40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebelik haftası hesaplama

Gebelik haftası hesaplama

Aşağıdaki hesaplayıcıda gebelik ve muhtemel doğum tarihiniz adetinize göre hesaplanmaktadır.Bu nedenle yanıltıcı olabilir.Kesin olarak öğrenmek için doktorunuzun ultrason ölçümü ile karşılaştırılması gerekir.

GEBELİK HAFTASI HESAPLAMA
MOBİL GİRİŞLERDE HESAPLAYICININ YÜKLENMESİ İÇİN 5 SANİYE BEKLEYİN

Dikkat: Doğru hesaplama için bilgisayarınızın tarih ayarının doğru olduğundan emin olun.

En son adetinizin başladığı tarihi girin (bittiği tarihi değil) :

Burada hesapladığınız gebelik ve doğum haftası adetinize göre hesaplanmaktadır bu nedenle yanıltıcı olabilir. Kesin öğrenmek için doktorunuzun ultrason ölçümü ile karşılaştırması gerekir.

Hesaplama Sonuçları

Sonuçlarınız burada yer alacak.

Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 AY VE HAFTA HESABI

4-5 haftalık gebeliklere 1 aylık denilir
8-9 hafta bittiğinde 2 ay bitmiştir
12-13 hafta bittiğinde 3 ay bitmiştir
16-17 haftalar bittiğinde 4 ay bitmiştir
20-21 haftalar bittiğinde 5 ay bitmiştir
24-25 haftalar bittiğinde 6 ay bitmiştir
28-29 haftalar bittiğinde 7 ay bitmiştir
32-33 haftalar bittiğinde 8 ay bitmiştir
36 hafta bittiğinde 9 ay bitmiştir ve son aya girilmiştir. (Doğum 9 ay değil 10 ay gibi oluyor bu durumda)
40 hafta bittiğinde –> 9 ay 10 gün denilen yani toplam 280 gün tamamlanmıştır bu da 40 hafta eder.

Kaç aylık hamile olunduğu nasıl hesaplanır?

Bu Haber 1.959.715 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 14.07.2012 Cts 03 : 14

YORUM YAZ
 1. Cansu dedi ki:

  merhaba hocam benim 22 mayista beta hcg degerim 131 24 mayista 298 cikti. 26 mayista baktirmadim fakat tahminen 600 olabilir diye dusundum. 27 mayista baska bir merkezde kan verdim 773 cikti sanki artisi azalmis gibi geldi ve moralim bozuldu acaba baska bi laboratuvarda yapildigi icinmi bu kadar az artış gosterdi. kanama lekelenme hic bi seyim olmadi.

  1. admin admin dedi ki:

   Cansu hanım 4 gün sonra kadın doğum uzmanına başvurun.Ultrasonda gebelik kesesi izlenmesi gerekir.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 2. Heyecanlı bekleyiş dedi ki:

  Merhaba hocam reglme 5 gün var betehcg 0.100 gebelik yok denilebilir mi çok merak ettiğim için kan testi yaptırdım

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ayşegül hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Adet gecikmesinden 5 gün önce yaptığınız test sağlıklı sonuç vermez sizin gereksiz strese girmenize neden olabilir.Streste oluşabilecek hamileliği olumsuz etkileyebilir.Adet görmezseniz 10 gün sonra testi tekrarlayın.

 3. Ayla dedi ki:

  Merhana ilk olarak degerim 186 cikti 2 gun sonra 350 cikti normalmi kesim hamileniyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ayla hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.İki gün sonra aynı merkezde kan testini tekrarlayın.

   1. Ayla dedi ki:

    Bugunki testimde 720 cikti doktor hic bakmadan dis gebelikte olabilir dedi olabilirmi degerlerim 2 kat artiyor normal ama

    1. admin admin dedi ki:

     1 hafta sonra alttan ultrason kontrolü öneririm.

 4. Necla dedi ki:

  Kolay gelsin hocam ben en son 29mart regl oldum ama bazen düzensiz oluyodu gecikiyor du 12 gün önce kanda test yapıldı sonuç 383.3çıktı doktor gebesin dedi ne kadarlık oluyo acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Necla hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihidir.12 gündür doktora başvurmadıysanız kadın doğum uzmanına başvurup gebelik kesesi ve kalp atımları takip edilmeli.

