reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebelik döneminde çatlaklar

Gebelik döneminde çatlaklar

Gebelikte çatlaklar

       Stria olarak isimlendirilen çatlaklar gebelikte sık sık ve değişik düzeylerde görülür.Hamileliğin başında veya daha sonra ; karında , göğüslerde ,kalçalarda ve baldırlarda oluşur.Gebelikten sonra cildiniz diğer yerleriyle aynı renkte olmayabilir.Bundan sakınmak için yavaş yavaş ve istikrarlı bir biçimde kilo alın.

       Gebelik döneminde çatlak oluşumunu engellemek için beslenmenize dikkat etmeli ve spor yaplamısınız.Bunun yanında günde bir iki defa nemlendirici krem kullanabilirsiniz.Gebelik döneminde gerilme izlerini tedavi etmek için doktorunuza danışmadan krem kullanmayın. Steroid kremler gebelikte karnınıza geçebilir ve gelişmekte olan bebeğinize ulaşabilir.Kremlerin seçimi de bebeğe zararı olmayan, kimyasallar içermemesine özen göstermek gerekir.Gebelik öncesi dönemde spor yapan ve sigara içmeyen anne adaylarında çatlaklar daha az görülür

Gebelikte çatlaklar için alınabilecek önlemler

Hamilelikte gerilme izleri ortaya çıkmasına rağmen , bunların yoğunluğunu azaltmak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır.Aşağıdakileri deneyin.

Bol su için ve sağlıklı gıdalar yiyin.Antioksidan oranı yüksek olan gıdalar – parlak kırmızı , turuncu veya sarı meyve ve sebzeler dokunun onarımı ve iyileşmesi için gerekli olan temel besinleri içerir.

Yeterli miktarda protein ve az miktarda yağ alarak cildin esnekliğini koruyun.Keten tohumu , keten tohumu yağı , balık ve balık yağı bu konuda iyi kaynaklardır.

Güneşten uzak durun.

Egzersiz yapın ( doktorunuza danışarak )

Doktorunuzdan gebelikte cildin elastik lif yapısını kuvvetlendiren krem kullanımı konusunda danışın.

 Özellikle duş sonrası olmak üzere günde bir iki defa nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

 Hamilelik döneminde çatlakları önlemek için doğal olarak kakao yağı kullanılabilir.

HAMİLELİKTE ÇATLAK OLUŞUMUNU ÖNLEMEK İÇİN YAPILABİLECEKLER – VİDEO

Bu Haber 100.230 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 11.10.2013 Cum 12 : 11

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
YORUM YAZ

Henüz yorum yapılmamış.