40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebelik döneminde vajinal akıntı

Gebelik döneminde vajinal akıntı

Gebelik döneminde vajinal akıntı

       Kadınların büyük bölümünde gebelik döneminde vajinal akıntı olur. Lökore ( beyaz akıntı ) adı verilen bu akıntı sulu, beyaz veya hafif kokulu ya da kokusuz bir akıntıdır.Nedeni hormonların gebelik sırasında aşırı derecede genişleyen vajina duvarına yaptığı etkidir.Vajinal akıntı gebelik süresinde artabilir ve şiddetlenebilir.Akıntının muhteviyatında yer alan yüksek asit oranının, zararlı bakterilerin üremesini engellemede rolü olduğu düşünülür.

Doğum yaptıktan sonra da vajinal akıntınız olabilir. Loşi ( lohusalık akıntısı ) adı verilen bu akıntının nedeni hormonal iniş çıkışlardır ve miktarı, görüntüsü ve süresi farklılıklar gösterir.Başlangıçta kanlı iken dört gün kadar sonra rengi açılır ve kahverengimsi bir renk alır.On gün sonra da beyaz ve sarımsı bir renge döner.Arada bir pıhrı geldiği de olur.Bu gebelik sonrası akıntı , 2 ila 8 hafta arasında sürer.

Vajinal akıntı ,vajinal enfeksiyonun belirtisi de olabilir. Akıntınızın yeşilimsi , sarımsı, koyu ve peynir kıvamında ve ağır kokuluysa ve buna kızarıklık, kaşınma ve vulvada tahriş eşlik ediyorsa , vajinal enfeksiyon geçiriyor olabilirsiniz. Bakteriel vajinit yaygın bir vajinal enfeksiyon türüdür.Pis kokulu ve gri ile yeşilimsi bir renk arası akıntıya neden olur ve erken doğum ile ilişiklendirilir. Gebelikte sık görülen diğer vajinal enfeksiyonlar ; pamukçuk ve trikomoniyazdır. Her ikisi de bebeğe zarar vermez ve gebelik sırasında tedavi edilebilir.

Gebelikte sürekli ve şiddetli sulu akıntı suyunuzun geldiği anlamına gelebilir .Kanlı koyu kıvamlı ve mukoza gibi bir vajinal akıntı da rahim ağzıyla ilgili bir sorunu işaret edebilir.

NELER YAPILABİLİR

       Gebelik döneminde gebeliğe bağlı oluşan akıntıyla baş etmek için günlük ped kullanabilirsiniz.Oluşabilecek enfeksiyon riskini azaltmak için aşağıdaki önerileri dikkate alın.

Duş alırken vajinanıza su tutmayın.Vajinaya suyla yıkamak vajinadaki mikroorganizma dengesini altüst ederek bakteriyel vajinite neden olabilir.

Pamuklu iç çamaşırı kullanın.

Rahat ve bol giysiler giyin.Dar pantolonlardan, taytlardan ve jimanastikçi mayolarından uzak durun.

NE ZAMAN DOKTORA BAŞVURMALISINIZ ?

        Aşağıdaki durumlarda doktora başvurunuz,

Akıntının yanı sıra karın ağrısı ve ateş varsa,

Akıntı yeşilimsi , sarımsı bir renk alıp kötü koktuğunda ya da koyu, peynir kıvamında veya pıhtı gibi olduğunda veya kan geldiğinde,

Akıntıya vulvada acı, kızarıklık, yanma ve kaşıntı eşlik ediyorsa,

Sürekli ve şiddetli sulu akıntınız varsa ,

Yakın zamanda amniyosentez yaptırdıysanız ve vajinal akıntınızda artış olduysa .Bu amniyotik sıvı sızıntısı belirtisi olabilir.


Doğum yaptıktan sonra aşağıdaki durumlarla karşılaşırsanız doktorunuza başvurun.

Dört saat boyunca saatte bir sırılsıklam bir pedi atıyorsanız.Başınız dönüyor ve kan kaybınız artıyorsa , dört saati beklemeyin .Dört saati beklemeyin hemen hastaneye başvurun.

Akıntınızın balık kokusuna benzer pis bir kokusu varsa,

Akıntıya karın ağrısı ve ateş eşlik ediyorsa ,

Karnınızda hassasiyet varsa ve çok sayıda kan pıhtısı geliyorsa.

GEBELİKTE AKINTI- VİDEO

 

 

Bu Haber 652.971 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 15.09.2014 Pts 09 : 15

YORUM YAZ
 1. Ben leyla dedi ki:

  Mrb benm ayin 10unda adet olmam lazimda ve ustunden 13 gun gecikti akintim cok fazla beyaz renkte hamile kalmak istyrdum ama idrar testinde 8.gun geciktgnde yaptm negat cikti smdi tekrar yapsam hamile olabilir miyim acaba ?

  1. admin admin dedi ki:

   Kan da beta hcg testi yaptırın.

 2. bilgin dedi ki:

  Hocam merhaba. Ben nisanın 4 de adet gördüm 5 gün sürüyor. 12 nisanda ilişkiye girdi. Boşalma sırasında tam olarak değil ama biraz içime boşaldı birazını dısarıya bıraktı. Sonrası 15-20 dk uzandık hiç kalkmadan. Belim çok ağrıyo şuan ve bugün çok yoğun bi şekilde bembeyaz akıntı geldi. Acaba hamile olma riskim varmıdır. Yaşım 29. Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. admin admin dedi ki:

   Adet gecikmesi yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

 3. Deniz dedi ki:

  Hocam adetliyken 4 günü iliskiye girdik ve hergun beraber olduk nisan6 adet oldum ayın 17 kadar korunmaksizin hamilelik şansım ne kalabilmem imkanlimi varsa ne zaman test cikar

  1. admin admin dedi ki:

   Adet döneminde hamilelik oluşmaz.Adet sonrası günlerde birliktelikte hamilelik ihtimali olabilir.Adet gecikmesi yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

 4. rabia dedi ki:

  Hocam ben 24eylul de adet oldum 24 ekim de de hic olmadim bebegim kac aylik olmus olur ozaman

  1. admin admin dedi ki:

   Son adet tarihinize göre 26 hafta ve 5 günlük hamilesiniz..Tahmini doğum tarihiniz: 1 Temmuz 2017 Cumartesi.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 5. Yeni Annr dedi ki:

  Hocam merhaba.
  Ben 32+2 haftalık hamileyim ve bebeğim ters duruyor düzelme şansı var mı ve düzelmezse kaçıncı haftada sezeryan olur.