 5. Merve dedi ki:

  Merhaba 3kasim son adet tarihim.calisabilir raporunu hangi tarihte almam gerekiyor

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Merve hanım son adet tarihinize göre 25 hafta ve 1 günlük hamilesiniz.Sezaryen doğumlar 39 hafta 0 günden itibaren yapılabilir.27 Ağustos’tan itibaren sezaryen doğum yaptırılabilir.

 6. Merve dedi ki:

  kolay gelsin benm son adet zamanım 3 kasım acaba kaç aylık hamileyim hesaplamami nasl yapmam gerekiyor herkes bişey diyor anlayamiyorm

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Merve hanım son adet tarihinize göre 28 hafta ve 2 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 10 Ağustos 2017 Perşembe
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 7. yeşim dedi ki:

  evde iki tane idrar testi yaptim net iki cizgi cikti kan degerlerim 520 cikti hamilemiyim ?doktor hala bisey soylemedi . son adet tarihim 11 nisan 2017 kac gunluk gebeyim hocam

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Yeşim hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Kanda beta HCG testinde hamilelik çıktıktan sonra tekrar idrar testi yaptırmanın anlamı yok.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Son adet tarihinize göre 5 hafta ve 3 günlük hamilesiniz.

   1. yeşim dedi ki:

    peki testekkur ederim hocam. 520 kan degeri 5 haftalik gebelik icin saglikli bir sonuçmu ?

    1. admin admin dedi ki:

     Yeşim hanım değerlendirme için 2 gün arayla kanda beta HCG testi yaptırmalısınız.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kar artış gösterir.Genel olarak gebeliğin 5. haftada gebelik kesesi, 6. haftada kalp atımları izlenmesi gerekir.

 8. elıfff dedi ki:

  ben son adet tarırhımı bılmıorum ama 32 haftalık hamıleyım yanı dogum ne zaman oluyo hocam

 9. Banu dedi ki:

  Ben 12 eylul 2016 tarihinde regl oldum ama 24 eylul 2016 tarihinde evlendim yaklasik 2yada3 hafta sonra hamile kaldimi ogrendim suan 35 hafta 3 gunluk hamileyim bu hafta dogrumudur.

  1. admin admin dedi ki:

   Banu hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan son adet tarihinin ilk günüdür.Evlendikten sonra hiç adet görmediyseniz son adet tarihinize göre 35 hafta ve 3 günlük hamilesiniz.

 10. Güler dedi ki:

  12 nisanda adet oldum hamile kalmak için tedavi görüyorum klomen hap kullandım ve daha adet olmadim 16 Mayıs lütfen cevaplarmısinızz acaba hamilemiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Güler hanım adet gecikmeniz varsa kanda beta HCG testi yaptırın.Adet gecikmesinden sonra doğru sonuç verir.Bizim burada hamile olup olmadığınıza dair kesin sonuç vermemiz mümkün değil.

 11. isimsiz dedi ki:

  ıkı sezeryanım var suan ücüncü geliyor ve gene sezeryan olucak suan 36 haftalık hamıleyım bu hafta dogum yaptıra bılırım dedi dr gecen hafta bebegımın kılosu 2550 kg dı bı sıkıntı yasaya bılırmıyız acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar gebeliğin 36. haftasından sonra bebeğin akciğer gelişimi ve vücut organ gelişimi tamamlanır.Bununla birlikte herhangi bir olumsuzluk olmadığı sürece sezaryen doğumların 39 hafta 0 günden itibaren yapılması önerilir.

 12. Makbule dedi ki:

  Ben 34 haftalik qebeyim yani kac aylik hamileyim son adet tarihim 17 eylul 2016 tahmini doqum tarihim ne zaman olur

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Makbule hanım son adet tarihinize göre 34 hafta ve 1 günlük hamilesiniz.
   Tahmini doğum tarihiniz: 24 Haziran 2017 Cumartesi
   Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.
   *Gebelik takibi ay hesabıyla değil hafta hesabıyla yapılır.Bilgi amaçlı olarak 34 hafta ve 1 günlük hamilelik =241 günlük = 8 ay 1 günlük hamile oluyorsunuz.

