Gebeliğin 9. ayında anne karnında bebeğin durumu nasıldır.

18.07.2012
233
A+
A-
Gebeliğin 9. ayında anne karnında bebeğin durumu nasıldır.

Gebeliğin 9. ayında anne adayında ne gibi değişiklikler olur.Anne adayının karnı daha çok büyüdüğü için yavaş yavaş istirahat etmesi ve iyi beslenmeye devam etmesi gerekiyor.Anne adayı hamileliğin son ayından kalsiyumu bol içeren gıdalar ,omega 3 ‘ü bol içeren gıdalar ve bol bol sıvı tüketmelidirler.Anne adaylarının gebeliğin son haftasında sol yana yatarak istirahat etmeleri bir çok şikayetini giderecektir.Mide yanması,varis ve ödem, bacaklardaki şişmeler ,kabızlık şikayetleri varsa giderecektir.Çünkü sol yana yatarak dolaşım sistemi rahatlar.Anne karnındaki bebek gebeliğin 9. ayında kitlesel olarak artık oldukça büyümüştür.Yani doğduğu zaman yaşayabilecek pozisyona gelmiştir.Bu ayda bebek artık aşağıya doğru ilerlemeye başlamıştır.Bebeklerin %96 sının başı aşağıya dönük %4 ise yukarı dönük şekilde kanalda yer alır.

HAMİLELİĞİN 9. AYI – VİDEO

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. blank Elif topbas dedi ki:

    Bu sefer şans banada güler inşallah tesekkurler

  2. blank volkan dedi ki:

    süper açıklayıcı olmuş teşekurler.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.