  1. admin admin dedi ki:

   Son haftaya kadar başı normal pozisyona dönebilir.Bu olasılık haftalar ilerledikçe giderek azalır.

 6. Ayşe dedi ki:

  Hocam meraba bemde 6 ayşık ewlıyim ve iki geciktim karnımda ağrılarda var test yapsam snuç verirmi dr gidicem tabi ama brni bilgilendirirseniz sevinirim

  1. admin admin dedi ki:

   Adet gecikmesinden sonra yapılan idrarda gebelik testinin doğruluk oranı yüksektir.İdrarda gebelik testini doğru uygulama ile ilgili aşağıdaki makalemizi okumanız faydalı olacaktır.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/idrarda-gebelik-testini-dogru-uygulamak-icin-8-basit-adim.html

 7. Sibel dedi ki:

  Hocam merhaba 15.03.2017 adet olmam gerekiyor ama olmadım ve genital bölgemde kaşıntı ve beyaz kesik akıntı var doktoruma telefonda anlattim fakat hasta olmadığımı söylemeyi unuttum bana ornisid ford önerdi sizce kullanmalımıyım ?

  1. admin admin dedi ki:

   Hamile kalmak için korunmasız birliktelik oluyorsa 2-3 gün daha bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.

  2. Elif dedi ki:

   Hamilemisiniz peki

   1. Elif dedi ki:

    Hamilemisiniz peki Sıbel hanım

 8. Nevin dedi ki:

  İyi günler benim adetim 10 gün geçti peynirimsi süt kesiği şeklinde aşırı akıntım var kasık ve bel ağrılarım var. Ayrıca 8 aydır mirena takılı. Acaba hamile olabilir miyim . Cevap verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  1. admin admin dedi ki:

   Kanda beta HCG testi yaptırarak kesin sonucu öğrenebilirsiniz.

   1. Melek dedi ki:

    Merhaba 8 şubata adet oldum en son bu ay olmadım test yaptım silik çıktı kan tahlili yaptılar bçg 29-34 den 56 35 olmuş ve doktor baktı bisi demedi kese gözükmüyor dedi bir hafta sonra gel diyor ne demek yani bu hamilemiyim değilmi lütfen cvp

    1. admin admin dedi ki:

     Melek hanım sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Gebelik kesesinin ultrasonda görülebilmesi için hamileliğin belirli bir büyüklüğe ulaşması gerekir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir. 1 hafta sonra doktora başvurun.

 9. kiymet dedi ki:

  iyi aksamlar bir hafta once birliktelik yaşadım ama benim adetim 4 gun gecikti zaten duzensizdi bu arada 19 yasindayim hamile olma ihtimalim var mi yardim edebilir misiniz lutfen sali gunu doktordan kantesti yaptiricam .

  1. admin admin dedi ki:

   Kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.Adet gecikmesinden sonra yapılan idrar testinin doğruluk oranıda yüksektir.

 10. Neslihan avağ dedi ki:

  Hocam iyi akşamlar ben adetime iki gün geciktim acaba test yapsam çıkar mı hem klomen hapı kulaniyordum acaba ondan gecikmiş olabilir mi beni bilgilendirirmisiniz lütfen 1 günü idrar testi yaptım çıkmadı acaba hamile degilmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Adet gecikmesinden sonra yapılan test doğru sonuç verir.

 11. hilal dedi ki:

  Son adet tarihinm 10.01.2017 bu ay olmadım 1 haftadır kahverengi sümük gibi kan geliyor test yaptım pozitif çıktı hamilemiyim sizce

  1. admin admin dedi ki:

   Hilal hanım adet tarihinden sonra yapılan hamilelik testleri doğru sonuç verir.Hamileliğin ilk dönemlerinde genellikle kahverengi , pembe akıntılar sorun yaratmaz.Kadın doğum uzmanına başvurup gebeliği değerlendirmesi gerekir.

 12. menekseee dedi ki:

  Benim adetin gecikti 8.günü gelmedi hala beta chg verdim 37,9 çıktı hamilemiyim lütfen cevabı verir misiniz

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.İki gün sonra aynı merkezde kan testini tekrarlayın.

 13. Esra dedi ki:

  Hocam son adet tarihim 10.12.2016 kac aylik hamileyim dogumun ne zaman acaba

  1. admin admin dedi ki:

   *Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason muayenesinde ölçülen son adet tarihidir.Son adet tarihiniz.Son adet tarihinize göre bugün 13.04.2016 itibari ile 13 hafta ve 2 günlük hamilesiniz.

   1. Seda dedi ki:

    Hocam ben 9 Aralık son adetim 13+2 günlük hamileyim eylül 15 doğum gözüküyo bayanın 10 Aralık nasıl 15 haftalık oluyo acaba benim mı yanlışım var

    1. admin admin dedi ki:

     Seda hanım bugün itibari ile 13 hafta 3 günlük hamilesiniz.Diğer hesaplama ay ile gün yanlış olmuş ondan kaynaklanmış.

 14. Selin dedi ki:

  Doktor bey merhaba kan ve idrar testi yaptırdım acil doktoru 5 haftalık hamile olduğumu söyledi.Henüz bebeğin kalp atışları ultrason ile duyulmaz kese görünmez diye düşünerek doktor muayenesine girmedim acele etmedim biraz daha beklemelimiyim yoksa bu bir hata mı şimdiden teşekkürler.

  1. admin admin dedi ki:

   İlk fırsatta kadın doğum uzmanından randevu alın.Genel olarak gebeliğin 5. haftasında gebelik kesesi 6. haftasında kalp atımları izlenir.

 15. Meneksem dedi ki:

  Ii geceler benim adetime 4 gun var ve yogun beyaz akintim var ve sol kasikda bi batma ve belde agri aceba gebelik ihtimali ne kadar …

  1. admin admin dedi ki:

   Adet tarihinizi bekleyin adet gecikmesi yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki konumuzu okuyun.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

  2. Rumuz dedi ki:

   Merhaba hocam ben 45 yaşındayım 3ay önce aniden kanamam kesildi aşırı derecede akıntım var ayrıca miyomlarımda var eşim korunuyor menepoza benzer hiçbir sıkıntım yok hamile kalmış ola bilirmiyim teste negatif çıktı bilgilendirirsez sevinirim şimdiden teşekkürıer

   1. admin admin dedi ki:

    Adet gecikmesinden sonra yapılan kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.Kadın doğum uzmanına muayene olun.

