda beta HCG testi yaptırmanız uygun olur.

 19. Tuba dedi ki:

  Merhaba son adet tarihim 27kasim 2017, 27 aralik ayni gün hemen gebelik testi yaptrdm bhcg oranım 104 cıktı 29unda tekrar yaptrdm 185 cıktı sizce bu artış normalmi tam.48 saati doldurmadan yaptrdm cvp verirseniz sevinirm

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Tuba hanım 2 gün arayla kanda beta HCG artışına bakılmalı.

 20. Zinnur dedi ki:

  Doktora gıttım dakat gorusemedım degerım dusmus test yaptrdım 1249 olmus ultrasndada gorunmuyodu

  1. admin admin dedi ki:

   Zinnur hanım kan değerindeki düşüş düşüğün göstergesidir.

 21. Zinnur dedi ki:

  Merhabaha beta hcg degerim 2136,6 son adetım 13 kasımmm bu degerı ogrendıkten snra az kanama lekelenmem oldu suan yokkk

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Zinnur hanım kırmızı açık renkli kanama ise değerlendirme gerekir.Gebeliğin sağlıklı gelişiminin ve kese gelişiminin izlenmesi için kadın doğum uzmanına başvurun.

 22. Sinem dedi ki:

  Mrb ben test yaptırdım 129.42 çıktı ama tekrar kan testi istediler bu sonuca göre hamilelik var mı acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sinem hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir ve genel olarak 5. haftada kese 6. haftada kalp atışları izlenir.

 23. Makbule dedi ki:

  İyi geceler hocam ben 4 hafta 6 günlük hamileyim dün sabah beta hcg yaptırdım 173.07 cıktı hocam 4 hafta 6 günlüğe göre betam yüksek mi düşük mü hocam

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Makbule hanım iki gün arayla beta HCG artışına bakılmalı.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 24. Meltem dedi ki:

  Mrblar dün beta hcg testim. 521.79 cıktı son adetim 17 kasım bitişi ise 23 kasım.

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Meltem hanım son adet tarihinize göre 5 hafta ve 3 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 24 Ağustos 2018 Cuma
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 25. Serap dedi ki:

  Mrh hocam suan 4w3d beta hcg pozitif 1400 lerde cikti burda 6 haftaluga denkmis ikiz olasigi yuksekmi?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Serap hanım sadece kan değerine göre ikiz gebelikten söz edemeyiz, çoğul gebelik gebeliğin 6-7. haftasında ultrason muayenesinde belli olur.

 26. Naşide dedi ki:

  Merhaba hocam adetim 9 gün gecikti kendim test yaptım çift çizgi cıktı doktora gttim ultrasonda kese görünmedi doktor beta hcg istedi oda 678.8 cıktı doktor ultrasonda görünmeyince 1000 ı geçerse değer dış gebelik var dedi ultrasondada görünmemesi normal mi bu değere göre hamilemiyim ? Son adet tarihim 8 kasımda.

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Neşide hanım Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.
   *4 gün sonra doktora yeniden başvurun.

 27. saadet dedi ki:

  iyi günler kan testine göre 5 haftalık gebeyim akıntım bazen sarıya yakındı ama dün ilk defa açık kahveye yakın gibi geldi ve kokulu diş gebelikten çok korkuyorum ilk defada yatarken omzum ignelenir gibi oldu psikolojik belkide diyorum ama bi sorun olabilir mı

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Saadet hanım genel olarak gebelik kesesi gebeliğin 5. haftasında rahim içinde izlenir.Kadın doğum uzmanına başvurup ultrason muayenesi olun.

 28. Serap dedi ki:

  Merhaba. Hocam bir sorum olacakti adetim 1-2 günluk gecikme oldu bende idrarda baktim politif cikti evde bakilan testte yanilma olabilirmi? Ve ara kasikta agri oluyor AMA mens olmadim normal mi gebe İsem

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Serap hanım gebeliğin teyidi ve sağlıklı ilerleyip ilerlemediğinin takibi için kanda beta HCG testi yaptırın.
   *Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir ve genel olarak 5. haftada kese 6. haftada kalp atımı izlenir.

 29. ebru dedi ki:

  Mrb ben 14 kasimda adet oldum 5_6 aralıkta 3_4 damla pembe kanamam geldi hamile olma ihtimali varmidir bi chp nolur

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ebru hanım adet gecikmesi yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

   1. ebru dedi ki:

    Bugün hcg testibyaptirdim 1.40 çıktı ama adetime 2 gun var ama o kanamadan sonra çok kaşık ağrılarım var hala daha devam ediyo bu değerin yükselme gibi bi ihtimali var mi veya sebep ne olabilir cvbiniz içinde Tskr ederim

    1. admin admin dedi ki:

     Merhabalar Ebru hanım kanda beta HCG testlerinin doğruluğu idrarda gebelik testlerinden daha yüksektir.Adet görmezseniz 1 hafta sonra kanda beta HCG testini tekrarlayın.