 13. Bahar dedi ki:

  Hocam merhabalar 27 yaşındayım kendimi bildim bileli adetim düzensiz 2 ayda bir 3 ayda bir adet olurum 7 ay önce evlendim en son adet tarihimin başlangıcı 10 mart 2 Mayıs da idrar testi yaptım çift çizgi çıktı 3 Mayıs da kan tahlili yaptırdım HCG 544 çıktı 6 Mayıs da tekrar yaptırdım 1780 çıktı şimdi adet tarihime göre bakılırsa 8 haftalık oluyorum ki mümkün değil çünkü o dönemler korunuyordum HCG degerime göre bakılırsa 4 haftalık oluyor 4 haftalık olması da normal çünkü korunmayı 4 hafta kadar önce bıraktım dış gebelik olma ihtimali var mı bu arada doktora gittim ultrason da göremedi keseyi 20 gün sonra gel dedi kafam çok karışık. İlk evlendigim sırada doktora gitmiştim bana adet düzensizliğin olduğu için çocuğun zor olur demişti acaba hamile değil miyim veya hamileysem nasıl hesaplayabilirim

  1. admin admin dedi ki:

   Bahar hanım 20 gün beklemenize gerek yok.1 hafta sonra doktora başvurun.Doktor kontrolünde gebelik kesesi ve kalp atımları ultrasonda izlenmesi gerekir.Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.

   1. Bahar dedi ki:

    Peki hamile mıyım gerçekten HCG değerim normal mi? Dış gebelik olabilir mi

    1. admin admin dedi ki:

     Kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.1 hafta sonra rahim içinde kese izlenmezse dış gebelikten söz edebiliriz.

 14. Sevda dedi ki:

  Hocam ben en son mart 15 adet gördüm nisan 29 test yaptım negatif çıktı bugün 8 mayıs hala adet görmedim mide bulantim edemem baş dönmem var meme uçlarında kouylasma var sizce hamilemiyim perşembe günü doktora gitcem zaten sizce sonuç ne olur

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sevda hanım 29 Nisan’da yaptığınız test kanda beta HCG testi ise hamilelik olsaydı çıkardı.İdrarda gebelik testlerinde hata payı olabilmekte.Kanda beta HCG testi adet gecikmesinden sonra kesin sonuç verir.Kan testi yaptırın.

   1. Sevda dedi ki:

    Idrar testiydi evde yaptım perşembe günü doktora gitcem kan testi yaptircam

    1. admin admin dedi ki:

     Sevda hanım ev ortamında yapılan İdrarda gebelik testlerinde hata payı olabilmekte.Kanda beta HCG testi adet gecikmesinden sonra net sonuç verir.

     1. Sevda dedi ki:

      Teşekkürler hocam inşallah hamileyimdir size perşembe günü bilgi vericem

     2. admin admin dedi ki:

      Allah gönlünüze göre versin.

 15. Fatma ceren dedi ki:

  Beta hcg 2923 gebelik varmı acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.

 16. halide dedi ki:

  Suan ultrasonda 37 hafta cikiyor buna gire 17 agustos adet tarihim oluyo ama benim adet tarihim daha once die hatirliyorum duzensiz oldugu icin tam hatirlamuyorum. Buna gore ne zman dogum yapacagim.

  1. admin admin dedi ki:

   Halide hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Gebeliğin (6-7-8-9-10). haftalarında yaptırmış olduğunuz ultrason sonucu varsa buna bakarak son adet tarihiniz netleştirilebilir.

 17. yağmur dedi ki:

  mrb, en son 20 martta adet gördüm 15 nisan da adet görmem gerekiyordu görmedim, 21 nisan da kan testi yaptırdım değer 0.33 çıktı, halen adet görmeyince 24 nisanda tekrar beta hcg yaptırdık 15.50 çıktı iki gün arayla beta hcg ler düzenli olarak arttı en son 03 mayısta beta hcg değerim 812 bana geç yumurtlama olduğu söyleniyor. şimdi ben adetimden 1 ay geçtikten sonra yapılan hcg de 0.33 olan değere göre kaç aylık hamileyim ??? bu arada mobil programa ilişki günlerimi yazmıştım 3,8,13 nisan başkada yok hangine göre hesaplanır acaba benim mevzu baya karışık 🙁 🙂

 18. Liber Narzan dedi ki:

  Çin takvimi sonuçları ne kadar doğru acaba? ????