 16. gulay dedi ki:

  Iyi gunler benim vajinal da akinti var peynir gibi beyaz adettimi tam gunumde oldum 5 surdu herzaman ki gibi surïekli bulantim var uykum agirlasti basim cok agriyor adetin ustune hamile kalinirmu

  1. admin admin dedi ki:

   Adet gördüyseniz hamilelik yoktur.Lekelenme şeklinde akıntı durumunda üstüne görme olabilir.Her zamanki gibi adet gördüyseniz hamilelik yoktur.

 17. Hanife aslan dedi ki:

  Merhaba ben 31.3 haftalik hamileyim bebeğimin kilosu 1480gr doktorum 9 gün geride olduğunu söyledi acaba doğuma kadar kilo alirmi yoksa küçük bir bebeğimmi olacak bu bir sorun olurmu

  1. admin admin dedi ki:

   3 haftaya kadar farklılıklar normal olarak karşılanır.Aşırı tatlı, yağlı ağır gıdalar sadece anne adayında gereksiz kilo alımına neden olur. Bebeğin gelişimine katkı sağlamaz.Bebeğinizin sağlığı için elinizden geldiğince sağlıklı beslenmeye bol protein içeren et,süt,yoğurt,yumurta,balık,tavuk,tarzı gıdalar tüketiniz.Aşağıdaki linkteki örnek beslenme listesinden faydalanabilirsiniz.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamileler-icin-ornek-beslenme-listesi.html

 18. alican yılmaz dedi ki:

  Merhaba benim iki sorum olacak….

  1. si Beta hcg testi hangi durumlarda yapılır?

  2. Eşimde akıntı vardı ve doktora gittik eşime beta hcg testi yapıldı ve sonucu 0,1 çıktı bu ne demektir ?

 19. Acil yardım edermisiniz dedi ki:

  Hocam merhaba ben esimle iliskiye girdim
  2-3 gun arayla 3 defa fakat hepsinde kondom kullandik. Kondomda yirtilma patlama olmadi kontrol ettik suan cocuk düşünmüyoruz adet gunum 2 gun gecti belimde agri var adet olmuyorum birde goguslerimde buyume fark ettim sanki az bisey ya da bana oyle geliyor bilmiyorum karnimda sertlesti sanci oluyor ara ara hemen belirti verirmi sizce hamilelik varmidir icime bosalmadi hic iliski baslamadan kondomu takiyoruz hep

  1. admin admin dedi ki:

   3-4 gün daha bekleyin adet olmazsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

 20. emel dedi ki:

  Merhaba benim ilk cocugumun kalbi durdu simdi ikinciye hamileyim 14 haftalik arada akintim oluyor birazda kokuda oluyo bide kasintim oluyo arada korkuyorum dusuk sebebi olabilir mi bide doktorum bebegin gelisimi 1hafta ilerde dedi kafam karisti ilk cocugum tecrubesizim

  1. admin admin dedi ki:

   Bebeğin gelişiminin 1 hafta önden gitmesi sorun yaratmaz.Akıntı ve kaşıntı için idrar tahlilleri yaptırın.

 21. Gönül dedi ki:

  Hocam 5 haftalık hamileyim 1 düşük yaptım yerleşme geçen hafta keseyi gördük öğrendiğimden beride cinsel ilişkiye girmiyoruz bugün ilişkiye girdik ve ağrı oldu 1 2 lavaboya çıktıktan sonra beyaz akıntının içinde çok az kanlanma var ilişkiden olabilir mi yoksa düşük tehlikesi mi var yine

  1. admin admin dedi ki:

   Kalp atımları duyulana kadar tedbir amaçlı olarak birliktelikten uzak durun.(6. hafta ) Doktorunuza bilgi verin.

 22. Sude dedi ki:

  Benim adet günüm 1 hafta fln gecikti.Ama çocuk için tedavi görüyordum ovulasyon oluşumu ve eşimle birlikteliğimize iki hafta oldu adette görmedim ve kokusuz açık beyaz akıntı başladı acaba hamile olabilir miyim

  1. admin admin dedi ki:

   Kanda beta HCG testi yaptırarak kesin sonucu öğrenebilirsiniz.

 23. Hatice dedi ki:

  Ben normalde ayin 12de adet oluodum bu sefer ayin 10 oldum 3 4 gun kadar surdu pembe renkti esimle hergun iliskiye girdik suanda hamilemiyim bilmiyorum kasik agrim var

  1. admin admin dedi ki:

   Hatice hanım her zamanki miktarda kanamanız olduysa hamilelik yoktur.Üstüne görme lekelenme şeklinde olur.Şüpheleriniz varsa gidermek için gebelik testi yapın.

 24. Özlem dedi ki:

  Meraba ben 37 haftalık gebeyim ve doktorum bir ila on temmuz arası doğum dedi ben bingolde yaşıyorum hastane doktor yok adanada doğum yapmayı düşünüyorum sizce nezaman yola çıkmam gerekir

  1. admin admin dedi ki:

   Özlem hanım çoğu kadının doğumu 38-42 haftalar arasında olur.

 25. Emine dedi ki:

  39 haftalik gebeyim bebeğin gelişimi on gün önce den gidiyor dedi doktorun nst ye girdim sancı m var di alttan muayene ettiler açılma yok dedi iki gün sonra kanamam oldu gittim muayene ettiler açılma yok dediler gönder diler iki günde vajinal dan su gibi akıntı geliyo neden acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Doktora başvurmalısınız.Suyunuzun gelmesi genellikle 1-2 gün içinde doğumunuz başlayacağı anlamına gelir.

  2. Merhaba,

   Öncelikle gebeliğiniz tebrik ederim. Gebelikte artan östrojen hormonunun etkisine bağlı olarak akıntı şikayetinde artış olmakla birlikte sizde son zamanlarda bu tip bir sorun olduğunu belirtmişsiniz. Hamilelik sırasında oluşan bazı vajinal enfeksiyonlarda bu tip akıntılara neden olabilmekle birlikte doğum eyleminin bir başlangıcı olan su gelmesi gibi bir durumda yaşıyor olabilirsiniz. Size önerim gebeliğinizi takip eden kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurmanızdır.