 30. Yelda dedi ki:

  Merhaba hocam iyi günler. Size bir sorum olacaktı. En son adet tarihim 10 kasim idi. Duzenli bır sekilde adet goren birisiyim. Adetime 3 gun varken 25.gununde kahverengi akıntı geldi. Ama şöyle ki ağır kaldırırsam yada ayakta uzun süre durursam uzandığımda yada uyudugumda herhangi bir sorun yok. Hersey ayaga kalkmamla is yapmamla başlıyor. Gobegimin altı ağrıyor sanki birisi cimcikliyor cekistiriyor adetim 5 gun gecti hamile olabilir miyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Yelda hanım kanda beta HCG testi yaptırmanız uygun olur.

 31. Yelda dedi ki:

  Merhaba hocam iyi günler. Size bir sorum olacaktı. En son adet tarihim 10 kasim idi. Duzenli bır sekilde adet goren birisiyim. Adetime 3 gun varken 25.gununde kahverengi akıntı geldi. Ama şöyle ki ağır kaldırırsam yada ayakta uzun süre durursam uzandığımda yada uyudugumda herhangi bir sorun yok. Hersey ayaga kalkmamla is yapmamla başlıyor. Gobegimin altı ağrıyor sanki birisi cimcikliyor cekistiriyor adetim 5 gun gecikti. Hamile olabilir miyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Yelda hanım kanda beta HCG testi yaptırmanız uygun olur.

 32. Sude dedi ki:

  Hocam adetime 4 gün kala evde gebelik testi yaptım 2.çizgi silik çıktı aynı gün beta HCG testi yaptırdım değerim 21.69 çıktı sizce hamilemiyim? Birde duyumlarıma göre adete yakın sürede gebelik olmasa bile HCG yükseliyormuş böyle birşey varmı? Hamilelik durumu ise yaklaşık ne kadarlık hamileyim son adet tarihim 13 kasım

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sude hanım kan değerinize göre hamilelik var.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.İki gün arayla beta HCG artışına bakılmalı.

   1. Sude dedi ki:

    Dr. bey 2 gün sonraki sonucum bugünkü 71.30 değerlendirmeniz nasıl ?

    1. admin admin dedi ki:

     Merhabalar Sude hanım kanda beta HCG artışı olumlu.

 33. admin admin dedi ki:

  Merhabalar Hafize hanım kanda beta HCG değeriniz 20 ve üzeri ise hamilelik vardır.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir. ve genel olarak gebeliğin 5. haftasında kese 6. haftasında kalp atımı izlenir.

 34. Kübra dedi ki:

  Mrb benim son adet tarihim ekimin 30u test sonucum 4, 45cıktı idrar testıde yaptım çift çizgi hamileyim dimi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Kübra hanım hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.İki gün sonra kanda beta HCG testini tekrarlayın.

 35. Nilüfer dedi ki:

  Merhaba hocam en son 5 kasımda adet gördüm 5_6 aralıkta sadece pembesi bir akıntı geldi tam anlamıyla adet görmedim hamile olabilirmiyim yoksa bi kaçgün beklemelimiyim test için

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Nilüfer hanım lekelenme şeklinde akıntı geldiyse kanda beta HCG testi yaptırmanız uygun olur.

 36. Ebru dedi ki:

  Merhabalar ben 04.112017 adet gördüm.test yaptim pozitif cıktı merak ediyorum kaç haftalık hamileyim ve doğum ne zaman gerçekleşir merci.

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ebru hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile düzeltilen son adet tarihi baz alınır.
   *Son adet tarihinize göre 4 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 11 Ağustos 2018 Cumartesi
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

  2. Ebru dedi ki:

   Cvb icin çok teşekkür ederim.

 37. Ecrin dedi ki:

  Meraba hocam 30 kasimda gebelik testi yaptim pozitif cikti kan tahlilinde beta hcg degerim 48 bugun 6 aralik beta hcg degeri 735 ikiz gebelik olabilirmi?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar ECrin hanım Çoğul gebelik gebeliğin 6-7. haftasında ultrason muayenesinde belli olur.

 38. Sema dedi ki:

  En aon 5 Kasım’da adet oldum sonrasinda yumurtlama doneminde iki kere iliski yasadim. 3 aralikta adet oldum iki gun surdu 2 aralikta evde yaptığım testte negatif cikti . Kasilarimda ağrı, asiri derecedd uyuma istegi, ve belimde agri yasiyorum bu kanama nedendir ne yapmam gerekir

  1. admin admin dedi ki:

   Sema hanım normal olmanız gereken zamanda normal yoğunlukta adet gördüyseniz hamilelik yoktur.

 39. Büşra dedi ki:

  Merhabalar benim cuma günü beta hcg 944.1 çıktı sizce kaç haftaalık hamileyim doktorum salı günü için birdaha çağırdı

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Büşra hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Son adet tarihinizin ilk gününü biliyorsanız aşağıdaki linkteki hesaplayıcıya girerek gebelik haftanızı hesaplayabilirsiniz.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html
   Tahmini Gebelik Haftası denk gelen Beta HCG Değer aralıkları
   3 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 10 – 50
   4 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 5 – 425
   5 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 20-7300
   6 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 1080- 56000

 40. Duygu dedi ki:

  Hocam iyi akşamlar Size sorum olacaktı aşılama yaptırdım betahcg sonucunda 351.2 olarak çıktı kaç günlük hamileyımdır sizce şimdiden teşekkür ederim cvbiniz icin

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Duygu hanım hayırlı olsun. Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Son adet tarihinizin ilk gününü biliyorsanız aşağıdaki linkteki hesaplayıcıya girerek gebelik haftanızı hesaplayabilirsiniz.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html
   Tahmini Gebelik Haftası denk gelen Beta HCG Değer aralıkları
   3 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 10 – 50
   4 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 5 – 425
   5 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 20-7300
   6 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 1080- 56000

 41. Büşra dedi ki:

  Hocam ben 29 ekimde adet oldum 4 gün önce beta hcg 25.6 çıktı dün akşam tekrar ölçtürdüm 237 çıktı kaç haftalok hamileyim acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Büşra hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihidir.Son adet tarihiniz 29 Ekim’e göre 4 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.