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Çin takviminin bilimsel doğruluğu bulunmamaktadır.Çıkan sonuca göre beklenti içine girmeyin.En doğru sonuç gebeliğin 16. haftasından itibaren ultrason muayenesinde doktorunuzun tespit ettiği sonuçtur.

   1. Aysun dedi ki:

    Hocam nisanın 3 de adet gördüm nisanın 26 kan testi yaptırdım beta sonucu 35 cıktı mayısın 2 yine kan testi yaptırdım beta 920 cıktı ilerleme sizce iyimi birde belim ve kasıklarım ağrıyor neden acaba teşekkürler

    1. admin admin dedi ki:

     Gebeliğin ilk haftalarında adet görecekmiş gibi kasık ağrıları görülebilir.Kan değer artışı normal gibi görünüyor.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Genel olarak 5. haftada gebelik kesesi 6. haftada kalp atışları izlenir.

 19. Merve dedi ki:

  13 Mart’a adet gördüm en son nisanın 10 n dan sonra bir ıkı gün sayılacak derecede damla kan geldi ama adet olmadım halen adet görmedim ama göğüs ağrılarım var çok hafif sancım var iğne saplanır gibi ilişki yaşadım ama içime boşalma olmadı bu şekil hamile kalma rıskı var Mısır ihtimal test yaptırmalı mıyım .s halen adet olmadım

  1. admin admin dedi ki:

   Adet görmediyseniz kanda beta HCG testi yaptırarak kesin sonucu öğrenebilirsiniz.

   1. Merve dedi ki:

    Hamile olma rısk m var yani bu durumda onu öğrenmeye çalışıyorum .s

    1. admin admin dedi ki:

     Merve hanım kanda beta HCG testi yaptırarak öğrenebilirsiniz.Buradan size nasıl net cevap verebilirim.

     1. Merve dedi ki:

      Anladım sağolun doktor bey

 20. leyla dedi ki:

  Merhaba hocam.en son 28 martta adet gordum.20 nisanda bthcg 28.55 cikti.25 nisanda 413 cikti.nasil hocam sizce.

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Genel olarak gebeliğin 5. haftası kese gebeliğin 6. haftası kalp atımları ultrasonda izlenir.

   1. leyla dedi ki:

    Hocam artis iyi mi yani

    1. admin admin dedi ki:

     Net değerlendirme yapabilmek için iki gün arayla yapılması gerekir.Artışınız olumlu gibi görünüyor.3 Mayıs’tan itibaren ultrason muayenesinde gebelik kesesi ve kalp atımları izlenmesi gerekir.Kadın doğum uzmanına başvurun.

 21. Bahar dedi ki:

  Hocam ben 13 mart ta regli oldum test pozitif çıktı buna göre kaç haftalık hamile tüm acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Bahar hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan son gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihidir.Son adet tarihinize göre 6 hafta ve 2 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 18 Aralık 2017 Pazartesi.
   *Sağlıklı bir gebelik olup olmadığının teyit etmek ve dış gebelik başta olmak üzere bazı gebelik komplikasyonlarına erken tespit etmek için kadın doğum uzmanına başvurun.

 22. Sibel dedi ki:

  hocam ben 32 haftalık hamileyim bebeğim hareket ediyo ama iki gündür hareketlerinde azalma var doktora gitmem gerekir mi?

  1. admin admin dedi ki:

   Gebeliğin 24. haftasından sonra bebek hareketleri önemlidir.Son günlerde bebeğin hareketlerinde önemli ölçüde azalma varsa doktora başvurun.

 23. admin admin dedi ki:

  Birliktelikten sonra her zamanki yoğunlukta adet gördüyseniz hamilelik yoktur.

 24. admin admin dedi ki:

  Her zamanki yoğunlukta adet gördüyseniz hamilelik yoktur.

 25. Hatice dedi ki:

  Merhaba hocam ben Martin 15inde regl gördüm nisan ayında 5gun gecikti olmadim test yaptordim silik renkli cikti gebelik varmi teşekkürler varsa nekadarlkk

  1. admin admin dedi ki:

   Kanda beta HCG testi yaptırarak kesin sonucu öğrenebilirsiniz.

 26. Bahar dedi ki:

  Hocam benim kanamam var ne yapmam lazım doğum mu yapi cam yoksa sırtımda karnında ağıriyo ne yapmam lazım söyler misiniz

  1. admin admin dedi ki:

   Kaç haftalık olduğunuzu yazmamışsınız.Kırmızı renki kanamalar ihmal edilmemeli, değerlendirme gerektirir.Kadın doğum uzmanına başvurun.