   Saygılarımla,
   Prof. Dr. M. Bülent Tıraş

 26. afds dedi ki:

  40 +5 gunluk hamileyim dogum olması biraz sancım ve akıntıda kana benzer bir sey gordum dogumum ne zam olur

 27. Sila dedi ki:

  35+3 gunluk hamileyim vajinamin dis bolgesinde surekli kasinti oluyor bu beni cok rhatsiz ediyor. Son 2 gundur ise cok koyu kivamli sut beyazi akintim oluyor. Bu nedendir acaba ? Baska bir rahatsizligim daha var surekli bacaklarim ve kollarim kasiniyor beni cok rahatsiz ediyor her kasidikca kaniyor bu neden oluyor acaba?

 28. Serap dedi ki:

  Adet günüm geceli bir hafta oluyo ve akıntıyla birlikte kan Geliyor yani bir hafta sonunda iki defa gördüm geldiğini sebebi ne olabilir.

 29. Sukran dedi ki:

  Hocam mrb adetim ayin 10da olmam gerekiyo olmadim tm 11gun gecti yaklasik 20gundur iliskiye korunmasiz bi sekilde girdik test yaptim ama negatif cikti sizce hamile olasigim varmi adet once olabilirmi lutfn cvp istiyorum

 30. Ebru dedi ki:

  22 nisanda adet oldum bi kacgün sonra su renginde uzayan bi akıntım geldi kasıklarımın alt tarafında agrı batma var sizce gebe kalmışmıyımdır dktor by

 31. Ben dedi ki:

  Merhaba 31+4 hamileyim sıvı su şeklinde pedimi ıslatacak kadar akıntım var bununla beraber katı beyaz akıntımda oluyo amniyon sıvısı değildir dimi.

 32. Gebelik_54 dedi ki:

  Merhaba 31haftalık gebeliğim var birşey sormak istiyorum tuvalete gittiğimde iç çamarımda beyaz katı bir şey vardı peçeteyle aldım daha sonra özel bölgemi yıkarken o parçanın devamını afedersiniz elimle çektim aldım çıkmıştı çünkü bu neden olabilir

 33. Bade dedi ki:

  Hocam 9 haftalık hamileyim. Hamilelikte akıntı şartmı? Benim neredeyse hiç olmuyor. Bunda korkulacak bir durum varmı? Ayrıca bir önce ki hamileliğimde bebeğin kalbi durduğu için kürtaj ile alınmıştı. Bebeğin öldüğünü kanama yolu ile anlamıştım. Ve öldüğü gün kanamam başlamıştı. Bu hamileliğimdede psikolojik olarak korkuyorum Bebek öldüğü zaman kanama dışında başka yollar ile anlayabilirmiyiz? Şimdiden Teşekkürler. Kolaylıklar..

 34. adsiz dedi ki:

  Merhaba rahatsız ettim kusura bakmayın martin 28 de adet oldum 11 nisan yumurtalama gunum internetten ogrendim nisan 9 dan 14 nisana kadar eşimle birlikte olduk bu süre zarfında icime boşaldı 14 nisan akşamı hastaneye kaldırılsın mide bulantisi ve afedersiniz kusma yüzünden gebelik testi yapıldı 12.75 çıktı hamile olmadigimi soylemis doktor ve iki gundur beyaz akintim var hamile miyim sizce hamile olsam neden cikmadi kan testinde?yardimci olursaniz sevinirim.

 35. elif dedi ki:

  5 aylik gebeyim ve cok akıntım var bazen beyazimsi bazen seffaf bazen kokulu bazen kokusuz arada bir su bosalir gibi seffaf bir su geliyor cok korkuyorum bebegin suyu azaliyor alabilir mi doktor kontrolume cok var daha

 36. Hande dedi ki:

  Cok tesekkur ederim hocam yani bu gebelik saglikli bi gebelik degil elinde sonun düşük yapicam oylemi.

 37. Hande dedi ki:

  Hocam 5 haftalik gebeyim kan degerim cok düşük kansizlikta var ayriyeten 4.haftada 311 di bu hafta 5. Haftam deger 389 doktorun bana soyledigi kimyasala donumus bu bebekten gelecek bekleme gelismemis dedi ve bana 10 gun icinde kanaman olur duserse duser eger dusmezse ben alicam dedi bi yakinimda hastanede ebe onunda bana soyledigi bebek kanali yirtip rahme yerlesme ihtimalide var iki gune bir kan ver degerlerine bakilsin dedi kafam cok karışti beni aydinlatirsaniz sevinirim.tesekkur ederim simdiden

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinizdeki artışa göre sağlıksız bir gebelik.Çevreden duyduğunuz bilgilerden ziyade kadın doğum uzmanının söylediklerini baz alın.

 38. Safiye38 dedi ki:

  Kızlar merhaba 🖐🏼😊

  12 marta adet olmam gerekiyordu , 17 marta adet gördüm 19 nda bitti son gün kahverengi akıntım oldu. Kan testi yaptırdım idrar yolu enfeksiyonu dedi. Şuan kasıklarımda ağrı , midemde yanma ,sırt ağrım fazlaca var ve ğögüs uçlarıma dokunduğumda ağrı hissediyorum, şişkinliğim var 1 hafta önce çok gazım vardı ve kabız olmuştum bu hafta düzeldim biraz. Sizce hamile miyim test yapıp hayal kırıklığına uğramak istemiyorum , sizce ne yapmalıyım , doktor 22 nisan adet görürsün demişti sizce ne yapmalıyım

  Lütfen bişeyler yazın psikolojim bozuldu sabah akşam okumadığım yazılar gezmediğim site kalmadı 😪😪😪😪

  1. admin admin dedi ki:

   Öncelikli olarak erken yapacağınız gebelik testleri sağlıklı sonuç vermez ve sizi gereksiz yere strese sokar.Rahat olmaya çalışın.Stres hamile kalmayı olumsuz etkiler.Doktorunuz 22 nisan dediyse 24 Nisan’a kadar bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.

 39. Melek dedi ki:

  8 haftalık hamileyim, su şeklinde çok az akıntım oldu, gün içinde birkac kez oldu, kokulu değil ve az miktarda oldu, akıntı şeklinde değil de s
  u şeklinde olunca korkuttu beni, acaba kesenin içindeki aminosentez sıvısı olabilir mi diye endişelendim, bana yardımcı olursanız çok sevinirim…

 40. hatice dedi ki:

  36 haftalik hamileyim gecen hafta kontrole gittim doktor bebegin ters dönmüş yani basi yukarida poposu asagida tekrar yerine dönmesi icin ne yapmam gittim

 41. Sibel dedi ki:

  Merhaba,23 haftalık hamileyim ve beyaz sulu bir akıntım var,doktorum alttan muayne etti akıntı deyip fitil veedi ve 1 hafta sonra su seviyesini kontrol etmek için tekrar çağırdı.O hafta da su seviyesi gayet normal bir problem yok dedi ama bendeki su gibi+ beyaz akıntı hala devam ediyor,fitilin bir faydası olmadı.1 ay sonraya randevu verdi ama ben hala çok tedirginim.Bu sıvı fizyolojik sıvı olabilir mi.cevap için Teșekkürler.

