Gebelikte Akupunktur Uygulaması

17.08.2014
18
A+
A-
Gebelikte Akupunktur Uygulaması

Gebelikte Akupunktur Uygulaması

       Hamilelik süresinde uzman kişiler tarafından ve doğru bir şekilde uygulanan akupunktur tedavisinin bebeğinizin sağlığına herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Hatta doğru bir şekilde yapılan akupunktur uygulaması gebelik sürecinizi daha rahat bir şekilde tamamlamanız için size yardımcı bile olabilir. Bu nedenle gebelikte akupunktur uygulaması yaptırmak istiyorsanız ancak bu uygulamanın bebeğinize bir zararı olup olmayacağından emin olamıyorsanız, güvenebileceğinize ve tedaviyi en doğru şekilde uygulayacağından emin olduğunuz profesyonel bir uzman ile çalışmayı tercih edebilirsiniz. Diğer tüm uygulamalarda olduğu gibi gebelikte akupunktur uygulaması da deneyimli, işini en iyi şekilde yapan uzmanlar tarafından uygulandığı zaman yarar sağlamaktadır. Herhangi bir deneyimi ya da uzmanlığı olmayan kişilerin yapacağı akupunktur uygulaması size herhangi bir yarar sağlamayacağı gibi beklemediğiniz komplikasyonlarla karşı karşıya kalmanıza da sebep olabilmektedir. Bu nedenle akupunktur uzmanını titiz bir araştırma ile tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Gebelikte Akupunktur Hangi Durumlarda Tavsiye Edilmektedir?

       Hamilelik çoğu kadın için sıkıntılı bir süreç olmaktadır. Hamileliğiniz boyunca yaşadığınız rahatsızlıkları akupunktur gibi bir uygulama ile kolayca giderebilir ve son derece rahat bir hamilelik dönemi geçirebilirsiniz. Akupunktur uzmanları aşağıdaki durumları yaşayan kadınlara, gebelikte akupunktur uygulaması tavsiye etmektedirler.

Bulantı ve kusmayı azaltmak için

Stresi azaltmak ve gevşeyebilmek için

Uykusuzluk

Yorgunluk

Mide yanmaları

Kabızlık

Hemoroid

Bel ve sırt ağrıları

Ellerde sık sık yaşanan uyuşma

Karpal tünel sendromu

Bebeğin ters durmasını engelleyebilmek

Annenin doğuma en iyi şekilde konsantre olabilmesi ve doğuma hazır olabilmesi

Doğum sonrası yaşanabilecek depresyonun önüne geçilebilmesi

Doğum sonrasında anne sütünün kalitesinin artması ve emzirmenin daha iyi olabilmesi

Ancak gebelikte akupunktur uygulaması yaptırmayı düşünen kadınların, akupunkturun yukarıda sayılan tüm sıkıntıları kesin bir şekilde ortadan kaldırmadığını da belirtmemiz gerekmektedir. Akupunktur uygulamasının başarısı kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Kimi şikayetlerde akupunktur gerçekten çok etkili olabilirken, kimi şikayetlerde ise herhangi bir etkisi gözlemlenmemektedir. Gebelikte akupunktur uygulamasının ne kadar başarılı olduğu hala araştırılmaktadır.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.