 27. Bahar dedi ki:

  Hocam ben 8 temmuz 2016 da adet gördüm doğumuna ne kadar var öğrene bilirmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Bahar hanım bugün itibari ile tam 40 haftalık hamilesiniz.1 hafta içinde doğumunuz gerçekleşebilir.

   1. Bahar dedi ki:

    Ama hocam dün sağlık ocağına gittim bugün yarın doğum yaparsınız dedi birazda ağrılarım var

    1. admin admin dedi ki:

     Buhar hanım gününüz dolmuş.Bu gecede doğurabilirsiniz 1 hafta sonrada yakın doktor kontrolünde olmalısınız.Kasılmalarınız arttıysa NST testi yaptırın.

 28. Serpil dedi ki:

  Hocam ben eşimle adetliken ilişki ye girdik hamile kalma ihtimalim var mi sizce

  1. admin admin dedi ki:

   Adet döneminde hamilelik ihtimali yoktur.

 29. Sinem dedi ki:

  Hocam benim beta hcg 9121,88 acaba hamilemiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelik olup olmadığının teyit etmek ve dış gebelik başta olmak üzere bazı gebelik komplikasyonlarına erken tespit etmek için kadın doğum uzmanına başvurun.

 30. ecmel dedi ki:

  ben 5hatalık gebeyim ne zaman hamile kaldığımın hesabını nasıl yaparım..ben tarih olarak ne zaman hamile kaldım

  1. ecmel dedi ki:

   ben ay başı olmadan hamile kaldım çünkü

   1. admin admin dedi ki:

    Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.

 31. emine dedi ki:

  hocam , 12 +4 günlük hamileyim iki gündür ateşleniyorum ve tştriyorum duş alıtorum geçiyor.bu durumu önemsemeli miyim dr gitmeli miyim

 32. elmina dedi ki:

  8306.5 beta hcg değerim kaç haftalık gebeyim

 33. ebrar dedi ki:

  hocam bugün doktora gittim kese var 4-5 haftalık dedi ama bebek şuan çok ufak olduğu için görünmüyor dedi..ne zaman belli olur acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelikte bebeğin kalp atımları genel olarak gebeliğin 6. haftasından itibaren ultrasonda izlenir.

 34. ebrar dedi ki:

  hocam bi bakarmısınız..ben msjı dün sabah 09:06 da yazdım..son adet tarihi demişsiniz ben adet olmuyorum ki aralık ayından beri

  1. admin admin dedi ki:

   Ebrar hanım adet düzensizliği olan kadınlarda ultrasonda ölçülen değer baz alınır.

 35. ebrar dedi ki:

  hocam neden benim sorularıma cvb yazmıyorsunuz çok merak ediyorum

  1. admin admin dedi ki:

   Sorunuzu yazalı henüz 3 saat olmuş.Burada her soruyu cevaplayacağımıza dair bir beyanatımız yok. Adet düzensizliğiniz varsa gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.

 36. ebrar dedi ki:

  ben 1 yıldır adet düzensizliği yaşıyordum..martın ilk haftasında hamile olduğumu öğrendim..ilk beta sonucum 10.2 çıktı sonraki 73.3 çıktı 3 gün sonra bidaha kan tahlili yaptığımda ise 146 çıktı bana 4 haftalık gebesin dedi..ben adet olmdan hamile kaldım nasıl oluyor bu anlayamıyorum..en son ocak ayında 2 gün damla damla lekeli kanama oldu ondan sonra kesildi..ama o lekelenme ayın başında mı ortasında mı sonundamı oldu hatırlımıyorum.. tahmini olarak 5. hafta oldu..ben simdi kaç haftalık hamileyim ve ne zaman hamile kaldım..acil cvb lütfen kafamda sürekli dönen sorulur var…

  1. admin admin dedi ki:

   Adet düzensizliğiniz varsa gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.