 42. Gokcen dedi ki:

  Ben 35 haftalik hamileyim ozellikle geceleri sulu sekilde akintim.oluyor cok.afedersinizz sumuksu gibi bazen geciyo gunduz su tukettiginde plmuyo ozelliikle geceleri acaba az az suyummu gelio

 43. Gokcen dedi ki:

  Suan.ben.35 haftalik hamileyim ve ozelllikle geceleri sulu akinti seklinde geliyo cok afedersiniz sumuk gibi yavs yavaas suyummu gelliyor acabA

 44. gül dedi ki:

  35 haftalık gebeyim vajinamda yani rahim ağzında bi parça varmış gibi vede çok sert ne olabilir acaba

 45. Sehnsucht dedi ki:

  Merhaba 2 şubatta regl oldum 8 şubatta bitti. 23subatta regl oldum 28 şubatta bitti. Yumurtlama gunumu bilemedigim icin telefonuma period takvimi programi yukledim orda sat 23 subat girdiğimde 29subat / 1 / 2 / 4 mart dogurganlik donemi 3 mart yumurtlama gunu bir sonraki reglimide 17 mart olarak gösterdi. Bu bilgiler doğrumudur?Ben 4 martta sadece 1 defa birlikte oldum regl başlangıcından saydigim Zaman 11.ci güne denk geliyor hamile kalma ihtimalim yuksekmidir? Test ne Zaman yaparsam kesin sonucu alabilirim?İliski sonrasi yarım saat sirt ustu yatilmasi gerektigini soylemislerdi ama ben uygulamadim iliskide hamile kalmak icin ustte olmak uygun degilmidir:((
  16.03.2016 Carsamba yani Bugun beyaz yogun akintim oldu ve yediklerimin tadini alamiyorum bel agrim var ve aksamlari mide bulantim oluyor bazen daha cok aksam idrara cikmam sıklastı regl dönemi yaklaştığında hiç böyle olmuyordum. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

 46. elif dedi ki:

  17ocak2016 da adet oldum ama subatta hic hastaligim gelmedi test yapiyorum negatif cikiyo kan tHlili werdim negatif cikiyoo marta girdik hic adet agrisi yok smdi ise sari akinti geliyo ne anlama geliyor bna yrdimci olunn lutfen hamile olabilirmiyim sizce

 47. Mike dedi ki:

  Adetim olmasi gerekenden 3_4 GUN once oldu ve ilk gun kahve akinti 2.gun normal 3.gunde az ve bitti .bu arada gogus uclarimda asiri hassasiyet oldu. O hafta icinde gebelik testi yaptirdim negatif cikti 2 gun sonrada kanda yaptirdim o da negatif . Aradan bi hafta gecti ve kahve akinti gene geldi ve 2.gunde surdu kirmizi kahve seklinde cok yogun olmaksizin ….simdi durum nedir peki anlamadim gittii 🙁 adetimede daha 15 gun var .

 48. Sevim dedi ki:

  Merhaba bende 16 haftalık hamileyim geçen hafta doktorka gittim idrar verdim idrarda çok kan çıktı Dedi doktor aşağıdan kontrol etti enfeksiyon yok Dedi ama doktordan birkaç gün sonra kaşıntı ve kızarıklık vede akıntı var bugün daha bi azaldı kaşıntı ne yapmalıyım ?

 49. Derinnnn dedi ki:

  18 haftalik hamileyim agzima su alamıyorum hamile olduğumdan bu yana hiç su icemedim çok susuyorum .. su icmemem bebeğe ne gibi zarar verir..

 50. pinr dedi ki:

  Ben 40+3 günlük hamileyim nst de sancı gorynuyor fakat ben birşey hissetmiyorum iki haftadr akintim oluyo az az suda geliyor bu durum normalmi

 51. Zey dedi ki:

  Bebeğin ne kadar olduğunu nasıl hesaplarız ?

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftasından bahsediyorsanız.Gebelik haftanızı son adet tarihinizin ilk gününü aşağıdaki linkteki forma girerek hesaplayabilirsiniz.

 52. derya dedi ki:

  Vajinde benimde gore bildiyim miyom var fazla hareket edince daha da disari cikiyor 27 haftalik da hamileyim kucuk bir yerde oturuyorum tam tonalimli bi hastanede dogum yapmami onerdiler ve ay dir inselun kullaniyorum

 53. Fatma dedi ki:

  21 haftada hamilelikte ayrintili ultrasonda doktor erkrk dedi dogrumdr

  1. admin admin dedi ki:

   Anne karnında bebeğin cinsiyeti gebeliğin 16. haftasından itibaren net olarak görülür.

 54. özlem dedi ki:

  5hafta 6 günlük hamileyim 3gündür sabahları çok hafif kasık ağrısı oluyor ve su şeklinde akıntım var korkmalımıyım neden olabilir

 55. aşkın beyaz dedi ki:

  Gecen ay 4 dunde adet olmam lazimdi olmadim .14 dunde oldum oda 3 gun oldum . bu ayda 4 olmam lazimdi 7 disindd oldum bude 2 bucuk gun surdu vede acık renkli oldu ikisinde. Bide goguslerimde damarlarim gozukuyor bana gorede goguslerimde sismede war agrida ara sira var. Bide karnin ara sira cok agriyor idrar testi yaptim cikti birdaha idrar testi yaptim cikmadi bu nasil oluyor bana yardimci olurmusunuz bu arada yasim 17

  1. aşkın beyaz dedi ki:

   Bana acil yardimci olurmusunuz

  2. admin admin dedi ki:

   Şüphelerinizden kurtulmak için kanda beta HCG testi yaptırın.Kesin sonuç verir.