 42. tuğba dedi ki:

  Merhaba en son 24 ekimde regl oldum.bu ay gecikince idrar testi yaptım çift çizgi çıktı.bugün doktora gittiğimde kese gözükmüyor dedi.ya çok küçük olduğundan ya da gebelik olmayabilir dedi.ve kan testi istedi ama doktorun çıkış satine kadar sonucu alamadık.sonuç 648,84 çıkmış.gebelik varmı ve gözükmemesi normalmi.

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Tuğba hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.

 43. Esra dedi ki:

  Hocam ben en son 29 ekimde regli oldum ve iki gun arayla kan testi yaptim ilk testte 21 cikti en son kan testinde 100 cikti ama daha kucuk oldugu icin kese gozukmedi bu hafta 4 haftam kasik agrilarimin sebebi dusuk ihtimalimi yoksa dis gebelik falanmidir cok korkuyorum cvp veririmisin

  1. admin admin dedi ki:

   Esra hanım gebelik kesesinin ultrasonda izlenebilmesi için gebeliğin belirli bir büyüklüğe erişmesi gerekir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.

 44. Zeynep dedi ki:

  Merhaba 28 ekimde regl oldum sabah idrar testi yaptım çift çizgi çıktı hemen kan verdim 379.50 çıktı kaç haftalık hamile oluyorum

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Zeynep hanım son adet tarihiniz 28 Ekim’e göre 4 haftalık hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 4 Ağustos 2018 Cumartesi
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 45. Mihriban dedi ki:

  Btahcg 3274 kese gözükmüyor hamilemiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar kan değerinize göre hamilesiniz.İki gün sonra alttan ultrasonda kese takip edilmeli

 46. Zuleyha dedi ki:

  Merhaba ,

  En son 19 ekimde regl oldum. Ve 3 gun once hastaneye giderek kan testi yaptirdim beta hgc degeri 1763 cikti. Sizce hamilemiyim?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Züleyha hanım kanda beta HCG değerinize göre hamilesiniz.

 47. Merve dedi ki:

  Merhabalar ben en son ekin 21 de regl oldum suan itibari ile 5 gün gecti regl günüm son 3 gündür karnimda ara ara da sol kasigimda ağrı oluyor hamile olma ihtimalim varmıdır acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Merve hanım 5 günlük adet gecikmeniz varsa kanda beta HCG testi yaptırın.doğru sonuç verir.

 48. Yağmur dedi ki:

  Merhabalar hocam ben 18kasımda kan testim 219.4cıktı.22 kasımda ise 1207 çıktı.ama ben şikayetim kahverengi lekelenme oluyor bu durum beni korkutuyor.acıl doktora gıttım alttan muayene dedi.ben istemedim.ama kan degerlerın ıyı yukselmiş dedi.sızce korkulacak birşey var mı?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Yağmur hanım kahverengi akıntılar genellikle sorun yaratmaz.Kırmızı kanama olduğu zaman doktora başvurun.

 49. Cigdem dedi ki:

  Merhaba adetim 2 gun gecikti ancak gebelik (idrar) testinde negatif cikti.kan tahlili yaptirsam ortaya çıkar mı ? Tesekkurlet

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Çiğdem hanım 2-3 gün daha bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.

 50. Misafir dedi ki:

  Merhabalar son regl tarihim 4 eylül ama doktora gittim 2-3 haftalık hamile olduğumu söledi tam kese henüz gözükmüyo. 4 gün sonra gel keseyi görelim dedi. Kan değerlerimde 549 çıkmıştı. 4 gün sonra başka doktora gittim oda 2 -3 haftalıkhamile olduğumu söledi. 3 hafta sonra tekrar gel dedi. Ultrasonda minik bir kese gördü. 2 hafta geçti çok endişeliyim doktora sormustum içe kanamışsındır ekim ayında regl olmuşsundur farketmemişsindir dedi. Hiç böle bişey duymamıştım daha önce. Olabilir mi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar sağlıklı bir gebelikte sırasıyla kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Genel olarak gebeliğin 5. haftasında kese 6. haftasında kalp atımı izlenir.Gebelik haftası son adet tarihinin ilk günü baz alınarak hesaplanır. 2 haftalık hamilelik olmaz.İki gün arayla kanda beta HCG artışı takip edilmeli.

   1. Ergül dedi ki:

    Mrhba hocam 10 mart acilde kan aldilr beta 1390.00 cıkti doktr hamilesiniz dedi sizce hamilrmiyim

    1. admin admin dedi ki:

     Merhabalar kan değerinize göre hamilesiniz 2 gün sonra gebelik kesesinin takibi için kadın doğum uzmanına başvurun.