 37. Deniz dedi ki:

  Merhaba
  En son adet tarihim 28ocak kaç haftalık hamileyim

  1. admin admin dedi ki:

   Son adet tarihinize göre 8 hafta ve 2 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 4 Kasım 2017 Cumartesi.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 38. Fulya dedi ki:

  Merhaba 25+6 haftalık hamileyim ama ben doğumdan çok korkuyorum. Normal doğum ve sezeryan olsun farketmiyor ve korkudan yapacağımı şaşırdım

  1. admin admin dedi ki:

   Fulya hanım eski kadınlar doğumlarını hiç bir tıbbi destek olmadan köylerde doğum yaparlarmış.Gelişen teknoloji ile beraber her yerde tam teşekküllü hastaneler var bu konuda endişeye kapılmanıza gerek yok.Olumsuz düşünceleri kafanızdan atın.Güzel şeyler düşünmeye çalışın.

  2. merve dedi ki:

   Merhaba 19 subat son adet tarihim beta hcg sonucum 70.89 ciktı kac haftalik hamileyim

   1. admin admin dedi ki:

    Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihidir.Son adet tarihinizin ilk günü 19 Şubat ise 5 hafta ve 3 günlük hamilesiniz.

 39. lamiya dedi ki:

  Burasi benim icin yabanci ulke bi de ilk hamileliyim sozleriniz cok rahatlatdi tesekkul ederim

 40. lamiya dedi ki:

  Hocam bi sorum daha olacak bu aralar cok duyuyorum bebeyin kalbi duruyo ve anne bu durumu bi ay falan hiss etmiye biliy kontrol zamani belli oluyo boyle bişey mumkun mu? Ve genelde kacinci aylarda sık gorulur?tesrkkul ederim

  1. admin admin dedi ki:

   Sağdan soldan duyduklarınızı kafanıza takmayın.Kendi kendinize kuruntu yapmayın düzenli doktor kontrollerinize gidin.Bir genelleme yapmak mümkün değil.

 41. Aslı dedi ki:

  Ben 33 haftalık hamileyim halsızlikten maf oluyorum migdem bulanıyor bide bayılcak gibi oluyorum ne yapmam lazım

  1. admin admin dedi ki:

   Az az ve sık sık beslenin. Muz, galeta, peynir ve kuruyemiş gibi kuru gıdaları tüketin. Uzun süre ayakta kalmayın. Bol sıvı tüketin ve düzenli tansiyon takibi yaptırın. Dinlenmeyi ihmal etmeyin. Ayaklarınızı yastık koyarak yükseğe uzatın.Diyetisyen Çiğdem Öteleş

 42. lamiya dedi ki:

  Hocam ben 13+5 gunluk hamileyim ara mide bulantisi oluyo ama onun disinda basqa rahatsizligim yokdu doktor kasiklarda agri ola bilir dedi bende olmuyo normal mi?

  1. admin admin dedi ki:

   Doktor kontrollerinizde bebeğinizin gelişimi iyiyse endişelenmenize gerek yok.Her kadında aynı belirtiler görülmeyebilir.

 43. Nur dedi ki:

  26 haftalik hamileyim ancak doktorum bebek iri 2 hafta onde gozukuyo kilosu dedi bu durumda ne yapmaliyim normal dogum yapamaz miyim???

  1. admin admin dedi ki:

   Normal doğuma karar son ay içerisinde bebeğin konumu ve durumuna göre verilir. Siz yeterli ve dengeli beslenmeye gayret edin. Diyetisyenden yardım alabilir, sitemizdeki yazılarımdan faydalanabilirsiniz.Aşırı tatlı yağlı besinlerden uzak durun.Günlük 30 dakika yürüyüş yapın.
   Diyetisyen Çiğdem Öteleş.

 44. Elvan dedi ki:

  Hocam ben gecen ay 4unde adet oldum ve bu ay olmadim adetim 10 gun gecikince kan tahlili yaptirdim sonucum 498.75 cikti degerim ve doktor kese yok dedi kucuk gebelik var dedi ve 13gun sonra tekrar cagirdi mide bulantim ve agrim hic yok olmamasi normalmi sadece goguslerim ara ara sisiyo agriyo ve karnimin agrisi cok hafif agri var acaba ben ne kadarlik hamileyim yardimci olun hocam daha once kurtaj oldum 2015te kalp atisi duyulmamisti ozaman simdi ne kadarlikim ve normalmi

  1. admin admin dedi ki:

   Elvan hanım gebelik kesesinin ultrasonda görülebilmesi için gebeliğin belirli bir büyüklüğe erişmesi gerekir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.

