reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebeliğin 6. ayında anne karnında bebeğin durumu nasıldır

Gebeliğin 6. ayında anne karnında bebeğin durumu nasıldır

Gebeliğin 6. ayında anne adayı bebek hareketlerini hissetmeye başlıyor.Anne karnında bebek hareketli fakat bu hareketin anne tarafından hissedilmeye başlanması 19 ila 23 . haftalar arasında gelmektedir.İlk hamileliği olanlarda bu şekilde fakat daha önce hamilelik yaşamış ,doğum yapmış olanlarda 16. hafta civarlarında hissedilebilir.

Bu dönemde anne karnında bebek bazen hareketli olabilir bazen de anne hareketini hissetmeyebilir.Bu durumda anne adayı kaygıya kapılmamalı.Bu ayın sonuna doğru baba adayı da dışarıdan elle dokunarak hissetmeye başlayacaktır.

Gebeliğin 6. ayında bebekte kaslar hızlı bir şekilde gelişmeye başlar ve anne karnındaki bebek kasları geliştirmek için bilinçli olarak hareket ediyor.Anne karnında bebek kolunu bacağını oynatır, solunum hareketi yapar.Bebeğin bu hareketleri yapmasının sebebi eğer bebek hareket etmezse o kaslar işlev göremez.Doğduğu zaman hemen işlev göremez.Onun için bebek anne karnında bu kasları çalıştırarak doğumdan sonra lazım olacak hareketleri yapabilecek. Bu ayın sonuna doğru bebek anne karnında sesleri duymaya başlar.

HAMİLELİĞİN 6. AYI – VİDEO


 

Bu Haber 119.828 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 26.07.2012 Per 09 : 26

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
YORUM YAZ

Henüz yorum yapılmamış.