 51. alwin dedi ki:

  merhaba ,
  gecen ay polikistik over teşhisi konuldu ,23 eylülde son regl olmuştum ancak bu ay olmayınca evde test yaptım ve pozitif cıktı. dun doktora gittim henüz 4 haftalık olduğunu söyledi ,kese gözüküyor ,kalp atışları için 10 gun sonra yeniden bakalım dedi.kotu bir durum olma ihtimali varmıdır? hamilelik kesin olarak olusmus demek mi su anda?

 52. Ebru dedi ki:

  Hocam benim adet günüm geciyo üç gündür hamilelik testi yaptım bi sonuç çıkmadı ne yapa bilirim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ebru hanım Adet gecikmeleri gebelik dışında stres, hızlı kilo verme, aşırı egzersiz, hormonel değisiklikler gibi bir çok geçici durum sebebiyle oluşabilir. Gebelik testi negatif geldiyse beklemek dışında yapmanız gereken bir şey yok. Bu durum bir kaç tekrarlarsa bir kadın doğum uzmanına muayene olmanız da fayda var.

 53. Meryem dedi ki:

  Merhaba son adet tarihim 25 Eylül ama ultrasonda henüz dört haftalık gözüküyor testin ensun çarşamba günü yaptirdigimda 2200 çıktı doktor um geç yumurtladigimi söylüyor çok küçükte olsa keseyi görüyoruz sizce sağlıklı bir gebelikmi?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Meryem hanım sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Genel olarak 5. haftada kese izlenir.İki gün sonra alttan ultrason ile kese takip edilmeli.

 54. Nur dedi ki:

  Hocam merhaba son adet günüme göre 6 haftalık gebeyim. 37. Günde kan sonucumda beta 2197 çıktı doktorum 6 haftaya göre çok düşük olduğunu söyledi kese göründü. Bu durum bi sorun mudur içim hiç rahat değil bilgi verebilir misiniz?

  1. admin admin dedi ki:

   Nur hanım tek bir kan değerine göre değerlendirme yapılamaz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Genel olarak gebeliğin 5. haftasında rahim içinde kese 6. haftasında kalp atımları izlenir.Kanda beta HCG artışı ve kese ve kalp atımları takip edilmeli.

 55. beyza dedi ki:

  merhaba son adet tarihim 20 eylül adetim gecikince beta hcg testi yaptırdım ilki 80 cıktı iki gun arayla test yaptırmaya devam ettim ikincisi 341 ücüncüsüde 778 cıktı ama ultrasonda kese gözükmüyor dış gebelik falan olabilir mi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Beyza hanım kanda beta HCG değerinizdeki artış olumlu.Gebelik kesesinin rahim içinde izlenmesi için gebeliğin belirli bir büyüklüğe erişmesi gerekir.Genel olarak gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.
   *Son testten 4 gün sonra gebelik kesesinin takibi için tekrar kadın doğum uzmanına başvurun.

 56. Özlem dedi ki:

  Merhaba son adet tarihim 27 eylül adetim 4 gün gecikti pazartesi test yaptırdım thCG değeri 133.5 çıktı kafam çok karışık doktor değer düşük dedi haftaya tekrar kan tahlili istedi sizce hamilelik var mı

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Özlem hanım sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Genel olarak gebeliğin 5. haftasında rahim içinde kese 6. haftasında kalp atımları izlenir.İki gün arayla kanda beta HCG takibi yapılmalı.

 57. Mervee dedi ki:

  Hocam merhaba,
  26 eylül 2017 adet başlangıç tarihim
  3 ekim 2017 bitiş tarihidir. Bu ay lekelenme ile başladığı için kan testi yaptırdım 26 ekimde beta hcg değerim 179,61 di
  Bugün yani 30 ekim beta hcg sonucum 2357
  Sizce kaç haftalığım ve ikiz gebelik olma ihtimali nedir?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Merve hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Son adet tarihiniz 26 Eylül’e göre 5 hafta ve 1 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 3 Temmuz 2018 Salı
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 58. Gul dedi ki:

  Mrhb hocam benim son adet tarihim 02.10.2017 hamilelik belirtilerim var 1 hafta once kahverengi seklinde bir lekelenmem oldu adet gecikmesi daha olmadi kac haftalik gebe olabilirim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Gül hanım öncelikle adet tarihinizi bekleyin gecikme yaşarsanız gecikmeden 3-4 gün sonra kanda beta HCG testi yaptırın.Hamile olduğunuz çıkarsa ondan sonra gebelik haftanıza bakılabilir.

 59. Filiz dedi ki:

  Son adetimin baslangıç tarihi 25 eylül bitis tarihi 5 ekim 18 ekimde beta 3.9 çıktı 23 ekimde 206 çıktı 27 ekim dede 1574 çıktı bu değerler normalmi tarihlere göre 4 haftalik olmaşı gerekirken değerlere göre 6 hafta diyolar yada ikiz olma ihtimali

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Filiz hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Sadece kan değerine istinaden ikiz gebelikten bahsedemeyiz.Çoğul gebelik gebeliğin 6-7. haftasında ultrason muayenesinde belli olur.