 45. Gurbet dedi ki:

  25 hafta 4 günlük hamileyim hocam kaç aylık oluyor

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik takibi ay hesabı ile değil hafta hesabıyla yapılır.Bilgi amaçlı olarak.

   25 + 4 haftalık gebelik = 179 günlük = 5 ay 29 günlük hamile oluyorsunuz.

 46. Merve dedi ki:

  Son adet tarihim 10.11.2016 kaç haftalık hamileyim ay olarakda ne kadar

  1. admin admin dedi ki:

   Son adet tarihinize göre 13 hafta ve 6 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 17 Ağustos 2017 Perşembe.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

   1. Sena AYDIN dedi ki:

    Bayanın tarihini bu sitedeki gebelik hesaplama robotuna yazınca 15 hafta 2 günlük çıkıyor, sizin hesabınıza göre neden 13 hafta 6 günlük doktor bey?

    1. admin admin dedi ki:

     Sena hanım bu soruya ayın 15 inde cevap vermişim.Ayın 15 inde 13 hafta 6 günlük hamileymiş.Aradan 10 gün geçince 15 hafta 2 günlük oluyor.Hesaplamada yanlışlık yok.

 47. Özge dedi ki:

  Merhaba son adet tarihine göre 15 hafta 1 günlük sob ultrason tarihine göre 16 haftalık hamileyim 4lü testin yaptırılma tarihini belirlerken hangisinin baz almalıyım doktor 16.haftada hastaneye başvurmamı istemişti.

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason muyanesinde tespit edilen son adet tarihi baz alınır.

   1. busra dedi ki:

    Slm. Hocam ben 6 ay once dogum yaptim ve adet gormedim 3 gun once test yaptim beta hcg 10000 cikti bu durum da kac haftalik hamileyim

    1. admin admin dedi ki:

     Kanda beta HCG değerine göre gebelik haftası konusunda kesin bilgi verilemez.Aşağıda tahmini gebelik haftaları ve kanda beta HCG değer aralıkları yer almakta.6-7 hafta arası görünüyor.Sağlıklı bir gebelik olup olmadığının teyit etmek ve ultrason ölçümü ile gebelik haftanızı öğrenmek için kadın doğum uzmanına başvurun.

     Gebelik haftasına karşılık gelen kan değerleri
     3 hafta: 5 – 50
     4 hafta: 3 – 426
     5 hafta: 19 – 7,340
     6 hafta: 1,080 – 56,500
     7 – 12 haftalar: 7,650 – 288,000

 48. ayşe dedi ki:

  10 haftalık hamıleyım şuana kadar doktor kontrollerımde doktor bır rısk gormedı soylemedi. ama ben sureklı korkuyorum normaldede panık bır ınsanım şımdı dahada panıkleştım daha hareketlerını hıssedemedıgım ıcınde sureklı korkuyorum bırsey olmusmudur dıye.bu konuda ne yapabılırım

 49. Asi dedi ki:

  Merhaba hocam son adet tarihim 22 mayıs 2016 kaç haftalık gebeyim ve doğum ne zaman olur.

  1. admin admin dedi ki:

   Son adet tarihinize göre 37 hafta ve 5 günlük hamilesiniz.Tahmini doğum tarihiniz: 26 Şubat 2017 Pazar.Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

   1. Selma dedi ki:

    Hocam 30 haftalik hamileyim bana doktor 2 hafta geriden geliyo bebegin gelisimi dedi korkmalimiyim ne yapmaliyim?

    1. admin admin dedi ki:

     Selma hanım 3 haftaya kadar farklılıklar normal karşılanır.Aşırı tatlı, yağlı ağır gıdalar sadece anne adayında gereksiz kilo alımına neden olur. Bebeğin gelişimine katkı sağlamaz.
     *Bebeğinizin sağlığı için elinizden geldiğince sağlıklı beslenmeye bol protein içeren et,süt,yoğurt,yumurta,balık,tavuk,tarzı gıdalar tüketiniz.Gebelik döneminde tek bebek bekleyen anne adaylarının 9-14 kg arası alması beklenir.
     Beslenme listeni aşağıdaki bilgilere göre planlayın.
     • günde 3- 4 su bardağı kadar yağsız süt, yoğurt, ayran, kefir,
     • günde 3 – 4 köfte büyüklüğü kadar yağsız kırmızı et, tavuk, balık, hindi,
     • günde 3 porsiyon meyve, 2 porsiyon sebze ve salata,
     • haftada 2 kez kuru baklagil yemeği,
     • haftada 2 kez balık,
     • tam tahıllı ekmek, bulgur, tam makarna gibi gıdaları tüketmelisiniz.

