Gebelik haftası hesaplama

14.07.2012
344.701
A+
A-
Gebelik haftası hesaplama

Aşağıdaki hesaplayıcıda gebelik ve muhtemel doğum tarihiniz adetinize göre hesaplanmaktadır.Bu nedenle yanıltıcı olabilir.Kesin olarak öğrenmek için doktorunuzun ultrason ölçümü ile karşılaştırılması gerekir.

GEBELİK HAFTASI HESAPLAMA
MOBİL GİRİŞLERDE HESAPLAYICININ YÜKLENMESİ İÇİN 5 SANİYE BEKLEYİN

Dikkat: Doğru hesaplama için bilgisayarınızın tarih ayarının doğru olduğundan emin olun.

En son adetinizin başladığı tarihi girin (bittiği tarihi değil) :

Burada hesapladığınız gebelik ve doğum haftası adetinize göre hesaplanmaktadır bu nedenle yanıltıcı olabilir. Kesin öğrenmek için doktorunuzun ultrason ölçümü ile karşılaştırması gerekir.

Hesaplama Sonuçları

Sonuçlarınız burada yer alacak.

Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur.

 AY VE HAFTA HESABI

4-5 haftalık gebeliklere 1 aylık denilir
8-9 hafta bittiğinde 2 ay bitmiştir
12-13 hafta bittiğinde 3 ay bitmiştir
16-17 haftalar bittiğinde 4 ay bitmiştir
20-21 haftalar bittiğinde 5 ay bitmiştir
24-25 haftalar bittiğinde 6 ay bitmiştir
28-29 haftalar bittiğinde 7 ay bitmiştir
32-33 haftalar bittiğinde 8 ay bitmiştir
36 hafta bittiğinde 9 ay bitmiştir ve son aya girilmiştir. (Doğum 9 ay değil 10 ay gibi oluyor bu durumda)
40 hafta bittiğinde –> 9 ay 10 gün denilen yani toplam 280 gün tamamlanmıştır bu da 40 hafta eder.

Kaç aylık hamile olunduğu nasıl hesaplanır?

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 943 YORUM
 1. gözde dedi ki:

  bugün bi test aldım ve yaptım iki cizgi cıktı ve biri silik sizce pozitifmi hamile olabilirmiyim.

  Cevap:İdrarda gebelik testinde çizgilerin birinin silik çıkması durumunda test geçersiz olur.Yani hamilelik olabilirde , olmayabilir.Bu durumu netleştirmek için 2-3 gün sonra İdrar’da gebelik testini tekrarlamak gerekir.Veya kan’da gebelik testi yaptırmanızda fayda var.

  İdrar’da gebelik test sonucunun doğru çıkması için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Adet gecikmesi olmadan önce yapılan testlerin doğruluk oranı düşüktür.

 2. gözde tutar dedi ki:

  ben en son 21 ekimde regli oldum bugün tam 4 hafta ne zaman test yapsam belli olur gebe olduğum.

  Cevap:Eğer düzenli olarak 28 günde bir adet görüyorsanız.Eczaneden 2 adet idrarda gebelik test çubuğu alarak ilkini olması gereken adetinizden 1 gün sonra Pazartesi-Salı günü yapın sonuç pozitif ise gebelik mevcuttur.Sonuç negatif ise 2. testi aradan 3-4 gün geçtikten sonra doğrulayıcı amaçla tekrar yapın.
  İdrarda gebelik testinin sonucunun doğru çıkması için beklenen adet gecikmesi olduktan sonra uygulamak gerekir.

 3. NURSEL IŞIK dedi ki:

  BEN EN SON 13/10/2012 DE ADET GÖRDÜM ADETİMDEN HEMEN SONRA VAJİNAL AKINTI İÇİN İLAÇ KULLANDIM AMA BU İLACI KULLANIRKEN İLİŞKİ YASAK DEĞİLDİ. VE ŞUAN ADETİM 5 GÜN GECİKMEDE ACABA HAMİLEMİYİM TEST YAPSAM ÇIKARMI ACABA.

  Cevap: Gebeliğin mevcut olup olmadığını öğrenmek için eczaneden alacağınız 2 adet gebelik testini 3 er gün arayla uygulayarak öğrenebilirsiniz.İlkinde pozitif ( gebelik ) çıkarsa ikincisini uygulamanıza gerek yoktur.Eğer gebelik yok ve adet gecikmeniz varsa kist veya hormon düzensizliğiniz vardır doktora başvurmanızda fayda var.

 4. ece çivici dedi ki:

  merhaba biraz problemli bir sorum olacak ben ekim ayı içerisinde adet olup olmadığımı gerçekten hatırlamıyorum sanki beynim silmiş o dönemi şuan belki hamile olabileceğimden süpheleniyoruz kan tahlili yaptırmamız ne kadar doğru yada baska bir çözüm yolu gösterirmisiniz.

  Cevap:İllaki kan tahlili yaptırmanıza gerek yok.Eczaneden 2 adet gebelik testi alarak 3 er gün arayla kullanım klavuzunda yazdığı şekilde uygulayarak gebeliğin mevcut olup olmadığını öğrenebilirsiniz.Adet gecikmesi olduktan sonra yapılan İdrarda gebelik testinin doğruluk oranı %100’e yakındır.

Daha Fazla Yorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.