 60. Gamze Gündüz dedi ki:

  Merhaba bugün kan testi yaptırdım sonucum 78 çıktı son adet tarihim 25 eylül 2017 kaç haftalık hamileyim ultrason da görülebilir mı

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Gamze hanım sağlıklı bir gebelikte genel olarak gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.Genel olarak kalp atımları 6. haftada izlenir.
   *Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihine göre hesaplanır.Son adet tarihinize göre 4 hafta ve 6 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 2 Temmuz 2018 Pazartesi
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/wp-admin/edit-comments.php#comments-form

 61. Buket dedi ki:

  Tahlil sonucum 13640.5 çıktı hamilesin dedi aile hekimim sizce ne kadar lık olabilir 18 Ağustos da adet oldum 23 gün önce kan tahlil de birşey çıkmamış tı

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Buket hanım gebelik haftası hesaplamasında son adet tarihi ile beraber gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.İlk fırsatta kadın doğum uzmanına başvurun.

 62. özlem dedi ki:

  slm hocam ekimin 9 da adet oldum 6 sında gebelik testi yokdu 13 gibi yıkandım ama ertesi gün yine kanamam oldu çok az damla damla kan geliyo hala ayın 20de test yaptım gebelik silik bi şekilde görüldü ..23de kan testınde 67 oran çıkdı doktor düşük yaptıgımı söyledi sizce düşükmü yapıyorum

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Özlem hanım sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Kan testini tekrarlayın.

 63. Aycan ünlü dedi ki:

  BE ş haftalık hamıleyım agrılarım cok var ne yapmalıyım

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Aycan hanım gebeliğin ilk haftalarında adet görecekmiş gibi ağrılar olabilir.Doktor kontrolünüzde doktorunuza bildirin.

 64. Aycan ünlü dedi ki:

  Beta hcg bende 462.63 hastane gebesın dedı ama karnım cok agrıyo ne yapmalıyım kadın doguma gıdınce tekrar tahlıl ıstedı sızce hamılemıyım adetım bes gun ğecıktı

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Aycan hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Genel olarak gebeliğin 5. haftasında rahim içinde kese 6. haftada kalp atımları izlenir.

 65. Bilge dedi ki:

  En son adet bitim tarihim 18 eylül kaç haftalık hamile olabilirim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Bilge hanım son adet tarihinize göre 4 hafta ve 3 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 25 Haziran 2018 Pazartesi
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 66. Ayşe dedi ki:

  Mrb son adet tarihim 8 eylüldü kan testi pozitif çıktı ama ben iki defa kimyasal gebelik geçirdim ve hala endişeliyim aynı şeyi yaşayacakmıyım diye.yurtdışında yaşıyorum kan testinde düşük pozitif yazıyo bu nedemek oluyo anlamadım aydınlatırsanız sevinirim.değer 3.796

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ayşe hanım sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.İki gün arayla kanda beta HCG testi yaptırın.Takip edilmesi gerekir.

 67. Ebru dedi ki:

  Bugün benim adet günüm ama olmadım hamile ola bilirmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ebru hanım 2-3 gün daha bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.

 68. Feride dedi ki:

  Merhaba hocam 21.09.2017 de 319, 25.09.2027 de 580 ve 29.09.2017 de 827 çıktı sizce sonuçlar nasıl ?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Feride hanım sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Hafif artış–> Sağlıklı olmayan gebeliğin ( boş gebelik dış gebelik üzüm gebeliği ) işareti olabilir.

 69. Perihan dedi ki:

  Merhaba hocam düzensiz adet görüyrdum her ay geçen ayın 25.de adet oldm uç gün sürdü bu ayda miğdem bulanıyrdu kan testi yaptrdm adetim geçmemşti bile dün hamile oldğmu öğrendm uç haftalık şmdi ultrasona gtsem görünürmü

  1. admin admin dedi ki:

   Hayırlı olsun Perihan hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Genel olarak gebelik kesesi 5. haftada kalp atımları 6. haftada izlenir.

 70. Sibel dedi ki:

  Teşekürler hocam

 71. Sibel dedi ki:

  Bide hocam salikıi gebelik belirtisi nelerdi teşekurler

  1. admin admin dedi ki:

   Sibel hanım sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Genel olarak gebeliğin 5. haftasında rahim içinde kese 6. haftasında kalp atımları izlenir.

 72. Sibel dedi ki:

  Merhaba hocam son adet tarihim 25 agustos gebelik testi yaptım 2 haftalik hamileymişim zice kac haftalik hamileyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sibel hanım gebelik haftası son adet tarihinin ilk günü baz alınarak yapılır.2 haftalık hamilelik tespit edilemez.Son adet tarihiniz 25 Ağustos’a göre 3 hafta ve 6 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 1 Haziran 2018 Cuma
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 73. Fitnat dedi ki:

  Merhaba salı günü hcg degerlerim 581 çıktı buna göre kaç haftalık hamile olabilirim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Fitnat hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Son adet tarihinizin ilk gününü biliyorsanız aşağıdaki linkteki hesaplayıcıya girerek gebelik haftanızı hesaplayabilirsiniz.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html
   Tahmini Gebelik Haftası denk gelen Beta HCG Değer aralıkları
   3 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 10 – 50
   4 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 5 – 425
   5 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 20-7300
   6 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 1080- 56000
   7-12 hf gebelikte Beta HCG Değeri : 7,650 – 290,000

   1. Sena dedi ki:

    Merhabalar bugun regl olmam gerekiyordu olmadigim icin kan testi yaptirdim deger 5.0 cikti sizce hamilemiyim en son 26 agustosta regl oldum simdiden tesekkurler iyi calismalar

    1. admin admin dedi ki:

     Merhabalar Sena hanım hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Adet görmezseniz 4 gün sonra kan testini tekrarlayın.