 50. SANİYE dedi ki:

  30 ARALIK 2016 ADET OLDUM BİRDAHA OLMADIM GEÇİKTİ HAMİLELİK TESTİ NEGATİF ÇIKTI KANDA NEDEN ADET OLMUYORUM.

  1. admin admin dedi ki:

   Kadın doğum uzmanına başvurun inceleme gerekir.

 51. esenogretmen dedi ki:

  merhabalar en son adetim 5 ocakta basladı. kullandığım takvime göre şubat 2 de adet olmam lazımdı.hiç şaşmaz yani. ama ben hala adet olamadım. hiçbir belirti de yok. pazar günü bi agrılarım oldu ki sonra geçti. dün test aldım negatif çıktı.bu aksam da namaz kılarken sol kasıgıma agrılar girdi namazı zor bitirdim yaklasık bi saat sonra gene agrı larım oldu. kısacası ben bir sey anlamadım 🙂

  1. admin admin dedi ki:

   Kanda beta HCG testi yaptırarak kesin sonucu öğrenebilirsiniz.

  2. esenogretmen dedi ki:

   tesekkur ederim mesajınızı görmeden önce gene test alıp yapmıstım negatif cıktı. artık kan tahlılıne kaldık

  3. esenogretmen dedi ki:

   iyi günler ben bugun hastanede kan testi yaptırdım. doktor hiç net acıklama yapmadı. kan testinde bilgisayar ekrannda 6,40 gördüm ama neye tekabul anlamadım.kac gun gecti dedi bugun 12 gün oldu dedım. kan degerlerinde süpheli olma ihtimalı yuksek dedı lakın bir kac gün sonra tekrar net bir sey soylenebilir dedi gene bir sey anlamadım

   1. admin admin dedi ki:

    Merhabalar kan değerine göre hamilelik var diyebilmek için 20 ve üzeri değerler gerekir.12 günlük adet gecikmesinde kan değeriniz 6,40 ise hamile değilsiniz.

 52. Egem dedi ki:

  merrhabalar en son 26 kasım 2016 da regl oldum 3 gün sürdü. aralık ortası ilişkimiz oldu. ondan sonra regl gelmedi. 2 kere 10 gün ara ile kan testi yaptırdım negatif çıkıt. doktora gittim hormonlarım normal kist yok. evli olduğum için sökücü yerine duphaston verdi 6 gün içtim henüz gelen birşey yok sadece 1 gün sol kasık batmalarım çok oldu. yardımcı olur musunuz ?

 53. Hatice dedi ki:

  MERHaba hocam benim adetime 3 4gün vardı. Kasıklarımda çok ağrıyordu kadın Doğuma gittim alttan muayene etti. Ardından gebelik testi yaptı beta hcg 89,9 çıktı hamile miyim? Son adet tarihim 30 aralık?

  1. admin admin dedi ki:

   Hayırlı olsun.Kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Son adet tarihinize göre 4 hafta ve 1 günlük hamilesiniz .Folik asit kullanmaya başlamadıysanız başlatın.

 54. Melek dedi ki:

  Merhabalar hocam adetimi 2 gun gece kan testim 0.02 ,bir hafta gecince 1.20 cikti.bu durumda gebelikten soz edebilir miyiz gec dollenmeden bahsedebilir miyiz

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamile değilsiniz.Adet gecikmesinden sonra yapılan kanda beta HCG testi doğru sonuç verir.

 55. Melek dedi ki:

  Merhabalar hocam adetimi 2 gun gece kan testim 0.02 ,bir hafta gecince 1.20 cikti.bu durumda gebelikten soz edebilir miyiz gec dollenmeden bahsedebilir miyiz

  1. admin admin dedi ki:

   Adet gecikmesinden sonra yapılan kanda beta HCG testi net sonuç verir.

 56. admin admin dedi ki:

  *Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır. Ultrasonografi ile genel olarak fetüsün kalp atımları 6.gebelik haftasından itibaren görülebilmektedir.
  *Pazartesi doktor kontrolüne gidin.