 56. Kpssli dedi ki:

  İyi aksamlar ben bekarım ve iki hafta once adet olmama ragmen bu hafta adet duzeyinde beyaz akıntım oldu ve gögus agrim oldu birde mide bulantim varsi doktor grip oldugum icin midemin bulandigini soyled birde vitamin hapi kullaniyorum sivi akmasina neden olur mu

 57. Kpssli dedi ki:

  Merhaba ben bekarım ve 3 hafta once adet gormem ragmen bu hafta adet derecesinde beyaz sıvı geldi ama bugun normal olmaya basladı acaba nedeni nedir hamilelik midir birde mide bulantim vardi doktora gittim ve grip oldugum icin geniz akintimin bulanti yaptigini ve kpss hazirlaniyorum kullandigim vitamin hapinin yapabilecegini soyledi stres beyaz siviya neden olur mu

 58. fatma dedi ki:

  Merhaba doktor bey. 5+3 iken keseyi gördük. Kalp atışını en erken ne zaman diyebilirim?

  1. admin admin dedi ki:

   Anne karnındaki bebeğin kalp atışları Transvajinal/alttan ultrason ile gebeliğin 5. haftasından sonra duyulabilir.Karından yapılan ultrason ile bebeğin kalp atışlar 1-2 hafta daha geç dinlenebilir.

 59. ilknur dedi ki:

  Bende suan 25 haftalik hamileym.doktorm 19.haftamda kontrole gittiğimde plasenta previa totalis teshisi koydu.Arastr.hast.doc.dr sevk etti oda aynisini soyledi iki kez gece az kanama oldu hast.yattim dr.myatak istirahat i verdi plasentann duzelme ihtimal i varmi 🙁 🙁

 60. Hatice dedi ki:

  32 haftalık hamileyım koyu yeşilimsi akıntım oldu hep haftada iki üç gun ama kötü koku yok. Sürekli idrar testleri yaptırıyorum,bakteri cikmadı hic. Merak ediyorum böyle koyu akıntımın olması normal mi veya nedeni nedir.

 61. Melike dedi ki:

  7+2 gunluk hamileyim. 4 gundur koyu yesil akintim geliyor. Ozellikle vc sonrasi. Dr.a gittim kanamam olmadigini enfeksiyon oldugunu soyledi. Progestan fitil kullaniyorum. Acaba bu akinti dusuge neden olurmu.

 62. Ozlem dedi ki:

  Bende test yaptim cikti hastaneye gittim kanda idrarda da cikti ama uldrosonda gozukmedi pazartesi tekrar gitcem uldorosonda cikarmi acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik kesesi kanda gebelik tespit edildikten hemen sonra ultrasonda izlenemez.Gebelik kesesinin ultrasonda izlenebilmesi için rahime yerleştikten sonra gebeliğin 10-15 gün büyümesi gerekir. Gebelik kesesi en erken 4,5 -5 haftalık gebelik olduğunda transvajinal ultrason ile görülebilir.Kanda gebelik Beta HCG değeri 3000-4000 düzeylerine vardığında yani 6 haftalık gebelik olduğunda gebelik kesesi karından ultrason ile izlenebilir.

 63. belinay dedi ki:

  Idarar testi ewdw adet gecikmesinden ne kadar sure zsfinda yapmaliyiz.. birde bi kac kez adet gecikmelerim oldu hcg testi yaptirdim bi seferinde 7.45 diger seferde 6.15 gibi cikti gebelik gozukuyo dendi arkasindan 5 gun sonra kanama gordum bu dusukmu oluyo. Birde adetlerim adet gecikmelerinde sonra 7 gun surmesi gerekerke 16 gun adet gordum bu normalmi. 23 yasindayim.

  1. admin admin dedi ki:

   Test sonucunda gebelik var diyebilmek için genellikle 20’den yüksek rakamlar gerekir.

 64. ??? dedi ki:

  Idrar hamilelik testi ne zaman yapilmali. Birde ben bi kac defa hcg testi yaptirdim adet gecikmelerimden sonra bi defasinda 7.45 bir defaainda da 6. 15 gibi cikti ama aradan 5 veya 6 gun gec tikten sonra kanama görüyorum bu dusuk mu oluyor acaba 23 yasindayim.

  1. admin admin dedi ki:

   Test sonucunda gebelik var diyebilmek için genellikle 20’den yüksek rakamlar gerekir.Kan değerlerine göre hamile değilsiniz.

 65. Zehra dedi ki:

  Merhabalar, Oncelikle boyle guzel bir sayfa acip insanlara online yardimci olmaya calisdiginiz icin cok tesekkurler. Ben 27 haftalik hamileyim ve bu benim ikinci hamileleigim ilkinde hic boyle seyler yasamiyordum. Vajinamda agrilar oluyor va kasiklarimda da bu agrilar oluyor birde cocuk hala assagida yukariya cikmadi ve ara sira sari akinti geliyor ama uzun surmuyor iki gun oluyo kesiliyo her zaman olmuyor. Yurtdisinda yasadigim icin malesef doktoru surekli goremiyoruz takip olayi yok buralarda Turkiye’deki gibi degil sistem. Simdiden cok tesekkurler cevabiniz icn.

 66. Güllü dedi ki:

  Kan tahlili yaptırdım beta hcg 1,01 çıktı acaba hamile olma ihtimalim var mı

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinizi göre hamile değilsiniz.Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecilmesinden sonra yapılması gerekir.1 hafta sonra adet görmezseniz kanda gebelik testini tekrarlayın.

 67. Meryem dedi ki:

  Slm ben 21 haftalik hamileyim vajinamda peynir kesigi gb akinti oluyor ve asiri kasiniyor yanma yapiyor ayrica sik yuvaletim geliyor koku yapiyor buda beni asiri rahatsiz ediyor gunde iki tane ic camasiri degistiriyorum cok endiseliyim daha onceki hamileligimde bogle bisey basima gelmedi

  1. admin admin dedi ki:

   İdrar yollarınızda enfeksiyon oluşmuş olabilir.Hastaneye başvurup idrar tahlili ve kültür yaptırmanızı öneririz.İhmal etmeyin.

 68. Emine dedi ki:

  36 haftalik hamileyim yogurt beyazı kötü kokan bir akıntım var eşimle ilişkiye ara verdik kötü koku yüzünden enfeksiyon olabilir mi bu bebegime zarar verir mi korkuyorum hamilelikten öncede bu yogurt beyazı kötü kokan akıntı vardı doktorların verdigi fitilleri defalarca kullanmama ragmen kısa bir süre sonra tekrar başliyordu bundan kurtulmak istiyorum

 69. gönül dedi ki:

  26 haftalık hamileyim çok şiddetli kasık ağrılarım oluyo. 5 dakikalık mesafe yürüsem agrıyo hemen bütün ağırlık kasıklarımda gibi sizce bu normalmi bu kadar agrıması ?