 74. muruvet dedi ki:

  Merhabalr hocam sat 12 agustos.ve ben 7eylulde adet olucaktim normalde olmadim hcg ogun icin 809 kac haftalik gebe oluyorum tesekkurler

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Mürüvvet hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Son adet tarihinize göre 4 hafta ve 3 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 19 Mayıs 2018 Cumartesi
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.
   Aşağıdaki linkteki cep telefonları için ücretsiz hamilelik uygulamasını indirerek hafta hafta bebeğin gelişimini takip edebilirsiniz.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilelik-takibi-uygulamasi.html

 75. burcu dedi ki:

  Merhaba,
  adetim geçeli 4 gün oldu yumurta çatlamış rahim duvarı kalınlaşmış dedi dr. keseye rastlamadı beta hcg değerim 1805 çıktı değer normalmi acaba.

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Burcu hanım gebelik kesesinin ultrasonda izlenmesi için vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.
   *Perşembe günü veya bayram sonrası alttan ultrason ile kese takip edilmeli.

 76. gülçin dedi ki:

  hocam merhaba en son adetim 25 temmuz 18 ağustos da adet olmam gerekiyordu olmadım 3 gün sonra kan tahlili yaptım 0.100 cıktı ama hala adet olmadım bugün adetim geçeli 11 gün olacak sizce geç döllenme olup kanda çıkmamış olabilir mi testi tekrar etmelimiyim?

  1. admin admin dedi ki:

   Gülçin hanım kan testini tekrarlayın hamilelik yoksa adet gecikmesinin araştırılması için hormon tahlilleri ve ultrason muayenesi yapılması gerekir.Kadın doğum uzmanına başvurun.

 77. Ayfer dedi ki:

  Ve hocam bir sorum daha olacak doktora gittim de 3000 çıktı 48 saat sonra gittim de 6000 olmuş acaba bebek sağlıklı mi değilmi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ayfer hanım sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir ve genel olarak gebeliğin 5. haftasında kese, 6. haftasında kalp atımları ultrasonda izlenir.Kan değeri artışı normal.

   1. Ayfer dedi ki:

    Merhaba hocam sizi rahatsız ediyorum kusura bakma ben 5 haftalık hamileyim HCG degerim 6000 olmuş şuan ama anlayamadım şey bu herkesin HCG değeri 876 yada az yada çok ama benimki nie 6000 ve öyle şeyler de ikiz bebek oluyor mu sizin tahminize göre siz daha iyi bilirsiniz

    1. admin admin dedi ki:

     Merhabalar Ayfer hanım tek bir kan değerine göre ikiz gebelikten bahsedemeyiz.Kesin bilgi için gebeliğin 6-7 haftasında ultrason muayenesinde belli olur.

 78. Canan dedi ki:

  Merhabalar.en son adet tarihim temmuz 18. Bu ayki adetim 10 gün gecikti. Kan tahlilimde hcg hormonum 825.78 çıktı. Kaç haftalik hamileyim. Bu sayı normalmi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Canan hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Son adet tarihiniz 18 Temmuz’a göre 5 hafta ve 6 günlük hamilesiniz..Tahmini doğum tarihiniz: 24 Nisan 2018 Salı.
   *Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 79. Şeniz dedi ki:

  Merhaba son adet tarihim 25 Temmuz adetim 6 gün gecikti. Evde test yaptım pozitif çıktı. 2 gün önce hastanede beta hcg testi yaptırdım 249.89 çıktı. Bugun yogun ağridan gittim ultrasonda baktı duvarı oluşmuş sağlıklı gebelik görünüyor dedi. Hcg 52.36 ya düşmüş. Kan tahlilinde sorun olmuş olabilir mi? Yoksa düşük mü yapacağım:(

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Şeniz hanım Kan değerinde düşüş olması –> Düşüğü gösterir.

 80. Meltem dedi ki:

  Merhaba iki gün once beta hcg 222 cıktı bugun de test yaptirdim 493 cıktı normal mi acaba ?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Meltem hanım sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Kanda beta HCG artışı olumlu. Bayram sonrası gebelik kesesi ve kalp atımlarının takibi için kadın doğum uzmanına başvurun.

 81. Senaa dedi ki:

  Merhaba benim kan testim 257.7 doktor pazartesi tekrar kn vermemi soledi dis gebeliktee olabilir demis sizce ole bir olasik varmi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Gebelik kesesi genel olarak gebeliğin 5. haftasında izlenir.Gebelik haftası , kan değerindeki artış ve ultrason ile takip edilmeli.