 70. Yaqmur dedi ki:

  Merhaba hamilelik testi yapmadım ama adet gunumede 7 gun kaldi 3 gündür kahverengi bir akıntı geliyor ve bugun kanla beraber et parcasi geldi cok azdı ve kesildi suanda ne akıntım nede kanamam var suanda sizce sebebi ne olabilir ??

 71. Bedia dedi ki:

  Merhaba. 9 haftalık hamileyim. Yeşilimsi akıntım var. Biraz kıvamlı. Ama ne kaşıntı var nede koku. Geçen yılda düşük yapmıştım. Çok korkuyorum yine aynısı olacak diye. Kontrolümede daha var. Sizce ne yapmalıyım? Cevabınızı bekliyorum,lütfen…

 72. Gergin dedi ki:

  1 haftalık hamilelik şüphem var bu hamilelige uygun durumda degilim hamileligimi sonlandırıcak bir ilac varmıı ?

  1. admin admin dedi ki:

   Öncelikle hamileliğiniz kesinleşsin.1 haftalık hamilelik olmaz. 1 haftalık adet gecikmeniz varsa kanda beta HCG testi yaptırın.Daha sonra kadın doğum uzmanına başvurun.

 73. Ayşenur dedi ki:

  Merhaba doktor bey 5+5 haftalık hamileyim önce kahvemsi akıntım oluyordu progestan kullanıyorum şimdi baya azaldı ama renksiz su gbi sıvı akıo arada ayaga kalktıkca özellikle bu ne olabilir kesemmi yırtıldı acaba agrım hiç yok. Sadece öksürünce kadıklarım agrıo

 74. gamze dedi ki:

  Benim adet tarihim ayın on dokuzundada tiksinme vajinada yanma hafif baş dönmesi gibi şeyler adet tarihimden önce oldu dün test yaptım bişe çıkmadı kanda çıkabilirmi bide adet oluyomuşum gibi ağrılar var vajinal akıntıda var cvp lütfen

 75. deniz dedi ki:

  34 haftalık gebeyim ve sıvı arada sumuksu kivamda yeşil akıntım var ve gunde 5 6 defa günlük ped değiştiriyorum ve Dr um bi sürü test yaptı (mantar .idrar kültürü tam idrar tahlili vs. )hatta tahlilden once fitil verdi kullandım geçmedi halaaynı bu arada hafif idrar torbası sarkması var. Şimdiden çok teşekkür ederim hocam

 76. Ayşe dedi ki:

  İlk hamileliğim de 3 aylık düşük oldu 18 ay boyunca bebek istememize rağmen olmadı ve şuan 5 haftalik gebe durumum var ve akınti da pembemsi bir renk gördüm bunun ne olduğuna anlam veremedim cevaplar misiniz lütfen

 77. sinem dedi ki:

  Benim bu ay adet günüm 3 gün geçti ve bende mide yanması aşırı uyku olması göğüslerimin ucunda kaşıntı ve alttan sıvı akıntısı cok gelmeye başladı sizce gebemiyim

 78. monica dedi ki:

  Merhaba hocam;benim dört yıldır çocuğum olmuyor.adetlerim iki aydır duzensiz oniki gün oldu olmadım.adet tarihimden bir gün sonra pembe akıntım gibi kanamam oldu.leke şeklinde.test aldım negatif çıktı.şimdi ise göğüslerde sızı ve sıvı beyaz akıntım var kan testi yaptırayım mı varsa çıkarmı.yardımcı olabilir misiniz.teşekkür ederim şimdiden

 79. gözde dedi ki:

  7+6 günlük hamileyim ve yaklasik 1 haftadır sarı koyu ve kokusuz bir akintim var. Doktorum normal oldugunu söyledi 2 gün sonra da kontrolum var ama hala endiseliyim bebeğime zararı olur mu?

 80. Sıla dedi ki:

  Bende mide bulantısı kusma tiksinme ve sefaf akıntı ve uyku var gebelik testi yaptım ama negatif çıktı sizce gebemiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesi yaşandıktan sonra yapılması gerekir.Bundan önce yapılan testler sağlıklı sonuç vermez.Ayrıntılı bilgi için linke tıklayın.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 81. Ayşe dedi ki:

  Mrb ilk gebeliğim düşükle sonuçlandı hamile olduğumu bilmiyordum şimdi ise 9 gün gecikti aslnda gebelik testi yaptım ama daha adet günüm geçmemişti sonuç negatif çıkmıştı 9 gün gçti hala hasta olmadım bunuda kaybetmek istemiyorum acaba gebelik varmıdr beyaz renkte akıntım , iştahsızlık uyku problemi ve ani ruh değişimide mevcut ne yapmalıyım sizce ?

 82. m.bebek dedi ki:

  39+6 haftalik hamileyim bugun kati kan parcasi vardi camasirimda ama cok azdi bel ve karin agrilarimda oluyor bazen acaba neden oluyor

 83. Ülkü dedi ki:

  Meraba ben 11agustosta hasta oldum ondan sonra olmadim test aldım negatif çıktı eylülün 19 hala olmadım vajina da alıntı var hafif yesilimsi kokulu arada deli gibi kasiniyor fenisitil sürünce rahatlıyor acaba hamileliğin ilk 6 ay önce falan bi düşük yaşadım pazartesi salı kan testi yaptıracağım bakalım sizce hamilemiyim saygilar

 84. tuce dedi ki:

  Merhaba.2 yildir dogum kontrol hapi kullandim.temmuz ayi son kullanimim oldu.agustosda ilk adetimi oldum.bu ay ki adetime uc gun kaldi.iki haftaya yakin cok kasim agrim oldu.bebek icin korunmadik.simdi sarimsi akintiyla birlikte kahverengi renkle birlikte akintm geldi.gebelik icin suphelenmem gerekli mi?

 85. İsimsiz10 dedi ki:

  18 haftalık hamileyim akıntım geliyordu doktoruma söyledim vagi-hex verdi onu kullandıktan sonra daha çok akıntım gelmeye başladı ilk başta heralde içimdekileti çözüyo diye düşündüm ama 1bcuk ay oldu geçmedi böyle sarımsı katık gibi kesik kesik geliyo ilişkiye girdiğimiZde de daha çok beyaz yeşilimsi sarımsı gibi çok iğrenç seyler geliyo korkuyorum acaba beneğe zarar verir mi iç çamaşırımda da sürekli onu görmekten nefret etmeye başladım lütfen yardımcı olun.