 82. Gülşah dedi ki:

  Hamile olduğumu dün öğrendim. Son adet tarihime göre şuan 5 haftalık (21 temmuz)
  Saçımı boyatmak istiyorum boyatabilir miyim bir zararı olur mu

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Gülşah hanım gebelikte bebeğin organ gelişiminin devam ettiği ilk üç ayda saç boyatılması tavsiye edilmez. Gebeliğin 13. haftasından sonra doğal kimyasal madde içermeyen bitkisel boyaları tercih edin.

 83. Sinem dedi ki:

  Merhaba hocam ben 30 gun once kurtaj oldum ve suan gebelik testi pozitif cikti bn hamile olablirmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sinem hanım kanda beta HCG testi yaptırın.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 84. Serpil dedi ki:

  Merhaba benim son adet tarihim:10 TEMMUZ 2017 ADETIME 2 YADA 4GÜN VAR ERKEN KANDA GEBELIK TESTI YAPTIRDIM BTHCG DEGERIM9.87 ÇIKTI BUNU YORUMLAYABILIRMISINIZ

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Serpil hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.2 gün sonra kan testini tekrarlayın.

 85. Nur dedi ki:

  Merhaba lar adetim 5 gün gecikti ve bugün kan testi yaptırdım hamile olduğumu öğrendim betahcg 66.55 çıktı sizce bu normal bi değer mi. Doktorum yarin Bidaha kan verip değerlerinin yükselmesine bakalım dedi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Nur hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG testi yaptırın.

 86. Yasemin dedi ki:

  Slm bn aadetimi haziranin 13 oldum birdâha olazim buayin 13 gelirse iki ay olacak idrar test yaptim negatif cikiyor kan tstiyaptirmadim acaba hamilemiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Yasemin hanım hamilelik belirtileri varsa kanda beta HCG testi yaptırın.Hamilelik yoksa hormon testleri ve ultrason muayenesi ile adet gecikmesi araştırılmalı.

 87. Dilek dedi ki:

  Merhaba sn adet tarihim 30 haziran tahlil yaptrdm geçen hafta perşembe 38.4 çıktı o zmn adetim gecikmemjsti snra dün yaptidim sağlık ocagindà 600 snra akşamına hastaneye gittim kese yok dediler benm tahminim 4 haftalık olması lazım yani kese oluşmaya başlamış olması lazım snra kan tahlili yaptı doktor sonuç 900 çıktı ama kese yok

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Dilek hanım gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.

 88. Melek dedi ki:

  Hocam merhaba son adet başlangıç tarihim 16 haziran. Temmuz 24 te test yaptırdım. Sonuç 353.22 çıktı 5 gün önce testi tekrarlamadım. Ne kadarlık suan

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Melek hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Son adet tarihiniz 16 Haziran’a göre 6 hafta ve 2 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 23 Mart 2018 Cuma
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 89. Meryem dedi ki:

  Hocam ilk adet tarihim 26 temmuz ilk bthg 119 çıktı 2 gün sonra 413 414 çıktı normalmi kaç haftalık hamileyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Meryem hanım kan değerindeki artış olumlu.Son adet tarihiniz 26 Haziran demek istediniz herhalde.Son adet tarihiniz 26 Haziran’a göre 4 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 2 Nisan 2018 Pazartesi
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 90. kadriye dedi ki:

  Mrb sayın hocamson adet tarihim 23 haziran dı gecikmem oldu bugun doktora gittim HCG 480 cıktı acaba kaç haftalık hamileyim kalp atışını ne zamn dinleyebliriz saygılar hocam

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Kadriye hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Son adet tarihinize göre 4 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 30 Mart 2018 Cuma.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.
   * Kalp atımları genel olarak 6. haftada izlenir.

 91. Nazlı dedi ki:

  Merhaba ben bugün kan testi yaptırdım değerlerim 204, 3 çıktı hamile oluyormuyum

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Nazlı hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta hCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Genel olarak 5. haftada kese 6. haftada kalp atımları izlenir.

 92. Zehra dedi ki:

  Merhaba doktor bey adetim 6 gün gecikti. İki gün önce evde gebelik testi yaptım negatif çıktı. Hamile olma ihtimalim var mıdır acaba?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Zehra hanım teyit amacıyla kanda beta HCG testi yaptırabilirsiniz.

   1. Zehra dedi ki:

    İhtimal var mıdır doktor bey boşuna umitlenmek istemiyorum

    1. admin admin dedi ki:

     Zehra hanım hamilelik var veya yok diye buradan size cevap vermemiz mümkün değil.Kanda beta HCG testi yaptırarak kesin sonucu öğrnebilirsiniz.

 93. meral dedi ki:

  merhaba hocam benim son adetim 14 haziran hamileyim ama doktorum ne kadarlik oldugunu söylemedi dun kan testinde sonucum 407 cikti doktorum haftaya çağırdı alttan muayene edecek kac haftalik bebeğim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Meral hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.
   Son adet tarihiniz 14 Haziran’a göre 5 haftalık hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 21 Mart 2018 Çarşamba
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

  2. Downtown dedi ki:

   Merall, benimde son adet tarihi 13 haziran aramızda bir gün var!!! Ben geçen çarşamba test ile anladım 650 çıkmıştı beta hcg ve 3 gün adet gecikmesi oldu, demekki seninki benden geç döllenme olmuş bence sen 4 haftalıksın canım 🤗2 gün önce ultrasona gittim yolk kesesi gördük bebek rahimde çok şükür, doğum tarihlerimiz çok yakın 😄

 94. Sena dedi ki:

  Mrb hocam benim ilk testimde 404.2 bhcg iki gün sonra 1150 çıktı ağrım aşırı var yarın Dr kontrolüm kese görünür mü dış gebelik durumu falan olmaz değil mi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sena hanım kan değerinizdeki artış olumlu.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.

 95. Mira dedi ki:

  Meraba hocam ben 4hafta 4gunluk hamileyim
  Ama dun kanamam basladi bugun kesildi ama agrim devam ediyo acaba dusukmu yaptim

  1. Mira dedi ki:

   Iyi aksamlar ben 4haftalik ve 4 gunlluk hamileyim dun kanamam basladi ve bugun cok az kanama var yalniz karnim cok agriyo acaba dusukmu yapiyorum

   1. admin admin dedi ki:

    Merhabalar kırmızı açık renkli kanamanız varsa doktora başvurmalısınız.Değerlendirme gerekir.

  2. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Mira hanım kırmızı açık renkli kanamalar değerlendirme gerektirir.Kadın doğum uzmanına başvurmalısınız.

 96. Leyla dedi ki:

  Salam doktur. Menim adetimin uzerinden bu gun 4hafta kecdi.ne zaman gebelik testi yapa bilirim?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Leyla hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.3-4 gün daha bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.

 97. Neslihan dedi ki:

  Hocam ben 5 haftalik hamileyim tahminimce doktora gittiğimde ultrason da kese gözükmedi alttanda bakmadı.. sizce normal mi bir daha doktora ne zaman gideyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Neslihan hanım 1 hafta sonra alttan ultrason ile keseye bakılmalı.

 98. Ebru Tek dedi ki:

  Merhaba hocam ben adetime 2 gün kala gebelik testi yaptım pozitif çıktı emin olabilmek için yine yaptım yine pozitif çıktı hastaneye gittim beta hcg yaptırdım 1899 çıktı ogün ultrasyonda görülmedi 3 gün sonra tekrar gittim sadece ultrasonda baktık kese görüldü 4mm dedi ama içim rahat etmiyor gebelik varmıdır be ne kadarlıktır tahminen. Teşekkürler kolay gelsin

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ebru hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir ve gebeliğin 5. haftasında rahim içinde kese 6. haftasında kalp atımları izlenir.Kalp atımları ultrasonda izlenene kadar hamileliğinizi çevrenizdekilerle paylaşmayın.

   1. Ebru tek dedi ki:

    Peki kalp atımı olmama ihtimali çokmu yüksek

    1. admin admin dedi ki:

     Ebru hanım olumsuz düşünmeyin inşallah olumlu haberlerinizi paylaşırsınız. 1 hafta sonra alttan ultrason ile kontrol öneririm.

   2. Kübra dedi ki:

    Meraba hocam ben 30.08.2017 de adet oldum ve bu ay olmadım 6 günde geçti fakat test veyà doktora gitmekten korkuyorum husrana uğramak için ria vardi cikarttirdim daha 3 aydir duzene girdim acaba hamilemiyim dir

    1. admin admin dedi ki:

     Kübra hanım test yapmadan sonuca ulaşamazsınız.Kanda beta HCG testi yaptırın kesin sonuç verir.

 99. Nilay dedi ki:

  Merhabalar ben 17 haziranda kan testi yaptırdım bta degerim 330 larda çıktı tahmini gebeligimin 4 haftasindayim ve 5 gündür hafif şekilde kanamam var henüz doktora gitmedim ama bu durumun normal olduğu söyleniyor doğal midir vu tür kanamalar acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Nilah hanım Kahverengi pembe akıntılar genellikle sorun yaratmaz.Kırmızı renkli kanamalar değerlendirme gerekir.Doktora başvurmalısınız.
   Aşağıdaki durumlarda doktorunuza danışınız. Değerlendirme gerektirir.!!

   ►Açık kırmızı taze kanamalar

   ►Akıntıya kasık ağrısı

   ►İdrarda yanma

   ►Gri-beyaz renkte parça düşürme

   ►Kabızlık eşlik ediyorsa

 100. eda özkan kartal dedi ki:

  bugün öğlende yemekten sonra kaşığıma bi ağrı oluştu sağ kasikta 3 dakika sürdü sonra az öncede aynısı oldu sizce normal mi gebelik mi oluşuyor 9 haziranda adet oldum 11 haziranda bitti yumurtalık günüm ovulasyon da 23 haziran denk geliyor sizce doğru mi hesaplıyorum

  1. admin admin dedi ki:

   Eda hanım yumurtlama gününden 2-3 gün önce başlayarak 1 hafta boyunca günaşırı birliktelik hamilelik ihtimalini artırır.Adet döngünüzün kaç gün sürdüğünü yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

   1. eda özkan kartal dedi ki:

    28 gün de bir oluyorum 3 gün sürüyor hocam

    1. admin admin dedi ki:

     Merhabalar Eda hanım yumurtlama gününüz doğru. Yumurtlama gününden 2-3 gün önce başlayarak 1 hafta boyunca günaşırı birliktelik hamilelik ihtimalini artırır.