 86. Cemile dedi ki:

  19 haftalik hamileyim sarı bir akıntı oluyor bazen sıvı halde geliyor kaşıntım yok bebeğim zararı varmı ?

 87. maksim dedi ki:

  vajinaya su tutmayın ne ya nasıl temizlenecek? dr. kesinlikle sadece bol suyla yıkayın vajınal temızleyıcı kullanmayın derken suyuda degdırmıceksın artık ..yuh

 88. özlem dedi ki:

  Ben 14+4 günlük gebeyim dün açık kırmızı 5 6 damla olacak şekilde kanamam oldu. Hemen doktora gittik iğne yaptılar gelince kanamam kahverengiye döndü ve kan pıhtısı şeklinde geliyo ara ara. Progestan ve fitil kullanıyorum. Düşük tehlikesi dedi doktor. Bebeğin kesesi normal rahim ağzı kapalı yı. Kanamam kan pıhtısı şeklinde lekelere dönüştü azaldı. Düşük tehlikesi hala varmıdır

 89. ayşe dedi ki:

  Ben 40 haftalık hamileyim bende sarımsı akıntı olyor ve vucudum çok kötü kaşınıyor kaşıdıgım bölgelerde küçü baloncuklar oluyor ne ola bilir

  1. admin admin dedi ki:

   Akıntı enfeksiyon nedenıyle olabilir. Kokusuz beyaz sarı bir akıntı normalde olur. Kasıntı var ise karaciger ve safra testleri yapılmalı.

   Op.Dr.Zeki SALAR

 90. MEHMET dedi ki:

  Hocam merhaba, doktor kontrolü sırasında 12.06.2015 doktorum bana her şeyin normal ama düşük tehliken var demişti. ve progestan 200 mg yumuşak kapsül verdi günde 3 öğün almamı sölyledi. Ekstradan kan idrar ve 4 lü test istedi. şuan tahliller çıktı. ayın 30.06.2015 günü sonuçları göstermek için randevu aldım. sizce bir ayın dolmasınımı bekleyim. sonuçlarımı göstermek için erken gitmem gerekiyormu? 18 gün sonra tekrardan hem ultrasyona girmem ve hem sonuçları göstermemde sakınca olurmu?

 91. Hülya dedi ki:

  Mrb… 5 haftalık 2 gunluk hamileyim geçen hafta hastanede ultrason ile bakıldı kuş gözü kadar suanda. Gebeliğin cok başındasiniz dendi 15 gun sonra yine gel kalp atışı vs takip edelim dedi doktorum.ama sütlü kahve renginde akintim var ara ara ve çok hafif kasik agrim da oluyor.kötü bisey olmasından korkuyorum.dış gebelik olsa idi doktor bunu gorebilirmiydi ?

 92. tuğba dedi ki:

  8 aylik hamileyim kizlk zarim paatlamamisti esnekmis dogumda patlarmis ama sezaryan olursa dogum kizlk zari icn de amaliyat olabilirmoym hhemen

 93. hati dedi ki:

  Mrb 13 hafta 5 gunluk hamileyim kagve renkli kokulu vaj8nal akintim var fakat rengi giderek pembeyle kirmizi arasina dondu pihtili ve parcacikli gibi gelio sol kasigimdada kesik kesik sanci oluo rahatsizlik derecesinde ne yapmaliyim acil cvb lutfen ayaga kalktigimda agri siddetleniyor.

 94. yasemin dedi ki:

  3,5 haftalık hamile olduğumu düşünüyorum, ama test yapmadım,hafifçe karnım ağrıyor,ne yapmalıyım

  1. admin admin dedi ki:

   Adet tarihinizi beklemelisiniz.Adet gecikmesi yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırmalısınız.Adet gecikmesinden önce yaptırılan testler sağlıklı sonuç vermez.Ayrıntılı bilgi için silgili makalemizi okuyun.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 95. serenn dedi ki:

  39 hafta 4 gunluk hamileyim surekli olrak beyaz sut kesigi gibi akintim oluyor ic camasirim islaniyo. Doktora en son gittigimde fitil verdi ama almadim. Acaba suyum mu geliyo. Nasil anlarm suyumun geldigini bu sekilde akimti devam ederse ??

 96. ela dedi ki:

  Ben 9 haftalik hamileyim sarımsı köyü renkte akintim çok oluyor ve cok kötü kokuyor iğrenç ayrıcalık haftadır kalcam belim ağrıyor an geliyor yuruyemiyorum sık sık oluyor hergün sebebi ne düşük riski olabilrmi

  1. admin admin dedi ki:

   Akıntı için tedavi almanızı öneririm.Doktora başvurun.

   Op.Dr.Zeki SALAR

 97. melisss dedi ki:

  14haftalik hamileyim ve koyu kivamli akintim var kasiklarmda ve belimdede agri var doktiruma gittim tahlil yapti ama sonuclar cikmadi ultrasonda bebegin durumu iyi dedi ve bana fitil verdi tahlilleri görmeden vermesi beni endiselndirdi sizce bi sikinti olurmu?

  1. admin admin dedi ki:

   Genel olarak test sonuçlarına bakarak tedavi vermek gerekir. Ancak kimi durumlarda hekim kendi deneyimini kullanarak tedavi vermiş olabilir. Doktorunuz siz ve bebeğinize zararlı bir tedavi vermez.

   Op.Dr.Zeki SALAR

 98. denizz dedi ki:

  8 haftalık hamileyim ve akıntım renksiz sıvı olmasına rağmen kokusu dayanılmaz bi halde 🙁 nedeni ne olabilir? Günlük pedler de zararlıdır diye kullanamıyorum.

  1. admin admin dedi ki:

   Enfeksiyon olasılıgı var. Doktora başvurunuz.

   Op.Dr.Zeki SALAR

 99. isa kocar dedi ki:

  ben eşimle ilişki ye girdigim zaman eşimde yanma oluyor acaba neden

  1. admin admin dedi ki:

   Sorunuz açıklayıcı değil.Hamilelik mevcut mu ? Bu sorun ne zamandır devam ediyor ? Yeni gelişen bir olay ise enfeksiyondan kaynaklanabilir.Üroloji veya kadın doğum uzmanına başvurun.